Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 1/2015

AromaFauna: Milá paní Švorcová,

děkuji Vám moc za Vaše skvělé rady. Když jsme spolu minulý týden telefonovaly, byla jsem už hodně nešťastná, protože náš pejsek měl víc než tři týdny vši a nedokázali jsme se jich zbavit.

Začnu pěkně popořádku. Máme havanského psíka, je to malý, hodně chlupatý pes, je celý černý s bílou náprsenkou a bříškem. Jednoho dne jsem si říkala, že potřebuje okoupat, že má v srsti nějaký černý prach. Jeli jsme ten den pryč a já na to zapomněla. Za pár dní se „prach“ proměnil v živé breberky, asi dva milimetry dlouhé, běhající v kožichu. Fuj. No nic, hned jsem koupala v HY-INSI, který přece zabije a zbaví všech parazitů. Pes byl čistý, to jsem ještě nevěděla, že to jsou vši a že sice nemá hnidy v bílé srsti, zato ta černá je jich plná, to nebylo vidět.

Za dva dny další živé potvůrky. Tak jsme s manželem „googlili“ a hledali, co že to je. Psí vši prý na člověka nelezou, zato běhají po psovi a ten se drápe až do krve. Následovaly skoro dva týdny, kdy jsme ho ob den koupali v HY-INSI, dávala jsem mu Fauna Spot. Nebylo to nic platné. Veterinář mi nabízel tablety, které psa otráví zevnitř a tím otráví i kůži, a otráví se vši. Nevím, já svého psa zabít nechci, tak jsem s díky odmítla. Na cvičáku, kam chodíme na agility, mi poradili jiného veterináře, který nelegálně prodává nějakou vodičku, je prý drsná, ale zabije všechno. To se mi také nezdálo.

Zato jsem si vzpomněla na Vás a napsala jsem Vám mail. Odpověď nepřišla, jasně, máte toho hodně. Psovi zase v srsti pochodovala celá armáda, tak jsem zkoušela volat tak dlouho, až se mi to povedlo. Poradila jste mi použít medovou kúru jako pro lidské vši a Fauna Desinf na desinfekci. Předtím jsem používala THYMICON. V pátek ráno po procházce jsem vzala půl kila medu, zašlehala do něj celou lahvičku PROAPINOLU a vše vetřela do psí srsti. Manžel brblal, že tak dobrý med od včelaře mažu na psa, ale souhlasil. Jako poslední možnost jsem měla, že psíka vezmu dohola, ale tím, že začíná zima, je to trochu nepraktické.

Psovi jsem udělala ležení u zapnutého topení, byla mu zima, celý se klepal. Byl neuvěřitelně lepkavý. Dost se bránil, nová pravidla se mu nelíbila. Nakonec to vzdal. Po čtyřech hodinách ho manžel vynesl ven vyčůrat se a pak strávil v medovém zajetí ještě další dvě hodiny. Poté, co se vrátily domů děti, už nebylo možné psa udržet v klidu na jednom místě, tak jsem ho šla umýt. Jeho srst je po medové kúře neuvěřitelně hebounká. Jsou to čtyři dny a pes je čistý, breberky jsou pryč :-) Hnidy v kožíšku ještě má, ale evidentně jsou mrtvé. Předtím se líhly cca do dvou až tří dnů. Vyčesat nejdou, tak počítám, že časem odpadnou samy. V případě, že se vši či jiné breberky vrátí, tak už vím, jak na ně, a u nás už nemají šanci. Děkuji Vám za skvělé výrobky a profesionální rady.

Krásný den,

Jana Olešová

Úvodní slovo Karla Hadka

Kam až mi paměť sahá, loučení se starým rokem obsahuje i ono přání všeho nejlepšího do roku nového. Konec konců, kdo by si nepřál, aby ten nový rok byl lepší než onen předešlý, který byl takový, jaký byl.

NOVINKY: Novinka Hvězda

Vánoce s sebou přináší, řekl bych, hned dvojitou radost. Tu má jak obdarovaný, který objeví nějaký ten dáreček se svou jmenovkou pod stromečkem, samozřejmě pak i „Ježíšek“, který své blízké obdaroval.

Slovo odborníka: Zázvor a jeho olej

Zázvor, ani jeho éterický olej nepatří k oněm nejznámějším v aromaterapii. To bude nejspíše dáno skutečností, že jeho domovem jsou tropické a subtropické oblasti.

Slovo odborníka: Atopický ekzém

Kdysi, z dnešního pohledu již „v dávných dobách“, když jsem s aromaterapií začínal, se stávalo, že občas přišel „exotický“ dotaz, který se týkal problému, jenž v průběhu let natolik zevšedněl, že dnes bohužel pomalu není dne, aby někdo nepožádal o radu týkající se atopického ekzému jak u dospělých, tak i u dětí, včetně těch nejmenších.

Zkušenosti a rady: Jarní vykročení – provoněná cesta ke zdraví

Už naši předkové dobře znali vonné oleje a masti, které přinášely úlevu od bolestí, příjemnou relaxaci a radost ze života…, s příchodem nových a zázračných lákadel jsme však pomalu zbloudili do slepých uliček.

