Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci. Aromaterapeutické preparáty nejsou pouhá kosmetika, obsahují éterické a rostlinné oleje, které příroda utvořila z různých životu prospěšných složek.

Zvířata žijící ve volné přírodě tyto složky využívají denně. Lidé se k nim vrací s obtížemi. Někdo nevěří, ale ani bylinkám věřící člověk nemá situaci jednoduchou.

Spoléhat se na kvalitu preparátů zakoupených je složité. Nejvhodnější je si je v přírodě najít a vytvořit si potřebné „lektvary“ sám.

Přišlo jaro a s ním orgány játra a žlučník, které úzce sousedí se slinivkou. Na zahradách a i ve volné přírodě kvete pampeliška. Už jste ochutnali její listy? Hořká chuť, vám tolik prospěšná, ulpívá na jazyku a trne na zubech. Po několika listech se bude zdát, že se hořkost vytratila, a vy si budete rostlinu prohlížet a zjišťovat, zda je to opravdu smetánka lékařská. Napětí v oblasti žaludku pomůže odbourat heřmánek pravý, máta peprná. Harmonizaci meridiánů tohoto okruhu podpoříte sprchovacím olejem GRAPEFRUITOVÝM, koupelovým či sprchovacím olejem MEDUŇKOVÝM.

Regenerační obličejový olej či krém NEROLI prospěje pokožce obličeje a bude prospěšný vůní, která bude posilovat autoimunitní systém, a zároveň podporovat zóny spojené s těmito orgány v obličeji. Citrusové oleje se nedoporučují používat v období velkého množství slunečních paprsků, v době, kdy nás sluníčko láká: „Pojď se ohřát, pojď za mnou.“ Pokud však půjdete na sluníčko po cca 12 hodinách a oleje označované za fototoxické nebudete používat ve vysoké koncentraci každý den, můžete používat i BERGAMOT, POMERANČ.

O JALOVCOVÉM OLEJI píšeme v každém časopise, a proto se o něm zmíním pouze krátce. Podporuje funkce – činnost ledvin, močového měchýře a močových cest. Výborně působí na funkci slinivky, lymfatický systém rozhýbe znamenitě. Výborné účinky má na křečové žíly a žilní systém celkově. V období klimakteria by neměl chybět žádné ženě s otoky. Při zmíněných potížích bude i éterický olej VETIVEROVÝ, ZÁZVOROVÝ, PELARGÓNIOVÝ (geraniový).

Při psychických potížích nemusíte sahat po tabletkách, plně vše ustojíte pomocí MUŠKÁTOVÉ ŠALVĚJE. A co bolest? Preparát nad preparáty masážní olej CAYATHERM, nebo jedinečný pomocník, který nechybí ve vaší kuchyni, hřebíček. Má vynikající lokální anestetické účinky při bolesti zubů. Obklady můžete použít na akné a jiné záněty na těle.

Na potíže s látkovou výměnou v těle najdete v nabídce AKH preparáty doporučované na problémy s celulitidou, koupelový, sprchovací i masážní olej CELLU-THERAP. Ale celulitida je opět problém lymfatického systému, metabolizmu. I tento problém mohou způsobit nesprávné minerály v našem těle.

Preparát na podporu odvodu kyseliny mléčné lecitinový vícefunkční olej DR. VOŠTĚP, zná mnoho sportovců. Bolavé klouby, které také trpí na ukládání přebytků z našeho těla, příjemně ošetříte Masážním olejem THERMOTON, koupelovým olejem CITRONOVO-KAFROVÝM. V nabídce je mnoho éterických olejů, které máme, aby nám pomáhaly.

Za několik posledních let jsme si zvykli vše řešit tabletkou, ale zkuste se pořádně podívat do příbalového letáku a pročíst si kontraindikace, vedlejší účinky. Víte, co máte použít na detoxikaci po podání tablet?

Víte, kde v těle se ukládají odpadové složky z tabletek? Jedna tabletka neublíží, ale nikdy nezůstane u jedné. Některé pozůstatky se uloží v tuku těla a to si potom vytváří dostatek tuku, aby bylo připraveno na ukládání složek, které neumí vyloučit.

A máme tu problém s obezitou. Nasadíme tabletky na hubnutí… „Všechno má nějaké vedlejší účinky, nic není 100%.“ „To bych nemohla nic.“ To jsou časté odpovědi. Ale my máme velikou šanci, a ta se jmenuje AROMATERAPIE. Jistě neumí řešit všechny problémy v životě, ale je velikou nadějí pro budoucnost.

Michaela Švorcová, m.s@karelhadek.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.