Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 1/2015

Zkušenosti a rady: Jarní vykročení – provoněná cesta ke zdraví

Přestože je dnešní doba přesycena nabídkami věhlasných kosmetických firem a na trhu je k nalezení nepřeberné množství „zázračných krémů a přípravků“, čistá příroda ví své. Ve své hluboké moudrosti přihlíží tomu bláznivému lidskému snažení, které bohužel často vede k tomu, že nejen člověk, ale v neposledním případě příroda sama, začíná churavět. Lidé se stávají čím dál víc choulostiví, přecitlivělí a na každém kroku nás potkávají alergie a různá onemocnění. Velmi často se dnes setkáváme také s tím, že klasická medicína pro uzdravení člověka prostě nestačí… My však můžeme říct své mocné „dost!“ a podívat se na celý svět jinak. Máme možnost změnit svůj přístup k vlastnímu životu a nahlédnout zdravým selským rozumem tam, kde jsme se kdysi odklonili z toho správného směru. Stačí se pozorně podívat do zrcadla. Bude před vámi stát nádherná lidská bytost, která touží po tom být hýčkaná, zdravá a šťastná! A my máme možnost jí k tomu aktivně pomáhat…a to je skvělá zpráva! Dovolme našemu tělu volně dýchat a dejme stranou komerčně zaměřenou kosmetickou chemii. Tenzidy v běžných preparátech tělo vysušují a nezvykle brzy se objeví první protesty pokožky, přecitlivělost kůže, ekzémy a alergie. Konzervační látky a syntetické složky jsou tělu naprosto cizí a opět přináší zbytečné zdravotní problémy.

Naše tělo si zaslouží hýčkat od konečků prstů až po konečky vlasů!!! Dopřejme mu tedy to nejlepší! Máme možnost vyzkoušet na vlastní kůži „zázračnou terapii“ a celé naše tělo se nám odmění zdravím a přirozenou krásou. Kdo nevyzkoušel, těžko uvěří, s jakou úlevou se opět nadechneme do života! Přípravky AKH však tento pocit umožňují prožívat! Sprchovací, koupelové a masážní oleje obohacené o vonné esenciální oleje, které i v domácích podmínkách dokážou divy! Esenciální oleje mají totiž skutečně kouzelnou moc. Uzdravují přirozenou cestou naše tělo, harmonizují naši psychiku, přináší úlevu od všedních starostí a obnovují radost ze života!
 

Jaké tedy může být letošní jarní vykročení?

Po unavené zimě, která nám přinášela mnoho extrémních výkyvů v počasí, ve zdraví i psychice, skvěle poslouží jalovcový éterický olej ve sprchovacím nebo koupelovém oleji. Jalovec je velký pomocník při jarním úklidu naší lymfy, kterou napomáhá čistit a detoxikuje celé tělo. Po poradě s odborníkem ho můžeme použít vnitřně pro podporu ledvin, které celou očistu důkladně podporují. K jarnímu pročištění jater poslouží ostropestřec mariánský, na jarní procházce doplní naši potřebnou zásobu hořčin bylinky, které můžeme ochutnávat. Za všechny stojí za zmínku „obyčejná“ pampeliška, její jarní lístečky mají blahodárnou sílu. V nabídce pana Hadka je excelentní směs éterických olejů pod názvem CANDIÖL, která v rámci jarní očisty pomáhá zbavit tělo plísní na povrchu (nehty, pokožka) i v trávicím traktu (Candida albicans). K tomu velkou měrou podporuje imunitní systém. Tělo má najednou větší sílu i chuť do života a raduje se z teplých jarních dní.

K celoročnímu posilování imunitního systému je ve stálé nabídce již osvědčený extrakt ze sibiřského kořene – ELEUTHEROCOCC. Svou hořkou silou podporuje tělo a jeho odolnost, pomáhá při psychickém oslabení a stresu, velmi rychle odstraní vyčerpání a zvítězí nad jarní únavou.

Jaro je plné nádherných vůní a nových příležitostí! Zastavte se a nadechujte plnými doušky tu krásu. Udělejte si čas na důležité věci a věnujte se sobě. Nasedněte na kolo a jeďte s větrem o závod, jděte do přírody, zavřete oči a nechte se vést… Dovolte si pro sebe to nejlepší! Nechte se hýčkat, hladit, masírovat a oprašovat. Zasloužíte si to. Dovolme sami sobě, ať nám život voní.

Sylvie Králová / www.kralovskaoaza.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Kam až mi paměť sahá, loučení se starým rokem obsahuje i ono přání všeho nejlepšího do roku nového. Konec konců, kdo by si nepřál, aby ten nový rok byl lepší než onen předešlý, který byl takový, jaký byl.

NOVINKY: Novinka Hvězda

Vánoce s sebou přináší, řekl bych, hned dvojitou radost. Tu má jak obdarovaný, který objeví nějaký ten dáreček se svou jmenovkou pod stromečkem, samozřejmě pak i „Ježíšek“, který své blízké obdaroval.

Slovo odborníka: Zázvor a jeho olej

Zázvor, ani jeho éterický olej nepatří k oněm nejznámějším v aromaterapii. To bude nejspíše dáno skutečností, že jeho domovem jsou tropické a subtropické oblasti.

