Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější. Ve spánku, ale i během dne jsem pociťoval svědění a neovladatelně jsem se škrábal kolem krku, na zápěstí a předloktí. Také jsem si mnul oči.

Soustředit se na jednu činnost v delším časovém úseku bylo nemožné, což je v průběhu semestru je nemyslitelné. Při hraní hokeje mě svědilo celé tělo a i po umytí se mi nedařilo usnout. Díky stresu, nervozitě, nevyspání a neustálému svědění jsem byl velice náladový a pro své okolí čím dále tím méně snesitelný.

Po první aplikaci masti SALTERICA od Karla Hadka se trápení a zhoršování mého zdravotního stavu zastavilo, a naopak po malých krocích se vše začalo zlepšovat. Během osobních konzultací v Kšicích s paní Švorcovou jsem sice byl upozorňován na to, že moje celková léčba bude náročná a vyrážka hned nezmizí, ale po používání SALTERICY v horizontu dvou týdnů se uklidnila, přestala svědit a dokonce se začala hojit na okrajích vyrážky.

Vyrážka se sice projevuje na povrchu pokožky, ale můj největší problém je uvnitř těla, nejspíše v ledvinách či v játrech. I proto se zaměřujeme nejen na pokožku, ale i na pitný režim s jídlem. Paní Švorcová mi doporučila omezit pojídání citrusů a mléčných výrobků, které jsem pravidelně konzumoval, a ochlazoval jsem tím systém ledvin a jater. Přešel jsem od margarínů typu Rama, Perla na klasické roztíratelné máslo, místo citrusů jsem začal jíst kořenovou zeleninu a na jaře listy smetánky lékařské. Změnil jsem i pití, místo slazených minerálních vod nyní piji jen čistou vodu či perlivou vodu bez příchuti a občas si do ní přidávám perorální kapky Lymphomyosot.

Dále užívám dva doplňky stravy pro zlepšení jaterního systému, ELEUTHEROCOCC a PUPÁLKOVÝ OLEJ. Aromatickým dezinfekčním preparátem THYMICON pravidelně postřikuji každé dva týdny postel, skříně s prádlem a po každém hokeji i výstroj. I díky tomuto přípravku od firmy Karla Hadka se při sportu a spaní cítím pohodlněji a nemám potřebu se škrábat.

Radikální změna přišla při sprchování. Byl jsem zvyklý se umývat každý večer obvyklými sprchovými gely a šampóny, průběžně jsem využíval koupací pěnu Cannaderm. I přesto jsem se po vykoupání necítil nejlépe. Spíše naopak, chtěl jsem se škrábat a kůže byla podrážděná. Paní Švorcová mi doporučila překvapivě se umývat dvakrát denně, ráno a večer. Ráno používám BOROVICOVÝ sprchový olej a k večeru MEDUŇKOVÝ olej. Tyto oleje mají podpořit jaterní systém a uklidnit pokožku. Hlavně na ranní sprchu jsem si nemohl zvyknout, ale od doporučení jsem ani jednu nevynechal a dnes již bez ranní sprchy nejsem schopný fungovat. Oleje splnily mé očekávání a především před spaním pokožku zklidní.

Krém SALTERICA nejde používat celý den a neustále. Tímto krémem si ošetřuji postižená místa po ranní koupeli na celém těle, po poledni na nejvíce citlivých částech pokožky a po večerním sprchování opět na celém těle. Mezitím, když je potřeba, promazávám vyrážku BAMBUCKÝM MÁSLEM od Karla Hadka, které není aromatické, stačí velmi malé množství na velké plochy a po určité době si člověk zvykne na mastnou vrstvičku, která ale zabraňuje pocitu svědění a vysoušení pokožky. Rozdíl osobního pocitu je okamžitý, samozřejmě pohledově to trvá déle. SALTERICA je malý zázrak, který působí pomalu, ale jistě. Na konci února jsem se začal mazat tímto krémem a již v půlce března bylo viditelné i pro mé okolí, že pravidelná, spojitá vyrážka se začíná dělit na zarudlé flíčky na pokožce a ty postupně mizet. Tato redukce pokračovala do konce března, kdy po dohodě s paní Švorcovou jsem na dva týdny vysadil SALTERICU a místo toho začal aplikovat první týden FLUID-MONTADERM-1*, druhý týden FLUID-MONTADERM-2*. S první verzí jsem nebyl tolik spokojený, nastalo malé zhoršení, ale vyrážka se nerozšířila. Pozoroval jsem občasné svědění. Naopak s druhou verzí jsem byl nadšený, MONTADERM vyhladil pokožku kolem předloktí, které díky výživným složkám již nebylo zarudlé.

Po dvou týdnech jsem se opět vrátil k SALTERICE, první týden v dubnu byl úchvatný, vyrážka rychle ustupovala, až mizela. Bohužel druhý týden v dubnu se stav pokožky rapidně změnil. Paní Švorcová mi však potvrdila, že i ostatním klientům se vyrážky s příchodem jara zhoršily.

ejspíš něco špatného lítá ve vzduchu a my na to reagujeme, musíme to přežít.“ Dle slov paní Švorcové jsem následujících deset dní přežil a k dnešnímu stavu se má vyrážka hojí hlavně díky SALTERICE. Díky přípravkům pana Karla Hadka se opět můžu soustředit na studium vysoké školy, užívat si sportu a díky konzultacím s paní Michaelou Švorcovou i zdravěji jíst, pít a hlavně žít. A to bez pocitu svědění a krvavých ran na předloktí a kolem krku.

Karel D.

Poznámka: * Individuální preparáty

Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.