Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 4/2014

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

Vážený pane Hadku,

mockrát děkuji za Vaši odpověď a hlavně za pomoc. Vámi doporučené oleje si objednám, přece jenom na bazénu asi nemám zánět močového měchýře naposled.

Co se týká „výstražních“ letáčků u éterických olejů, docela mě to „rozesmálo“. Objednávala jsem, už ani nevím jaký olejíček, přece jenom objednávám celkem často a nejdříve jsem to brala jako docela dobrý žert. Bohužel humor mě přešel poté, co jsem si přečetla Vaše vyjádření. Je vidět, čím se EU zabývá, prostě nějaký „chytrý“ zase vymyslel blbost a všichni mu ji schválili. Už delší dobu mám dojem, že žijeme v „Absurdistánu“ a že se svět dočista zbláznil. Místo aby se řešily závažné věci, které se týkají i například eboly a válek, zabývají se všichni blbostmi a ještě jim to prochází. Ono je zvláštní, že tyto výstražné letáky nejsou třeba u antibiotik. Když si totiž člověk přečte vedlejší účinky, má dojem, že se mu spíše přitíží. Tedy alespoň mám ten dojem já. Farmacie se rozvíjí na „hlouposti“ druhých, už dávno nekupuji léky v lékárně, ale snažím se o zdravý selský rozum, který radí bylinky a éterické oleje. Samozřejmě pokud by šlo o něco závažného, asi by člověk zvážil užívání léků, ale stejně si myslím, že je to hlavně jenom velice dobrý byznys, na kterém vydělávají „správní lidé“.

Naštěstí je zde Vaše firma, kde se vyrábí produkty přírodní, které mám velice dobře vyzkoušené a proto ani nenakupuji kosmetické krémy, odličovadla, prostě nic u jiných firem a vše nakupuji pouze u Vás. Na Vaši kosmetiku nedám dopustit a můžu říci, že jsem ji za těch 20 let, co ji používám, opravdu vyzkoušela. A opravdu funguje!!! Moje oblíbenkyně je levandule, a tak používám většinu preparátů právě s ní. Ať už se jedná o sprchový olej, pleťovou vodu či krémy. Dcerám od narození pořizuji „baby“ řadu. Starší patnáctiletá dcera v podstatě ani jinou kosmetiku nezná. Mně se osvědčila Intima a INTIMISS. Obě dcery chodí pravidelně plavat a já jsem učitelka plavání. Díky nim nemáme žádné problémy s výtoky, které ženy často řeší. A nyní mám ještě dalšího favorita, to je ORANGE-SANITOL. Krásně voní a vůbec mi je jedno, že je dle EU nejspíše z kůry „černobylských pomerančů“ :-). Vyzkoušela jsem i SAMEU a od té doby nekupuji ani jiné prostředky na mytí nádobí.

Na poranění používám zásadně levanduli a osvědčila se mi také, když se ve škole vyskytly vši. Každé ráno jsem dcerám nakapala pár kapek do vlasů a máme klid. To samé platí i na klíšťata. Na podzim a na jaře probíhá ELEUTHEROCOCCOVÁ KÚRA. V době chřipkových epidemií pak máme od chřipky klid. Nenecháváme se proti chřipce očkovat, tomuto typu očkování stejně nevěřím. Dále se mi osvědčil EUKALYPTOVÝ a ČAJOVNÍKOVÝ olej. V době již zmiňovaných epidemií zde voní z aromalampy a děti chodí do školy s pár kapkami na oblečení. Vždy se jich spolužáci ptají, proč tak hezky voní po bonbonech.

Pro nás by díky Vám zdravotní pojišťovny nemusely existovat a lékárny by nic nevydělávaly.

Díky, že tu jste. Že tu jste tu pro lidi a ne pro peníze, které bohužel hýbou světem.

