Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 2/2012

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení.

Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít. Pokud zjistíme, co vše se na vzniku alergií podílí, není nic jednoduššího než tyto příčiny odstranit. Dnes je všeobecně známo, že stres i smutek vyvolávají v těle stejné nežádoucí reakce jako některé pyly, prachové částice, potraviny, kosmetické přípravky či nedostatek pohybu…

Zaručených rad a doporučení je všude plno, ale jak vybrat pro nás tu nejlepší? Zkuste aromaterapií ozdravit ovzduší, povzbudit či zklidnit mysl, a odlehčit také svému tělu. Správné fungování těla zajistíme v první řadě posílením imunity a k tomu nám poslouží Eleutherococc. Zde máme na výběr extrakt nebo kořen. Pokud je alergie spojena s časovým obdobím, měli bychom s jeho užíváním začít už před tím, než nás alergie začne trápit. Samotné posílení imunity může alergické reakce dost zmírnit, protože je tělu „odlehčeno“ a to může vyloučit více odpadních látek, které by jej zanášely.

Naučit se používat NOSNÍ OLEJ a DONOSOL je pro naše sliznice a dutiny stejně důležité jako vhodné oblékání. Éterický olej z MÁTY PEPRNÉ zajistí lepší dýchání a vyloučení většího množství odpadních látek z těla. Úspěšně likviduje plísně ve střevech a napomáhá trávení. Komu by se zdála máta peprná hodně „silná“ může si ji nakapat do medu, cca deset kapek do lžíce medu nebo dle své chuti přidat či ubrat. Tato kombinace je vhodná i pro děti, které by samostatný olej z máty peprné pro její silnou chuť nechtěly.

Abychom pomohli našim vnitřním orgánům lépe pracovat, je dobré vyčistit střeva. To zajistíme užíváním CANDIÖLU, který se o to ve značné míře postará, protože má silné antimikrobiální, protiplísňové a antivirální účinky.

Při svědění očí se velice osvědčilo používání pleťové vody HŘEBÍČKOVÉ, heřmánkové, která zmírní svědění očí a odstraní zánětlivý proces, který zde občas vzniká.

Neměli bychom ale zapomenout ani na mycí olej, který vybereme podle typu své pleti. Omýt obličej, osušit , pak použít pleťovou vodu a na ni nanést krém nebo olej dle typu pleti. Takovéto ošetření pleti také může zmírnit alergické reakce jak v obličeji, tak i v očích, protože kosmetika Karel Hadek je bez konzervačních látek, chemických vůní a barviv, které mohou alergie rovněž vyvolávat.

Alergie by neměla šanci, kdyby všechny orgány správně fungovaly, nebyly oslabené a přetěžované. Pak by plnily svou funkci. Zlepšit funkci ledvin můžeme omezením solení a dostatečným pitím vody bez sladidel a bublinek. Je lepší pít vodu z vodovodu.

Oslabená játra lze podpořit hořčinami např. konzumací čerstvé pampelišky. Pokud ji nemáme, postačí sušená. Taktéž pravidelné užívání kořene hořce žlutého, který můžeme naplnit do tobolek (jsou v nabídce firmy AKH) a užívat na špičku nože buď půl hodiny pře jídlem nebo s jídlem. Nejlépe s večeří, protože se zkvalitní žluč a ta pak lépe potraviny, které jsme snědli, zpracuje, čímž vznikne méně odpadních látek a tělo jimi není tolik zatěžováno.

Když se rozhodneme, že pro tělo něco uděláme, a v lednu odlehčíme močovému měchýři, v únoru ledvinám, v březnu žlučníku, v dubnu játrům, v květnu srdci, v červnu tenkému střevu, v srpnu termoregulaci, v září slinivce a slezině, v říjnu žaludku, v listopadu plicím a v prosinci tlustému střevu, pak se nebudeme divit, že na podzim se nám nebude ozývat bolestivost žaludku nebo žaludeční vředy a že na jaře nebudeme potřebovat silnější brýle.

V loňském roce jsem pro zájemkyně, většinou z řad z kurzů pana Karla Hadka, dělala každé dva měsíce jednodenní semináře právě na ošetření drah orgánů, které jsou aktuální v daných dvou měsících, a to pomocí aromaterapeutických olejíčků. Vím, že pokud si tyto zkušenosti osvojíte a budete se alespoň trochu o své orgány starat, dovedete si pomoci od bolestí a vyvarovat se chyb vedoucích k oslabení, zatížení, poškození jednotlivých orgánů a budete zdraví!!!

Aromaterapii a těmto vědomostem vděčím za spokojený život bez léků a hlavně bez bolestí. Mám velkou radost, že to funguje, a jsem ráda, když vidím, jak lidé umí těchto „maličkostí“ využít pro sebe, své děti a své blízké .

