Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2013

Zkušenosti a rady: Zubní olej «Karel Hadek» rozšíření oblasti použití

O skutečnosti, že je ZUBNÍ OLEJ «Karel Hadek» vynikající prostředek pro péči o ústa a zuby, nebudu psát, to je zřejmé a dobře známé. Chci psát o dalších možnostech jeho použití, o případech, kdy ZUBNÍ OLEJ může opravdu pomoci. Jsou situace, kdy je třeba něco okamžitě udělat pro řešení problému, ale po ruce nejsou speciální prostředky. Pak začneme hledat a použijeme něco z toho, co máme zrovna k dispozici. Oblast použití jakéhokoli prostředku «Karel Hadek» můžete rozšířit, v takových případech doporučuji vždy se podívat na složení a brát v úvahu charakteristiky jeho základních složek. Ale zpět k ZUBNÍMU OLEJI, tento aromaterapeutický prostředek je vždy po ruce a nebude zbytečné si přiblížit, čeho je schopen.

ZUBNÍ OLEJ se ukázal jako účinný při zánětu trojklaného nervu (neuralgie). Při této nemoci se objevuje ostrá bolest, monotónní bolest, zvýšená nebo snížená citlivost kůže v oblasti zánětu. Pokud budeme analyzovat příčiny tohoto problému a složení ZUBNÍ OLEJE, tak jeho účinnost není žádným zázrakem a má téměř vědecké zdůvodnění.

Příčina zánětu trojklaného nervu je obvykle skryta v zánětlivém procesu a k recidivě dojde při podchlazení inkriminovaného místa. Skutečnost, že proti různým zánětům, virům, plísním, atd. není nic účinnějšího než kvalitní přírodní esenciální oleje, není třeba dokazovat. Esenciální oleje nejen zmírní příznaky, ale odstraní příčiny samotné.

ZUBNÍ OLEJ obsahuje následující éterické oleje: máta peprná, šalvěj, rozmarýn, tymián obecný, tymián plazivý, hřebíček, myrha. Esenciální oleje mají protizánětlivé a analgetické účinky. Docela silnými vlastnostmi proti bolesti vyniká esenciální olej z hřebíčku a také rozmarýnový olej. Mátový olej chladí a zklidňuje.

ZUBNÍ OLEJ se vtírá do postižené oblasti tak často, jak je to možné. Po ústupu bolesti se používá ještě nějakou dobu preventivně, a to 1 - 2 krát denně. Při akutní a nesnesitelné bolesti, či když potřebujete zmírnit bolest velmi rychle, můžete zvýšit koncentraci hřebíčkového oleje.

ZUBNÍ OLEJ pomohl mé přítelkyni vyřešit chronický problém zánětu trojklaného nervu. Je velmi šťastná, protože k vyřešení jejích problémů, kterými trpěla několik let, stačilo jen 20 ml ZUBNÍHO OLEJE, a teď pokračuje v jeho používání preventivně.

Při zánětu trojklaného nervu lze použít také třezalkový olej «Karel Hadek», přidejte do něj esenciální oleje z hřebíčku, rozmarýnu nebo levandule ve výši 1 - 2 %. Třezalkový olej sám má léčebný účinek, zlepšuje funkční stav centrálního a autonomního nervového systému, snižuje citlivost nervových zakončení.

Když se tento problém dotkl mě osobně, a najednou se objevila ostrá, nesnesitelná bolest, vzala jsem si třezalkový olej, nakapala do něj olej z hřebíčku a levandule a třela si směsí oblast půlky obličeje po dobu 5 - 10 minut. Třela, nebo spíše hladila. Bolest se najednou ztratila a nevrátila. Po další tři dny jsem tuto směs používala preventivně, ale s nižší koncentrací hřebíčkového oleje.

Svědění kůže. V sortimentu značky «Karel Hadek» je speciální prostředek pro svědění kůže, masážní olej LECITOL LINDENOL. Funguje perfektně a je skvělým pomocníkem. Ale co když ho v tu chvíli nemáte po ruce? V tomto případě, si opět můžeme pomoci ZUBNÍM OLEJEM. Rostlinné oleje, které jsou součástí ZUBNÍHO OLEJE, zamezí olupování a suchosti kůže, esenciální olej z máty peprné chladivými vlastnostmi sníží nebo odstraní svědění, zklidní podrážděnou pokožku.

ZUBNÍ OLEJ se nedávno projevil novým způsobem, jako vynikající tělový deodorant. Neočekávaný, ale také zcela pochopitelný efekt. Minulý měsíc jsem byla týden na služební cestě a zapomněla si vzít s sebou deodorant HAPPY-DEO. Nálada mi okamžitě klesla, protože po dobu 2 let nepoužívám žádné deodoranty ani antiperspiranty a jsem naprosto spokojena s HAPPY-DEO. Co dělat? Nekoupím si přeci chemii se syntetickými parfémy!