Škoda, že se neangažujete v politice, hned bych Vás volila, protože v tomto státě se opravdu nedá věřit ničemu, pouze Vašim výrobkům. Snad jen ještě jednu zkušenost s kosmetikou. Občas dostávám darem takové ty různé chemické „koktejly“ v podobě gelů či různých tělových mlék. Zkouším je na vaně, případně i botách. Poslední darovaný gel na intimní hygienu jsem použila na umytí vany a umyvadla. Přece jenom používám hodně olejů. Odličovací, sprchový, na zuby. A tak jednou do týdne musím zmiňované předměty odmastit. Gel na intimní hygienu mě opravdu překvapil. Jeho zápach, o vůni nemůže být řeč, mi připomínal desinfekci na záchod. Jeho odmašťovací schopnost, ta by předčila i některé přípravky k tomu určené. Nedovedu si vůbec představit, co by tento gel páchal na pokožce, případně citlivé sliznici. Opravdu mě „dostal“! Takovou sílu jsem nečekala. Tělová mléka používám na leštění bot, botky se krásně lesknou, netvoří se jim vrásky a já nemusím kupovat žádné krémy na boty. Ale jedno se těmto výrobkům upřít nedá. Ty krásně zbarvené lahvičky a štítky na nich přilepené, ty přímo září. No, ona ta reklama něco stát musí. Když jde o „čistě přírodní produkt“, který má obsahovat čajovník a zápach je srovnatelný s desinfekcí. Opravdu raději nedomýšlím, co to způsobuje ona „příroda“ na kůži, neumyla bych v tom ani psa. Nechápu, proč se vynakládá tolik peněz na klamavé reklamy. Toto je jen kolotoč peněz. Někdy mám dojem, že celý kosmetický průmysl je navázán na farmaceutický průmysl, protože taková kosmetika snad může jenom ublížit a nikoli pomoci. Poté nastupuje farmacie, která nás dalšími „koktejly“ chce léčit. Ale o tom jste napsal již hodně článků a já doufám, že lidstvo vezme rozum do hrsti a přestane tyto „instituce“ podporovat. Kvalitní výrobky, dle mého, reklamu nepotřebují. Pomáhají, a proto se prodávají samy. Proto stále a všude zdůrazňuji, že prostě HADEK JE NEJLEPŠÍ!!!

S přáním hezkého dne a krásných podzimních slunečních dnů opravdu moc spokojená zákaznice

Jana B.

Úvodní slovo Karla Hadka

Ne každým rokem se povede, abych se při pohledu z okna mohl i touto dobou domnívat, že je léto. Modrá obloha, sluníčko nejen svítí, ale i příjemně hřeje. Letošní kalendářní léto však již nenávratně patří minulosti. Krásně barevné listí na stromech napovídá, že u slůvka léto chybí přídavné jméno babí. Ono počasí mi tak trochu nesedí při vědomí, že píši pár slov pro vánoční vydání časopisu Aromaterapie.

Novinky: LECINOS

Asi není náhodou, že jedny z nečastějších problémů, které nás trápí, jsou právě různé nepříjemnosti v oblasti vstupních dutin do organizmu. Na otázku, proč tomu tak je, je odpověď celkem jednoduchá. Jedním z neoddiskutovatelných faktorů je stále se zhoršující životní prostředí.

Novinky: Tanalip

Ten dělá to a ten zas tohle… Název jedné z písniček Ježka, Voskovce a Wericha, která je sice obsahově o něčem úplně jiném než o éterických olejích, ale jak jinak začít psát o jejich účincích. I proto většina autorů uvádí ve svých recepturách směsi éterických olejů, kde… Ten dělá to a ten zas tohle.

Novinky: „Hadkovský kalendář“

Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. A abyste byli krásní i vy, přinášíme oblíbený „Hadkovský kalendář“, kdy níže vybrané přípravky nakoupíte v uvedené období se slevou 20 %. Slevy se nesčítají.

Slovo odborníka: Čistota půl zdraví?

Díky skutečnosti, že se rodíme jako majitelé dvou očí, nikoli mikroskopů, některé věci prostě nevidíme. Např. bakterie, které jsou prakticky všudypřítomné a jež nás všude, někdy méně, jindy více obklopují. Kdesi jsem slyšel, že prostředí bez mikrobů existuje pouze na operačním sále. Kdo chce, může tomu věřit.

Zkušenosti a rady: Hřebíčkový olej

Ohlédnu-li se v čase jen trochu zpět, není to tak dlouho, co nás ještě hřálo letní sluníčko. Pokud hodím jedno očko vpřed, Vánoce jsou již zase přede dveřmi. Jedním z příspěvků do vánoční Aromaterapie by měl být i článek o vánočním éterickém oleji. Přemýšlel jsem, který by to měl být a napadl mě hřebíček.

Zkušenosti a rady: Nohy nám také patří!

