Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Poradna

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, když budu užívat ráno po snídani extrakt z eleutherococcového kořene (ve kterém je cca 30 % alkoholu) v množství 15 až 30 kapek a pak sednu do auta a pojedu do práce, zda při následné policejní kontrole něco nadýchám. Nebo je to tak zanedbatelné množství, že se na alkohol testeru nic neukáže?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem Kamil K.

 

Milý pane Kamile,

děkuji Vám za Váš mail i důvěru, se kterou se na nás se svým velice zajímavým dotazem obracíte.

Myslím, že podobné úvahy se honí hlavou každému, kdo si ELEUTHEROCOCCOVÝ extrakt opatří a současně je i vlastníkem řidičského průkazu.

Jak správně píšete, námi nabízený extrakt obsahuje necelých 30 % čistého alkoholu. Že jej můžete používat i jako účastník silničního provozu, je jednoduše matematicky prokazatelné. Jednoduchou úvahou zde lze dojít k následujícímu závěru: Vzhledem ke skutečnosti, že extrakt obsahuje cca 30 % alkoholu, pak v 15 kapkách extraktu jsou obsaženy přibližně 4 kapky absolutního alkoholu.

Pokud vypijete jedno „nealkoholické“ pivo (obsahuje cca 0,5 % alkoholu), požijete cca 2,5 ml čistého alkoholu. Zde pak můžete přepočítat vypitý alkohol tak, že 2,5 ml odpovídá cca 75 kapkám 100% alkoholu. Je tedy evidentní, že po požití 15 - 30 kapek extraktu můžete mít v krvi neprokazatelné a během několika minut odbouratelné 4 kapičky. A co se „nadýchání“ týká… To by bylo možné okamžitě po požití. Ale to není směrodatné, počítá se alkohol v krvi, nikoli v dechu. Eventuální krevní test na alkohol by měl negativní výsledek. Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude užitečná.

Karel HadekDobrý den,

chtěla jsem se zeptat, jak často mohu za rok opakovat pitnou kúru Aloe Vera gelu? Na stránkách uvádíte, že doporučujete tříměsíční, což momentálně aplikuji, ale můj dotaz směřuje spíše k tomu, že až dokončím danou tříměsíční kúru, jak dlouho po skončení užívání Aloe vydrží účinky? Ptám se proto, že zatím mám pocit (beru ji teprve cca 1 měsíc), že mi Aloe pomohla – zkusila jsem ji z důvodu dlouhodobého kožního problému (výskyt akné na zádech) a problému s nepravidelností vylučování stolice a obávám se, že jakmile ukončím pitnou kúru, problém se opět zhorší. Mohu očekávat trvalé zlepšení svého stavu? Za jak dlouho mohu danou pitnou kúru zopakovat? 

Na internetu jsem se dočetla, že dlouhodobě se Aloe užívat nesmí, neboť hrozí poškození žaludku a ledvin.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Lenka G.

 

Vážená paní Lenko,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz.

Běžně je doporučována tříměsíční pitná kúra s ALOE VERA GELEM, a to 1x či 2x v roce. Při této kúře je nutné dodržovat jistá pravidla. Není vhodné vypít denní dávku naráz, ale rozdělit ji minimálně na 3 až 5 jednotlivých dávek. Jako ještě daleko vhodnější považuji dát celou denní dávku do cca 2 litrů vody a takto připravený nápoj pak popíjet v průběhu celého dne. Tento způsob aplikace pak bude velice šetrný vůči Vašim ledvinám, které tak nebudou vystaveny nějaké větší zátěži.

Po zakončení kúry by zde měla být nějaká setrvačnost. Každopádně, mezi jednotlivými kúrami bych doporučoval minimálně 6týdenní přestávku. Prakticky ve všech případech pak dochází k trvalému zlepšení.

Nutno zde zdůraznit, že mnohé tělesné problémy vznikají proto, že se v organizmu nahromadí toxické látky. Ať již vdechováním „našeho průmyslového“ vzduchu, v našem poznamenaném životním prostředí, konzumací léků, či potravin. Je to právě ALOE VERA GEL, který napomáhá organizmus detoxikovat, a tím i přispět k celkovému zlepšení funkčnosti jednotlivých tělesných orgánů. To se pak musí nutně projevit i na zlepšení celkového zdravotního stavu.

Budu rád, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná. V případě dalších dotazů jsem Vám samozřejmě i nadále k dispozici.

Karel Hadek


Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.