Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2012

Zkušenosti a rady: Balzám na lidskou „srst“

Ekzém na obličeji se mi objevil před pár lety. Nic velkého, jen pár šupinek v obočí, takže jsem se nijak neznepokojovala. Myslela jsem si, že to časem zase zmizí. Bohužel opak byl pravdou! Ekzém sice občas zmizel, ale brzy se opět vrátil a byl o něco větší. V té době jsem poprvé navštívila kožní lékařku, která mi předepsala hned několik „skvělých“ mastiček, které zaručené pomůžou… Zaručeně nepomohly! Tenkrát jsem ještě měla jakous takous důvěru k lékařům a tak jsem se ani nenamáhala číst složení, nebo dokonce nežádoucí účinky! Nicméně po pár týdnech jsem zbytky krému uložila do domácí lékárničky a zapomněla na ně.

Ekzém se pomalu ale jistě zvětšoval, docestoval až do vlasové pokožky a vždycky, když přišla nějaká „malá velká“ životní krize, byl opravdu nepřehlédnutelný. Vyzkoušela jsem i spoustu babských receptů, ale u žádného jsem myslím nevydržela dostatečně dlouho, aby měl šanci zabrat. A pak jsem otěhotněla. Sice mi vyskákaly pigmentové skvrny, ale obličej byl bez šupinky, vlasy bez lupů… nádhera. Bláhově jsem si myslela, že je po problému! Kdo to zažil, už se jistě směje. Jen, co jsem přestala kojit, začaly mi padat vlasy, kůže mě svědila, hlavu jsem měla plnou stroupků a obličej samý flek. Zpanikařila jsem a běžela opět na kožní. Ekzém, seborrhoická dermatitida, a domů jsem si nesla opět hromadu mastiček. Tentokrát už jsem si ale přečetla příbalové letáčky a dokonce jsem zjistila, že některé mastičky se mi už pár let válí v lékárničce, jen jejich jméno bylo pozměněno. (Jen pro pořádek, jelikož většinou nemarodím a k pilulkám nemám kladný vztah, vše, co občas někde dostanu, hodím do krabice, které říkám lékárnická, pro případ… a jednou za pár let vrátím nepoužité do lékárny.) „Léčiva“ jsem nepoužila ani teď a na kontrolu jsem se také nedostavila. 

Rozhodla jsem se opět použít bylinky a tentokrát být pečlivější. No a v tu dobu jsem na netu narazila na Aromaterapii Karel Hadek. Přečetla jsem spoustu článků, udělala první objednávku, vyzkoušela jeden z olejů na obličej, masku, olej do koupele… Nejen, že to všechno krásně vonělo, ale po pár týdnech jsem zjistila, že ekzém z obličeje zmizel a dodnes se nevrátil. Začala jsem tedy testovat dál. Objednala jsem si vlasový mycí olej, balzám LUPISAN, požádala o pár rad pana Hadka a připravila si plán, jak s tou svojí dermatitidou skoncuji. Mé obrovské nadšení překazila paní Hadek. Zrovna jsem se chystala udělat další objednávku, ale stránky nefungovaly. Dál už to všichni známe, netřeba připomínat, jen chci říct, jak jsem se z té beznaděje dostala a nadchla ještě víc.

Měla jsem již podanou přihlášku na kurz AKH a tam jsem se setkala s paní Švorcovou. Nutně jsem potřebovala nějakou „náhradu“ za LUPISAN, který mi pomalu ale jistě docházel. Paní Švorcová mi nabídla, ať vyzkouším balzám na zvířecí srst Antiparazin. Trošku jsem se bála, co to se mnou udělá, ale jelikož jsem byla lehce zoufalá, moc dlouho jsem se nerozmýšlela.

Hned po prvním použití jsem cítila obrovskou úlevu. Navíc mě překvapila vůně balzámu, která je mně osobně velice příjemná, takže se mi bezvadně usíná. Krém používám skoro tři měsíce na noc, 2x až 3x týdne. Dermatitida sice ještě nezmizela, jak by mohla, když se tolik let tvořila, ale výrazně ustoupila. Vlasy mi zhoustly a opět začínají vypadat zdravě a navíc jsem zjistila, že aromaterapie si pomalu, ale jistě našla místo v mém životě.

Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat paní Švorcové a samozřejmě panu Hadkovi za záchranu holého života a za nového koníčka!

