Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 02/2014

AromaFauna: Poradna

Dobrý den,

mohla bych se prosím zeptat, jaké je dávkování Endoparazinu? Nenašla jsem ho ani na stránkách ani není uvedené na lahvičce. Děkuji mnohokrát.

S přáním příjemného dne, Michaela T.


Pěkný den, paní Michaelo,

Endoparazin je směs éterických olejů vhodná v případě výskytu vnitřních parazitů. Olej je určen k dalšímu ředění a použití na pokožku. Vhodný je i pro prevenci. Já osobně a mnoho dalších klientů, kteří se s námi podělili o další informace, jej používám vnitřně, a to 1 kapka na 7 kg po dobu 7- 10 dní. Aplikuji pomocí želatinové tobolky. Pokud budete potřebovat další informace, jsem Vám k dispozici. S pozdravem

Michaela Švorcová

 


Dobrý den, paní Michaelo,

chtěla bych se zeptat. U mycího oleje Hy - Insi je napsáno, že se 5 - 10 ml naředí ve 100 ml vody. Toto celé naředěné množství se pak použije na jednu koupel, nebo se dá i tato naředěná směs uchovávat? Jen zvažuji, jestli na zkoušku nevzít jen to balení 20 ml.

Pak bych měla ještě dotaz ohledně Fauna Spotu. Zvažuji zkusit i tento přípravek. Máme 3měsíční štěně kavalir King Charles španěla (v dospělosti by neměl mít víc jak 8 kg). Tady taky zvažuji to nejmenší balení 10 ml. Nevíte, na kolik aplikací by nám toto balení asi vystačilo? Když se aplikuje tento Fauna Spot – nemusí se už dávat pejskovi žádný obojek proti parazitům? Vím, že je Vaše kosmetika kvalitní, používáme různé přípravky pro lidi, ale s řadou pro pejsky zatím zkušenosti nemáme, tak bych asi první raději volila menší balení.

Moc děkuji za rady
Blanka

 

Pěkný den, paní Blanko,

naředěný olej se aplikuje na srst při mytí, viz video koupání na www.aromafauna.eu. Na každé koupání je vhodnější připravit nový mycí olej. Pokud však neodhadnete množství, můžete jej uchovat v lednici a použít na omytí paciček po vycházce nebo na urousanou srst. Pokud použijete Fauna Spot, není vhodné a ani nutné používat obojky. Chemické složky v obojcích se uvolňují do lymfatického a krevního řečiště a mohou způsobit nepříjemné zdravotní potíže. V balení 10 ml je okolo 300 kapek. Doporučené dávkování najdete na www.aromafauna.eu v popisu přípravku.

S pozdravem
Michaela Švorcová

 


Dobrý den,

můžu použít mycí olej Hy - Insi i pro 3měsíční štěně?

Děkuji za odpověď. Hanka


Pěkný den, paní Hanko,

veškeré naše přípravky jsou vhodné pro štěňata. Neobsahují chemickou konzervaci ani jiné chemické látky, které by poškozovaly zdraví kohokoliv. Pokud budete potřebovat další informace, jsem Vám k dispozici.

S pozdravem
Michaela ŠvorcováDobrý den,

mohu se zeptat, zda je možné použít mycí oleje na bílého výstavního pudla? Máme obavy, aby nezežloutl nebo nezešedl. Děkuji za odpověď a přeji krásný večer.

J. K.


Pěkný den, paní K.,

po mycích olejích se barva srsti stává výraznější, nikoli však, že by žloutla nebo šedla. Bílá se třpytí a připomíná čerstvě napadaný sníh a černá tmavne. Kvalita je lepší a výstavní psi odchází s poznámkou o kvalitě srsti. Pokud byste měla zájem koupání a výstavní údržbu v olejích konzultovat, mohu vám doporučit paní Marouškovou z Prahy, která má salon pro psy. S kosmetikou AromaFauna pracuje a ošetřuje svá výstavní zvířata, mezi kterými je i pudl.

