Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 02/2014

Zkušenosti a rady: Holčičí tajemství

Ráno mě ve 4:00 hodiny pípáním probouzí budík. Zjišťuji, že vnitřní sluníčko a úsměv na tváři mě příjemně hřejí. Roztáčí se jízda všedně‑nevšedního dne. Jako na řetízkovém kolotoči plním mnoho ranních povinností. Děti šup do školky. Maminka hop do práce. Frčím na horské dráze. Pracovní úkoly vyřizuji v tempu – nemožné ihned, zázraky na počkání. Ozdobena dvěma nákupními taškami, kdy z jedné již dírou zvědavě vykukuje zelená okurka, odemykám s dětmi dveře do domu. Začínám pozvolna zhluboka dýchat. Druhá směna začíná.

Ústa 4leté holčičky mi zcela vážně oznamují: „Maminko, já mám ve školce s Barunkou tajemství.“ Tepovka roste, dech se zkracuje a zrychluje. Nádech s pozitivní energií, výdech s negativní. Tajemství je tajemství, a tak nechci loudit: „Jsem ráda, že máte holčičí tajemství“. V dětské hlavičce můj „nezájem“ vzbudil pocit sdílení, a tak mě děvčátko nabádá, abych se šla s nastaveným ouškem přitulit pod deku. Podmínky vypuštění tajemství na svobodu splňuji a dovídám se: „Maminko, Barunka mi nalakuje nehty! Na růžovo!!!“ Přestávám dýchat. Nutně potřebuji umělé dýchání. Mé vnitřní já modrá, fialoví a kolabuje. Ve 4 letech lak na nehty?! Abych se dlouho netrápila, dcerka mi svou další otázkou šlápne na krk: „Koupíš mi ho?“ S vyraženým dechem přikyvuji a sděluji: „Koupím, ale růžový ne!“ Dítě pohodově odpovídá: „Maminko, může být i žlutý.“ Já už se zmůžu jen na zoufalé: „Aúúúúú!!!“

V mé hlavě si červíček neustále lakoval nehty s vyřvaně růžovým odstínem. Navíc vrtal a hlodal. Více, více, nejvíce. Červíček rostl a rostl a stal se z něho pořádný červ. Nechtěla jsem se smířit s tím, že bude dcerka do školky chodit s barevnými nehtíky. Vzhledem k tomu, že voňavou nabídku aromaterapeutických preparátů s logem KH ždibínek znám, na webových stránkách www.karelhadek.eu se mi kyslíkový ventil otevřel a červa již s odlakovanými nehty odehnal olejíčkový skvost s názvem ELASTOSAN.

Podrobný popis v roletce přípravku mi nabídl cenné informace. ELASTOSAN je vynikající olej ke každodennímu ošetřování nehtů a jeho okolí. Jemná citronová vůně se ukrývá v rostlinných olejích z pšeničných klíčků, avokádovém, olivovém, sójovém. Zapomenout na třezalkový macerát by byl hřích. Éterický olej růžová palma svými vlastnostmi podtrhuje jedinečnost výrobku, neboť aktivně podporuje růst a regeneraci zdravých buněk, urychluje hojení, brání a zamezuje v rozmnožování choroboplodných zárodků. Specialita je velice vhodná k ošetření suché pokožky. Vitaminy A, E, F jsou bez diskuze samozřejmostí. Mňamka je ukrytá v lahvičce se štětečkem o objemu 10 či 30 ml. Aplikace přípravku je velice jednoduchá. Formou hry ji opravdu zvládne i malé dítě. Nejvhodnější a nejúčinnější je použití na noc. Zde záleží na poškození nehtů. U křehkých, měkkých, zakřivených, lámavých, štěpících se či s bílými flíčky je možné ošetření i 2 - 4 krát během dne. V blízkém okolí průhledné a tenké nehtové ploténky se mohou vytvořit i drobné, nepříjemné a bolestivé prasklinky, které jsou rovněž nežádoucí. Masáž ELASTOSANEM vytvoří na ošetřeném místě film, který zvýší elasticitu, zlepší se prokrvení a nepochybně dojde i ke zvýšenému přísunu výživných látek tam, kde je to nejvíce potřeba. Společně s dcerkou si u pohádky, kterou nám každý večer přináší Večerníček, hrajeme na kosmetický salón. Nejdříve dostanou od slečny kosmetičky pohlazení moje prstová zakončení a poté dcerce „lakuji“ nehtíky já. Obě dvě si moc a moc pochvalujeme. Neodvažuji říci, která z nás více, neboť moje nehty pokroucené atopickým ekzémem rostou o poznání pevnější a kvalitnější. Preparát působí i v boji proti plísňovým onemocněním, a to nejen u horních, ale i dolních končetin. Na postižené nehty, ale i na meziprstní plíseň lze dále doporučit preparát MYKOSAN H.

