Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci. Byly však i takové předměty, kde jsem učitele vnímal opravdu oběma ušima a dodnes mi něco z jejich výkladu v hlavě zůstalo.

Jedním z těchto předmětů byl i zeměpis. A tak si pamatuji, krom jiného, že hlavním městem Sicílie je Palermo. Také jsem dříve slýchal, že Sicílie včetně Palerma je mafiánské doupě. Jednou z mafiánských praktik byla i „ochrana“ – ať již podnikatelů, či movitějších lidí. Za „malý poplatek“ mafie zajistila, že jim nikdo nevytřískal obchůdek, či nezapálil hospodu, popřípadě nevyhodil do povětří jejich Fiata. Je tomu tak i dnes? Abych pravdu řekl, nevím.

I když hodně cestuji, přiznávám, na Sicílii, tedy ani v Palermu, jsem ještě nebyl. Nemohu se ale zbavit dojmu, že italská policie šlapala mafiánům tak na paty, že jim bylo pěkně horko, a proto se rozhodli přemístit své působiště do chladnější oblasti. Co je vedlo právě do Bruselu? To asi neví ani sám Bůh. Mohu jen spekulovat. Sicílie je celkem malý ostrov a v době globalizace… Kurňa, ochranu přece potřebuje nejen Sicílie, ale celá Evropa!

A tak ji musí mít. Vypálit někomu hospodu? To je přece primitivní. Nejen to, je to i nezákonné a zločinné. A to jsem se ještě nedostal k penězům. Mafie z vypálení neměla nic a postižený jen škodu. Hans Fallada ve své knize „I ve smrti sami“ napsal: „Není ani tolik zločinců jako zločinných vlád. Ono totiž stačí vydat patřičné zákony a kriminály se začnou automaticky plnit.“ Mám pocit, že existence této knihy novomafii neunikla. Zkuste si v druhé větě citátu slovo kriminály nahradit slovem pokladny…

A jsme v Bruselu! Zde se vydávají evropské zákony a nařízení, které následně za drahý peníz chrání Evropany hlavně před pobytem peněz v jejich peněženkách. A nejen to, palermským mafiánům v Bruselu vůbec nedochází, že v podstatě likvidují malé a střední podnikatele (ti velcí berou pro jistotu draka do daňových rájů), a naopak podporují import z Číny a dalších zemí, kde házení klacků pod nohy za každou cenu, nepatří k běžnému folklóru. Zabývat se vším, co novodobí mafiáni drží pod palcem, to by nejspíše přesahovalo i možnosti „platinové buly sicilské“. Jako ilustraci zde uvedu několik příkladů.

V nabídce firmy se nachází směsi éterických olejů s názvem ANTIINSEKT a INSEKTOL. Dle mého příjemné bylinné vůně. Aby ne, vždyť se jedná o kompozici bylinného původu.

Ne každý však se mnou bude souhlasit, že se jedná o vůni příjemnou. Mravencům, ovádům, klíšťatům a podobné havěti zmíněná kompozice nejen nevoní, ale přímo smrdí. A tak se jí vyhýbají. Z mého pohledu naprosto neškodná věcička, kterou mohu používat i na aromatizaci obývacího pokoje, masáže, koupele apod. Mafie je ale zcela jiného názoru. Přípravek odpuzuje hmyz, a tak to je, jak jinak než ze zákona, repelent. Takže se usnesla, že se musí nad neškodností bruselsky „bádat a bádat“. Co firma, co spotřebitel? Stanovené „výpalné“ není vysoké, bratru jen 200.000 Kč za jeden jediný preparát.

Garantuji, že Boží dotace shora slíbeny nemáme. A tak zákazník by měl za onu „ochranu“ při pořizování jmenované maličkosti platit… A když ne? Vím, firmu nám ti z belgického Palerma nevypálí, co však vypálí, je mastná pokuta! Jó, jó Darwine, jak vidno, evoluce zajistila, že i u parazitů je vyvinut pud sebezáchovy daleko silnější než silný. Máme zde i další „euroochranu“. Třeba takové elektrospotřebiče. Když si někde koupíte lampičku, malou, stolní, úspornou, dostanete na ni od prodejce záruku dva roky, pokud ne víc. To se týká i vařičů a dalších elektromaličkostí.

Po půl roce ji, mafie to tak uzákonila, často za cenu vyšší než byla cena pořizovací, musíte nechat přezkoušet, zda je v pořádku, nebo vyhodit a pořídit novou!!! Ať žije ekologie! (Toto je proklamace) Nikoli ať, ale že žije eko-bezpečno-mafie je smutné konstatování faktů.

Do třetice všeho dobrého a na zvracení. Tedy zlého pro spotřebitele. Patent na rozum vlastnící mafioušové rozhodli, že opalovací prostředky musí mít vyšší ochranný faktor než 6. A tak se již nesmí prodávat opalovací olej s ochranným faktorem 4. Námitka, že opalovací olej s OF4, zde byl podstatně dříve než nějaký ten euromafián a vždy při adekvátním použití, například ke konci sezony, stačil, neuspěje.

Euroblbec samozřejmě ví své. Občan EU je totiž v BMP (Bruselsko Mafiánském Pojetí), dle mého názoru, nesvéprávný osel, jehož demokratickou výsadou v této společnosti je vyhazovat peníze za sice blbá, ale principiálně dobře placená rozhodnutí různých eurokreténů.

Evropou zmítá ekonomická krize, Čína, Indie a další rozvojové ekonomiky toho umí využít. A v belgickém Palermu? Dělají maximum pro to, aby Evropa co nejdříve ležela po boku Titaniku.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.