S pozdravem
Michaela ŠvorcováDobrý den Míšo,

doufám, že se máte dobře. Přeposílám Vám fotky ze semináře masáží psů, na kterém používáme Vaše super výrobky. Myslím, že se to lidem moc líbilo… Vzorečky jen zasyčely, to si určitě umíte představit. :) :) S fotkami naložte dle Vaší libosti. :)

Bc. Kateřina Plačková, www.physiodog.cz


Výrobky AromaFauna si oblíbila i fyzioterapeutka zvířat z pražského Vetcentra Kateřina Plačková. Masáže jsou nedílnou součástí její péče o psí pacienty. Při nich využívá nejčastěji masážní olej THERMOL pro lepší prokrvení tkání a snadnější uvolnění zatuhlých svalů. Při protahování zkrácených svalů a šlach je velice důležité, aby tkáně byly prohřáté, a THERMOL funguje až hluboko do tkání. V některých případech přidává směs vybraných éterických olejů spolu s HY NEUTRÁLNÍM OLEJEM i do terapeutické vany, v níž se psi ve vodě pohybují na podvodním páse. Půl hodinka pohybu v intenzivní bylinkové lázni dělá se psím tělem zázraky. Katka vede i semináře zaměřené na pohybový aparát psů a na semináři, věnovaném přímo masážím, se zmiňuje i o použití aromaterapie. Mezi účastníky je voňavá vsuvka o aromaterapii velmi oblíbená a účastníci oceňují možnost vyzkoušet si aplikaci éterických olejů na vlastní i psí kůži.

Michaela ŠvorcováZ facebooku:

  • Aromaterapie fauna? Ani nevím, že něco takového pro zvířata existuje. Ale proč ne? Využíváte tyto produkty pro svého pejska? Marie
    Marie, já používám mycí olej z Aromaterapie Fauna. Koupu pana Charlieho velmi zřídka, ale používám ho pro každodenní mytí jeho „kníru“. Po krmení syrovým masem je to nezbytné. Preferuji tento speciální mycí olej před šampony pro psa. I pro pana Charlieho je to mnohem příjemnější.
  • Díky za poslání mycího oleje. Používáme jej hlavně na mytí vousů po krmení syrovým masem. Šárka Bergerová

Úvodní slovo Karla Hadka

Čas uhání, jako by se urval od řetězu. Není to dlouho, co byla uzávěrka prvního čísla letošní Aromaterapie. Za pár dní končí duben a s ním je zde uzávěrka dalšího, tedy druhého vydání. K napsání těchto řádků mě svedlo tentokráte počasí.

Novinky: Voňavé je už aj Maďarsko

Milí čitatelia Aromky. Sme radi, že sa môžeme s Vami podeliť o dobrú správu. Distribúcia preparátov AKH sa rozrastá do dalšieho európskeho štátu. Do „aromarodinky“ tak pribúda už aj Maďarsko. Sme veľmi radi, že firma HARMONIC STYLE, s. r. o. získala exkluzívne právo pre distribúciu na maďarskom trhu.

Novinky: Slováci objavujú Austráliu a Aromaterapiu Karel Hadek

Priateľka sa tento týždeň vrátila z Austrálie a plnú dojmov, ešte trochu unavenú z časového posunu, som ju stretla na prechádzke so psom. Prešli sme celý les, ktorý sa rozprestiera nad našim sídliskom a okrem vône a nádhernej zelene našej európskej jari som pri jej rozprávaní pocítila aj závan z opačného konca sveta.

Novinky: Karel Hadek v Egyptě

Skutečnost, že se Karel Hadek zamiloval do královny Kleopatry, je všem již známá. Do Egypta se již téměř odstěhoval. Karel vždy říká: „Nikdy nikomu a ničemu nevěř.“ není nad vlastní zkušenost, a tak mi to nedalo a vypravila jsem se tam také. Nehledala jsem Kleopatru, ale klid, relaxaci a pohodu.

