Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2013

Koutek pro maminky: Maminkám a nejen jim

Milí příznivci hádkovských voňátek a mazátek, již delší dobu používám s velkou spokojeností všechny možné preparáty z dílny pana Hadka. A protože každá životní etapa s sebou nese jiné potřeby, nalézám se právě v období testování preparátů a éterických olejů vhodných k péči o děti. V poslední době našly v naší koupelně místo následující lahvičky.
 

MUTTISOFT – preparát určený pro prevenci strií v období těhotenství. Já jsem se s ním mazala tak intenzivně, že v tom návyku s radostí pokračuji už 4. měsíc po porodu. Strie se do dnes neobjevily.

V létě se navíc velmi osvědčilo přimíchat do preparátu éterický olej čajovníkový – perfektně to fungovalo na štípance od komárů, kterých jsem měla zřejmě díky dobré těhotenské krvi moc. Pozor na používání čajovníku v prvních měsících těhotenství – pokud si nejste jisti dávkováním, raději se zeptejte. V Kšicích pracují odborníci, kteří mi vždy dobře poradili. A ještě jeden účinek má užívání MUTTISOFT. Při mazání bříška hladíte i miminko, a tomu našemu se to rozhodně moc líbilo!
 

INTIMISS – toto mazátko je velmi univerzální. Kam ho namažete, tam léčí. Navíc, alespoň mně, krásně voní. Ke konci těhotenství jsem si do něj přimíchala hřebíčkový olej (opět pozor na množství). Vznikl tak perfektní přípravek s lehce tišícím účinkem, dá se použít pro masáže hráze před porodem – prevence nástřihu, já jsem jej používala i po porodu, abych byla zase brzy fit. Teď se bez něj neobejdu při péči o dcerušku. Mažeme proti opruzeninám a ani ty se zatím neobjevily. Malé balení nosím v kabelce jako mazání první pomoci, třeba na suché ruce, prasklý koutek, jako oční krém, na odřený nos při rýmě, na suchou kůži na nohou... prostě, když potřebuji něco namazat a nemám u ruky speciální preparát, použiji INTIMISS.
 

THYMICON ORANGE-SANITOL – tato silná dvojka je mým nepostradatelným pomocníkem v péči o domácnost. Jejich účinnost byla už mnohokrát popisována, takže přidám jen poznání, že ORANGE-SANITOL perfektně odstraňuje šmouhy od asfaltu. Po rekonstrukci domu jsme měli asfaltovou stěrku na těch nejneuvěřitelnějších místech – třeba na rámu okna, a THYMICON  zase krásně oživí dřevěnou pracovní desku na kuchyňské lince. A pro generální úklid před příchodem miminka domů jsou to rozhodně ty správné přípravky.
 

ELEUTHEROCOCC extrakt mě již mnohokráte ochránil před rýmou a chřipkou, užívala jsem jej proto preventivně i v těhotenství. Dávkování jsem zvýšila poté, co jsem si během léta z toulek přírodou přinesla pár klíšťat. Čajovníkový nebo levandulový éterický olej jsem na výše zmíněného parazita použila přímo. Po odstranění klíštěte jsem ještě na náplast s polštářkem nakapala éterák a na několik hodin přelepila rank po klíštěti.
 

CAYATHERM – tento masážní olej jsem spolu s rozmarýnovým sprchovým a koupelovým olejem vezla do porodnice. CAYATHERM mi hodně pomohl při porodu. Zmírnil bolesti v kříži a hlavně mě ohřál, ke konci mi totiž už byla docela zima. Po namazání na záda jsem pocítila novou vlnu energie. Běžně ho také používám, když jsem unavená a nedaří se mi zahřát. Namažu jej na chodidla a během chvilky je pocit chladu pryč.
 

