Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2009

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Lecitol Neutral Z v praxi

Pod značkou Aromaterapie Karel Hadek dostanete řadu promyšlených, perfektně zpracovaných a klinicky prověřených přípravků pro jakýkoliv typ masáže i s jednoduchým návodem k jejich použití a s jasnou indikací. Vyhýbám se přípravkům vyráběným ze syntetických surovin, mnohdy silně konzervovaných a chemicky upravovaných, pocházejících od firem bez potřebného kreditu založeného na rozsáhlém výzkumu.

Na jednu stranu vám takový levný olej může něco málo ušetřit na nákladech, ale na druhou stranu vám nepřinese spokojené zákazníky, kteří by se k vám rádi vraceli a už vůbec se s ním nedá pracovat, aniž byste poškodili zdravé fungování organizmu klienta. Osobně vám mohu říci, že bych na své klienty nikdy žádný levný syntetický olej nebo emulzi nepoužil. Domnívám se, že ani obyčejný slunečnicový, byť přírodní, olej nemůže pokožce poskytnout dostatečnou výživu, ochranu, zabránit jejímu odmaštění a třeba i podráždění. Proto používám pouze špičkové směsi olejů od firmy pana Hadka, i když si k nim v některých případech domíchávám speciálně složené směsi éterických olejů (když dovolíte, složení těchto směsí si přece jen nechám pro sebe).

Za jeden z nejlepších považuji v současné době LECITOL NEUTRAL Z, a to nejen pro jeho složení, ale i příznivou cenu, která je pro profesionální použití v dnešní době také velmi důležitá. Klientky si velmi pochvalují jeho zvláčňující efekt na pokožku celého těla a vyžadují jeho použití i při kosmetické vakuové masáži. Tento olej se velmi osvědčil při celkové masáži pro zeštíhlování těla metodou VACUPRESS, kterou provádím již několik let. Éterické oleje pronikají pokožkou do krevního i mízního řečiště během 30 - 240 min a v játrech jsou beze zbytku odbourány do 48 hodin. Jejich působení je tedy pozvolné, což má v terapii významný efekt. Čisté přírodní silice, v malých přirozených dávkách, jsou naprosto netoxické a nemohou nikterak poškodit správné fungování orgánů těla.

Pro každou masáž musí být speciálně komponovaná směs éterických olejů rozpuštěna ve směsi rostlinných olejů, abychom mohli podpořit činnost detoxikačních orgánů těla, tedy zejména lymfatického systému, jater a ledvin. Řekněme si na rovinu, bez dokonale fungujících jater a bez správné činnosti ledvin žádná detoxikace neexistuje! I když se nás všemožní reklamní agenti snaží přesvědčit o opaku.

Zejména u zeštíhlování a zpevňování vašeho těla metodou VACUPRESS je vyžadována aktivní podpora z vaší strany a pokud chcete, aby efekt byl trvalý, je nutno dodržovat i „ro zumnou životosprávu“ a vyrovnaný energetický příjem. Každý den (a nejen v průběhu masáží) je vhodné vypít 2 až 3 litry vody nebo bylinných čajů, aby se tuky i toxiny mohly odplavit z těla ven.

Žádné zázračné preparáty ani mastičky neexistují, je pouze jediné řešení – pustit se do boje s nadváhou a celulitidou, a to na všech frontách! Chce to vytrvalost, vůli a chuť na sobě pracovat, pak se výsledky zcela jistě dostaví.

Ideálním doplňkem vakuové terapie je samozřejmě pohyb. Nikoli však posilování, spíše se zaměřte na dynamické sporty. Je nutné co nejvíce urychlit vyplavování toxinů z organizmu. Pokud nenajdete čas (a chuť) na cvičení, použijte doplňky stravy zaměřené svým složením na urychlení odvodu odpadních látek. Účinně vitalizují organizmus a podporují očistné pochody. Tímto bojujete proti celulitidě a nadváze hned na několika frontách.

