Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 1/2015

Koutek pro maminky: Aby miminku život voněl…

Malé děťátko je zázrak nad zázraky! Křehký a citlivý človíček, který žádá naši lásku a plnou pozornost. Dopřejme mu tedy voňavou a jemnou péči, která je pro něj pohlazením.

Ušetřeme jeho zranitelné tělíčko a jemnou pokožku zásahům zbytečné kosmetické chemie a dopřejme mu od prvních okamžiků jeho života to nejlepší! Bez nápovědy reklam, bez přípravků výhodně nakoupených ve slevách, bez tlaků věhlasných kosmetických značek či farmaceutických novinek… Zkusme jednoduše naslouchat srdcem a nechejme se vést přírodou i zdravým selským rozumem. Buďme si jisti, že pokožka miminek je křehčí a mnohonásobně citlivější než kůže nás, „dospěláků“. Časté kosmetické a mycí experimenty, ze kterých se často vyvine řada alergických reakcí, raději odložme včas stranou. Pro miminko není žádoucí omývání mýdlem, ani jinými pěnivými preparáty. Mějme na paměti, že každý pěnivý – často tenzidový – preparát pokožce postupně ubližuje, a dříve či později nás posadí do čekáren dermatologů! Přirozenou péčí o pokožku malých dětí můžeme díky aromaterapeutické kosmetice dokonale posilovat celkový imunitní systém i psychické naladění. Podpoříme tím také klidný spánek, pohodové dny bez oslabení a alergií. S pohodovým miminkem přineseme radost do každého nového dne, a to pro celou rodinu! V nabídce AKH je několik naprosto skvělých přípravků, které jsou pro děti ušité jako kabátek na míru!

NA MYTÍ miminek mnohdy stačí jen teplá voda, pro večerní koupání přidáme do vaničky nebo koupacího kyblíčku přiměřené množství KOUPELOVÉHO OLEJE BABY. Miminko se v této voňavé lázni zklidní a jemným oplachováním se dostatečně také omyje. V případě oplachování při přebalování či sprchování je možné použít pár kapek jemného MANDLOVÉHO SPRCHOVÉHO OLEJE BABY.

Po osušení, pokud je potřeba, pár kapkami MASÁŽNÍHO DĚTSKÉHO OLEJE pohladíme tělíčko, jemně pomasírujeme bříško ve směru hodinových ručiček. V případě bolavého bříška vetřeme kolem pupíčku FENYKLOVÝ MASÁŽNÍ OLEJ a tím se dětem příjemně uleví. Zadeček do plenek ošetříme přípravkem INTIMISS a nebude potřeba si dělat starosti s opruzením, odřením a pálením. Tento speciální balzám se dá používat na různá místa kdekoliv na těle, kde se objeví suché flíčky, či jinak podrážděná pokožka. Je možné ho také použít při zimních procházkách, kdy se v jemné vrstvě natře na obličej proti chladu, větru a nepřízni počasí. Po koupání ošetříme i nosík. Na vatovou tyčinku kápneme kapátkem NOSNÍ OLEJ BABY a jemně vytřeme obě nosní dírky. Použitý olejíček ošetří nosní sliznici proti vysušení, podpoří čisté a volné dýchání a současně postupně posiluje imunitní systém celého organismu.

Tento nosní olej je dobré používat i při čištění oušek. V případě zánětu středního ucha je vhodné tímto olejem ouška dokonce zakápnout, společně s ošetřením nosíku. HEŘMÁNKOVÝ a LEVANDULOVÝ KRÉM BABY můžete používat v rodině jako jemný přípravek pro ošetření celého těla všech jejích členů, bez ohledu na věk či pohlaví…

BABY SADA v nabídce AKH je možnost, jak vyzkoušet malé balení zmíněných přípravků. Tímto můžete zajistit snášenlivost přípravků u svého miminka a případně si pořídit větší balení, pokud se Vám osvědčí. Tato sada je také skvělý dárek do rodiny, kde je miminko očekávané. Dopřejme našim dětem i dětem našich blízkých jen to nejlepší…!

Sylvie Králová / www.kralovskaoaza.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Kam až mi paměť sahá, loučení se starým rokem obsahuje i ono přání všeho nejlepšího do roku nového. Konec konců, kdo by si nepřál, aby ten nový rok byl lepší než onen předešlý, který byl takový, jaký byl.

NOVINKY: Novinka Hvězda

Vánoce s sebou přináší, řekl bych, hned dvojitou radost. Tu má jak obdarovaný, který objeví nějaký ten dáreček se svou jmenovkou pod stromečkem, samozřejmě pak i „Ježíšek“, který své blízké obdaroval.

Slovo odborníka: Zázvor a jeho olej

Zázvor, ani jeho éterický olej nepatří k oněm nejznámějším v aromaterapii. To bude nejspíše dáno skutečností, že jeho domovem jsou tropické a subtropické oblasti.

Slovo odborníka: Atopický ekzém

Kdysi, z dnešního pohledu již „v dávných dobách“, když jsem s aromaterapií začínal, se stávalo, že občas přišel „exotický“ dotaz, který se týkal problému, jenž v průběhu let natolik zevšedněl, že dnes bohužel pomalu není dne, aby někdo nepožádal o radu týkající se atopického ekzému jak u dospělých, tak i u dětí, včetně těch nejmenších.