Novinky: Proč EGYPT, LECITOLY a OLEOSOLY?

Velice často je doporučováno nechat si před sluněním udělat peeling. Za normálních okolností s tímto nesouhlasím. Peeling odstraní zrohovatělou vrstvu buněk, která za normálních okolností chrání pokožku před nesčetnými potížemi. Odstraněním zrohovatělé vrstvy odstraníte přirozenou ochranu těla a nové buňky nejsou připravené na okolní vlivy.

Slovo odborníka: Domácí medová mast

Jak všeobecně známo, med je v kosmetice používán od nepaměti. Domnívám se, že v dobách minulých bylo jeho používání daleko rozšířenější než nyní.

Slovo odborníka: Třezalkové opalování

Není to tak dlouho, co si sluníčko vytrvale hrálo na schovávanou. Osobně si nemohu stěžovat, pro sebe jsem to vyřešil po svém. Prostě jsem se vypravil za sluníčkem na jih. Mikuláše jsem „oplakal“ na letišti. Vánoce, Nový rok, Tři králové, jakož i zbytek ledna byly spojeny s tím, co bych označil jako pracovní dovolená.

Slovo odborníka: Ústní hygiena

Jedním z velice častých dotazů je otázka, jak vlastně vznikaly receptury preparátů s logem KH. Bez nadsázky bych mohl říci, že si za vše vlastně mohou sami zákazníci. Když se objeví nějaký ten problém či nepříjemnost, ruku v ruce se objeví i otázka, co s tím. Takto vznikly mimo jiných i preparáty ústní hygieny.

Slovo odborníka: Rovnátka a aroma‑přípravky

Velice často se ptáte, zda lze používat naše přípravky ZUBNÍ OLEJ, DENTAROM, KARIOSAN, HALITOSAN, CANDIOL v době těhotenství či v době, kdy jsou na zubech fixní rovnátka. O těhotenství bylo psáno již několikrát, ale o fixních rovnátkách ještě ne.

Zkušenosti a rady: Kosmetické rozmazlování s Hadkem

Před nějakou dobou jsem uveřejnila v Aromce článek „Pro začínající kosmetičky“. I dnes bych se s vámi chtěla podělit o poznatky z praxe. Stále pracuji jako kosmetička, jednak ve svém salonu na Seči u Chrudimi a jednak v salonu Míši Švorcové v Heřmanově Městci. A stále je pro mne práce s Hadkovými preparáty radostí.

Zkušenosti a rady: Každodenní péče o pleť s Hadkem

Milé ženy, pokud můžete, najděte si kosmetičku, která pracuje s „Hadkem“ a od ní se vám dostane všech potřebných a odborných informací, jak pečovat o svoji pleť nejen návštěvou kosmetického salonu, ale i svým vlastním domácím ošetřením.

Zkušenosti a rady: Praxe s OLEOSOLY

OLEOSOLY jsem vyzkoušela ihned jako novinku v okamžiku, kdy přišly na trh. Při pedikúře se často setkávám s plísní pokožky na chodidlech. OLEOSOLY mě zaujaly i tím, že mají protiplísňové účinky. Působí velice dobře na prokrvení nohou, a to právě díky obsaženým mikrokrystalkům soli. Díky nim lze provézt jemný peeling.

Zkušenosti a rady: Thajská masáž na Seči

Thajskou masáž chodidel dělám velice rada. Je to 60 minutový relax, při kterém masíruji a mačkám různé body na ploskách nohou. Při masáži používám masážní olej sójový nebo LECITOL NEUTRAL SUPER. Pro příjemnou atmosféru Thajské masáže přidávám éterický olej do aroma‑lampy. Vyzkoušela jsem různé vůně, ale nejčastěji používám Ylang‑Ylang.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

ráda bych tímto vyjádřila spokojenost s vaší společností.

