Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 4/2014

Novinky: Tanalip

Ten dělá to a ten zas tohle… Název jedné z písniček Ježka, Voskovce a Wericha, která je sice obsahově o něčem úplně jiném než o éterických olejích, ale jak jinak začít psát o jejich účincích. I proto většina autorů uvádí ve svých recepturách směsi éterických olejů, kde… Ten dělá to a ten zas tohle. A aromaterapie toho využívá. Dokonce nutno říci, že čím dál více. Nechci zde rozebírat, proč tomu tak je, i zde platí plně to, co jsem napsal v pojednání o LECINOSU. Není žádným tajemstvím, že přibývá i kožních problémů, které navíc umocňuje i používání toho, co bývá běžně označováno jako kosmetika, ale v principu by si zasloužilo název „plíživá antikosmetika“. Plíživá proto, že problémy po používání nefyziologických výrobků se neobjeví okamžitě, ale až v průběhu, někdy i dlouhých let.

Jedním z důsledků narušování fyziologie pokožky je i likvidace symbiotické mikroflóry. Jedná se o mikroorganismy, se kterými by měl člověk žít ve shodě a nikoli používat „kosmetiku“, která pro kožní mikroflóru představuje plíživou chemickou likvidaci. Důsledkem pak nemůže být nic jiného než to, že symbiotická mikroflóra není schopna bránit pokožku, tedy svůj životní prostor před nájezdy mikrobů patogenních. Nic nebrání jejich populační explozi na pokožce, jinými slovy onemocnění. Mnohdy tomu přispívá nejen ona plíživá antikosmetika, užitečnými pomocníky mohou být i antibiotika, kortikoidy a další léky, které bývají velice často naprosto zbytečně používány, díky čemuž je pak podporován vznik rezistence na tyto léky. Nezřídka se stává, že vznikají téměř neřešitelné problémy. I na tomto místě nutno znova opakovat, že daleko lepší je problémům předcházet, než je následně řešit. Pokud se nějaký mikrobiální problém na pokožce doslova „rozjede“, aromaterapie sice nabízí množství éterických olejů, které svými antimikrobiálními účinky mohou pomoci problém řešit, ale i zde je riziko, že záněty oslabenou pokožku mohou éterické oleje i dráždit. V takových případech je pak nezbytně nutné vyhledávat speciálně oleje, které mají vysokou antimikrobiální účinnost, ale současně vykazují vysokou dermální snášenlivost.

Novinka TANALIP, je velice zajímavý preparát, který díky použitým éterickým olejům lze označit za další z multifunkčních preparátů. Lze jej s úspěchem použít na různé záněty pokožky, včetně aknózních. Dobře se osvědčil u zánětů při různých typech ekzémů. TANALIP má i dobré antivirální účinky a nelze se tedy divit, že jeho původní použití bylo na opary na rtech. V tomto smyslu jej lze vyzkoušet i při výskytu herpesových problémů na pohlavních orgánech. Všeobecně by se přípravek TANALIP nechal označit za blízkého příbuzného preparátu INTIMISS. Vzhledem k použitým éterickým olejům se od INTIMISSU svým složením naprosto liší, v tomto směru dokonce vykazuje navíc i protiplísňové účinky.

Kombinace éterických olejů vratiče, šalvěje, lavandinu, bergamotu, tymiánu a dalších mu propůjčuje nejen výše zmíněné účinky, ale i velice příjemnou bylinnou vůni. Vysoký podíl bambuckého másla a jojobového oleje se stará o zjemňující schopnosti, lecitin a vitamíny A a E napomáhají regeneraci pokožky. Přestože TANALIP nelze označit jako preparát, který by v široké nabídce aromaterapeutických preparátů absolutně chyběl, domnívám se, že díky své multifunkčnosti najde velké množství těch, kterým svými širokospektrálními účinky bude vynikajícím pomocníkem. To se domnívá i stále ještě přítomný Ježíšek a i zde diktuje svá vánoční přáníčka. Rád mu je splním a i zde poputuje k prvním 15 objednávajícím TANALIP jako ježíškovský dárek zdarma.

Úvodní slovo Karla Hadka

Ne každým rokem se povede, abych se při pohledu z okna mohl i touto dobou domnívat, že je léto. Modrá obloha, sluníčko nejen svítí, ale i příjemně hřeje. Letošní kalendářní léto však již nenávratně patří minulosti. Krásně barevné listí na stromech napovídá, že u slůvka léto chybí přídavné jméno babí. Ono počasí mi tak trochu nesedí při vědomí, že píši pár slov pro vánoční vydání časopisu Aromaterapie.

Novinky: LECINOS

Asi není náhodou, že jedny z nečastějších problémů, které nás trápí, jsou právě různé nepříjemnosti v oblasti vstupních dutin do organizmu. Na otázku, proč tomu tak je, je odpověď celkem jednoduchá. Jedním z neoddiskutovatelných faktorů je stále se zhoršující životní prostředí.

Novinky: Tanalip

Ten dělá to a ten zas tohle… Název jedné z písniček Ježka, Voskovce a Wericha, která je sice obsahově o něčem úplně jiném než o éterických olejích, ale jak jinak začít psát o jejich účincích. I proto většina autorů uvádí ve svých recepturách směsi éterických olejů, kde… Ten dělá to a ten zas tohle.

Novinky: „Hadkovský kalendář“

Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. A abyste byli krásní i vy, přinášíme oblíbený „Hadkovský kalendář“, kdy níže vybrané přípravky nakoupíte v uvedené období se slevou 20 %. Slevy se nesčítají.

