Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2013

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Milí čtenáři naší voňavé „Aromky“, prožili jste někdy lásku na první pohled? Já ano, dokonce doslova a do písmene na vlastní kůži!

Již před dvaceti lety se do mých rukou zamiloval na první pohled atopický ekzém. Jeho sympatie k nim byly natolik intenzivní, že i kožní lékařka kroutila nad přídělem tolika lásky nevěřícně hlavou. Byť jsem měla ruce všemi mastmi mazané, poznala jsem, že tudy cesta nevede. Ručičky zpitomělé láskou ekzému byly vysušené a popraskané, občas pokryté vrstvou nacucaných pupínků a nepříjemně svědivé.

Za ruce, které měly na nose nasazeny růžové brýle lásky, jsem se děsně styděla. Za hloupé přání mít atopický ekzém na zadní části svého těla, kde ho nikdo neuvidí, se omlouvám všem atopikům, u kterých si ekzém láskyplně ukousl ještě větší sousto, a to ať už kdekoli na jejich tělíčku.

Po dlouhé alternativní pěšince v internetovém světě docupitaly mé pomyslné nohy, až na webovky Karla Hadka (www.karelhadek.eu). I když internetové stránky voní kouzelně, musím upřímně přiznat, že dobrůtky od pana Hadka jsem po čuchu neobjevila. Zvídavé oko se nebránilo ničemu, zatímco peněženka, která je ženského rodu, dělala drahoty. Nedočkavě jsem se tetelila nad objednávkou balíčku. Ten, k mé radosti dorazil do mých dlaní již druhý den po objednání. Nepochybuji, že mé radostné jupííííí, uslyšeli odesilatelé balíčku až ve Kšicích.

Vyhladovělým ručkám jsem jako předkrm nabídla základní krém SHEA BUTTER, který je prostě vy-ni-ka-jí-cí! Mlsně se olizovaly a nemohly se jím nabažit. O tom, že speciální krém ATOP-DERM je správná mastná volba pro mého atopického „miláčka“, jsem se přesvědčila už po prvním ochutnání nenasytných ruček. Jemná bylinková vůně zamilovanému ekzému pod nosem vůbec nevoněla. Jak už to tak i v životě bývá, začaly si po čase sundávat růžové brýle i mé ruce. Pestrost ve stravě je důležitá, a tak jsem svým ručičkám naservírovala další zakousnutí v podobě multivitaminového preparátu SHEADERM TH, který by si zasloužil napsat ódu na radost. Ekzematický milovník si začal balit kufry, ale to nebyl všem dnům konec. Ruce honila mlsná, a tak jsem do útoku z nabídky specialit povolala regenerační pleťovou masku AKTIDERMA LY. Ruce důkladně ošetřené tímto medovým skvostem jsem zabalila do potravinářské fólie a nechala „trávit a odpočívat“ cca 20 minut. Výsledek byl famózní. Stejný postup relaxace jsem zvolila i u speciálního balzámu JOSHEA, který je excelentně zjemňující, uklidňující a protizánětlivou delikatesou. Třešničkou na dortu je „lehoučce stravitelný“ preparát LECITINIA BODY BALM. Jedním dechem prohlašuji, balzám k nakousnutí. I při mazání je důležitá nejen pestrost, ale i pravidelnost. A tak nikoli, kdo maže, ten jede, ale kdo hadkovsky maže, ten jede!

Jsem moc a moc ráda, že stud při podání ruky na pozdrav, placení v obchodě u pokladny, masáži a pohlazení malého děcka, stejně tak i jako na kolotoči a do zpitomění se opakující otázce z okolí: „Co to máš?“ jsou již minulostí. S radostí a chutí dopřeji svému tělu i duši to nejlepší, tedy další ňamky z pestré nabídky aromaterapeutických lahůdek Karla Hadka. Stačí se jen „zakousnout“. I uremcaná peněženka pochopila, že kvalita je holt kvalita.