Dostala jsem nápad, že vyzkouším ZUBNÍ OLEJ místo deodorantu, a proč ne? ZUBNÍ OLEJ – velmi jemný, osvěžující přípravek v potravinářské kvalitě. To nemůže ublížit a určitě bude lepší než jakýkoliv antiperspirant. Esenciální olej z šalvěje je znám pro své vlastnosti, jako je snížení pocení a zabránění mikrobiálního rozkladu potu. Olej máty peprné je osvěžující, má vliv na chladové receptory. Esenciální oleje mají také antibakteriální vlastnosti. Tak jsem ráno po sprše na čistou kůži jednou denně aplikovala malé množství ZUBNÍHO OLEJE v oblasti podpaží a jemně třela, pouze pro vstřebání. Ujišťuji vás, že se neobjevil žádný pocit mastné pokožky nebo jakékoliv stopy oleje na oblečení. Výsledný efekt předčil všechna moje očekávání.

Ve svém článku jsem psala o případech účinnosti ZUBNÍHO OLEJE «Karel Hadek», sdílela své vlastní zkušenosti a také zkušenosti svých přátel. Jsem si jista, že tato oblast použití ZUBNÍHO OLEJE není omezena a nelze v budoucnu vyloučit nové objevy.

Oksana Mich, Jekatěrinburg

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Čtyři roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima se nám střídají s neměnnou pravidelností, dalo by se říci od nepaměti.

Novinky: Doobjednávky

Každému se může stát, že po odeslání objednávky si vzpomene, že by rád ještě nějakou tu opomenutou maličkost, či nově vzniklou potřebnost připojil ke své původní objednávce.

Novinky: E-mailové adresy

V minulém čísle časopisu jsme oznamovali, že budeme mít nové webové stránky, e-shop a účetní program.

Novinky: Lipio-Karloff

Cesty Páně jsou někdy prostě nevyzpytatelné. A neb, kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou. Těmto dvěma větám přesně odpovídá vznik nového preparátu LIPIO KARLOFF.

Novinky: OLEOSOL PEDI

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsme vám představili celou sérii novinek masážních balzámů Oleosol. Mnozí z vás měli možnost, v rámci vánočních nákupů, se s touto novinkou seznámit. Tisíce preparátů OLEOSOL BAL cestovalo díky Ježíškovi ze Kšic do všech koutů republiky.

Novinky: Samea

Po obrovské oblibě, které se těší ORANGE-SANITOL, se roztrhl pytel s dotazy, zda by bylo možné vyrábět i další ekologické čisticí prostředky pro domácnost. Odpovědi na tyto dotazy byly ale celkem jednoznačné. Tedy nikoli.

Novinky: Ohlas „králíčka“

Milí čtenáři voňavého časopisu pro krásu a zdraví Aromaterapie, jako pokusný králíček, v mém případě rodu ženského, bych se s vámi ráda podělila o svůj zážitek se semínky. Jééééé, nebude to za dveřmi ložnice, ale za dveřmi kuchyně, jde totiž o moučku směsi rostlinných semínek.

Novinky: PARFÉMY

Šest novinek, které vás mohou provázet po celý den. Ano, jde o parfémy, ale ne ledajaké. Nejsou to syntetické vůně, ale opět čistě siličné vůně z květů, plodů, listů, kůry, kořene, pryskyřice.

Slovo odborníka: Budeme vás strašit, budeme vám lhát…

Když jsem dopisoval druhou stránku minulého, tedy vánočního vydání časopisu Aromaterapie, blížily se nejen Vánoce, ale i Nový rok. Za sebe i za zaměstnance jsem všem čtenářům přál do nového roku pevné zdraví, a také aby ten letošní rok byl rokem úsměvů. Na tom si skálopevně trvám! I když občas musím konstatovat, že by jeden nejraději plakal.

Slovo odborníka: Sbírka zákonů č. 350/2011

ze dne 27. října 2011 o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů (chemický zákon)

Slovo odborníka: TESTOVÁNO – NETESTOVÁNO?

Vždy, když jsem na stránkách časopisu Aromaterapie psal na téma „testováno na zvířatech“, jsem dle nejlepšího svědomí uváděl, že u kosmetiky s logem KH se nejedná o kosmetiku testovanou na zvířatech.

