Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 4/2014

Novinky: „Hadkovský kalendář“

Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. A abyste byli krásní i vy, přinášíme oblíbený „Hadkovský kalendář“, kdy níže vybrané přípravky nakoupíte v uvedené období se slevou 20 %. Slevy se nesčítají.


12. - 16. 11. 2014
Na svatého Josafata, lepší kožich nežli vata.
A úplně nejlepší je schovat se do tepla sauny se SMĚSÍ ÉTERIC KÝCH OLEJŮ SAUNA 4401 - 4410. Pokud není sauna v dosahu, pomůže i aromalampa. Saunové oleje můžete doplnit INTIMNÍMI PŘÍPRAVKY 1202 - 1212, které jistě budou vhodným pomocníkem pro všechny dny.
 

17. - 20. 11. 2014
Počasí o svaté Alžbětě povídá, jak bude v létě.
A nám napovídá, že ať je zima nebo léto, nemáme zapomínat na péči o zuby s ÚSTNÍMI PŘÍPRAVKY 1501 - 1507. Abychom z Vánoc neměli unavené oči a vrásky, přichází dny s nabídkou na OČNÍ KRÉMY 2201 - 2203.
 

21. - 23. 11. 2014
Když Svatá Cecílie sněhem pole pokryje,
a uloží ho tak k zimnímu spánku, přichází období výhodné nabídky REGENERAČNÍCH OBLIČEJOVÝCH KRÉMŮ 2001 - 2006, 2011 - 2023, 2025 - 2039. Krémy jsou jemné konzistence a na pokožku působí jako něžné pohlazení.
 

24. - 27. 11. 2014
Na svatou Kateřinu schováme se pod peřinu.
A než tomu tak bude, použijeme MASÁŽNÍ OLEJE, KRÉMY a BALZÁMY 2701 - 2739. Vůně aromaterapeutických přípravků je jedinečná a každý si jistě najde nejméně jeden podle svých představ. Použít masážní oleje je vhodné i jako tělový olej pro každodenní používání.
 

28. - 30. 11. 2014
Když na Ondřeje sněží, sníh dlouho poleží.
V tyto dny doplňte péči o pokožku LIPIO-SÉRY 1950 - 1968 a GOTHEOU 1970 - 1971. Speciální péči si žádá nejen oční okolí, ale i pokožka celého obličeje. V tomto případě jsou tyto přípravky vhodnými společníky.
 

1. - 4. 12. 2014
O svatém Františku Xaveru ledový vítr fičí od severu.
Přicházející vítr přifouká slevu na LECITINOVÉ KRÉMY 2007 - 8, 2024, 2041 - 2048, 2053, které rozjasní nejen pokožku, ale díky své jedinečnosti a vůni i duši.
 

5. - 07. 12. 2014
Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší.
A třeba i proto se vám budou hodit REGENERAČNÍ i EXKLUZIVNÍ OLEJE 1907 - 1922. Speciality pro opravdové příznivce aromaterapeutické kosmetiky. Oleje jsou vhodnými společníky v době velkých mrazů.
 

8.–10. 12. 2014
Prosinec, když je mu zima, halí se v bílý kožich.
A vy se zahalte do náruče horké koupele a spolu s ní i do KOUPELOVÝCH OLEJŮ 1001 - 1021. Horká vana s příjemnou vůní bylinek nejen prohřeje prochladlé končetiny po předvánočních procházkách, ale je i příjemným relaxačním pomocníkem při předvánočních povinnostech.

 

V době „Hadkovského kalendáře“ máte možnost výběru přípravků se zvýšenou slevou pro dané období. Slevy se nesčítají, na zboží, jež nemá své období slevy v rámci „Hadkovského kalendáře“, obdržíte slevu vánoční, která činí 10 %.  Vánoční sleva 10% bude probíhat od 12. 11. 2014 do 15. 12. 2014. 

Objednávky přijaté do 15. 12. 2014 budou vyřízeny nejpozději do 17. 12. 2014.

POZOR: Objednávky přijaté od 16. 12. 2014 budou vyřizovány až od 5. 1. 2015.

Úvodní slovo Karla Hadka

Ne každým rokem se povede, abych se při pohledu z okna mohl i touto dobou domnívat, že je léto. Modrá obloha, sluníčko nejen svítí, ale i příjemně hřeje. Letošní kalendářní léto však již nenávratně patří minulosti. Krásně barevné listí na stromech napovídá, že u slůvka léto chybí přídavné jméno babí. Ono počasí mi tak trochu nesedí při vědomí, že píši pár slov pro vánoční vydání časopisu Aromaterapie.

Novinky: LECINOS

Asi není náhodou, že jedny z nečastějších problémů, které nás trápí, jsou právě různé nepříjemnosti v oblasti vstupních dutin do organizmu. Na otázku, proč tomu tak je, je odpověď celkem jednoduchá. Jedním z neoddiskutovatelných faktorů je stále se zhoršující životní prostředí.

Novinky: Tanalip

Ten dělá to a ten zas tohle… Název jedné z písniček Ježka, Voskovce a Wericha, která je sice obsahově o něčem úplně jiném než o éterických olejích, ale jak jinak začít psát o jejich účincích. I proto většina autorů uvádí ve svých recepturách směsi éterických olejů, kde… Ten dělá to a ten zas tohle.

Novinky: „Hadkovský kalendář“

Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná. A abyste byli krásní i vy, přinášíme oblíbený „Hadkovský kalendář“, kdy níže vybrané přípravky nakoupíte v uvedené období se slevou 20 %. Slevy se nesčítají.

Slovo odborníka: Čistota půl zdraví?

