Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2012

Aktuálně: Jsme zpět…

Doporučovat v těchto dnech preparáty Karla Hadka se zdá být zbytečné. Po čtyřech měsících od nedobrovolného ukončení výroby, každý vyčerpal zásoby preparátu, které si buď oblíbil, nebo používal „povinně“ kvůli zdravotním potížím. Na radostnou událost, znovuzahájení výroby, čekalo netrpělivě mnoho lidí. Okamžitě se s námi podělili o radost, kterou tato pozitivní zpráva vyvolala.

Zasíláte nám takové množství objednávek, že je nejsme schopni vyexpedovat do 24 hodin. A to v laboratoři „vaříme“ preparáty 16 hodin denně. Některé z nich i opakovaně 4x v týdnu. Věřte však, že tak činíme s radostí i láskou. Mnozí z vás neměli možnost vyzkoušet si novinky, o kterých jsme vás informovali v časopise Aromaterapie 2011/3. Proto jsme se rozhodli zaváděcí akci zopakovat. Detailní popisy všech preparátů najdete v časopise 2011/3. Pokud byste neměli k dispozici tištěnou formu, najdete jej ve formátu PDF na našem webu. Jde o preparáty z řady Menoton, o dětský ústní olej BABY-DENT, směs éterických olejů DOBRÝ DEN (Guten Tag), repelent ANTIINSEKT SPRAY, speciální masážní olej DEKUBITOL. Maminky pozitivně hodnotí olej BABY-DENT a především balzám PROATEM. Pozitivní ohlasy jsou i na řadu Menoton, kterou doporučujeme používat dlouhodoběji. Mezi „rozmazlovací“ preparáty patří lecitinové krémy oční LECI CARRE a obličejový LECIDERMA SHEA SUPRA. Zákazníci, kteří si preparáty již objednali a vyzkoušeli, vítají především novou konzistenci a vůni krému LECIDERMA SHEA SUPRA. Zde jsme volili tajemné vůně myrhy, kadidlovníku a vše odlehčili grepem. Doporučuji vyzkoušet, příjemně vzpruží unavenou pokožku a podpoří psychiku.

Mezi oblíbené jarní preparáty patří krémy či oleje napomáhající prevenci tvorby pigmentových skvrn či pih. Do této kategorie patří regenerační olej GERADERM a Lipio-Sérum ALBIDERM. První jarní sluníčko pihy přímo vytahuje… V časopise Aromaterapie 2011/4 (tento je k dispozici pouze v elektronické podobě na našem webu) jsme se zmínili o spojitosti s endokrinními žlázami a proto nezapomeňte na vitamín A ve formě betakarotenu, PUPÁLKOVÝ či BRUTNÁKOVÝ OLEJ. Na zahrádkách zanedlouho vykoukne pampeliška. Její hořčiny a vláknina jsou výborným prostředkem na podporu tělesných funkcí. Pokud nejste schopni každý den pampelišku natrhat čerstvou, můžete si ji nasušit a případně naplnit do želatinových kapslí, které zařadíte do svého jídelníčku ráno a večer.

S jarními dny se může objevit suchá pokožka či různé ekzémy. Nejčastěji na rukách. Opomeňme fakt, že ekzémy mají vnitřní příčinu, která může být způsobena právě špatnou funkcí tlustého střeva, z nedostatku vlákniny, velkého množství lepku okolo střevní stěny, a zaměřme se na péči o pokožku rukou. V nabídce najdete mnoho krémů, ale který bude ten nejvhodnější? Rozlišila bych je dle konzistence, tedy „hustoty“. Na ranní ošetření bych doporučila krém jemnější, snadno se vstřebávající, jako je třezalkový BALNARU TH či MYRHEA. Na večerní „promaštění“ je vhodný masnější krém a následný zábal. Zde je vynikající SHEADERM TH pomůže i REA. Na zábal postačí i bavlněné rukavice, které jsme nosili v tanečních.

Mnohdy se nedostatek vitamínů projeví i na nehtové ploténce, kde je vhodné mimo vnitřního užívání minerálních látek použít i olej ELASTOSAN, kterým si ošetříme nehet a nehtové lůžko. Nehet se stává elastičtější a předejde se tím lomivosti nehtu i tvorbě záděr a tím i nepříjemným bolestivým zánětům. Pokud máte podezření na plíseň nehtu, doporučuji přidat do 10 ml ELASTOSANU 6 kapek CANDIÖLU.

