Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 02/2014

Novinky: Voňavé je už aj Maďarsko

Milí čitatelia Aromky. Sme radi, že sa môžeme s Vami podeliť o dobrú správu. Distribúcia preparátov AKH sa rozrastá do dalšieho európskeho štátu. Do „aromarodinky“ tak pribúda už aj Maďarsko. Sme veľmi radi, že firma HARMONIC STYLE, s. r. o. získala exkluzívne právo pre distribúciu na maďarskom trhu.

Nuž a ako a hlavne prečo to všetko začalo?

Moje meno je Vanda Harkály a povolaním som kozmetička a vizážistka. Som Slovenka a žijem v Maďarsku. Moj manžel je László Harkály a viac ako 20 rokov pôsobí ako poradca pre zdravú výživu a zdravotný štýl. Je držiteľom viacerých medailí Majstra Maďarskej republiky vo vzpieraní. Obaja sa stretávame s ľudmi, ktorí majú nejaký ten zdravotný, kožný problém. Tak ako sa hovorí, osobná skúsenosť je na nezaplatenie.

K preparátom AKH sme sa dostali podobne ako mnohí iní ľudia, cez odporúčanie spokojného zákazníka. Už dlho sme hľadali skutočne čistú kozmetiku. Kozmetiku, ktorá by bola vhodným doplnkom v starostlivosti o telo z vonku, ktorá by nespôsobovala alergie alebo nežiaduce reakcie. A hlavne kozmetiku, ktorá by mohla byť preveciou pred kožnými problémami.

 

Moja posledná kvapka

A čo bolo tou skutočne poslednou kvapkou?

V mojom hľadaní som narazila na „vychýrenú“ kozmetiku nemenovanej značky, bola hypoalergénna a neprifarbovaná, ale obsahovala parabény. Prvý deň skúšania všetko vyzeralo dobre, ale po piatom dni som mala pokožku na tvári podobnú niekomu, koho popálil horúci olej. Strašne ma bolela celá tvár a trvalo 3 mesiace, kým sa moja pokožka za pomoci eterických olejov dostala do normálneho stavu. Toto bola úplne posledná kvapka a od tohoto momentu už sme pri Hadkovi zostali.

Ak Vám niečo pomohlo, čo urobíte ako prvé?

Tou prvou vecou zvyčajne býva to, že chcete pomôcť druhým ľudom. Chcete, aby aj oni vyriešili svoje problémy. Pri kožných problémoch to bohužial nebýva ako mávnutím čarovného prútika a problém nezmizne zo dňa na deň. Koža ako najvačší orgán v tele si zaslúži aj náležitú starostlivosť, a ak jej ju dáte, odvďačí sa Vám.

A čo je najdôležitejšie?

Problémom predchádzať. Nájsť vhodnú starostivosť pre seba a používať ju pravidelne. Práve toto sa snažíme naučiť aj našich zákazníkov. Už sa nebojím, čo príde zajtra. Rada pracujem s kozmetikou AKH v salóne. Každá kozmetička Vás upozorní, že môže nastať nejaká alergická reakcia po ošetrení. Iste, tieto veci sú nevyspytateľné, ale riziko je menšie o to viac, ak pracujete s kvalitným materiálom. Ja sa vôbec neobávam, a doteraz sa mi to ešte nidy pri práci a na druhý deň po ošetrení nestalo.

Práve naopak. Zákazníčky, ktoré medzi ošetreniami skúsili iné produkty, mi posielajú fotky s prosbou o pomoc, ako sa zbaviť hroznej alergie z inej kozmetiky, a sväto‑sväte sľubujú, že už nikdy nebudú skúšať niečo iné. Mám ešte stále v hlave vetu jednej moje zákazníčky: „Pri Hadkovi cítim to, čo necítim pri žiadnej inej kozmetike! Cítim starú, dobrú poctivosť.“

Aromaterapia KH má výborné meno vybudované práve na poctivosti. A toto dobré meno chceme aj my šíriť v Maďarsku. Vaši priatelia a známi žijúci v Maďarsku nás môžu nájsť na internete a webovom obchode, alebo absolvovať ošetrenie v salóne, tak isto aj na výstavach a prezentáciách. Budeme sa na všetkých srdečne tešiť.