Pocení nohou je stejně tak nepříjemný, jakož i rozšířený problém. Dle mého odhadu se dotýká až jedné pětiny populace. Úzce spojený s tímto problémem je i onen velice nepříjemný odér, který vzniká při bakteriálním rozkladu potu. Nelze se divit, že celá záležitost je nepříjemná nejen postiženému, ale i jeho okolí. Zde však nejde jen o „mokré nohy“ či nepříjemný zápach, ale za daných okolností vznikají ideální podmínky pro vznik plísňových onemocnění nohou.

Zkušenosti a rady: MOLUSAN

Chtěla bych Vám mnohokrát poděkovat za Váš produkt MOLUSAN.

Zkušenosti a rady: ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT

Po dlouhé rozvaze a s příchodem chladnějších dnů jsem se rozhodla, že zakoupím velké balení ELEUTHEROCOCCOVÉHO EXTRAKTU. Nejprve jsem musela sama sobě slíbit, že tentokrát s užíváním vytrvám alespoň 6 týdnů, abych mohla účinky řádně posoudit.

Zkušenosti a rady: Kapkový omyl

Milí přátelé, ráda bych se s Vámi podělila o svou novou zkušenost s olejíčkem ATEMOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

mockrát děkuji za Vaši odpověď a hlavně za pomoc. Vámi doporučené oleje si objednám, přece jenom na bazénu asi nemám zánět močového měchýře naposled.

Zkušenosti a rady: Za nechty ho uznávam! (SK)

Moja dcéra má 18 rokov. Mimochodom, len rodič, ktorého postihlo rovnaké šťastie (či osud) vie, čo všetko táto holá veta vyjadruje: Od večne obsadenej kúpeľne, stále sa hromadiacich nezmyselných nových kusov odevu, cez 4farebné vlasy a šialené diéty na dosiahnutie vyziabnutej postavy, neustálu potrebu utrácať peniaze – až po ambiciózne plány precestovať svet a dobyť Holywood.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v domovech seniorů

Pedikúru do domovů pro seniory jezdím dělat moc ráda, staří lidé jsou velice vděčni za jakoukoliv péči. A péče o nožičky je jedna z nich. Jedná se převážně o cukrovkáře, seniory s bércovými vředy, onemocněním žil. Prostě jejich nožičky potřebují velkou péči a trpělivost. Při pedikúře se seniorům velice uleví.

Zkušenosti a rady: Hemoroidy

Při čtení článku v jednom nejmenovaném časopise jsem se nedávno dozvěděla, jak velké procento naší české populace trápí hemoroidy. Dlouho jsem si myslela, že se jedná o „onemocnění“ méně časté, možná proto, že se o něm veřejně nemluvilo. Je dobře, že i v tomto směru padla různá tabu a je možno i o takovýchto tématech hovořit i psát.

Zkušenosti a rady: Skvelá lekárka SALTIA

Ríša aromaterapeutických prípravkov Karla Hadka mi niekdy pripomína rozprávkový les, kde stále natrafíte na nové prekvapenie. K ďaľším mojim „objavom“ patrí svojou vôňou a jemnosťou nenápadný krémik SALTIA BN.

Zkušenosti a rady: CHRÁPETE?

Problém s chrápáním trápí stále více lidí. Je to velice nepříjemné jak pro chrápajícího, tak pro lože sdílejícího partnera.

Poradna

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: PAPENDO

Před několika měsíci, vlastně již roky, rozšířila řadu AromaFauna směs éterických olejů ENDOPARAZIN. Když jsem zasílala do tiskárny požadavek na 5000 ks etiket, na mysl mi přišla otázka: „Jak dlouho bude trvat, než se vypotřebují…?“ Za tuto myšlenku jsem se již mnohokrát zastyděla… Vnitřní parazité jsou větší problém, než jsem si myslela.

AromaFauna: Chov papoušků

Chovem papoušků se naše rodina zabývá více než třicet pět let. Během této doby byla problematika odčervování vždy významným faktorem dobré kondice chovaných jedinců i úspěšných odchovů další generace. Významnou roli v našem případě hraje i skutečnost, že papoušky chováme ve venkovních voliérách a že chováme australské druhy papoušků, které velmi rádi tráví čas hledáním něčeho dobrého na zemi. Tato činnost je spojena s přehrabováním půdy a tím se pravděpodobnost nákazy zvyšuje na maximum.

AromaFauna: Jak na blechy s aromaterapií

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku „ve škole se objevily vši“ a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši, neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají, pokud ano, tak na chvíli. Rodiče dětí i majitelé pejsků neustále hledají, jak na tyto parazity. Pojďme na ně s aromaterapií!