Éterický olej rozmarýnový, meduňkový, levandulový jasmín absoluerozmarýnový mi dodával odvahu před porodem, jasmín absolue při porodu a meduňka a levandule lehounce voněly na pokoji, aby se novorozeným miminkům dobře spalo. Aromalampa nebyla třeba, stačilo nakapat na papírový kapesníček. Z vlastní zkušenosti doporučuji řídit se pravidlem: Méně je někdy více. Meduňka je poměrně intenzivní vůně, stačí proto jen 1 - 2 kapky a místnost je příjemně provoněná.

Do základní výbavy pro péči o miminko jsem si pořídila Baby masážní olej. Používám ho na masáže dcerky, po koupeli, na ošetření zadečku a někdy jej po ránu použiji já místo pleťového krému, FENYKLOVÝ masážní olej perfektně funguje na masáže bolavého bříška, pomohl velmi při masáži prsou již před porodem. A Dětský mycí olej? Osvědčilo se mi vyzkoušet nejprve vše, co na dcerku používám, na vlastní kůži. Díky tomuto nám ubývá dětský mycí olej mnohem rychleji. Olej je příjemný, emulze, která při mytí vzniká, je jemnější než při použití jiných sprchových olejů a příznivci heřmánku budou jistě jako já v sedmém nebi.
 

PROATEM balzám a NOSNÍ OLEJ BABY mohu vřele doporučit. Dcerce hodně ulevily při rýmě, kterou dostala těsně po šestinedělí. Po této zkušenosti nosím ještě v tašce lahvičku AROMECLIMA a když jdeme někam, kde hrozí nebezpečí nákazy, kápnu 1 kapku na papírový kapesníček a ten položím do kočárku nebo autosedačky.
 

ELEUTHEROCOCC-PROPOLISOVÉ pleťové tonikum – tato specialita nám moc pomohla v boji se seboreou. Paní doktorka předepsala antibiotickou mastičku, puchýřky jsme měli ošetřovat lihem a mazat vazelínou. A protože se mi na 3týdenní miminko antibiotika mazat nechtělo, použila jsem právě toto tonikum se 70 % alkoholu. Pozor, je to opravdu silný preparát! Doporučuji každé mamince, aby si nejprve na sobě vyzkoušela, jak neředěné působí na její kůži. Já jsem po vyzkoušení dospěla k názoru, že budu tonikum ředit 1:1 s fyziologickým roztokem. „Fýzák“ může být použit k omývání ran, k oplachování kontaktních čoček, kamarádka jej používá na ošetřování atopického ekzému. Koupíte jej v lékárně, 500 ml stojí kolem 30 Kč. Po ošetření seborey směsí E-P tonika a fýzáku jsem dcerku lehce natřela INTIMISSEM nebo BAMBUCKÝM MÁSLEM místo vazelíny. K E-P toniku jsme ještě přidali VLASOVÝ MYCÍ OLEJ na normální/mastné vlasy. Posloužil při mytí vlásků, dobře se díky němu vymývaly šupinky, na malé miminko stačí 1 - 2 kapky oleje. Díky jeho působení společně s E-P tonikem seborea rychle ustoupila.
 

U nás dopadly testy výše uvedených preparátů na výbornou. Děkuji proto za celou svou rodinu zaměstnancům AKH. Odvádějí velmi prospěšnou práci a to se v dnešní době musí obzvláště ocenit.

Jana Aschenbrennerová

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Čtyři roční období, tedy jaro, léto, podzim a zima se nám střídají s neměnnou pravidelností, dalo by se říci od nepaměti.

Novinky: Doobjednávky

Každému se může stát, že po odeslání objednávky si vzpomene, že by rád ještě nějakou tu opomenutou maličkost, či nově vzniklou potřebnost připojil ke své původní objednávce.

Novinky: E-mailové adresy

V minulém čísle časopisu jsme oznamovali, že budeme mít nové webové stránky, e-shop a účetní program.