Díky skutečnosti, že se rodíme jako majitelé dvou očí, nikoli mikroskopů, některé věci prostě nevidíme. Např. bakterie, které jsou prakticky všudypřítomné a jež nás všude, někdy méně, jindy více obklopují. Kdesi jsem slyšel, že prostředí bez mikrobů existuje pouze na operačním sále. Kdo chce, může tomu věřit.

Zkušenosti a rady: Hřebíčkový olej

Ohlédnu-li se v čase jen trochu zpět, není to tak dlouho, co nás ještě hřálo letní sluníčko. Pokud hodím jedno očko vpřed, Vánoce jsou již zase přede dveřmi. Jedním z příspěvků do vánoční Aromaterapie by měl být i článek o vánočním éterickém oleji. Přemýšlel jsem, který by to měl být a napadl mě hřebíček.

Zkušenosti a rady: Nohy nám také patří!

Pocení nohou je stejně tak nepříjemný, jakož i rozšířený problém. Dle mého odhadu se dotýká až jedné pětiny populace. Úzce spojený s tímto problémem je i onen velice nepříjemný odér, který vzniká při bakteriálním rozkladu potu. Nelze se divit, že celá záležitost je nepříjemná nejen postiženému, ale i jeho okolí. Zde však nejde jen o „mokré nohy“ či nepříjemný zápach, ale za daných okolností vznikají ideální podmínky pro vznik plísňových onemocnění nohou.

Zkušenosti a rady: MOLUSAN

Chtěla bych Vám mnohokrát poděkovat za Váš produkt MOLUSAN.

Zkušenosti a rady: ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT

Po dlouhé rozvaze a s příchodem chladnějších dnů jsem se rozhodla, že zakoupím velké balení ELEUTHEROCOCCOVÉHO EXTRAKTU. Nejprve jsem musela sama sobě slíbit, že tentokrát s užíváním vytrvám alespoň 6 týdnů, abych mohla účinky řádně posoudit.

Zkušenosti a rady: Kapkový omyl

Milí přátelé, ráda bych se s Vámi podělila o svou novou zkušenost s olejíčkem ATEMOL.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku

mockrát děkuji za Vaši odpověď a hlavně za pomoc. Vámi doporučené oleje si objednám, přece jenom na bazénu asi nemám zánět močového měchýře naposled.

Zkušenosti a rady: Za nechty ho uznávam! (SK)

Moja dcéra má 18 rokov. Mimochodom, len rodič, ktorého postihlo rovnaké šťastie (či osud) vie, čo všetko táto holá veta vyjadruje: Od večne obsadenej kúpeľne, stále sa hromadiacich nezmyselných nových kusov odevu, cez 4farebné vlasy a šialené diéty na dosiahnutie vyziabnutej postavy, neustálu potrebu utrácať peniaze – až po ambiciózne plány precestovať svet a dobyť Holywood.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v domovech seniorů

Pedikúru do domovů pro seniory jezdím dělat moc ráda, staří lidé jsou velice vděčni za jakoukoliv péči. A péče o nožičky je jedna z nich. Jedná se převážně o cukrovkáře, seniory s bércovými vředy, onemocněním žil. Prostě jejich nožičky potřebují velkou péči a trpělivost. Při pedikúře se seniorům velice uleví.

Zkušenosti a rady: Hemoroidy

Při čtení článku v jednom nejmenovaném časopise jsem se nedávno dozvěděla, jak velké procento naší české populace trápí hemoroidy. Dlouho jsem si myslela, že se jedná o „onemocnění“ méně časté, možná proto, že se o něm veřejně nemluvilo. Je dobře, že i v tomto směru padla různá tabu a je možno i o takovýchto tématech hovořit i psát.

Zkušenosti a rady: Skvelá lekárka SALTIA

Ríša aromaterapeutických prípravkov Karla Hadka mi niekdy pripomína rozprávkový les, kde stále natrafíte na nové prekvapenie. K ďaľším mojim „objavom“ patrí svojou vôňou a jemnosťou nenápadný krémik SALTIA BN.

Zkušenosti a rady: CHRÁPETE?

Problém s chrápáním trápí stále více lidí. Je to velice nepříjemné jak pro chrápajícího, tak pro lože sdílejícího partnera.

Poradna

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: PAPENDO

Před několika měsíci, vlastně již roky, rozšířila řadu AromaFauna směs éterických olejů ENDOPARAZIN. Když jsem zasílala do tiskárny požadavek na 5000 ks etiket, na mysl mi přišla otázka: „Jak dlouho bude trvat, než se vypotřebují…?“ Za tuto myšlenku jsem se již mnohokrát zastyděla… Vnitřní parazité jsou větší problém, než jsem si myslela.

AromaFauna: Chov papoušků

Chovem papoušků se naše rodina zabývá více než třicet pět let. Během této doby byla problematika odčervování vždy významným faktorem dobré kondice chovaných jedinců i úspěšných odchovů další generace. Významnou roli v našem případě hraje i skutečnost, že papoušky chováme ve venkovních voliérách a že chováme australské druhy papoušků, které velmi rádi tráví čas hledáním něčeho dobrého na zemi. Tato činnost je spojena s přehrabováním půdy a tím se pravděpodobnost nákazy zvyšuje na maximum.

AromaFauna: Jak na blechy s aromaterapií

Jako vychovatelka na základní škole se neustále setkávám s větou v oběžníku „ve škole se objevily vši“ a jako majitelka psího salonu zase s blechami u psích zákazníků. Blechy a vši, neustálý problém a boj. Chemické přípravky nezabírají, pokud ano, tak na chvíli. Rodiče dětí i majitelé pejsků neustále hledají, jak na tyto parazity. Pojďme na ně s aromaterapií!