Zkušenosti a rady: Genitální bradavice – Condylomata accuminata. Neohrozí i Vás?

Milé dámy a pánové, dost často se na mne obracejí mí klienti, ženy i muži, s různými problémy. Šíře jejich dotazů je bezbřehá. Troufám si napsat, že mají ke mně i velkou důvěru, která je pro mou práci nezbytná, a tak, i s problémy choulostivějšího charakteru. Poslední dobou jsem zaznamenala nárůst dotazů na genitální bradavice a co s nimi.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer pane Hadku,

moc Vás zdravím z Brna. Toto je můj první děkovný mail, tak snad se mi podaří vše vyjádřit srozumitelně. Pokusím se být stručná, je mi jasné, jak moc jste vytížený.

Zkušenosti a rady: Holčičí tajemství

Ráno mě ve 4:00 hodiny pípáním probouzí budík. Zjišťuji, že vnitřní sluníčko a úsměv na tváři mě příjemně hřejí. Roztáčí se jízda všedně‑nevšedního dne. Jako na řetízkovém kolotoči plním mnoho ranních povinností. Děti šup do školky. Maminka hop do práce. Frčím na horské dráze. Pracovní úkoly vyřizuji v tempu – nemožné ihned, zázraky na počkání.

Zkušenosti a rady: LIPIO KARLOFF

Jako každý muž pravidelně se holící, jsem vždy používal pěny a krémy na holení. Po holení klasicky následuje voda po holení či hydratační krém. Přibližně před 5 měsíci jsem obdržel přípravek firmy Karel Hadek k péči o pokožku po holení. Jednalo se o LIPIO KARLOFF.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE

Když se mne přátelé ptají, jaký přípravek pana Hadka mám nejraději, většinou se musím na delší dobu zamyslet. Je to velmi těžká otázka. Mých „miláčků aromáčků“ je samozřejmě několik. Krom oblíbeného ORANGE‑SANITOLU (který používám na úklid domácnosti – od oken po podlahu, praní prádla, čištění kamen atd.) a CANDIÖLU na plísně, je to jednoznačně čistý levandulový olej.

Zkušenosti a rady: Svědivá hlava

Také znáte ten nepříjemný pocit, kdy vás svědí celá hlava? A co pálení pokožky hlavy? Dlouhodobý výskyt lupů? Co si vzít na sebe, aby nebyly vidět?

Zkušenosti a rady: KVASINKY

Jako mladá jsem trpěla velmi často kvasinkovými výtoky. Zkoušela jsem různé alternativy, např. vaginální gely s obsahem čajovníku, boraxové globule, vaginální sprchy atd. Fungovaly na chvilku a po krátké době se objevily potíže znova.

Koutek pro maminky: Spokojené miminko

Letos v březnu jsem se stala babičkou, je to krásná role v životě. Moc jsem se na vnoučka těšila. Již během těhotenství jsem svého syna a jeho přítelkyni, budoucí maminku, připravovala, že i naše miminko bude ošetřováno v bylinkách.

Koutek pro maminky: Vši

Velice časté téma dotazů mnoha maminek. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že jej znovu zařadíme do časopisu Aromaterapie.

Poradna

AromaFlora: Plant Protector

Byla jsem zvědavá, co to zase u „hádků“ vymysleli. Vzhledem k tomu, že jsem vášnivou milovnicí zahrádkářství a miluji i pokojové květiny, rozhodla jsem se jejich nechemickou novinku vyzkoušet.

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: FAUNA SPOT

Nikdy jsem netvrdila, že naše přípravky fungují na 100 %. Netvrdila jsem ani, že jsou vhodné pro každého a nebudu to tvrdit ani u přípravku FAUNA SPOT. O účinnosti tohoto přípravku i ostatních však nepochybuji. A nepochybují o něm ani mnozí další, ať již obchodníci, či chovatelé.

AromaFauna: Poradna