Zkušenosti a rady: Přítel na celý život

Řízením osudu jsme byli s manželem nuceni postarat se o rodný dům se zahradou, který byl od našeho bydliště vzdálen několik desítek kilometrů.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE LÉKAŘSKÁ – Lavandula angustifolia

Nový pohled na královnu mezi éterickými oleji?

Zkušenosti a rady: Obličejový olej místo pleťového krému – řešení vysušené kůže i odstranění mílie

Co mi má paměť sahá, mám tendenci mít spíš mastnou než olupující se suchou kůži.

Zkušensti a rady: Péče o pleť v zimním období aneb Opět sláva Lecidermám

Zimní počasí má vyšší nároky na naši pleť, ale i v tomto období můžeme sáhnout po „Hadkovi“.

Zkušenosti a rady: Lymfatické ošetření pleti obličeje a dekoltu

Nový rok je v plném proudu a již brzy se bude lámat zima s jarem. Co můžeme my, ženy, udělat pro svoji krásu, abychom v jarních dnech zazářily stejně jako sluníčko, na které se už tak těšíme? :-)

Zkušensoti a rady: Meridiánové masáže a aromaterapie

Jednou z úžasných harmonizačních (ale i léčebných) metod, které nám přinesla čínská medicína, je meridiánová masáž.

Zkušenosti a rady: ELEMENT DŘEVO

Symbolizuje růst a výstavbu substance.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

rozhodla jsem se podělit o své zkušenosti s přípravkem FEMISHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

chtěli bychom Vám moc poděkovat za preparát ORANGE‑SANITOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

včera jsem si vyzvedla na poště balíček s mojí objednávkou a bez nadsázky – měla jsem takové předčasné Vánoce, i když ještě bez stromečku a bez kapra se salátem.

Zkušenosti a rady: Jak za mě pomeranč umyl nádobí

Po zjištění neblahé skutečnosti, že naše tři roky stará myčka, kterou jsme zapínali většinou pouze jednou týdně, musí nutně do nemocnice, přišla na řadu zdánlivě nepříjemná zpráva číslo dvě: Myčka je plná špinavého nádobí a ta špína je slušně zaschlá.

Zkušenosti a rady: Milý pane Hadku,

jménem manžela Vám děkuji za výborné preparáty. Manžela dlouhodobě znepokojovala velmi suchá pokožka hlavy, už to nebyly ani lupy, ale souvislá plocha, svědivá.

Zkušenosti a rady: Pozdrav ze Slovenska - Jar v Bratislave bude éterická

Osobitne od 10. do 12. apríla!

Zkušenosti a rady: Péče o ruce – krása, která se vám dostane pod kůži

zimních měsících trpí naše ruce nejvíce.

Zkušenosti a rady: Jak jsem si zachránila víčka

Můj problém začal nenápadně, občas mi natekla oční víčka, nevěnovala jsem tomu velkou pozornost, prostě jsem si řekla, že jsem asi unavená od věčného sedění u počítače.

Zkušenosti a rady: Rady (nejen) pro začínající maséry

Srdečně zdravím všechny čtenáře Aromaterapie.

Poradna

Koutek pro maminky: Aby miminku život voněl…

Malé děťátko je zázrak nad zázraky! Křehký a citlivý človíček, který žádá naši lásku a plnou pozornost. Dopřejme mu tedy voňavou a jemnou péči, která je pro něj pohlazením.

AromaFlora: Výsev semen do půdy ošetřené přípravkem PLANT-PROTEKTOR

Jelikož se množí dotazy ohledně možnosti vysévání semen (rajčat, paprik, atd.) pro předpěstování sazenic, bylo by dobré si říci pár důležitých informací ohledně používání přípravku PLANT-PROTECTOR a možnostech jeho využití.

AromaFauna: Blechy, blechy, blechy

Blechy jsou opravdu neustálý problém a boj. Jelikož se blechy, na rozdíl od klíšťat, neukládají k zimnímu spánku, jsou problémem celoročním.

AromaFauna: Milá paní Švorcová,

děkuji Vám moc za Vaše skvělé rady. Když jsme spolu minulý týden telefonovaly, byla jsem už hodně nešťastná, protože náš pejsek měl víc než tři týdny vši a nedokázali jsme se jich zbavit.

AromaFauna: Dobrý den paní Švorcová,

náš příběh ohledně vší má ale pokračování. Napsala jsem Vám mail a spokojeně šla do postele. Druhý den ráno (5 dní po odvšivení medem) ke mně přiběhl Kristi a kňučel.

AromaFauna: Moje cesta k Aromce

po úmrtí mé milované fenky plemene shih-tzu jménem Kety jsem si pořídila štěňátko stejného plemene. Jelikož Ketynka zemřela na problémy s dýcháním, tak mě velice vystrašila nová obyvatelka naší domácnosti Amy, když začala mít stejné problémy.