Na trhu si z široké nabídky můžete vybrat, příp. nalepit různé nehty – umělé, porcelánové, gelové, aj. Věřím ale, že nejkrásnější favoritkou je stále barva přirozenosti a zdraví.

Přeji Vám příjemné letní „lakování“, a to nejen na sluníčku. :-)
S úsměvem Iveta Svrčinová :-)

Úvodní slovo Karla Hadka

Čas uhání, jako by se urval od řetězu. Není to dlouho, co byla uzávěrka prvního čísla letošní Aromaterapie. Za pár dní končí duben a s ním je zde uzávěrka dalšího, tedy druhého vydání. K napsání těchto řádků mě svedlo tentokráte počasí.

Novinky: Voňavé je už aj Maďarsko

Milí čitatelia Aromky. Sme radi, že sa môžeme s Vami podeliť o dobrú správu. Distribúcia preparátov AKH sa rozrastá do dalšieho európskeho štátu. Do „aromarodinky“ tak pribúda už aj Maďarsko. Sme veľmi radi, že firma HARMONIC STYLE, s. r. o. získala exkluzívne právo pre distribúciu na maďarskom trhu.

Novinky: Slováci objavujú Austráliu a Aromaterapiu Karel Hadek

Priateľka sa tento týždeň vrátila z Austrálie a plnú dojmov, ešte trochu unavenú z časového posunu, som ju stretla na prechádzke so psom. Prešli sme celý les, ktorý sa rozprestiera nad našim sídliskom a okrem vône a nádhernej zelene našej európskej jari som pri jej rozprávaní pocítila aj závan z opačného konca sveta.

Novinky: Karel Hadek v Egyptě

Skutečnost, že se Karel Hadek zamiloval do královny Kleopatry, je všem již známá. Do Egypta se již téměř odstěhoval. Karel vždy říká: „Nikdy nikomu a ničemu nevěř.“ není nad vlastní zkušenost, a tak mi to nedalo a vypravila jsem se tam také. Nehledala jsem Kleopatru, ale klid, relaxaci a pohodu.

Novinky: Proč EGYPT, LECITOLY a OLEOSOLY?

Velice často je doporučováno nechat si před sluněním udělat peeling. Za normálních okolností s tímto nesouhlasím. Peeling odstraní zrohovatělou vrstvu buněk, která za normálních okolností chrání pokožku před nesčetnými potížemi. Odstraněním zrohovatělé vrstvy odstraníte přirozenou ochranu těla a nové buňky nejsou připravené na okolní vlivy.

Slovo odborníka: Domácí medová mast

Jak všeobecně známo, med je v kosmetice používán od nepaměti. Domnívám se, že v dobách minulých bylo jeho používání daleko rozšířenější než nyní.

Slovo odborníka: Třezalkové opalování

Není to tak dlouho, co si sluníčko vytrvale hrálo na schovávanou. Osobně si nemohu stěžovat, pro sebe jsem to vyřešil po svém. Prostě jsem se vypravil za sluníčkem na jih. Mikuláše jsem „oplakal“ na letišti. Vánoce, Nový rok, Tři králové, jakož i zbytek ledna byly spojeny s tím, co bych označil jako pracovní dovolená.

Slovo odborníka: Ústní hygiena

Jedním z velice častých dotazů je otázka, jak vlastně vznikaly receptury preparátů s logem KH. Bez nadsázky bych mohl říci, že si za vše vlastně mohou sami zákazníci. Když se objeví nějaký ten problém či nepříjemnost, ruku v ruce se objeví i otázka, co s tím. Takto vznikly mimo jiných i preparáty ústní hygieny.

Slovo odborníka: Rovnátka a aroma‑přípravky

Velice často se ptáte, zda lze používat naše přípravky ZUBNÍ OLEJ, DENTAROM, KARIOSAN, HALITOSAN, CANDIOL v době těhotenství či v době, kdy jsou na zubech fixní rovnátka. O těhotenství bylo psáno již několikrát, ale o fixních rovnátkách ještě ne.

Zkušenosti a rady: Kosmetické rozmazlování s Hadkem

Před nějakou dobou jsem uveřejnila v Aromce článek „Pro začínající kosmetičky“. I dnes bych se s vámi chtěla podělit o poznatky z praxe. Stále pracuji jako kosmetička, jednak ve svém salonu na Seči u Chrudimi a jednak v salonu Míši Švorcové v Heřmanově Městci. A stále je pro mne práce s Hadkovými preparáty radostí.

Zkušenosti a rady: Každodenní péče o pleť s Hadkem

Milé ženy, pokud můžete, najděte si kosmetičku, která pracuje s „Hadkem“ a od ní se vám dostane všech potřebných a odborných informací, jak pečovat o svoji pleť nejen návštěvou kosmetického salonu, ale i svým vlastním domácím ošetřením.

