Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2009

Z vašich dopisů: Příjemný, dobrý den,

velmi dlouho jsem se neozvala a vzhledem k tomu, že každý den používám vaše přípravky, to považuji tak trochu za projev nevděku, byť zaručeně nejsem nevděčnou zákaznicí. Celý minulý rok jsem se prokousávala svojí novou profesí a při třech dětech jsem každý den byla ráda, že stíhám pouze to základní. Určitě vám chci poděkovat za nové preparáty, které jsme jako rodina mohli vyzkoušet. Zde je pár zkušeností:

Jak jsem přišla k nové (krásné) dóze na knoflíky: 
Na začátku podzimu 2007, kdy jsem vás stále hledala na webu, jsem se dala unést „zaručeně přírodní kosmetikou“. Krém s bambuckým máslem a skandinávskou moruškou, ohromující sleva. Krásně to vonělo, ale děsně lepkalo, tak jsem to podstrčila manželovi, když půjde z garáže, ale na lepkání nadával i on. Vzpomněla jsem si na časopis 2–3/07, str. 19 – phenenoxyethanol – a byl tam, na konci dlouhého seznamu položek složení. A tak jsem vyhodila svých 200 Kč do popelnice a mám nejdražší a nejkrásnější dózu na knoflíky. Po otevření stále ještě voní. A na ruce už používám jen MYRHEU a nebo zbytek BABY L.

Dnes určitě napíši…! To jsem si několikrát říkala, když mne DONOSOL podruhé zachránil před punkcí dutin (používám ho úspěšně jako prevenci). Také jsem si v létě naložila do sojového oleje meduňku, něco se mi nezdálo a chtěla jsem se zeptat, ale už jsem nestihla...

Pár měsíců mne doprovázela bulka na zápěstí. Operace přišla ze dne na den a víc jak měsíc jsem nemohla psát. Ještě jsem si stihla večer před operací u vás objednat NARBENOL, když jsem vysvětlila, že moje jizva bude malá, bylo mi doporučeno balení – tester. Vzhledem k tomu, že jsem jizvu mazala několikrát denně, bylo i malé balení super. Ale ta jizva... První dny jsem si myslela, že se mi to snad nikdy nezahojí, a pak ještě sestřička zapomněla jeden steh, takže zánět. 
Kdo mi pomohl? ČAJOVNÍK! Ten máme doma stále, chtěla jsem si tu strašnou jizvu vyfotit, ale... Dneska už ji díky oleji na jizvy vyfotím těžko, není totiž skoro vůbec vidět.

Doporučení z Aromaterapie č. 3/08 str. 35, cypřišový olej, to je super věc! Nosím ho v tašce a ta mi celá tímto olejem voní.

Babička mi kdysi pořád říkala, že mne budou bolet kolena (asi se to dědí). Smála jsem se... A nyní bolí. Ne nějak často, ale občas se bolest ozve, namažu je na noc CAYATHERMEM tak 2 - 3x a je to dobré.

V ledničce mám stále ještě dózu FEMISHEI, která se tehdy jako vývojový preparát jmenovala CANDISAN mast – testovací preparát. Jak se přihlásilo chladno, začala jsem ji občas používat. V létě jsem si pro dceru objednala krém SALTIA a čekala jsem, co se bude dít v zimě, kdy se jí objevovaly příznaky ekzému, použila jsem ho asi dvakrát – zabral mi. Ten meduňkový macerát v sojovém oleji jí aplikuji každý den a pokožku má bez příznaků. 

Buď jsem si to vsugerovala, nebo mne od podzimu drží mezi zdravými ELEUTHEROCOCC.

Děkuji také za všechny články, které v časopise Aromaterapie vycházejí. A to nejen od Vás, ale i např. od pí. Kolarčíkové, jsou to rady nad zlato.

K dnešnímu dni jsem napočítala v naší rodině kolem 30 bílozelených dóz nebo lahviček, některé se vyprazdňují rychle (pleťové tonikum, RK, DONOSOL, MYRHEA, různé KO) jiné pomalu (ÉO, THYMICON, SALTIA, KOMONICOVÉ TONIKUM), Důležité však je, že tu pro nás jsou.

Přeji nám zákazníkům kvalitu a Vám energii k překonávání všech krizí. Plynové, naftové, ekonomické i konkurenční.