Vakuová masáž je speciální masáž prováděná přístrojem, který vyvíjí regulovatelný podtlak. Tradiční masáže zatlačují tkáně dovnitř těla, zatímco vakuum provádí masáž zevnitř ven. Tímto je aktivována lymfatická tekutina v tkáních, dochází k odplavování zplodin látkové výměny, zvýšenému prokrvení tkání a spalování podkožních tuků. Zmenšují se tukové „polštářky“ na tzv. problémových partiích jako jsou břicho, boky a stehna. Úbytek při masážích se neměří počtem shozených kilogramů, ale úbytkem v centimetrech. Po 10 masážích se úbytky pohybují kolem cca 4 - 8 cm – měřeno přes podbřišek.

Velmi účinně uvolňuje svaly, posiluje imunitu, mizí únava a stres. Zamezuje otékání nohou, zásadním způsobem zmírňuje akné, vyhlazuje vrásky, stahuje poporodní strie, zmírňuje projevy vlásečnicových metliček na pokožce, odstraňuje celulitidu. Dochází k prokrvení pokožky – kůže je pak hladká, hebká, pevná a pružná.

 

CO JE VACUPRESS?

Tento přístroj k odbourávání tukovo-vodnatých usazenin v podkoží je nejlepší a nejspolehlivější způsob boje proti celulitidě. „Pomerančová kůže“ totiž vzniká nadměrným a nerovno - měrným hromaděním tukových buněk v určitých oblastech těla – u žen jde většinou o hýždě, stehna, břicho.
 

Jaké jsou jeho účinky?

- odbourává podkožní tuk a celulitidu
- mikrokapénky tuku jsou odsávány a odváděny lymfatickým
- systémem z lokálních skladišť
- zeštíhluje přibližně o 1 cm za 1 návštěvu
- zpevňuje ochablé bříško, stehna, hýždě
- vyhlazuje a prokrvuje tělo
- zlepšuje lymfatický tok, čímž účinně pročišťuje tělo
- toxiny jsou vylučovány spolu s balastními látkami z těla ven
- omlazuje pleť obličeje, vyhlazuje vrásky, odstraňuje váčky pod očima
- odstraňuje dvojitou bradu, čistí a zpevňuje ochablou pleť
 

Výsledky jsou opravdu znamenité.
 

Zatím se nestalo, že by některá klientka měla menší úbytek jak 4 cm na obvodu, ať už se jedná o břicho, podbřišek nebo hýždě. Stačí na to 10 masáží. Takových vynikajících a měřitelných výsledků při zeštíhlení vaší postavy lze dosáhnout pouze profesionálním Vacupressem, kde se masážní podtlak pohybuje na úrovni až 0,8 baru (80 % vakua), nikoli tzv. kosmetickým Vacupressem, který nedokáže vyvinout podtlak více než 0,15 - 0,20 baru!

V případě zájmu o zeštíhlení postavy Vacupressem můžete poslat SMS na mobil: 603 519 133. Budu Vás kontaktovat do 24 hodin (v době, kdy masíruji, nemohu reagovat ihned).

Zdeněk Říha 
e-mail: riha@knet.cz 
www.lecitelstvi.com

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Asi těžko budu hledat někoho, kdo by se mnou nesouhlasil, že nadcházející roční období patří k oněm nejkrásnějším v roce. Na jarní přírodu a její kouzla zeleně a barev květů se snad každý z nás již hodně dlouho těšil. Chvíle, kdy jsme pospíchali do příbytků a cenili si jejich teplo, nahradil opačný trend, rychle z domu ven. A tak vychutnáváme nejen krásu přírody, ale i teplo, jež se nám ve stále se zvětšující míře nabízí.

Novinky: Nelinol pomáhal vyhrát

Plané neštovice jsou velmi nepříjemné onemocnění virového původu. Jistě není bez zajímavosti, že původci neštovic jsou „v příbuzenském poměru“ s herpesovými viry, které se starají např. o dobře známé opary.