Zkušenosti a rady: Jarní vykročení – provoněná cesta ke zdraví

Už naši předkové dobře znali vonné oleje a masti, které přinášely úlevu od bolestí, příjemnou relaxaci a radost ze života…, s příchodem nových a zázračných lákadel jsme však pomalu zbloudili do slepých uliček.

Zkušenosti a rady: Přítel na celý život

Řízením osudu jsme byli s manželem nuceni postarat se o rodný dům se zahradou, který byl od našeho bydliště vzdálen několik desítek kilometrů.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE LÉKAŘSKÁ – Lavandula angustifolia

Nový pohled na královnu mezi éterickými oleji?

Zkušenosti a rady: Obličejový olej místo pleťového krému – řešení vysušené kůže i odstranění mílie

Co mi má paměť sahá, mám tendenci mít spíš mastnou než olupující se suchou kůži.

Zkušensti a rady: Péče o pleť v zimním období aneb Opět sláva Lecidermám

Zimní počasí má vyšší nároky na naši pleť, ale i v tomto období můžeme sáhnout po „Hadkovi“.

Zkušenosti a rady: Lymfatické ošetření pleti obličeje a dekoltu

Nový rok je v plném proudu a již brzy se bude lámat zima s jarem. Co můžeme my, ženy, udělat pro svoji krásu, abychom v jarních dnech zazářily stejně jako sluníčko, na které se už tak těšíme? :-)

Zkušensoti a rady: Meridiánové masáže a aromaterapie

Jednou z úžasných harmonizačních (ale i léčebných) metod, které nám přinesla čínská medicína, je meridiánová masáž.

Zkušenosti a rady: ELEMENT DŘEVO

Symbolizuje růst a výstavbu substance.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

rozhodla jsem se podělit o své zkušenosti s přípravkem FEMISHEA.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku,

chtěli bychom Vám moc poděkovat za preparát ORANGE‑SANITOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

včera jsem si vyzvedla na poště balíček s mojí objednávkou a bez nadsázky – měla jsem takové předčasné Vánoce, i když ještě bez stromečku a bez kapra se salátem.

Zkušenosti a rady: Jak za mě pomeranč umyl nádobí

Po zjištění neblahé skutečnosti, že naše tři roky stará myčka, kterou jsme zapínali většinou pouze jednou týdně, musí nutně do nemocnice, přišla na řadu zdánlivě nepříjemná zpráva číslo dvě: Myčka je plná špinavého nádobí a ta špína je slušně zaschlá.

Zkušenosti a rady: Milý pane Hadku,

jménem manžela Vám děkuji za výborné preparáty. Manžela dlouhodobě znepokojovala velmi suchá pokožka hlavy, už to nebyly ani lupy, ale souvislá plocha, svědivá.

Zkušenosti a rady: Pozdrav ze Slovenska - Jar v Bratislave bude éterická

Osobitne od 10. do 12. apríla!

Zkušenosti a rady: Péče o ruce – krása, která se vám dostane pod kůži

zimních měsících trpí naše ruce nejvíce.

Zkušenosti a rady: Jak jsem si zachránila víčka

Můj problém začal nenápadně, občas mi natekla oční víčka, nevěnovala jsem tomu velkou pozornost, prostě jsem si řekla, že jsem asi unavená od věčného sedění u počítače.

Zkušenosti a rady: Rady (nejen) pro začínající maséry

Srdečně zdravím všechny čtenáře Aromaterapie.

Poradna

Koutek pro maminky: Aby miminku život voněl…

Malé děťátko je zázrak nad zázraky! Křehký a citlivý človíček, který žádá naši lásku a plnou pozornost. Dopřejme mu tedy voňavou a jemnou péči, která je pro něj pohlazením.

AromaFlora: Výsev semen do půdy ošetřené přípravkem PLANT-PROTEKTOR

Jelikož se množí dotazy ohledně možnosti vysévání semen (rajčat, paprik, atd.) pro předpěstování sazenic, bylo by dobré si říci pár důležitých informací ohledně používání přípravku PLANT-PROTECTOR a možnostech jeho využití.

AromaFauna: Blechy, blechy, blechy

Blechy jsou opravdu neustálý problém a boj. Jelikož se blechy, na rozdíl od klíšťat, neukládají k zimnímu spánku, jsou problémem celoročním.

AromaFauna: Milá paní Švorcová,

děkuji Vám moc za Vaše skvělé rady. Když jsme spolu minulý týden telefonovaly, byla jsem už hodně nešťastná, protože náš pejsek měl víc než tři týdny vši a nedokázali jsme se jich zbavit.

AromaFauna: Dobrý den paní Švorcová,

náš příběh ohledně vší má ale pokračování. Napsala jsem Vám mail a spokojeně šla do postele. Druhý den ráno (5 dní po odvšivení medem) ke mně přiběhl Kristi a kňučel.

AromaFauna: Moje cesta k Aromce

po úmrtí mé milované fenky plemene shih-tzu jménem Kety jsem si pořídila štěňátko stejného plemene. Jelikož Ketynka zemřela na problémy s dýcháním, tak mě velice vystrašila nová obyvatelka naší domácnosti Amy, když začala mít stejné problémy.