Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2012

Zkušenosti a rady: Kosmetika trochu jinak

Co si pod tím představit? Svoji kosmetickou provozovnu jsem otevírala v roce 1994 nabytá teoretickými znalostmi a těšila se, jak budu zákaznicím pomáhat k tomu, aby dobře vypadaly a následně se dobře cítily. Postupem let jsem ale zjišťovala, že aplikovat naučený postup ošetření dle typu pleti nepřináší u každého stejný výsledek či efekt. Ale proč? Byla jsem z toho zmatená, navíc jsem si jako kosmetička neuměla pomoct se svým ekzémem a kvůli tomu, jsem si připadala neschopná. Dokázala jsem to zakrýt make-upem, dobře se nalíčit a vytvořit iluzi dokonalé pleti, ale uvnitř jsem se cítila mizerně.

Hledala jsem řešení, zkusila jsem mnohé, od aplikace různých kosmetických přípravků přes homeopatii, akupunkturu, očistné čajové kúry, kožní lékaře, antibiotika, hormonální mastičky, laserová centra, dietu, cvičení, meditace, kartářky, psychotroniky, kineziologii a další věci.

Hledala jsem „venku“ opravdu hodně a stálo mne to spousty času i peněz. Zbyla vždy nějaká zkušenost, ale problém s pokožkou přetrvával. Jako naprosto zoufalá kosmetička jsem narazila na Živou poradnu a Principy života a začala studovat praktickou sebe zkušenostní filozofii. Obrat nastal, přestala jsem hledat venku a začala hledat v sobě. Postupně jsem objevovala a zjišťovala, jak funguji, a jak moje chování souvisí s kožními i jinými reakcemi těla, se vztahy, prostě s tím, kde se zrovna v životě nacházím. Dnes to vidím tak, že jsem svoji nespokojenost se spoustou věcí jako vztahy, práce, koníčky, v životě moc neřešila. Upnula jsem se na to, abych dobře vypadala, a to, jak se cítím, jsem odsunula na vedlejší kolej. Hlavně „To, co mé trápilo“ jsem si nechtěla ani přiznat. Maska spokojené, vyrovnané, bezchybné, úspěšné ženy, kterou nic nerozhodí, mi byla přednější před tím, jak se opravdu cítím. Pocity a emoce se mi dařilo skrývat a co nejméně projevovat. Spoustu věcí jsem pak ale nemohla řešit a ovlivnit, když jsem si ani nechtěla přiznat a připustit, že jsou součástí mého života.

Píši v minulém čase, ale stále objevuji další souvislosti. Na téhle filozofii se mi nejvíc líbí, jak je živá a studium nekončí uzavřením cyklu seminářů. Objevovat, co kam vede, kam jsem se na základě toho, co jsem dělala či nedělala, dostala, vlastně mohu celý život. Jak to ale všechno vlastně souvisí s mojí kosmetickou praxí?

Mým snem je nabízet kosmetické ošetření, které bude „živé“, na kterém se mohu společně s klientkou domluvit a tvořit jej. S kosmetikou Karla Hadka pracuji již 15 let, a to proto, že mne a mým zákaznicím vyhovuje, splňuje požadavky. Občas vyzkouším a zařadím i něco málo od jiné firmy. Ošetření pleti přípravky, kterým věřím, které podporují fyziologické funkce naší kůže, obohacuji o pohledy, které jsem si utvořila na základě studia Principu života. Myslím si, že vše má své místo a každá oblast má své pole působnosti a hodí se k něčemu jinému.

Aromaterapii vnímám jako pomocníka, který dokáže působit na projev kožního problému. Sebezkušenostní výcvik mi ukázal, jak hledat souvislosti a příčiny „kožního“ problému. Moje zkušenost nemusí být totožná se zkušeností druhého člověka. Každý muže jinak dlouho hledat příčinu potíží. Mnohým postačí projev kožního problému korigovat preparáty. Vezmeme si třeba ekzém nejasného původu. Aromaterapeutická kosmetika pana Karla Hadka nabízí hned několik přípravků, které mohou pozitivně ovlivnit stav ekzému. Ze své praxe mám zkušenost, že koupelový a sprchovací olej MEDUŇKOVÝ mají velmi dobrý efekt při mytí ekzematické pokožky. U někoho vykazuje výborné výsledky také koupelový a sprchovací olej BOROVICOVÝ. Na promazání bývá vhodný krém SHEADERM TH, má protizánětlivé a regenerační účinky. Někomu však vyhovuje ATOP-DERM, krém vhodný na atopický ekzém projevující se svědivou a zarudlou pokožkou.

