Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2013

AromaFauna: Dobrý den, paní Michaelo!

Chci vám poděkovat za Vaše rady. Jsem z Ruska, v listopadu jsem se na Vás obrátila o radu ohledně problému  s mým psem plemene mini toy-teriér. Dovolte mi, abych vám připomněla náš problém. Plíseň v uších. Měsíc léčby léky předepsanými na veterinární klinice vůbec nepomohl. Žádné změny nebo zlepšení jsem nepozorovala. Holá místa na krku, spáncích, uších, tlapkách. Navíc holé místo na krku,  to bylo pravděpodobně už od narození. Bellečka ho měla už v době, kdy k nám přišla. Měla holý skoro celý krk, kůže byla jasně viditelná. O tomto holém místě nám říkal veterinář, že by tam správně mělo být, prý je to plemenem, takže jsme nic nedělali. Pak se však lysiny začaly objevovat i na jiných místech, ta na krku začala být ještě výraznější a my jsme znervózněli.

Na Vaše doporučení jsem si objednala přípravky AromaFauna a s netrpělivostí jsem očekávala balíček. Nicméně, očekávajíce balíček jsme neseděli s rukama v klíně. Já sama používám kosmetiku „Karel Hadek“. Musím říci, že Bellečka miluje všechny aromatické preparáty „Karel Hadek“, když začnu něco používat, sama od sebe k tomu strká čumák, všechno chce očichávat a olizovat. Od dětství má ráda olej na mytí vlasů, který používám. S radostí k němu čuchá a v noci spí s čumáčkem v mých vlasech. Psala jste, že lysiny mohou být kvůli podkožním roztočům, kteří se u těchto psů často vyskytují. Takže jsem na Vaši radu z mých přípravků „Karel Hadek“ namíchala léčebný olej. Do jojobového oleje jsem přidala 4 % směsi CANDIÖL a 1 % esenciálního oleje z PAČULI.

Také jsem měla vzorek mycího oleje na srst HY-Insektin, který se nám ještě nepodařilo vyzkoušet, protože Bellečka je drobounká. Takže co jsme dělali během čekání na balík? Smíchala jsem trochu oleje HY-Insektin s vodou a vatovým tamponem namočeným v tomto roztoku jsem vytírala uši uvnitř i vně a také oblasti lysin. Potom jsem potírala vše směsí jojobového oleje, CANDIÖLU a oleje PAČULI. Dělali jsme to ve všední dny 1x denně a o víkendech 2x denně. Zcela neočekávaně se to začalo výrazně zlepšovat, zejména na krku. Vůbec jsem to nečekala, ale vyrostla tam normální hustá srst! A to jen během jednoho měsíce! Začali jsme používat olej na konci listopadu a na konci prosince už měla Bellečka srst. Byla jsem neuvěřitelně překvapená, místa jsem potírala spíše za účelem omezit rozvoj plísní, dokud nám nepřijde balíček s preparáty. O měsíc později, na konci prosince, jsme obdrželi balíček s naší objednávkou. Poprvé jsem objednala produkty AromaFauna (pokud nepočítám mycí olej na srst). Velmi se mi zalíbily, a Belečka si je taky zamilovala, pochopila, že tyto prostředky jsou její, stejně jako její hračky nebo oblečení.

Nejdříve jsme začali brát doplněk výživy ImunoFauna pro zvýšení imunity (1 kapku 2krát denně, pejsek váží 2,8 kg). Nevím, jestli máme plíseň v uších, ale preventivně jsme uši začali vykapávat Fauna Otis, 1 kapka 1 - 2x týdně. Uši jsme ošetřovali speciálním dezinfekčním prostředkem Fauna Desinf, a pak aplikovali speciální balzám proti plísním Mycos Balzam. Lysiny jsme nejdříve ošetřili speciálním Fell balzámem Antiparazin, do kterého jsem přidala 1 % esenciálního oleje PAČULI, a po opláchnutí jsme aplikovali Balzam Mycos.