Ivana Semorádová

Úvodní slovo Karla Hadka

Píše se únor 2012. Venku mrzne, až praští, a sdělovací prostředky se předhánějí v komentování těchto přímo hororově chladných dnů. Ne všude je tomu tak. Ve Kšicích, řekl bych, již vládne jaro. Tedy nikoli v obci jako takové.

Aktuálně: Jsme zpět…

Doporučovat v těchto dnech preparáty Karla Hadka se zdá být zbytečné. Po čtyrech měsících od nedobrovolného ukončení výroby, každý vyčerpal zásoby preparátu bud oblíbil, nebo používal „povinně“ kvůli zdravotním potížím.

Škola aromaterapie: Gely, pokožka a money

Jedněmi z látek, které se bohatě používají při výrobě kosmetiky, jsou gelotvorné složky. Důvodu proč jsou používány, je zde hned několik. Pohled do historie nám říká, že patří do skupiny těch mladších kosmetických surovin.

Slovo odborníka: Srovnání moderní a přírodní medicíny, jejich možnosti i omezení

Abychom se úspěšně a efektivně mohli léčit a zbavit se svých bolestí a problémů, musíme vědět, jakou cestou se dát, abychom došli co nejdříve k cíli.

Slovo odborníka: Pár minut pro pokožku

V minulém vydání časopisu Aromaterapie, který z technických důvodu spatřil světlo světa bohužel jen v elektronické podobě, jsem se věnovala důležitosti výběru mycích preparátu pro pokožku, s důrazem na pokožku obličeje.

Slovo odborníka: Ostropestřec mariánský, pomocník při detoxikaci organizmu

Mnozí by si řekli, že tato rostlina je jen nenápadný bodlák, ale opak je pravdou.

Z dopisů: Pomoc začínajícím profesionálům

Vážení příznivci AROMATERAPIE, s preparáty pana Hadka se setkávám již od mala, protože v rodině máme kosmetičku-masérku, která tyto výrobky používá při své praxi již několik let.

Z dopisů: Setkání s herečkou Květou Fialovou v Ostravě

Představovat Květu Fialovou nikomu nemusím. Všichni ji dobře znají, mnozí ji obdivují, váží si jí, ale hlavně ji mají rádi. Mezi tyto lidi patřím i já.

Z dopisů: Milý pane Hadku,

chci Vám popřát do nového roku 2012, aby pro Vás byl rokem pohodovým, s přílivem životní i pracovní energie, ...

Z dopisů: Naše poklady

Prošli jsme si dlouhým, nelehkým obdobím. Původní beznaděj stále více nahrazovala naděje.

Z dopisů: Rodina „závisláků“

Tak se v naší rodině udála jedna neskutečně radostná událost… Zazvonil telefon a já obdržela informaci: „Hadek zahájil výrobu!“ Moje radostné výskání nejspíš pana Vostrého na druhé straně telefonu polekalo, ale já si fakt nemohla pomoci!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie a jóga

Aromaterapie má mnoho forem využití. Mě se například osvědčila při jógové praxi. Jóga pracuje s dechem, a proto zde spatřuji použití aromaterapie jako jedinečný způsob, jak zlepšit dýchání, prohloubit dech.

Zkušenosti a rady: Ruce jsou důležitější než si myslíme

Tak jako pokožka v obličeji, i ruce jsou v neustálém přímém kontaktu s okolním prostředím. Slunce, mráz, vítr, mytí nekvalitním mýdlem, práce s chemickými prostředky. Syntetická mýdla pokožku vysušují, snižují pH. Následkem toho vznikají ekzémy a suché, šupinaté ruce.

Zkušenosti a rady: Kosmetika trochu jinak

Co si pod tím představit? Svoji kosmetickou provozovnu jsem otevírala v roce 1994 nabytá teoretickými znalostmi a těšila se, jak budu zákaznicím pomáhat k tomu, aby dobře vypadaly a následně se dobře cítily.