Zdraví Daniela B.

Úvodní slovo Karla Hadka

Asi těžko budu hledat někoho, kdo by se mnou nesouhlasil, že nadcházející roční období patří k oněm nejkrásnějším v roce. Na jarní přírodu a její kouzla zeleně a barev květů se snad každý z nás již hodně dlouho těšil. Chvíle, kdy jsme pospíchali do příbytků a cenili si jejich teplo, nahradil opačný trend, rychle z domu ven. A tak vychutnáváme nejen krásu přírody, ale i teplo, jež se nám ve stále se zvětšující míře nabízí.

Novinky: Nelinol pomáhal vyhrát

Plané neštovice jsou velmi nepříjemné onemocnění virového původu. Jistě není bez zajímavosti, že původci neštovic jsou „v příbuzenském poměru“ s herpesovými viry, které se starají např. o dobře známé opary.

Novinky: Insektol

Již dlouhá léta je v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT. Jedná se o preparát, který odpuzuje hmyz. Lze říci, že se osvědčil, i když jeho použití může být někdy problematické. Nevýhodou tohoto preparátu je skutečnost, že právě éterické oleje se celkem rychle odpařují.

Novinky: Nové obaly

Poslední dobou se velmi často množí požadavky zákazníků, aby některé z preparátů ve větším balení byly plněny do praktičtějších obalů s dávkovači.

Aktuální téma: Klíšťata budou lovit…

Jako malý kluk jsem míval zimu celkem rád. Podzimní uplakané dušičkovské počasí bylo jakési nezbytné zlo mezi létem a zimou. Zimy bývaly daleko delší, tedy hodnoceno dětským vnímáním, a příchod jara…?

Aktuální téma: Voňavá lékárnička – na cesty i pro doma

Pobyt v přírodě nemusí znamenat jen samé příjemnosti. Občas se stává, že ať již zvýšená pohybová aktivita, cestování, či nepovedená strava mohou mít i neblahé následky.

Co je co: Stříbrný smrk a zlaté slunce

Poslední dny se po ránu pravidelně dívám do kalendáře a mám obrovskou radost, že jaro je konečně zde. Již samotné vědomí tohoto faktu hřeje.

Co je co: Pozor – Exkluzivní oleje

V ceníku časopisu Aromaterapie (na str. 45) je uvedena skupina éterických olejů s označením „Exkluzivní éterické oleje“. Jejich exkluzivita je dána vysokými výrobními a v konečném efektu taktéž vysokými prodejními cenami.

Škola aromaterapie: Dýňový olej

Jako malý kluk jsem se domníval, že dýně je nějaký ten nepovedený bráška od melounu. Vzpomínám si, že mi chutnal dýňový kompot, neboť mi tak trochu připomínal kompot ananasový, který byl za éry soudruhů skladován až na Měsíci, tedy nedosažitelně daleko. Až když jsem se začal zabývat aromaterapií, potkal jsem se s dýní (Cucurbita pepo) znova. Tedy s jejím olejem.

Škola aromaterapie: Vitamin E

Jeho odborný název je tokoferol. Domnívám se, že se moc nemýlím, když prohlásím, že většina lidí má nejspíš představu, že se jedná o synonymum dobra.

Škola aromaterapie: Aromaterapie a děti, děti a aromaterapie

,,Mohou děti používat oleje?“ ,,Mohu syna či dceru mazat rostlinným olejem?“ ,,Mohu svoje miminko koupat v koupelovém oleji?“ ,,Čím mám mýt své dítě?“ ,,Mohu dávat aromalampu a éterické oleje do místnosti malého dítěte?“ ,,Mohu přidávat éterické oleje při masáži dítěte?“

Škola aromaterapie: Kapénkové infekce

I zde je možné použít klasické konstatování - nic nového pod sluncem. Nepamatuji se, že by bylo jednoho jediného roku, kdy bychom nebyli upozorněni na nějakou tu blížící se epidemii nemoci, která se šíří kapénkami. Vznik mnoha různých onemocnění má velice podobné schéma.

Škola aromaterapie: Pleťová mléka...?!