Novinky: Insektol

Již dlouhá léta je v nabídce kompozice éterických olejů s názvem ANTIINSEKT. Jedná se o preparát, který odpuzuje hmyz. Lze říci, že se osvědčil, i když jeho použití může být někdy problematické. Nevýhodou tohoto preparátu je skutečnost, že právě éterické oleje se celkem rychle odpařují.

Novinky: Nové obaly

Poslední dobou se velmi často množí požadavky zákazníků, aby některé z preparátů ve větším balení byly plněny do praktičtějších obalů s dávkovači.

Aktuální téma: Klíšťata budou lovit…

Jako malý kluk jsem míval zimu celkem rád. Podzimní uplakané dušičkovské počasí bylo jakési nezbytné zlo mezi létem a zimou. Zimy bývaly daleko delší, tedy hodnoceno dětským vnímáním, a příchod jara…?

Aktuální téma: Voňavá lékárnička – na cesty i pro doma

Pobyt v přírodě nemusí znamenat jen samé příjemnosti. Občas se stává, že ať již zvýšená pohybová aktivita, cestování, či nepovedená strava mohou mít i neblahé následky.

Co je co: Stříbrný smrk a zlaté slunce

Poslední dny se po ránu pravidelně dívám do kalendáře a mám obrovskou radost, že jaro je konečně zde. Již samotné vědomí tohoto faktu hřeje.

Co je co: Pozor – Exkluzivní oleje

V ceníku časopisu Aromaterapie (na str. 45) je uvedena skupina éterických olejů s označením „Exkluzivní éterické oleje“. Jejich exkluzivita je dána vysokými výrobními a v konečném efektu taktéž vysokými prodejními cenami.

Škola aromaterapie: Dýňový olej

Jako malý kluk jsem se domníval, že dýně je nějaký ten nepovedený bráška od melounu. Vzpomínám si, že mi chutnal dýňový kompot, neboť mi tak trochu připomínal kompot ananasový, který byl za éry soudruhů skladován až na Měsíci, tedy nedosažitelně daleko. Až když jsem se začal zabývat aromaterapií, potkal jsem se s dýní (Cucurbita pepo) znova. Tedy s jejím olejem.

Škola aromaterapie: Vitamin E

Jeho odborný název je tokoferol. Domnívám se, že se moc nemýlím, když prohlásím, že většina lidí má nejspíš představu, že se jedná o synonymum dobra.

Škola aromaterapie: Aromaterapie a děti, děti a aromaterapie

,,Mohou děti používat oleje?“ ,,Mohu syna či dceru mazat rostlinným olejem?“ ,,Mohu svoje miminko koupat v koupelovém oleji?“ ,,Čím mám mýt své dítě?“ ,,Mohu dávat aromalampu a éterické oleje do místnosti malého dítěte?“ ,,Mohu přidávat éterické oleje při masáži dítěte?“

Škola aromaterapie: Kapénkové infekce

I zde je možné použít klasické konstatování - nic nového pod sluncem. Nepamatuji se, že by bylo jednoho jediného roku, kdy bychom nebyli upozorněni na nějakou tu blížící se epidemii nemoci, která se šíří kapénkami. Vznik mnoha různých onemocnění má velice podobné schéma.

Škola aromaterapie: Pleťová mléka...?!

Jedním z dotazů, které celkem pravidelně dostávám, je i otázka, zda se nechystám zařadit do nabídky pleťová mléka s éterickými oleji. Zde si pak nejsem jist, co a jak mám odpovědět. Tradiční pleťová mléka, tedy hodně vody a málo olejových složek v emulzi, nevyrábíme a vyrábět nebudeme. Přesto lze konstatovat, že se „pleťová mléka“ v nabídce firmy AKH nachází!

Poradna

Z vašich dopisů: Voňavá jména barevné přírody

O tom, že je důležité dávat pozor na správné pojmenování, jsem se v životě přesvědčil několikrát.