Zkušenosti a rady: Když dva dělají totéž, není to totéž

Chci se s Vámi podělit o zkušenosti získané používáním výrobku Karel Hadek. Jako maminka dvou malých dětí se snažím, aby byly zdravé, a k tomu mi hodně pomáhaly výrobky AKH. Když se v září 2011 přestaly vyrábět, vůbec jsem si neuvědomila, co to bude znamenat…

Zkušenosti a rady: Diabetici a aromaterapie

Setkání diabetiků jsem se účastnila roku 2008 a 2009, kdy jsem posluchače s aromaterapií seznamovala. V listopadu loňského roku jsem se opět zúčastnila celorepublikového setkání diabetiku v Luhačovicích, ale byla jsem velice mile překvapená. Tak veliký zájem předčil veškerá očekávání.

Zkušenosti a rady: Zázrak jménem Sanitol

Před rokem a půl jsem se seznámila s aromaterapeutickou kosmetikou pana Karla Hadka, a to díky aromaterapeutickým preparátům pro zvířátka, AromaFauna. Dnes mohu říci, že z celé naší rodiny se stali přívrženci všech aromaterapeutických preparátu.

Zkušenosti a rady: Voňavé prameny mládí

Domnívám se milí čtenáři Aromaterapie, že se mnou budete souhlasit. Vyzkoušíte-li některý z preparátu KH, rychle začnete vnímat, že v katalogu o něm není zdaleka vše napsáno. Ono se ani vše napsat nedá, mnohé vjemy jsou individuální.

Zkušenosti a rady: Balzám na lidskou „srst“

Ekzém na obličeji se mi objevil před pár lety. Nic velkého, jen pár šupinek v obočí, takže jsem se nijak neznepokojovala. Myslela jsem si, že to časem zase zmizí. Bohužel opak byl pravdou!

Zkušenosti a rady: Alternativa neexistuje!

Když mě v září zastihla zpráva o ukončení výroby aromaterapeutických výrobku pana Hadka, byla jsem docela v klidu. Měla jsem zásoby a myslela jsem si, že se jedná o nějaký přechodný stav a že s nimi pár dnu vydržím.

Zkušenosti a rady: CENTRUM PRO MNE je i pro vás

Pokud hledáte nebo potřebujete pár dní odreagování, psychické a fyzické regenerace nebo přiměřený pohyb v krásné přírodě, můžete je najít v centru Železných hor v Seči na Chrudimsku v CENTRU PRO MNE.

Koutek pro maminky: Voňavé porody

K hlavním kladům aromaterapie patří komfortnost procedur, jemné působení, nepřítomnost kumulačního efektu a hlavně žádné vedlejší účinky. Lze ji použít jako hlavní léčebnou metodu, ale i jako doplňkovou nebo podpůrnou v kombinaci s jinými léčebnými postupy.

Koutek pro maminky: Vážený pane Hadku, vážení zaměstnanci Aromaterapie Karel Hadek,

předně se nemohu ubránit a musím Vám sdělit, jakou radost mám z opětovného zahájení činnosti firmy.

Koutek pro maminky: Kariosan

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s KARIOSANEM. Ležím se svoji 4 měsíční holčičkou již pár týdnu v nemocnici. Ke všemu co se nám přihodilo, se přidal také bílý povlak v pusince.

AromaFauna: Moja prvá cesta za AromaFaunou

Slovo „aromaterapia“ mi nebolo až tak neznáme, ale vždy sa mi spájalo s vonnými lampami, éterickými olejami a s masážou. Pracujem so zvieratami a tak som hľadala nielen na internete niečo prírodné a pre zvieratká. Oplatilo sa, našla som AromaFaunu.

AromaFauna: Z praxe

Po Vánocích se ke mne objednala slečna s půlroční fenečkou jorkšíra. Miu dostala jako dárek a původní majitelé česání a úpravě moc nedali, spíše bych řekla, že nečesali vůbec.

AromaFauna: AromaFauna v časopise Aromaterapie – ano či ne?

Chtěla bych moc poděkovat organizátorům v Léčebných lázních Bohdaneč za uspořádání základního kurzu Aromaterapie Karel Hadek v tomto krásném lázeňském areálu. Velké poděkování samozřejmě patří panu Karlu Hadkovi a paní Michaele Švorcové za tři dny s aromaterapií.

AromaFauna: Dobrý den, paní Švorcová,

díky hektickému vánočnímu období jsem se k psaní dostala až nyní. Chtěla bych poděkovat Vám a panu Hadkovi, za listopadový kurz Aromaterape pro začátečníky v Bohdanči, kde panovala příjemná atmosféra a odkud si všichni odnesli užitečné informace.