Slovo odborníka: Levandulový olej

Není překvapením, že levandulový olej je v kosmetice velice oblíbený a nachází v ní široké uplatnění. Je možné ho s úspěchem použít pro ošetřování všech typů pleti, se zvláštním doporučením pro přecitlivělou pokožku, akné a kuperózu. Levandulový olej podporuje obnovu kožních buněk a slouží jako přirozený omlazovací prostředek.

Zkušenosti a rady: Zkušenosti z Novosibirsku

Naše rodina nakupuje výrobky Vaší společnosti už tři roky. Používáme pleťové krémy, krémy na ruce, rostlinné oleje, různé koupelové oleje, vlasové oleje a mnoho dalších přípravků. Během celé této doby jsme nezpozorovali žádné nežádoucí účinky, jen pozitivní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, vážený pane Hadku!

Dovolte mi, abych jménem celé své rodiny vyjádřila nejhlubší vděčnost za Vaši dlouholetou práci, jež vedla k těmto nádherným výrobkům. Kupujeme produkty firmy „Karel Hadek“ roky a během té doby jsme nezaznamenali jediný negativní výsledek – pouze pozitivní efekty!

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Je tomu již několik let, kdy jsem trpěla úporným ekzémem na chodidle pravé nohy. Tvořící se puchýřky svěděly a bolely, během několika dnů se slévaly do větších puchýřů a kůže praskala. Pomáhalo jen propíchnout, opakovaně vymačkat a hledat další záškodnické puchýřky. Pak najednou, po jakýchsi tabletkách, vše odeznělo.

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Milí čtenáři naší voňavé „Aromky“, prožili jste někdy lásku na první pohled? Já ano, dokonce doslova a do písmene na vlastní kůži!

Zkušenosti a rady: Zubní olej «Karel Hadek» rozšíření oblasti použití

O skutečnosti, že je ZUBNÍ OLEJ «Karel Hadek» vynikající prostředek pro péči o ústa a zuby, nebudu psát, to je zřejmé a dobře známé. Chci psát o dalších možnostech jeho použití, o případech, kdy ZUBNÍ OLEJ může opravdu pomoci.

Zkušenosti a rady: Vaše reakce

Dobrý den, paní Švorcová, velice, velice Vám děkuji za krásný začátek pracovního dne – začetla jsem se, až jsem zapomněla na to, že jsem v práci. Vytisknu si to a beru s sebou na víkend do školy – tím Vám udělám reklamu, neboť se o časopis samozřejmě podělím s kolegyněmi-kamarádkami.

Zkušenosti a rady: Díky.

Dobrý den, nedávno jsem po telefonu mluvila s paní Švorcovou, abych si nechala poradit ohledně správného použití preparátů, které jsem si chtěla od firmy KH, zakoupit. Nechtěla jsem totiž znovu psát svůj dotaz mailem, protože by to bylo již potřetí během velmi krátké doby.

Zkušenosti a rady: Vazivové výrůstky

Dobrý den, používám vaše preparáty (oleje, masti) a jsem s nimi velmi spokojena. Chci se s Vámi podělit o velmi zvláštní zkušenost s použitím krému proti celulitidě. Jedná se o krém CELLU-THERAP v bílém kelímku se zelenými nápisy.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie, královna kosmetiky a zdraví

„Ono to vážně zabralo!“ „Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale stal se zázrak.“ „Ta vůně, to je nádhera.“ „Ten zánět močáku opravdu zmizel.“

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Poradna

Koutek pro maminky: Maminkám a nejen jim

Milí příznivci hádkovských voňátek a mazátek, již delší dobu používám s velkou spokojeností všechny možné preparáty z dílny pana Hadka. A protože každá životní etapa s sebou nese jiné potřeby, nalézám se právě v období testování preparátů a éterických olejů vhodných k péči o děti. V poslední době našly v naší koupelně místo následující lahvičky.

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – Český junior šampion a Klubový junior šampion

Artík – moje „aroma dítě“ – dospěl a ve svých 13. měsících získal titul Český junior šampion a Klubový junior šampion!!!

AromaFauna: Dobrý den, paní Michaelo!

Chci vám poděkovat za Vaše rady. Jsem z Ruska, v listopadu jsem se na Vás obrátila o radu ohledně problému s mým psem plemene mini toy-teriér.

AromaFauna: FAUNA CELIBAT

Milé čtenářky a vážení čtenáři. Vlastním malou smečku chlupatých mazlíčků plemene Shih-tzu. Jak fenky, tak i dva psy. Mám je moc rád a beru je jako členy rodiny.

AromaFauna: Silice a kočky

Milá paní Švorcová, chtěla bych se s Vámi podělit o střípek zkušeností s éterickým olejem a kočkami.