Slovo odborníka: Čistota půl zdraví?

Díky skutečnosti, že se rodíme jako majitelé dvou očí, nikoli mikroskopů, některé věci prostě nevidíme. Např. bakterie, které jsou prakticky všudypřítomné a jež nás všude, někdy méně, jindy více obklopují. Kdesi jsem slyšel, že prostředí bez mikrobů existuje pouze na operačním sále. Kdo chce, může tomu věřit.

Zkušenosti a rady: Hřebíčkový olej

Ohlédnu-li se v čase jen trochu zpět, není to tak dlouho, co nás ještě hřálo letní sluníčko. Pokud hodím jedno očko vpřed, Vánoce jsou již zase přede dveřmi. Jedním z příspěvků do vánoční Aromaterapie by měl být i článek o vánočním éterickém oleji. Přemýšlel jsem, který by to měl být a napadl mě hřebíček.

Zkušenosti a rady: Nohy nám také patří!

Pocení nohou je stejně tak nepříjemný, jakož i rozšířený problém. Dle mého odhadu se dotýká až jedné pětiny populace. Úzce spojený s tímto problémem je i onen velice nepříjemný odér, který vzniká při bakteriálním rozkladu potu. Nelze se divit, že celá záležitost je nepříjemná nejen postiženému, ale i jeho okolí. Zde však nejde jen o „mokré nohy“ či nepříjemný zápach, ale za daných okolností vznikají ideální podmínky pro vznik plísňových onemocnění nohou.

Zkušenosti a rady: MOLUSAN

Chtěla bych Vám mnohokrát poděkovat za Váš produkt MOLUSAN.

Zkušenosti a rady: ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT

Po dlouhé rozvaze a s příchodem chladnějších dnů jsem se rozhodla, že zakoupím velké balení ELEUTHEROCOCCOVÉHO EXTRAKTU. Nejprve jsem musela sama sobě slíbit, že tentokrát s užíváním vytrvám alespoň 6 týdnů, abych mohla účinky řádně posoudit.

Zkušenosti a rady: Kapkový omyl

Milí přátelé, ráda bych se s Vámi podělila o svou novou zkušenost s olejíčkem ATEMOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

mockrát děkuji za Vaši odpověď a hlavně za pomoc. Vámi doporučené oleje si objednám, přece jenom na bazénu asi nemám zánět močového měchýře naposled.

Zkušenosti a rady: Za nechty ho uznávam! (SK)

Moja dcéra má 18 rokov. Mimochodom, len rodič, ktorého postihlo rovnaké šťastie (či osud) vie, čo všetko táto holá veta vyjadruje: Od večne obsadenej kúpeľne, stále sa hromadiacich nezmyselných nových kusov odevu, cez 4farebné vlasy a šialené diéty na dosiahnutie vyziabnutej postavy, neustálu potrebu utrácať peniaze – až po ambiciózne plány precestovať svet a dobyť Holywood.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v domovech seniorů

Pedikúru do domovů pro seniory jezdím dělat moc ráda, staří lidé jsou velice vděčni za jakoukoliv péči. A péče o nožičky je jedna z nich. Jedná se převážně o cukrovkáře, seniory s bércovými vředy, onemocněním žil. Prostě jejich nožičky potřebují velkou péči a trpělivost. Při pedikúře se seniorům velice uleví.

Zkušenosti a rady: Hemoroidy

Při čtení článku v jednom nejmenovaném časopise jsem se nedávno dozvěděla, jak velké procento naší české populace trápí hemoroidy. Dlouho jsem si myslela, že se jedná o „onemocnění“ méně časté, možná proto, že se o něm veřejně nemluvilo. Je dobře, že i v tomto směru padla různá tabu a je možno i o takovýchto tématech hovořit i psát.

Zkušenosti a rady: Skvelá lekárka SALTIA

Ríša aromaterapeutických prípravkov Karla Hadka mi niekdy pripomína rozprávkový les, kde stále natrafíte na nové prekvapenie. K ďaľším mojim „objavom“ patrí svojou vôňou a jemnosťou nenápadný krémik SALTIA BN.

Zkušenosti a rady: CHRÁPETE?

Problém s chrápáním trápí stále více lidí. Je to velice nepříjemné jak pro chrápajícího, tak pro lože sdílejícího partnera.

Poradna

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: PAPENDO

Před několika měsíci, vlastně již roky, rozšířila řadu AromaFauna směs éterických olejů ENDOPARAZIN. Když jsem zasílala do tiskárny požadavek na 5000 ks etiket, na mysl mi přišla otázka: „Jak dlouho bude trvat, než se vypotřebují…?“ Za tuto myšlenku jsem se již mnohokrát zastyděla… Vnitřní parazité jsou větší problém, než jsem si myslela.

AromaFauna: Chov papoušků

Chovem papoušků se naše rodina zabývá více než třicet pět let. Během této doby byla problematika odčervování vždy významným faktorem dobré kondice chovaných jedinců i úspěšných odchovů další generace. Významnou roli v našem případě hraje i skutečnost, že papoušky chováme ve venkovních voliérách a že chováme australské druhy papoušků, které velmi rádi tráví čas hledáním něčeho dobrého na zemi. Tato činnost je spojena s přehrabováním půdy a tím se pravděpodobnost nákazy zvyšuje na maximum.

AromaFauna: Jak na blechy s aromaterapií

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku „ve škole se objevily vši“ a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši, neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají, pokud ano, tak na chvíli. Rodiče dětí i majitelé pejsků neustále hledají, jak na tyto parazity. Pojďme na ně s aromaterapií!