Přeji mnoho krásných a pohodových dnů s úsměvem na rtu a vůní preparátů s logem Karel Hadek.

Iveta S. z J.

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Čtyři roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima se nám střídají s neměnnou pravidelností, dalo by se říci od nepaměti.

Novinky: Doobjednávky

Každému se může stát, že po odeslání objednávky si vzpomene, že by rád ještě nějakou tu opomenutou maličkost, či nově vzniklou potřebnost připojil ke své původní objednávce.

Novinky: E-mailové adresy

V minulém čísle časopisu jsme oznamovali, že budeme mít nové webové stránky, e-shop a účetní program.

Novinky: Lipio-Karloff

Cesty Páně jsou někdy prostě nevyzpytatelné. A neb, kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou. Těmto dvěma větám přesně odpovídá vznik nového preparátu LIPIO KARLOFF.

Novinky: OLEOSOL PEDI

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsme vám představili celou sérii novinek masážních balzámů Oleosol. Mnozí z vás měli možnost, v rámci vánočních nákupů, se s touto novinkou seznámit. Tisíce preparátů OLEOSOL BAL cestovalo díky Ježíškovi ze Kšic do všech koutů republiky.

Novinky: Samea

Po obrovské oblibě, které se těší ORANGE-SANITOL, se roztrhl pytel s dotazy, zda by bylo možné vyrábět i další ekologické čisticí prostředky pro domácnost. Odpovědi na tyto dotazy byly ale celkem jednoznačné. Tedy nikoli.

Novinky: Ohlas „králíčka“

Milí čtenáři voňavého časopisu pro krásu a zdraví Aromaterapie, jako pokusný králíček, v mém případě rodu ženského, bych se s vámi ráda podělila o svůj zážitek se semínky. Jééééé, nebude to za dveřmi ložnice, ale za dveřmi kuchyně, jde totiž o moučku směsi rostlinných semínek.

Novinky: PARFÉMY

Šest novinek, které vás mohou provázet po celý den. Ano, jde o parfémy, ale ne ledajaké. Nejsou to syntetické vůně, ale opět čistě siličné vůně z květů, plodů, listů, kůry, kořene, pryskyřice.

Slovo odborníka: Budeme vás strašit, budeme vám lhát…

Když jsem dopisoval druhou stránku minulého, tedy vánočního vydání časopisu Aromaterapie, blížily se nejen Vánoce, ale i Nový rok. Za sebe i za zaměstnance jsem všem čtenářům přál do nového roku pevné zdraví, a také aby ten letošní rok byl rokem úsměvů. Na tom si skálopevně trvám! I když občas musím konstatovat, že by jeden nejraději plakal.

Slovo odborníka: Sbírka zákonů č. 350/2011

ze dne 27. října 2011 o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů (chemický zákon)

Slovo odborníka: TESTOVÁNO – NETESTOVÁNO?

Vždy, když jsem na stránkách časopisu Aromaterapie psal na téma „testováno na zvířatech“, jsem dle nejlepšího svědomí uváděl, že u kosmetiky s logem KH se nejedná o kosmetiku testovanou na zvířatech.

Slovo odborníka: Levandulový olej

Není překvapením, že levandulový olej je v kosmetice velice oblíbený a nachází v ní široké uplatnění. Je možné ho s úspěchem použít pro ošetřování všech typů pleti, se zvláštním doporučením pro přecitlivělou pokožku, akné a kuperózu. Levandulový olej podporuje obnovu kožních buněk a slouží jako přirozený omlazovací prostředek.

Zkušenosti a rady: Zkušenosti z Novosibirsku

Naše rodina nakupuje výrobky Vaší společnosti už tři roky. Používáme pleťové krémy, krémy na ruce, rostlinné oleje, různé koupelové oleje, vlasové oleje a mnoho dalších přípravků. Během celé této doby jsme nezpozorovali žádné nežádoucí účinky, jen pozitivní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, vážený pane Hadku!