Slovo odborníka: Atopický ekzém

Kdysi, z dnešního pohledu již „v dávných dobách“, když jsem s aromaterapií začínal, se stávalo, že občas přišel „exotický“ dotaz, který se týkal problému, jenž v průběhu let natolik zevšedněl, že dnes bohužel pomalu není dne, aby někdo nepožádal o radu týkající se atopického ekzému jak u dospělých, tak i u dětí, včetně těch nejmenších.

Zkušenosti a rady: Jarní vykročení – provoněná cesta ke zdraví

Už naši předkové dobře znali vonné oleje a masti, které přinášely úlevu od bolestí, příjemnou relaxaci a radost ze života…, s příchodem nových a zázračných lákadel jsme však pomalu zbloudili do slepých uliček.

Zkušenosti a rady: Přítel na celý život

Řízením osudu jsme byli s manželem nuceni postarat se o rodný dům se zahradou, který byl od našeho bydliště vzdálen několik desítek kilometrů.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE LÉKAŘSKÁ – Lavandula angustifolia

Nový pohled na královnu mezi éterickými oleji?

Zkušenosti a rady: Obličejový olej místo pleťového krému – řešení vysušené kůže i odstranění mílie

Co mi má paměť sahá, mám tendenci mít spíš mastnou než olupující se suchou kůži.

Zkušensti a rady: Péče o pleť v zimním období aneb Opět sláva Lecidermám

Zimní počasí má vyšší nároky na naši pleť, ale i v tomto období můžeme sáhnout po „Hadkovi“.

Zkušenosti a rady: Lymfatické ošetření pleti obličeje a dekoltu

Nový rok je v plném proudu a již brzy se bude lámat zima s jarem. Co můžeme my, ženy, udělat pro svoji krásu, abychom v jarních dnech zazářily stejně jako sluníčko, na které se už tak těšíme? :-)

Zkušensoti a rady: Meridiánové masáže a aromaterapie

Jednou z úžasných harmonizačních (ale i léčebných) metod, které nám přinesla čínská medicína, je meridiánová masáž.

Zkušenosti a rady: ELEMENT DŘEVO

Symbolizuje růst a výstavbu substance.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

rozhodla jsem se podělit o své zkušenosti s přípravkem FEMISHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

chtěli bychom Vám moc poděkovat za preparát ORANGE‑SANITOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

včera jsem si vyzvedla na poště balíček s mojí objednávkou a bez nadsázky – měla jsem takové předčasné Vánoce, i když ještě bez stromečku a bez kapra se salátem.

Zkušenosti a rady: Jak za mě pomeranč umyl nádobí

Po zjištění neblahé skutečnosti, že naše tři roky stará myčka, kterou jsme zapínali většinou pouze jednou týdně, musí nutně do nemocnice, přišla na řadu zdánlivě nepříjemná zpráva číslo dvě: Myčka je plná špinavého nádobí a ta špína je slušně zaschlá.

Zkušenosti a rady: Milý pane Hadku,

jménem manžela Vám děkuji za výborné preparáty. Manžela dlouhodobě znepokojovala velmi suchá pokožka hlavy, už to nebyly ani lupy, ale souvislá plocha, svědivá.

Zkušenosti a rady: Pozdrav ze Slovenska - Jar v Bratislave bude éterická

Osobitne od 10. do 12. apríla!

Zkušenosti a rady: Péče o ruce – krása, která se vám dostane pod kůži

zimních měsících trpí naše ruce nejvíce.

Zkušenosti a rady: Jak jsem si zachránila víčka

Můj problém začal nenápadně, občas mi natekla oční víčka, nevěnovala jsem tomu velkou pozornost, prostě jsem si řekla, že jsem asi unavená od věčného sedění u počítače.

Zkušenosti a rady: Rady (nejen) pro začínající maséry

Srdečně zdravím všechny čtenáře Aromaterapie.

Poradna

Koutek pro maminky: Aby miminku život voněl…

Malé děťátko je zázrak nad zázraky! Křehký a citlivý človíček, který žádá naši lásku a plnou pozornost. Dopřejme mu tedy voňavou a jemnou péči, která je pro něj pohlazením.

AromaFlora: Výsev semen do půdy ošetřené přípravkem PLANT-PROTEKTOR

Jelikož se množí dotazy ohledně možnosti vysévání semen (rajčat, paprik, atd.) pro předpěstování sazenic, bylo by dobré si říci pár důležitých informací ohledně používání přípravku PLANT-PROTECTOR a možnostech jeho využití.

AromaFauna: Blechy, blechy, blechy

Blechy jsou opravdu neustálý problém a boj. Jelikož se blechy, na rozdíl od klíšťat, neukládají k zimnímu spánku, jsou problémem celoročním.

AromaFauna: Milá paní Švorcová,

děkuji Vám moc za Vaše skvělé rady. Když jsme spolu minulý týden telefonovaly, byla jsem už hodně nešťastná, protože náš pejsek měl víc než tři týdny vši a nedokázali jsme se jich zbavit.

AromaFauna: Dobrý den paní Švorcová,

náš příběh ohledně vší má ale pokračování. Napsala jsem Vám mail a spokojeně šla do postele. Druhý den ráno (5 dní po odvšivení medem) ke mně přiběhl Kristi a kňučel.

AromaFauna: Moje cesta k Aromce

po úmrtí mé milované fenky plemene shih-tzu jménem Kety jsem si pořídila štěňátko stejného plemene. Jelikož Ketynka zemřela na problémy s dýcháním, tak mě velice vystrašila nová obyvatelka naší domácnosti Amy, když začala mít stejné problémy.