AROMATERAPIE není zázrak, ale je to důmyslné nahrazování syntetických léků příjemnými a voňavými produkty bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Tyto produkty tělo nezatěžují, ale pomáhají mu nadechnout se a správně fungovat. K tomuto závěru dospěje každý, kdo si výrobky Karel Hadek vyzkouší a ještě lepších výsledků dosáhne, když se zúčastní kurzů aromaterapie pana Karla Hadka, které se nabízí. Rozhodnutí je na každém z nás, jak chce svůj život prožít. Já mám jasno. Využiji vše, co aromaterapie nabízí a vím, že toho není málo!

Kolarčíková Vlastimila, kosmetička-aromaterapeutka
Mob.: 603 286 335, E-mail: 
vlastimilakolarcikova@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Jak jsem se zmínil již v předchozím čísle Aromaterapie, letošní firemní „jaro“ začalo již v lednu. Přesto jsme se snad všichni těšili nejen na příchod onoho kalendářního jara, ale hlavně onoho jara, které je dáno hřejivým sluníčkem, rozkvétající přírodou, zelenou trávou.

Novinky: BORO-BORO balzám

Často se mi stává, že je mi, jen tak „mezi řečí“, položen dotaz, jakéže chystám novinky pro potěšení ať již jen nosánku, či celého těla.

Novinky: DeoBotas

Jaro, léto, podzim, zima. Čtyři roční období, která mají, krom jiného, společné to, že nosíme boty. Někteří bezproblémově, jsou ale i jedinci, kde šířící se pachovou informaci po jejich vyzutí z bot ani omylem nebudeme spojovat s francouzskými parfémy.

Novinky: Speciální krém Salterica

Některým preparátům je dáno do vínku, že jakmile se objeví v nabídce, stávají se prostě hitem. Tento osud preparát SALTERICA zcela jistě nepotká, tím jsem si jistý.

Novinky: Olej z černého kmínu LZS

Olej z černého kmínu je poněkud tajemný název. Toto české označení získal nejspíše přímým překladem z němčiny. Původní rostlinka má i český název: černucha setá.

Novinky: Leciderma Supra s OF 6

Je to novinka, není to novinka? Tak na tuto otázku si každý musí odpovědět sám. V časopise Aromaterapie č. 3/2011 byl popis tehdy nově vzniklého lecitinového krému LECIDERMA SUPRA.

Novinky: Mandlový olej LZS

Představovat mandlový olej na stránkách Aromaterapie mi připadá tak trochu jako nošení dříví do lesa. Od první chvíle, kdy jsem se začal kosmetikou zabývat, se bez mandlového oleje prakticky nic neobešlo.

Novinky: Změny, změny a zase změny…

Od září roku 2011 vás provázíme mnoha změnami. Nejprve uzavření firmy, čtyři měsíce bez preparátů. Od 24. ledna 2012 jste dostávali zboží od firmy Service Karel Hadek s. r. o.

Novinky: Aloe Vera gel koncentrát

Psal se rok 2010, když jsem vyslyšel přání mnoha zákazníků, a do nabídky jsme zařadili ALOE VERA GEL. Seznámit se s touto novinkou bylo možné v časopise Aromaterapie 3/2010.

Novinky: Lipio-Séra na léto

Obliba těchto lecitinových preparátů je obrovská. Protože jejich OF je dán výhradně použitými surovinami a z tohoto pohledu relativně slabý, dochází i zde k inovaci.

Hadkovské zamyšlení: Palermo v Belgii?

Již kdysi jsem se zmínil, že jako žák základní školy jsem nebyl nic extra. Některé předměty mě nebavily. Asi i proto, že mě učili lidé, kteří se dle mého dnešního pohledu prostě jen spletli s povoláním a neměli mi co říci.

Slovo odborníka: Do léta s krásným dekoltem

Rčení, že péče o pokožku obličeje by měla končit péčí o dekolt, je stále aktuální. Zvláště ženy středního věku, které se nechtějí smířit s povadlým poprsím, ale i mladé maminky po ukončení kojení, musí této partii věnovat náležitou péči a pozornost.

Slovo odborníka: Pleťové vody a tonika

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsem se věnovala pojednání o velmi důležitém stadiu (faktoru) péče o pleť obličeje, čištění. Ještě jednou připomínám, že naše pleť potřebuje každodenní mytí vodou, s jemnými preparáty,

Slovo odborníka: Jaro, léto a pokožka

Pleť potřebuje vhodnou ochranu v kterémkoli ročním období. V zimě a z počátku jara před chladem a větrem. Na jaře a v létě před nadbytkem ultrafialového záření, tepla, vysokou vlhkostí či naopak suchem.

Slovo odborníka: Minerály – organické a anorganické

Minerální látky jsou stavební prvky a jsou velmi důležité pro správnou činnost těla, chemické reakce a pochody. Informace známe všichni, ale neuvědomujeme si, co to přesně obnáší. Minerály v těle necítíme, nebolí, tak nás ani nijak netrápí jejich nedostatek nebo nadbytek.