Přílohou Vám posílám fotky před a po aplikaci  aromaterapeutických přípravků. Na krku má Bellečka nyní nejen srst, ale rozkošnou hřívu, která převyšuje obojek. Srst začala růst také na okrajích vnitřní strany ucha, fotografie jasně ukazují černý obrys. Vnější strana ucha (lysiny), jsou zatím beze změn, ale jsem si jista, že budou brzy v pořádku, jen musím trpělivě používat vaše přípravky. Také jsem nám pořídila uklidňující směs éterických olejů Fauna Happy, kapu jednu kapku na vatu a dávám čichat Bellečce, moc se jí to líbí. Chtěla bych také zdůraznit, že směsvelmi příjemně voní a ráda ji používám i do aromalampy.

Děkuji Vám.

Galina, Jekatěrinburg

Úvodní slovo Karla Hadka

Čtyři roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima se nám střídají s neměnnou pravidelností, dalo by se říci od nepaměti.

Novinky: Doobjednávky

Každému se může stát, že po odeslání objednávky si vzpomene, že by rád ještě nějakou tu opomenutou maličkost, či nově vzniklou potřebnost připojil ke své původní objednávce.

Novinky: E-mailové adresy

V minulém čísle časopisu jsme oznamovali, že budeme mít nové webové stránky, e-shop a účetní program.

Novinky: Lipio-Karloff

Cesty Páně jsou někdy prostě nevyzpytatelné. A neb, kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou. Těmto dvěma větám přesně odpovídá vznik nového preparátu LIPIO KARLOFF.

Novinky: OLEOSOL PEDI

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsme vám představili celou sérii novinek masážních balzámů Oleosol. Mnozí z vás měli možnost, v rámci vánočních nákupů, se s touto novinkou seznámit. Tisíce preparátů OLEOSOL BAL cestovalo díky Ježíškovi ze Kšic do všech koutů republiky.

Novinky: Samea

Po obrovské oblibě, které se těší ORANGE-SANITOL, se roztrhl pytel s dotazy, zda by bylo možné vyrábět i další ekologické čisticí prostředky pro domácnost. Odpovědi na tyto dotazy byly ale celkem jednoznačné. Tedy nikoli.

Novinky: Ohlas „králíčka“

Milí čtenáři voňavého časopisu pro krásu a zdraví Aromaterapie, jako pokusný králíček, v mém případě rodu ženského, bych se s vámi ráda podělila o svůj zážitek se semínky. Jééééé, nebude to za dveřmi ložnice, ale za dveřmi kuchyně, jde totiž o moučku směsi rostlinných semínek.

Novinky: PARFÉMY

Šest novinek, které vás mohou provázet po celý den. Ano, jde o parfémy, ale ne ledajaké. Nejsou to syntetické vůně, ale opět čistě siličné vůně z květů, plodů, listů, kůry, kořene, pryskyřice.

Slovo odborníka: Budeme vás strašit, budeme vám lhát…

Když jsem dopisoval druhou stránku minulého, tedy vánočního vydání časopisu Aromaterapie, blížily se nejen Vánoce, ale i Nový rok. Za sebe i za zaměstnance jsem všem čtenářům přál do nového roku pevné zdraví, a také aby ten letošní rok byl rokem úsměvů. Na tom si skálopevně trvám! I když občas musím konstatovat, že by jeden nejraději plakal.

Slovo odborníka: Sbírka zákonů č. 350/2011

ze dne 27. října 2011 o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů (chemický zákon)

Slovo odborníka: TESTOVÁNO – NETESTOVÁNO?

Vždy, když jsem na stránkách časopisu Aromaterapie psal na téma „testováno na zvířatech“, jsem dle nejlepšího svědomí uváděl, že u kosmetiky s logem KH se nejedná o kosmetiku testovanou na zvířatech.

Slovo odborníka: Levandulový olej

Není překvapením, že levandulový olej je v kosmetice velice oblíbený a nachází v ní široké uplatnění. Je možné ho s úspěchem použít pro ošetřování všech typů pleti, se zvláštním doporučením pro přecitlivělou pokožku, akné a kuperózu. Levandulový olej podporuje obnovu kožních buněk a slouží jako přirozený omlazovací prostředek.