Novinky: Lipio-Karloff

Cesty Páně jsou někdy prostě nevyzpytatelné. A neb, kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou. Těmto dvěma větám přesně odpovídá vznik nového preparátu LIPIO KARLOFF.

Novinky: OLEOSOL PEDI

V minulém čísle časopisu Aromaterapie jsme vám představili celou sérii novinek masážních balzámů Oleosol. Mnozí z vás měli možnost, v rámci vánočních nákupů, se s touto novinkou seznámit. Tisíce preparátů OLEOSOL BAL cestovalo díky Ježíškovi ze Kšic do všech koutů republiky.

Novinky: Samea

Po obrovské oblibě, které se těší ORANGE-SANITOL, se roztrhl pytel s dotazy, zda by bylo možné vyrábět i další ekologické čisticí prostředky pro domácnost. Odpovědi na tyto dotazy byly ale celkem jednoznačné. Tedy nikoli.

Novinky: Ohlas „králíčka“

Milí čtenáři voňavého časopisu pro krásu a zdraví Aromaterapie, jako pokusný králíček, v mém případě rodu ženského, bych se s vámi ráda podělila o svůj zážitek se semínky. Jééééé, nebude to za dveřmi ložnice, ale za dveřmi kuchyně, jde totiž o moučku směsi rostlinných semínek.

Novinky: PARFÉMY

Šest novinek, které vás mohou provázet po celý den. Ano, jde o parfémy, ale ne ledajaké. Nejsou to syntetické vůně, ale opět čistě siličné vůně z květů, plodů, listů, kůry, kořene, pryskyřice.

Slovo odborníka: Budeme vás strašit, budeme vám lhát…

Když jsem dopisoval druhou stránku minulého, tedy vánočního vydání časopisu Aromaterapie, blížily se nejen Vánoce, ale i Nový rok. Za sebe i za zaměstnance jsem všem čtenářům přál do nového roku pevné zdraví, a také aby ten letošní rok byl rokem úsměvů. Na tom si skálopevně trvám! I když občas musím konstatovat, že by jeden nejraději plakal.

Slovo odborníka: Sbírka zákonů č. 350/2011

ze dne 27. října 2011 o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů (chemický zákon)

Slovo odborníka: TESTOVÁNO – NETESTOVÁNO?

Vždy, když jsem na stránkách časopisu Aromaterapie psal na téma „testováno na zvířatech“, jsem dle nejlepšího svědomí uváděl, že u kosmetiky s logem KH se nejedná o kosmetiku testovanou na zvířatech.

Slovo odborníka: Levandulový olej

Není překvapením, že levandulový olej je v kosmetice velice oblíbený a nachází v ní široké uplatnění. Je možné ho s úspěchem použít pro ošetřování všech typů pleti, se zvláštním doporučením pro přecitlivělou pokožku, akné a kuperózu. Levandulový olej podporuje obnovu kožních buněk a slouží jako přirozený omlazovací prostředek.

Zkušenosti a rady: Zkušenosti z Novosibirsku

Naše rodina nakupuje výrobky Vaší společnosti už tři roky. Používáme pleťové krémy, krémy na ruce, rostlinné oleje, různé koupelové oleje, vlasové oleje a mnoho dalších přípravků. Během celé této doby jsme nezpozorovali žádné nežádoucí účinky, jen pozitivní.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, vážený pane Hadku!

Dovolte mi, abych jménem celé své rodiny vyjádřila nejhlubší vděčnost za Vaši dlouholetou práci, jež vedla k těmto nádherným výrobkům. Kupujeme produkty firmy „Karel Hadek“ roky a během té doby jsme nezaznamenali jediný negativní výsledek – pouze pozitivní efekty!

Zkušenosti a rady: Tanaderm

Je tomu již několik let, kdy jsem trpěla úporným ekzémem na chodidle pravé nohy. Tvořící se puchýřky svěděly a bolely, během několika dnů se slévaly do větších puchýřů a kůže praskala. Pomáhalo jen propíchnout, opakovaně vymačkat a hledat další záškodnické puchýřky. Pak najednou, po jakýchsi tabletkách, vše odeznělo.