Pokud často cestujete, je vhodné nosit v cestovním zavazadle mycí olej na ruce, nejlépe DESINFI. Při potřebě očisty rukou postačí pár kapek, které rozetřeme v dlaních, a naše ruce jsou zbaveny mikroorganismů. Případný přebytek doporučuji odstranit papírovým kapesníčkem. Tuto variantu doporučuji i maminkám s malými dětmi. Mycí olej můžete použít i na zadeček malých dětí a věřte, že bude vhodnější než vlhčené ubrousky.

Michaela Švorcová
m.s@aromafauna.cz, mob.: 603513774

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Píše se únor 2012. Venku mrzne, až praští, a sdělovací prostředky se předhánějí v komentování těchto přímo hororově chladných dnů. Ne všude je tomu tak. Ve Kšicích, řekl bych, již vládne jaro. Tedy nikoli v obci jako takové.

Aktuálně: Jsme zpět…

Doporučovat v těchto dnech preparáty Karla Hadka se zdá být zbytečné. Po čtyrech měsících od nedobrovolného ukončení výroby, každý vyčerpal zásoby preparátu bud oblíbil, nebo používal „povinně“ kvůli zdravotním potížím.

Škola aromaterapie: Gely, pokožka a money

Jedněmi z látek, které se bohatě používají při výrobě kosmetiky, jsou gelotvorné složky. Důvodu proč jsou používány, je zde hned několik. Pohled do historie nám říká, že patří do skupiny těch mladších kosmetických surovin.

Slovo odborníka: Srovnání moderní a přírodní medicíny, jejich možnosti i omezení

Abychom se úspěšně a efektivně mohli léčit a zbavit se svých bolestí a problémů, musíme vědět, jakou cestou se dát, abychom došli co nejdříve k cíli.

Slovo odborníka: Pár minut pro pokožku

V minulém vydání časopisu Aromaterapie, který z technických důvodu spatřil světlo světa bohužel jen v elektronické podobě, jsem se věnovala důležitosti výběru mycích preparátu pro pokožku, s důrazem na pokožku obličeje.

Slovo odborníka: Ostropestřec mariánský, pomocník při detoxikaci organizmu

Mnozí by si řekli, že tato rostlina je jen nenápadný bodlák, ale opak je pravdou.

Z dopisů: Pomoc začínajícím profesionálům

Vážení příznivci AROMATERAPIE, s preparáty pana Hadka se setkávám již od mala, protože v rodině máme kosmetičku-masérku, která tyto výrobky používá při své praxi již několik let.

Z dopisů: Setkání s herečkou Květou Fialovou v Ostravě

Představovat Květu Fialovou nikomu nemusím. Všichni ji dobře znají, mnozí ji obdivují, váží si jí, ale hlavně ji mají rádi. Mezi tyto lidi patřím i já.

Z dopisů: Milý pane Hadku,

chci Vám popřát do nového roku 2012, aby pro Vás byl rokem pohodovým, s přílivem životní i pracovní energie, ...

Z dopisů: Naše poklady

Prošli jsme si dlouhým, nelehkým obdobím. Původní beznaděj stále více nahrazovala naděje.

Z dopisů: Rodina „závisláků“

Tak se v naší rodině udála jedna neskutečně radostná událost… Zazvonil telefon a já obdržela informaci: „Hadek zahájil výrobu!“ Moje radostné výskání nejspíš pana Vostrého na druhé straně telefonu polekalo, ale já si fakt nemohla pomoci!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie a jóga

Aromaterapie má mnoho forem využití. Mě se například osvědčila při jógové praxi. Jóga pracuje s dechem, a proto zde spatřuji použití aromaterapie jako jedinečný způsob, jak zlepšit dýchání, prohloubit dech.

Zkušenosti a rady: Ruce jsou důležitější než si myslíme

Tak jako pokožka v obličeji, i ruce jsou v neustálém přímém kontaktu s okolním prostředím. Slunce, mráz, vítr, mytí nekvalitním mýdlem, práce s chemickými prostředky. Syntetická mýdla pokožku vysušují, snižují pH. Následkem toho vznikají ekzémy a suché, šupinaté ruce.

Zkušenosti a rady: Kosmetika trochu jinak

Co si pod tím představit? Svoji kosmetickou provozovnu jsem otevírala v roce 1994 nabytá teoretickými znalostmi a těšila se, jak budu zákaznicím pomáhat k tomu, aby dobře vypadaly a následně se dobře cítily.