Osvědčila se také LECIDERMA SHEA NEUTRAL, neobsahuje éterické oleje a je vhodná i na ošetření jemné pokožky okolo očí. Nemohu se nezmínit o základní surovině, másle Shea Butter, po kterém je pokožka hladká a vláčná. Jde o pár tipů na ošetřování ekzému, ale sami musíte přijít na to, proč máte ekzém a jak se ho zbavit. U každého jde o individuální záležitost a záleží na přístupu a ochotě objevovat příčinu. Poslouchejte svoje tělo.

Moc ráda vám budu průvodcem při vašem vlastním hledání a objevování, protože v hledání a objevování spojeném s patřičnou akcí vidím nejefektivnější řešení „kožních“ problémů a cestu k vlastní spokojenosti. Tak až vás jarní sluníčko vytáhne na procházku do přírody, zkuste zapřemýšlet, co je pro vás to pravé ořechové.

Lenka Brožová
lenka.brozova@seznam.cz, mob: 608440588
http://www.kosmetikatrochujinak.webnode.cz/

Úvodní slovo Karla Hadka

Píše se únor 2012. Venku mrzne, až praští, a sdělovací prostředky se předhánějí v komentování těchto přímo hororově chladných dnů. Ne všude je tomu tak. Ve Kšicích, řekl bych, již vládne jaro. Tedy nikoli v obci jako takové.

Aktuálně: Jsme zpět…

Doporučovat v těchto dnech preparáty Karla Hadka se zdá být zbytečné. Po čtyrech měsících od nedobrovolného ukončení výroby, každý vyčerpal zásoby preparátu bud oblíbil, nebo používal „povinně“ kvůli zdravotním potížím.

Škola aromaterapie: Gely, pokožka a money

Jedněmi z látek, které se bohatě používají při výrobě kosmetiky, jsou gelotvorné složky. Důvodu proč jsou používány, je zde hned několik. Pohled do historie nám říká, že patří do skupiny těch mladších kosmetických surovin.

Slovo odborníka: Srovnání moderní a přírodní medicíny, jejich možnosti i omezení

Abychom se úspěšně a efektivně mohli léčit a zbavit se svých bolestí a problémů, musíme vědět, jakou cestou se dát, abychom došli co nejdříve k cíli.

Slovo odborníka: Pár minut pro pokožku

V minulém vydání časopisu Aromaterapie, který z technických důvodu spatřil světlo světa bohužel jen v elektronické podobě, jsem se věnovala důležitosti výběru mycích preparátu pro pokožku, s důrazem na pokožku obličeje.

Slovo odborníka: Ostropestřec mariánský, pomocník při detoxikaci organizmu

Mnozí by si řekli, že tato rostlina je jen nenápadný bodlák, ale opak je pravdou.

Z dopisů: Pomoc začínajícím profesionálům

Vážení příznivci AROMATERAPIE, s preparáty pana Hadka se setkávám již od mala, protože v rodině máme kosmetičku-masérku, která tyto výrobky používá při své praxi již několik let.

Z dopisů: Setkání s herečkou Květou Fialovou v Ostravě

Představovat Květu Fialovou nikomu nemusím. Všichni ji dobře znají, mnozí ji obdivují, váží si jí, ale hlavně ji mají rádi. Mezi tyto lidi patřím i já.

Z dopisů: Milý pane Hadku,

chci Vám popřát do nového roku 2012, aby pro Vás byl rokem pohodovým, s přílivem životní i pracovní energie, ...

Z dopisů: Naše poklady

Prošli jsme si dlouhým, nelehkým obdobím. Původní beznaděj stále více nahrazovala naděje.

Z dopisů: Rodina „závisláků“

Tak se v naší rodině udála jedna neskutečně radostná událost… Zazvonil telefon a já obdržela informaci: „Hadek zahájil výrobu!“ Moje radostné výskání nejspíš pana Vostrého na druhé straně telefonu polekalo, ale já si fakt nemohla pomoci!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie a jóga

Aromaterapie má mnoho forem využití. Mě se například osvědčila při jógové praxi. Jóga pracuje s dechem, a proto zde spatřuji použití aromaterapie jako jedinečný způsob, jak zlepšit dýchání, prohloubit dech.

Zkušenosti a rady: Ruce jsou důležitější než si myslíme

Tak jako pokožka v obličeji, i ruce jsou v neustálém přímém kontaktu s okolním prostředím. Slunce, mráz, vítr, mytí nekvalitním mýdlem, práce s chemickými prostředky. Syntetická mýdla pokožku vysušují, snižují pH. Následkem toho vznikají ekzémy a suché, šupinaté ruce.

Zkušenosti a rady: Kosmetika trochu jinak

Co si pod tím představit? Svoji kosmetickou provozovnu jsem otevírala v roce 1994 nabytá teoretickými znalostmi a těšila se, jak budu zákaznicím pomáhat k tomu, aby dobře vypadaly a následně se dobře cítily.

