Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky. Kůže hlavy a vlasy se začaly rychle mastit. To už jsem si je musela mýt denně – každé ráno. Začala jsem se obávat, že budu nucena si je mýt dokonce dvakrát denně. Tehdy jsem začala shánět různé prostředky – vyzkoušela jsem úplně všechno: všemožné šampony i lidové recepty. Dokonce jsem se řídila radou, že se šampony musí střídat, protože si na ně prý vlasy zvykají (teď už vím, jaká je to hloupost!). Nehledě na cenu, nic nepomohlo, výsledek byl stejný.

Jedním ze známých lidových prostředků je olejová maska na vlasy. Ti, kteří ji vyzkoušeli, ví, jak špatně se taková maska z vlasů vymývá, obzvlášť ta s ricinovým olejem. Jak se obvykle takové masky smývají? Samozřejmě, že dvojitou dávkou šamponu. A jaký je výsledek po olejové masce smyté tenzidy? Dle mé zkušenosti – žádný. Po dlouhou dobu jsem dopřávala svým vlasům olejové masky dvakrát týdně, poté jsem si vlasy usilovně myla šamponem 2 - 3 krát, protože jinak by byly mastné, ale nemělo to žádný účinek, právě naopak, vlasy byly horší a horší. Když už jsem se rozhodla, že vlasy nebudu řešit, protože se s nimi nedá nic udělat, dostala jsem se na seminář pana Hadka a dozvěděla se o mycím oleji na vlasy. Tehdy jsem pochopila nesmyslnost všech svých pokusů o zlepšení stavu vlasů.

Upřímně, nemůžu říci, že bych si ten olej zamilovala napoprvé. Jak se ukázalo později, je to asi jediný preparát pana Hadka, po jehož použití se ne u všech dostaví očekávaný efekt okamžitě. Teď už vím, proč je tomu tak. Mycí olejmusí řešit hned dva opačné úkoly najednou: odstraňovat mastnotu z vlasů, ale zároveň nesmí zbavit pokožku hlavy mazu. A řeší je s úspěchem! Jen je potřeba najít vhodný způsob pro jeho použití. Tehdy jsem to nevěděla, ale úžasné výsledky během používání jiných preparátů, a také pevná důvěra k panu Hadkovi, obdiv k jeho znalostem v oblastech aromaterapie, zdraví a kosmetologie byly nezbytným stimulem při zdolávání mého problému.

Díky radě z „Aromky“ 1/2011 jsem začala praktikovat takzvané „dvojí mytí“. Nejdříve si vlasy důkladně promyji vodou, chvilku počkám. Teprve potom vtírám olej do pokožky hlavy, chvilku počkám, pak opláchnu. Při následujícím vtírání už olej trochu pění, to si masíruji pokožku hlavy i vlasy. Znovu opláchnu, po smytí oleje jsou vlasy neuvěřitelně čisté a nadýchané! Poté vlasy nechám trochu proschnout a vyfoukám si je.

Po několika měsících pravidelného používání, poté, co narostly nové, už byly mé vlasy k nepoznání: silné, plné lesku, netřepily se. A já jsem si začala mýt vlasy dvakrát týdně, stejně jako v dětství!

Musím říct, že k posílení vlasů mi také hodně pomohl balzám HAARETTE Q. Vlasy po jeho aplikaci vypadávaly znatelně méně. Mám ten balzám velmi ráda, pravidelně ho používám i nyní.

Bezkonkurenčním preparátem mezi všemožnými prostředky pro úpravu vlasů je i KOMONICOVÉ TONIKUM. Nanáším ho pomocí rozprašovače na čisté, trochu vlhké vlasy, které si poté vyfoukám. Dodává vlasům objem a lesk, zlehka je fixuje, ale zároveň je neslepuje jako jiná tužidla, gely a laky na vlasy. Ještě k tomu vlasům prospívá, protože obsahuje pantenol (provitamin B5). A jak ná - dherně voní! Ta úžasná vůně zůstává ve vlasech až do následujícího mytí. Jeho vůně je jemná, decentní, přirozená, podle mě – exkluzivní.

Někdy (když mi dojde balzám HAARETTE) dopřávám vlasům olejovou masku. Ale dělám ji už jinak, ne jako dříve. RICINOVÝ OLEJ smíchávám s trochou mycího oleje na vlasy, přidám tam éterický OLEJ ŠALVĚJE MUŠKÁTOVÉ, ROZMARÝNY nebo CEDROVÉ DŘEVO ALTAS a vtírám do kořínků vlasů a pokožky hlavy. Udělám zábal a nechám hodinu působit, poté smyji. Díky přidanému mycímu oleji na vlasy se taková maska velmi dobře smývá.

Mycí olej na vlasy se dá jako maska použít výše uvedeným způsobem i samostatně. Takto použitý olej pro normální/ mastné vlasy velmi účinně snižuje mastnotu pokožky hlavy.

Chtěla bych poděkovat panu Hadkovi za to, že vytvořil tak účinné přípravky pro péči o vlasy. Používám je už rok a půl a jsem velmi spokojena. Nikdy jsem nenarazila na nic lepšího!

Oxana Mich, Jekatěrinburg

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.