Slovo odborníka: Podpora látkové výměny při detoxikaci

V předešlých článcích jste se mohli dočíst, že naše tělo to s námi opravdu nemá jednoduché. Ale nepropadejte beznaději, pozitivní myšlení je potřebné a velice prospěšné našemu tělu. Aromaterapie, její účinné složky, mohou pomoci.

Slovo odborníka: Detoxikace, stres a éterické oleje

Bergamot, Vetiver, Zázvor ...

Zkušenosti a rady: Alergie

V dnešní době slovo alergie slýcháme stále častěji. Klasická medicína dovede mnoho příčin zdravotních potíží odhalit, ale i přesto lidí s alergiemi stále přibývá. Nejsou to jen dospělí, ale už i malé děti mají různé formy alergií. Tím jsou odkázány na léky a různá životní omezení. Co je však nejhorší, většinou se alergie nezbaví, takže se s ní musí naučit žít.

Zkušenosti a rady: Pedikúra s Hadkem

S výrobky pana Hadka pracuji od začátku svojí pedikérské praxe a jsem s nimi moc spokojená. Ráda při své práci zkouším jeho novinky a využívám je v praxi.

Zkušenosti a rady: Leciderma Supra a Metonon v praxi

Po „znovurozjezdu“ firmy jsem ráda za nové produkty, se kterým, přichází firma Hadek na trh. Jedná se především o řadu Menoton a o LECIDERMA SHEA SUPRA, které jsem již stihla jednak vyzkoušet osobně a jednak mám už i zpětné vazby od zákaznic.

Zkušenosti a rady: Více než jen na mytí vlasů

Jako většina lidí jsem měla od dětství husté, objemné vlasy, se kterými jsem neměla sebemenší problém. Vlasy jsem si myla dvakrát týdně a nepřidělávaly mi vůbec žádné starosti. Avšak postupem času se problémy začaly dostavovat: vlasy ztratily lesk, prořídly, během česání a mytí ve velkém množství vypadávaly, začaly se třepit konečky.

Zkušenosti a rady: Dobrý den pane Hadku.

Děkuji za zaslaný preparát BORO-BORO. Nevím, co tam ten Hadek zase nacpal, ale ta konzistence je prostě vynikající.

Aktuálně: Expedice

V novém vydání našeho časopisu bychom chtěli našim milým zákazníkům přiblížit práci expedice, která se stará o včasné vyřízení objednávek. Zde vše začíná a končí.

Z dopisů: Salterica se osvědčila

Krém SALTERICA jsem začal aplikovat na konci února, tedy těsně po zkouškovém období na vysoké škole, kdy jsem byl psychicky a částečně i fyzicky vyčerpaný. Můj zdravotní stav nebyl nejlepší a díky nervozitě se i vyrážka stávala agresivnější.

Z dopisů: Vážený pane Hadku,

asi před měsícem jsem se na Vás obracela s prosbou o radu v případě nemoci mého syna. Jsou mu dva roky a onemocněl kožní infekcí, kterou způsobil zlatý stafylokok.

Poradna

Koutek pro maminky: Kdo maže, ten jede

To, že tuk prospívá našemu tělu, je známá věc. Mažeme si s ním kůži, aby byla zdravá, jemná, elastická. Mycí oleje jemně a důkladně čistí pokožku a podporují její slabě kyselý ochranný plašť neboli ochranný hydrolipidový film.

Koutek pro maminky: Jak pečovat o dětské vlásky

V poslední době se na nás začaly maminky obracet s dotazem, zda je nutné umývat dětem vlásky a jak dostat z hlavičky ty žluté šupinky. Proč na vlasovou pokožku našich nejmenších raději zvolit přírodní cestu než chemický koktejl?

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – „aroma dítě“

Kosmetiku AromaFauna používám u svých psích mazlíčků již třetím rokem a jsem maximálně spokojená.

AromaFauna: Děkuji…

Tímto bych ráda ještě jednou poděkovala Aromaterapii Fauna a panu Hadkovi. Na podzim jsme si koupili štěňátko maltézáčka. Bylo nádherné a bylo to vlastně jako naše druhé dítě, takže jsme pro něj chtěli jen to nejlepší.

AromaFauna: Z praxe – pokračujeme

Jsem ráda, že se s vámi v časopise Aromaterapie mohu podělit o své postřehy a zkušenosti s kosmetikou AromaFauna.

AromaFauna: Endoparazin

Preparát, který můžete najít mezi produkty řady AromaFauna, a který vzbuzuje pozornost mnohých pečlivých http://eshop.karelhadek.eu/tujovy-etericky-olejčtenářů a příznivců aromaterapie.