Zkušenosti a rady: Když dva dělají totéž, není to totéž

Chci se s Vámi podělit o zkušenosti získané používáním výrobku Karel Hadek. Jako maminka dvou malých dětí se snažím, aby byly zdravé, a k tomu mi hodně pomáhaly výrobky AKH. Když se v září 2011 přestaly vyrábět, vůbec jsem si neuvědomila, co to bude znamenat…

Zkušenosti a rady: Diabetici a aromaterapie

Setkání diabetiků jsem se účastnila roku 2008 a 2009, kdy jsem posluchače s aromaterapií seznamovala. V listopadu loňského roku jsem se opět zúčastnila celorepublikového setkání diabetiku v Luhačovicích, ale byla jsem velice mile překvapená. Tak veliký zájem předčil veškerá očekávání.

Zkušenosti a rady: Zázrak jménem Sanitol

Před rokem a půl jsem se seznámila s aromaterapeutickou kosmetikou pana Karla Hadka, a to díky aromaterapeutickým preparátům pro zvířátka, AromaFauna. Dnes mohu říci, že z celé naší rodiny se stali přívrženci všech aromaterapeutických preparátu.

Zkušenosti a rady: Voňavé prameny mládí

Domnívám se milí čtenáři Aromaterapie, že se mnou budete souhlasit. Vyzkoušíte-li některý z preparátu KH, rychle začnete vnímat, že v katalogu o něm není zdaleka vše napsáno. Ono se ani vše napsat nedá, mnohé vjemy jsou individuální.

Zkušenosti a rady: Balzám na lidskou „srst“

Ekzém na obličeji se mi objevil před pár lety. Nic velkého, jen pár šupinek v obočí, takže jsem se nijak neznepokojovala. Myslela jsem si, že to časem zase zmizí. Bohužel opak byl pravdou!

Zkušenosti a rady: Alternativa neexistuje!

Když mě v září zastihla zpráva o ukončení výroby aromaterapeutických výrobku pana Hadka, byla jsem docela v klidu. Měla jsem zásoby a myslela jsem si, že se jedná o nějaký přechodný stav a že s nimi pár dnu vydržím.

Zkušenosti a rady: CENTRUM PRO MNE je i pro vás

Pokud hledáte nebo potřebujete pár dní odreagování, psychické a fyzické regenerace nebo přiměřený pohyb v krásné přírodě, můžete je najít v centru Železných hor v Seči na Chrudimsku v CENTRU PRO MNE.

Koutek pro maminky: Voňavé porody

K hlavním kladům aromaterapie patří komfortnost procedur, jemné působení, nepřítomnost kumulačního efektu a hlavně žádné vedlejší účinky. Lze ji použít jako hlavní léčebnou metodu, ale i jako doplňkovou nebo podpůrnou v kombinaci s jinými léčebnými postupy.

Koutek pro maminky: Vážený pane Hadku, vážení zaměstnanci Aromaterapie Karel Hadek,

předně se nemohu ubránit a musím Vám sdělit, jakou radost mám z opětovného zahájení činnosti firmy.

Koutek pro maminky: Kariosan

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s KARIOSANEM. Ležím se svoji 4 měsíční holčičkou již pár týdnu v nemocnici. Ke všemu co se nám přihodilo, se přidal také bílý povlak v pusince.

AromaFauna: Moja prvá cesta za AromaFaunou

Slovo „aromaterapia“ mi nebolo až tak neznáme, ale vždy sa mi spájalo s vonnými lampami, éterickými olejami a s masážou. Pracujem so zvieratami a tak som hľadala nielen na internete niečo prírodné a pre zvieratká. Oplatilo sa, našla som AromaFaunu.

AromaFauna: Z praxe

Po Vánocích se ke mne objednala slečna s půlroční fenečkou jorkšíra. Miu dostala jako dárek a původní majitelé česání a úpravě moc nedali, spíše bych řekla, že nečesali vůbec.

AromaFauna: AromaFauna v časopise Aromaterapie – ano či ne?

Chtěla bych moc poděkovat organizátorům v Léčebných lázních Bohdaneč za uspořádání základního kurzu Aromaterapie Karel Hadek v tomto krásném lázeňském areálu. Velké poděkování samozřejmě patří panu Karlu Hadkovi a paní Michaele Švorcové za tři dny s aromaterapií.

AromaFauna: Dobrý den, paní Švorcová,

díky hektickému vánočnímu období jsem se k psaní dostala až nyní. Chtěla bych poděkovat Vám a panu Hadkovi, za listopadový kurz Aromaterape pro začátečníky v Bohdanči, kde panovala příjemná atmosféra a odkud si všichni odnesli užitečné informace.