Zkušenosti a rady: Praxe s OLEOSOLY

OLEOSOLY jsem vyzkoušela ihned jako novinku v okamžiku, kdy přišly na trh. Při pedikúře se často setkávám s plísní pokožky na chodidlech. OLEOSOLY mě zaujaly i tím, že mají protiplísňové účinky. Působí velice dobře na prokrvení nohou, a to právě díky obsaženým mikrokrystalkům soli. Díky nim lze provézt jemný peeling.

Zkušenosti a rady: Thajská masáž na Seči

Thajskou masáž chodidel dělám velice rada. Je to 60 minutový relax, při kterém masíruji a mačkám různé body na ploskách nohou. Při masáži používám masážní olej sójový nebo LECITOL NEUTRAL SUPER. Pro příjemnou atmosféru Thajské masáže přidávám éterický olej do aroma‑lampy. Vyzkoušela jsem různé vůně, ale nejčastěji používám Ylang‑Ylang.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

ráda bych tímto vyjádřila spokojenost s vaší společností.

Zkušenosti a rady: Genitální bradavice – Condylomata accuminata. Neohrozí i Vás?

Milé dámy a pánové, dost často se na mne obracejí mí klienti, ženy i muži, s různými problémy. Šíře jejich dotazů je bezbřehá. Troufám si napsat, že mají ke mně i velkou důvěru, která je pro mou práci nezbytná, a tak, i s problémy choulostivějšího charakteru. Poslední dobou jsem zaznamenala nárůst dotazů na genitální bradavice a co s nimi.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer pane Hadku,

moc Vás zdravím z Brna. Toto je můj první děkovný mail, tak snad se mi podaří vše vyjádřit srozumitelně. Pokusím se být stručná, je mi jasné, jak moc jste vytížený.

Zkušenosti a rady: Holčičí tajemství

Ráno mě ve 4:00 hodiny pípáním probouzí budík. Zjišťuji, že vnitřní sluníčko a úsměv na tváři mě příjemně hřejí. Roztáčí se jízda všedně‑nevšedního dne. Jako na řetízkovém kolotoči plním mnoho ranních povinností. Děti šup do školky. Maminka hop do práce. Frčím na horské dráze. Pracovní úkoly vyřizuji v tempu – nemožné ihned, zázraky na počkání.

Zkušenosti a rady: LIPIO KARLOFF

Jako každý muž pravidelně se holící, jsem vždy používal pěny a krémy na holení. Po holení klasicky následuje voda po holení či hydratační krém. Přibližně před 5 měsíci jsem obdržel přípravek firmy Karel Hadek k péči o pokožku po holení. Jednalo se o LIPIO KARLOFF.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE

Když se mne přátelé ptají, jaký přípravek pana Hadka mám nejraději, většinou se musím na delší dobu zamyslet. Je to velmi těžká otázka. Mých „miláčků aromáčků“ je samozřejmě několik. Krom oblíbeného ORANGE‑SANITOLU (který používám na úklid domácnosti – od oken po podlahu, praní prádla, čištění kamen atd.) a CANDIÖLU na plísně, je to jednoznačně čistý levandulový olej.

Zkušenosti a rady: Svědivá hlava

Také znáte ten nepříjemný pocit, kdy vás svědí celá hlava? A co pálení pokožky hlavy? Dlouhodobý výskyt lupů? Co si vzít na sebe, aby nebyly vidět?

Zkušenosti a rady: KVASINKY

Jako mladá jsem trpěla velmi často kvasinkovými výtoky. Zkoušela jsem různé alternativy, např. vaginální gely s obsahem čajovníku, boraxové globule, vaginální sprchy atd. Fungovaly na chvilku a po krátké době se objevily potíže znova.

Koutek pro maminky: Spokojené miminko

Letos v březnu jsem se stala babičkou, je to krásná role v životě. Moc jsem se na vnoučka těšila. Již během těhotenství jsem svého syna a jeho přítelkyni, budoucí maminku, připravovala, že i naše miminko bude ošetřováno v bylinkách.

Koutek pro maminky: Vši

Velice časté téma dotazů mnoha maminek. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že jej znovu zařadíme do časopisu Aromaterapie.

Poradna

AromaFlora: Plant Protector

Byla jsem zvědavá, co to zase u „hádků“ vymysleli. Vzhledem k tomu, že jsem vášnivou milovnicí zahrádkářství a miluji i pokojové květiny, rozhodla jsem se jejich nechemickou novinku vyzkoušet.

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: FAUNA SPOT

Nikdy jsem netvrdila, že naše přípravky fungují na 100 %. Netvrdila jsem ani, že jsou vhodné pro každého a nebudu to tvrdit ani u přípravku FAUNA SPOT. O účinnosti tohoto přípravku i ostatních však nepochybuji. A nepochybují o něm ani mnozí další, ať již obchodníci, či chovatelé.

AromaFauna: Poradna