Zkušenosti a rady: Když dva dělají totéž, není to totéž

Chci se s Vámi podělit o zkušenosti získané používáním výrobku Karel Hadek. Jako maminka dvou malých dětí se snažím, aby byly zdravé, a k tomu mi hodně pomáhaly výrobky AKH. Když se v září 2011 přestaly vyrábět, vůbec jsem si neuvědomila, co to bude znamenat…

Zkušenosti a rady: Diabetici a aromaterapie

Setkání diabetiků jsem se účastnila roku 2008 a 2009, kdy jsem posluchače s aromaterapií seznamovala. V listopadu loňského roku jsem se opět zúčastnila celorepublikového setkání diabetiku v Luhačovicích, ale byla jsem velice mile překvapená. Tak veliký zájem předčil veškerá očekávání.

Zkušenosti a rady: Zázrak jménem Sanitol

Před rokem a půl jsem se seznámila s aromaterapeutickou kosmetikou pana Karla Hadka, a to díky aromaterapeutickým preparátům pro zvířátka, AromaFauna. Dnes mohu říci, že z celé naší rodiny se stali přívrženci všech aromaterapeutických preparátu.

Zkušenosti a rady: Voňavé prameny mládí

Domnívám se milí čtenáři Aromaterapie, že se mnou budete souhlasit. Vyzkoušíte-li některý z preparátu KH, rychle začnete vnímat, že v katalogu o něm není zdaleka vše napsáno. Ono se ani vše napsat nedá, mnohé vjemy jsou individuální.

Zkušenosti a rady: Balzám na lidskou „srst“

Ekzém na obličeji se mi objevil před pár lety. Nic velkého, jen pár šupinek v obočí, takže jsem se nijak neznepokojovala. Myslela jsem si, že to časem zase zmizí. Bohužel opak byl pravdou!

Zkušenosti a rady: Alternativa neexistuje!

Když mě v září zastihla zpráva o ukončení výroby aromaterapeutických výrobku pana Hadka, byla jsem docela v klidu. Měla jsem zásoby a myslela jsem si, že se jedná o nějaký přechodný stav a že s nimi pár dnu vydržím.

Zkušenosti a rady: CENTRUM PRO MNE je i pro vás

Pokud hledáte nebo potřebujete pár dní odreagování, psychické a fyzické regenerace nebo přiměřený pohyb v krásné přírodě, můžete je najít v centru Železných hor v Seči na Chrudimsku v CENTRU PRO MNE.

Koutek pro maminky: Voňavé porody

K hlavním kladům aromaterapie patří komfortnost procedur, jemné působení, nepřítomnost kumulačního efektu a hlavně žádné vedlejší účinky. Lze ji použít jako hlavní léčebnou metodu, ale i jako doplňkovou nebo podpůrnou v kombinaci s jinými léčebnými postupy.

Koutek pro maminky: Vážený pane Hadku, vážení zaměstnanci Aromaterapie Karel Hadek,

předně se nemohu ubránit a musím Vám sdělit, jakou radost mám z opětovného zahájení činnosti firmy.

Koutek pro maminky: Kariosan

Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti s KARIOSANEM. Ležím se svoji 4 měsíční holčičkou již pár týdnu v nemocnici. Ke všemu co se nám přihodilo, se přidal také bílý povlak v pusince.

AromaFauna: Moja prvá cesta za AromaFaunou

Slovo „aromaterapia“ mi nebolo až tak neznáme, ale vždy sa mi spájalo s vonnými lampami, éterickými olejami a s masážou. Pracujem so zvieratami a tak som hľadala nielen na internete niečo prírodné a pre zvieratká. Oplatilo sa, našla som AromaFaunu.

AromaFauna: Z praxe

Po Vánocích se ke mne objednala slečna s půlroční fenečkou jorkšíra. Miu dostala jako dárek a původní majitelé česání a úpravě moc nedali, spíše bych řekla, že nečesali vůbec.

AromaFauna: AromaFauna v časopise Aromaterapie – ano či ne?

Chtěla bych moc poděkovat organizátorům v Léčebných lázních Bohdaneč za uspořádání základního kurzu Aromaterapie Karel Hadek v tomto krásném lázeňském areálu. Velké poděkování samozřejmě patří panu Karlu Hadkovi a paní Michaele Švorcové za tři dny s aromaterapií.

AromaFauna: Dobrý den, paní Švorcová,

díky hektickému vánočnímu období jsem se k psaní dostala až nyní. Chtěla bych poděkovat Vám a panu Hadkovi, za listopadový kurz Aromaterape pro začátečníky v Bohdanči, kde panovala příjemná atmosféra a odkud si všichni odnesli užitečné informace.