Zkušenosti a rady: Zkušenosti z Novosibirsku

Naše rodina nakupuje výrobky Vaší společnosti už tři roky. Používáme pleťové krémy, krémy na ruce, rostlinné oleje, různé koupelové oleje, vlasové oleje a mnoho dalších přípravků. Během celé této doby jsme nezpozorovali žádné nežádoucí účinky, jen pozitivní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, vážený pane Hadku!

Dovolte mi, abych jménem celé své rodiny vyjádřila nejhlubší vděčnost za Vaši dlouholetou práci, jež vedla k těmto nádherným výrobkům. Kupujeme produkty firmy „Karel Hadek“ roky a během té doby jsme nezaznamenali jediný negativní výsledek – pouze pozitivní efekty!

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Je tomu již několik let, kdy jsem trpěla úporným ekzémem na chodidle pravé nohy. Tvořící se puchýřky svěděly a bolely, během několika dnů se slévaly do větších puchýřů a kůže praskala. Pomáhalo jen propíchnout, opakovaně vymačkat a hledat další záškodnické puchýřky. Pak najednou, po jakýchsi tabletkách, vše odeznělo.

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Milí čtenáři naší voňavé „Aromky“, prožili jste někdy lásku na první pohled? Já ano, dokonce doslova a do písmene na vlastní kůži!

Zkušenosti a rady: Zubní olej «Karel Hadek» rozšíření oblasti použití

O skutečnosti, že je ZUBNÍ OLEJ «Karel Hadek» vynikající prostředek pro péči o ústa a zuby, nebudu psát, to je zřejmé a dobře známé. Chci psát o dalších možnostech jeho použití, o případech, kdy ZUBNÍ OLEJ může opravdu pomoci.

Zkušenosti a rady: Vaše reakce

Dobrý den, paní Švorcová, velice, velice Vám děkuji za krásný začátek pracovního dne – začetla jsem se, až jsem zapomněla na to, že jsem v práci. Vytisknu si to a beru s sebou na víkend do školy – tím Vám udělám reklamu, neboť se o časopis samozřejmě podělím s kolegyněmi-kamarádkami.

Zkušenosti a rady: Díky.

Dobrý den, nedávno jsem po telefonu mluvila s paní Švorcovou, abych si nechala poradit ohledně správného použití preparátů, které jsem si chtěla od firmy KH, zakoupit. Nechtěla jsem totiž znovu psát svůj dotaz mailem, protože by to bylo již potřetí během velmi krátké doby.

Zkušenosti a rady: Vazivové výrůstky

Dobrý den, používám vaše preparáty (oleje, masti) a jsem s nimi velmi spokojena. Chci se s Vámi podělit o velmi zvláštní zkušenost s použitím krému proti celulitidě. Jedná se o krém CELLU-THERAP v bílém kelímku se zelenými nápisy.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie, královna kosmetiky a zdraví

„Ono to vážně zabralo!“ „Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale stal se zázrak.“ „Ta vůně, to je nádhera.“ „Ten zánět močáku opravdu zmizel.“

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Poradna

Koutek pro maminky: Maminkám a nejen jim

Milí příznivci hádkovských voňátek a mazátek, již delší dobu používám s velkou spokojeností všechny možné preparáty z dílny pana Hadka. A protože každá životní etapa s sebou nese jiné potřeby, nalézám se právě v období testování preparátů a éterických olejů vhodných k péči o děti. V poslední době našly v naší koupelně místo následující lahvičky.

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – Český junior šampion a Klubový junior šampion

Artík – moje „aroma dítě“ – dospěl a ve svých 13. měsících získal titul Český junior šampion a Klubový junior šampion!!!

AromaFauna: Dobrý den, paní Michaelo!

Chci vám poděkovat za Vaše rady. Jsem z Ruska, v listopadu jsem se na Vás obrátila o radu ohledně problému s mým psem plemene mini toy-teriér.

AromaFauna: FAUNA CELIBAT

Milé čtenářky a vážení čtenáři. Vlastním malou smečku chlupatých mazlíčků plemene Shih-tzu. Jak fenky, tak i dva psy. Mám je moc rád a beru je jako členy rodiny.

AromaFauna: Silice a kočky

Milá paní Švorcová, chtěla bych se s Vámi podělit o střípek zkušeností s éterickým olejem a kočkami.