Z vašich dopisů: A opět bude léto...! Hurá! už je načase…

Léto v nás vyvolává blažené pocity. Teplo, světlo… Sluníčko je prostě nepřekonatelné, jenom mám pocit, že je těch sluníčkem prozářených dní nějak málo. Již letošní zima na ně byla hodně skoupá, hlavně v nížinách. Slunce, ten ohnivý kotouč plný životní síly, nás teď bude lákat ven, abychom s ním trávili co nejvíce času v lese, na horách, na louce, u vody nebo třeba na poušti… Jen nechat své tělo hladit jeho paprsky a pěkně se prohřívat. Prohřívat ano, ne však ,,opékat“.

Z vašich dopisů: Příjemný, dobrý den,

velmi dlouho jsem se neozvala a vzhledem k tomu, že každý den používám vaše přípravky, to považuji tak trochu za projev nevděku, byť zaručeně nejsem nevděčnou zákaznicí.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

po přečtení nového čísla Aromaterapie (1/2009), speciálně Vaší omluvy, jsem se rozhodla, že Vám napíšu své zkušenosti s Vašimi preparáty.

Z vašich dopisů: Dovolená v Keni se vydařila

Dobrý den, pane Hadku. Moc Vás zdravím z Valašského Meziříčí, a jak jsem Vám slíbila, sděluji, že dovolená v Keni proběhla (po zdravotní stránce) v klidu a pohodě.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

chci poděkovat za vaše oleje. Trpěla jsem velice nepříjemným trávicím problémem, spojeným s nadýmáním a říháním.

Letní soutěž

I k letnímu, tedy dovolenkovému vydání časopisu Aromaterapie samozřejmě patří již tradičně soutěž.

Dobré zprávy od sousedů: Slovensko voňať neprestalo

Milí čitatelia a priaznivci arómoterapie, dovoľte mi informovať práve vás, ktorí ste po dlhé roky využívali služieb obchodného zastúpenia firmy Cosmetic Karl Hadek International s. r. o. na Saratovskej ulici v Bratislave.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Lecitol Neutral Z v praxi

Pod značkou Aromaterapie Karel Hadek dostanete řadu promyšlených, perfektně zpracovaných a klinicky prověřených přípravků pro jakýkoliv typ masáže i s jednoduchým návodem k jejich použití a s jasnou indikací. Vyhýbám se přípravkům vyráběným ze syntetických surovin, mnohdy silně konzervovaných a chemicky upravovaných, pocházejících od firem bez potřebného kreditu založeného na rozsáhlém výzkumu.

Kdo pomůže s třezalkou?

Třezalka sice obsahuje nepatrný podíl éterických olejů, ale z tohoto pohledu ji nelze označit za významnou siličnatou rostlinu. Její účinnost spočívá v obsahu látek jiného charakteru než jsou éterické oleje. Jednou z hlavních složek je zde rostlinné barvivo hypericin.

Na poslední stránce: Preparáty i na Slovensku

Psal se počátek roku 1990, kdy „Hadkovy“ aromaterapeutické preparáty začaly získávat první zákazníky v tehdejším Československu. Nechci se zabývat chronologií událostí oněch již 20 let. Od té doby uběhlo hodně času a mnohé se podstatně změnilo. Po mém odchodu z Ústí nad Labem jsem založil novou firmu Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. se sídlem v Uherském Brodě.

Na poslední stránce: Najdou se?

Stala se mi velmi nemilá věc. Od každého vydání časopisu Aromaterapie si ukládám několik desítek kusů do archivu. Nejen jako dokumentaci, ale i „pro strýčka Příhodu“. V budoucnosti bych pak rád nechal v omezeném množství několik ročníků Aromaterapie svázat do „knižní“ formy“. Při archivaci jarního vydání letošní Aromky jsem však úplně marně hledal vydání časopisu Aromaterapie č.1 z roku 2008.