Zkušenosti a rady: Atopický ekzém

Milí čtenáři naší voňavé „Aromky“, prožili jste někdy lásku na první pohled? Já ano, dokonce doslova a do písmene na vlastní kůži!

Zkušenosti a rady: Zubní olej «Karel Hadek» rozšíření oblasti použití

O skutečnosti, že je ZUBNÍ OLEJ «Karel Hadek» vynikající prostředek pro péči o ústa a zuby, nebudu psát, to je zřejmé a dobře známé. Chci psát o dalších možnostech jeho použití, o případech, kdy ZUBNÍ OLEJ může opravdu pomoci.

Zkušenosti a rady: Vaše reakce

Dobrý den, paní Švorcová, velice, velice Vám děkuji za krásný začátek pracovního dne – začetla jsem se, až jsem zapomněla na to, že jsem v práci. Vytisknu si to a beru s sebou na víkend do školy – tím Vám udělám reklamu, neboť se o časopis samozřejmě podělím s kolegyněmi-kamarádkami.

Zkušenosti a rady: Díky.

Dobrý den, nedávno jsem po telefonu mluvila s paní Švorcovou, abych si nechala poradit ohledně správného použití preparátů, které jsem si chtěla od firmy KH, zakoupit. Nechtěla jsem totiž znovu psát svůj dotaz mailem, protože by to bylo již potřetí během velmi krátké doby.

Zkušenosti a rady: Vazivové výrůstky

Dobrý den, používám vaše preparáty (oleje, masti) a jsem s nimi velmi spokojena. Chci se s Vámi podělit o velmi zvláštní zkušenost s použitím krému proti celulitidě. Jedná se o krém CELLU-THERAP v bílém kelímku se zelenými nápisy.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie, královna kosmetiky a zdraví

„Ono to vážně zabralo!“ „Ze začátku jsem tomu nevěřila, ale stal se zázrak.“ „Ta vůně, to je nádhera.“ „Ten zánět močáku opravdu zmizel.“

Zkušenosti a rady: Aromalampa Nefertum

Aromalampa Nefertum vznikla jako přirozená reakce na neutěšené zkušenosti s různými aromalampami, které jsem denně používal při práci s čakrami. Nespokojenost s vlastnostmi aromalamp mne vedla k rozhodnutí vyrobit si svou vlastní, která bude splňovat mé potřeby.

Poradna

Koutek pro maminky: Maminkám a nejen jim

Milí příznivci hádkovských voňátek a mazátek, již delší dobu používám s velkou spokojeností všechny možné preparáty z dílny pana Hadka. A protože každá životní etapa s sebou nese jiné potřeby, nalézám se právě v období testování preparátů a éterických olejů vhodných k péči o děti. V poslední době našly v naší koupelně místo následující lahvičky.

AromaFauna: Artico Danetta Goddess – Český junior šampion a Klubový junior šampion

Artík – moje „aroma dítě“ – dospěl a ve svých 13. měsících získal titul Český junior šampion a Klubový junior šampion!!!

AromaFauna: Dobrý den, paní Michaelo!

Chci vám poděkovat za Vaše rady. Jsem z Ruska, v listopadu jsem se na Vás obrátila o radu ohledně problému s mým psem plemene mini toy-teriér.

AromaFauna: FAUNA CELIBAT

Milé čtenářky a vážení čtenáři. Vlastním malou smečku chlupatých mazlíčků plemene Shih-tzu. Jak fenky, tak i dva psy. Mám je moc rád a beru je jako členy rodiny.

AromaFauna: Silice a kočky

Milá paní Švorcová, chtěla bych se s Vámi podělit o střípek zkušeností s éterickým olejem a kočkami.