Jedním z dotazů, které celkem pravidelně dostávám, je i otázka, zda se nechystám zařadit do nabídky pleťová mléka s éterickými oleji. Zde si pak nejsem jist, co a jak mám odpovědět. Tradiční pleťová mléka, tedy hodně vody a málo olejových složek v emulzi, nevyrábíme a vyrábět nebudeme. Přesto lze konstatovat, že se „pleťová mléka“ v nabídce firmy AKH nachází!

Poradna

Z vašich dopisů: Voňavá jména barevné přírody

O tom, že je důležité dávat pozor na správné pojmenování, jsem se v životě přesvědčil několikrát.

Z vašich dopisů: A opět bude léto...! Hurá! už je načase…

Léto v nás vyvolává blažené pocity. Teplo, světlo… Sluníčko je prostě nepřekonatelné, jenom mám pocit, že je těch sluníčkem prozářených dní nějak málo. Již letošní zima na ně byla hodně skoupá, hlavně v nížinách. Slunce, ten ohnivý kotouč plný životní síly, nás teď bude lákat ven, abychom s ním trávili co nejvíce času v lese, na horách, na louce, u vody nebo třeba na poušti… Jen nechat své tělo hladit jeho paprsky a pěkně se prohřívat. Prohřívat ano, ne však ,,opékat“.

Z vašich dopisů: Příjemný, dobrý den,

velmi dlouho jsem se neozvala a vzhledem k tomu, že každý den používám vaše přípravky, to považuji tak trochu za projev nevděku, byť zaručeně nejsem nevděčnou zákaznicí.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

po přečtení nového čísla Aromaterapie (1/2009), speciálně Vaší omluvy, jsem se rozhodla, že Vám napíšu své zkušenosti s Vašimi preparáty.

Z vašich dopisů: Dovolená v Keni se vydařila

Dobrý den, pane Hadku. Moc Vás zdravím z Valašského Meziříčí, a jak jsem Vám slíbila, sděluji, že dovolená v Keni proběhla (po zdravotní stránce) v klidu a pohodě.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

chci poděkovat za vaše oleje. Trpěla jsem velice nepříjemným trávicím problémem, spojeným s nadýmáním a říháním.

Letní soutěž

I k letnímu, tedy dovolenkovému vydání časopisu Aromaterapie samozřejmě patří již tradičně soutěž.

Dobré zprávy od sousedů: Slovensko voňať neprestalo

Milí čitatelia a priaznivci arómoterapie, dovoľte mi informovať práve vás, ktorí ste po dlhé roky využívali služieb obchodného zastúpenia firmy Cosmetic Karl Hadek International s. r. o. na Saratovskej ulici v Bratislave.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Lecitol Neutral Z v praxi

Pod značkou Aromaterapie Karel Hadek dostanete řadu promyšlených, perfektně zpracovaných a klinicky prověřených přípravků pro jakýkoliv typ masáže i s jednoduchým návodem k jejich použití a s jasnou indikací. Vyhýbám se přípravkům vyráběným ze syntetických surovin, mnohdy silně konzervovaných a chemicky upravovaných, pocházejících od firem bez potřebného kreditu založeného na rozsáhlém výzkumu.

Kdo pomůže s třezalkou?

Třezalka sice obsahuje nepatrný podíl éterických olejů, ale z tohoto pohledu ji nelze označit za významnou siličnatou rostlinu. Její účinnost spočívá v obsahu látek jiného charakteru než jsou éterické oleje. Jednou z hlavních složek je zde rostlinné barvivo hypericin.

Na poslední stránce: Preparáty i na Slovensku

Psal se počátek roku 1990, kdy „Hadkovy“ aromaterapeutické preparáty začaly získávat první zákazníky v tehdejším Československu. Nechci se zabývat chronologií událostí oněch již 20 let. Od té doby uběhlo hodně času a mnohé se podstatně změnilo. Po mém odchodu z Ústí nad Labem jsem založil novou firmu Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. se sídlem v Uherském Brodě.

Na poslední stránce: Najdou se?

Stala se mi velmi nemilá věc. Od každého vydání časopisu Aromaterapie si ukládám několik desítek kusů do archivu. Nejen jako dokumentaci, ale i „pro strýčka Příhodu“. V budoucnosti bych pak rád nechal v omezeném množství několik ročníků Aromaterapie svázat do „knižní“ formy“. Při archivaci jarního vydání letošní Aromky jsem však úplně marně hledal vydání časopisu Aromaterapie č.1 z roku 2008.