Dovolte mi, abych jménem celé své rodiny vyjádřila nejhlubší vděčnost za Vaši dlouholetou práci, jež vedla k těmto nádherným výrobkům. Kupujeme produkty firmy „Karel Hadek“ roky a během té doby jsme nezaznamenali jediný negativní výsledek – pouze pozitivní efekty!

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Je tomu již několik let, kdy jsem trpěla úporným ekzémem na chodidle pravé nohy. Tvořící se puchýřky svěděly a bolely, během několika dnů se slévaly do větších puchýřů a kůže praskala. Pomáhalo jen propíchnout, opakovaně vymačkat a hledat další záškodnické puchýřky. Pak najednou, po jakýchsi tabletkách, vše odeznělo.

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Milí čtenáři naší voňavé „Aromky“, prožili jste někdy lásku na první pohled? Já ano, dokonce doslova a do písmene na vlastní kůži!

Zkušenosti a rady: Zubní olej «Karel Hadek» rozšíření oblasti použití

O skutečnosti, že je ZUBNÍ OLEJ «Karel Hadek» vynikající prostředek pro péči o ústa a zuby, nebudu psát, to je zřejmé a dobře známé. Chci psát o dalších možnostech jeho použití, o případech, kdy ZUBNÍ OLEJ může opravdu pomoci.

Zkušenosti a rady: Vaše reakce

Dobrý den, paní Švorcová, velice, velice Vám děkuji za krásný začátek pracovního dne – začetla jsem se, až jsem zapomněla na to, že jsem v práci. Vytisknu si to a beru s sebou na víkend do školy – tím Vám udělám reklamu, neboť se o časopis samozřejmě podělím s kolegyněmi-kamarádkami.

Zkušenosti a rady: Díky.

Dobrý den, nedávno jsem po telefonu mluvila s paní Švorcovou, abych si nechala poradit ohledně správného použití preparátů, které jsem si chtěla od firmy KH, zakoupit. Nechtěla jsem totiž znovu psát svůj dotaz mailem, protože by to bylo již potřetí během velmi krátké doby.

Zkušenosti a rady: Vazivové výrůstky

Dobrý den, používám vaše preparáty (oleje, masti) a jsem s nimi velmi spokojena. Chci se s Vámi podělit o velmi zvláštní zkušenost s použitím krému proti celulitidě. Jedná se o krém CELLU-THERAP v bílém kelímku se zelenými nápisy.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie, královna kosmetiky a zdraví

„Ono to vážně zabralo!“ „Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale stal se zázrak.“ „Ta vůně, to je nádhera.“ „Ten zánět močáku opravdu zmizel.“

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Poradna

Koutek pro maminky: Maminkám a nejen jim

Milí příznivci hádkovských voňátek a mazátek, již delší dobu používám s velkou spokojeností všechny možné preparáty z dílny pana Hadka. A protože každá životní etapa s sebou nese jiné potřeby, nalézám se právě v období testování preparátů a éterických olejů vhodných k péči o děti. V poslední době našly v naší koupelně místo následující lahvičky.

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – Český junior šampion a Klubový junior šampion

Artík – moje „aroma dítě“ – dospěl a ve svých 13. měsících získal titul Český junior šampion a Klubový junior šampion!!!

AromaFauna: Dobrý den, paní Michaelo!

Chci vám poděkovat za Vaše rady. Jsem z Ruska, v listopadu jsem se na Vás obrátila o radu ohledně problému s mým psem plemene mini toy-teriér.

AromaFauna: FAUNA CELIBAT

Milé čtenářky a vážení čtenáři. Vlastním malou smečku chlupatých mazlíčků plemene Shih-tzu. Jak fenky, tak i dva psy. Mám je moc rád a beru je jako členy rodiny.

AromaFauna: Silice a kočky

Milá paní Švorcová, chtěla bych se s Vámi podělit o střípek zkušeností s éterickým olejem a kočkami.