Vanda Harkály, distributor Maďarsko
www.idealisbor.com

Úvodní slovo Karla Hadka

Čas uhání, jako by se urval od řetězu. Není to dlouho, co byla uzávěrka prvního čísla letošní Aromaterapie. Za pár dní končí duben a s ním je zde uzávěrka dalšího, tedy druhého vydání. K napsání těchto řádků mě svedlo tentokráte počasí.

Novinky: Voňavé je už aj Maďarsko

Milí čitatelia Aromky. Sme radi, že sa môžeme s Vami podeliť o dobrú správu. Distribúcia preparátov AKH sa rozrastá do dalšieho európskeho štátu. Do „aromarodinky“ tak pribúda už aj Maďarsko. Sme veľmi radi, že firma HARMONIC STYLE, s. r. o. získala exkluzívne právo pre distribúciu na maďarskom trhu.

Novinky: Slováci objavujú Austráliu a Aromaterapiu Karel Hadek

Priateľka sa tento týždeň vrátila z Austrálie a plnú dojmov, ešte trochu unavenú z časového posunu, som ju stretla na prechádzke so psom. Prešli sme celý les, ktorý sa rozprestiera nad našim sídliskom a okrem vône a nádhernej zelene našej európskej jari som pri jej rozprávaní pocítila aj závan z opačného konca sveta.

Novinky: Karel Hadek v Egyptě

Skutečnost, že se Karel Hadek zamiloval do královny Kleopatry, je všem již známá. Do Egypta se již téměř odstěhoval. Karel vždy říká: „Nikdy nikomu a ničemu nevěř.“ není nad vlastní zkušenost, a tak mi to nedalo a vypravila jsem se tam také. Nehledala jsem Kleopatru, ale klid, relaxaci a pohodu.

Novinky: Proč EGYPT, LECITOLY a OLEOSOLY?

Velice často je doporučováno nechat si před sluněním udělat peeling. Za normálních okolností s tímto nesouhlasím. Peeling odstraní zrohovatělou vrstvu buněk, která za normálních okolností chrání pokožku před nesčetnými potížemi. Odstraněním zrohovatělé vrstvy odstraníte přirozenou ochranu těla a nové buňky nejsou připravené na okolní vlivy.

Slovo odborníka: Domácí medová mast

Jak všeobecně známo, med je v kosmetice používán od nepaměti. Domnívám se, že v dobách minulých bylo jeho používání daleko rozšířenější než nyní.

Slovo odborníka: Třezalkové opalování

Není to tak dlouho, co si sluníčko vytrvale hrálo na schovávanou. Osobně si nemohu stěžovat, pro sebe jsem to vyřešil po svém. Prostě jsem se vypravil za sluníčkem na jih. Mikuláše jsem „oplakal“ na letišti. Vánoce, Nový rok, Tři králové, jakož i zbytek ledna byly spojeny s tím, co bych označil jako pracovní dovolená.

Slovo odborníka: Ústní hygiena

Jedním z velice častých dotazů je otázka, jak vlastně vznikaly receptury preparátů s logem KH. Bez nadsázky bych mohl říci, že si za vše vlastně mohou sami zákazníci. Když se objeví nějaký ten problém či nepříjemnost, ruku v ruce se objeví i otázka, co s tím. Takto vznikly mimo jiných i preparáty ústní hygieny.

Slovo odborníka: Rovnátka a aroma‑přípravky

Velice často se ptáte, zda lze používat naše přípravky ZUBNÍ OLEJ, DENTAROM, KARIOSAN, HALITOSAN, CANDIOL v době těhotenství či v době, kdy jsou na zubech fixní rovnátka. O těhotenství bylo psáno již několikrát, ale o fixních rovnátkách ještě ne.

Zkušenosti a rady: Kosmetické rozmazlování s Hadkem

Před nějakou dobou jsem uveřejnila v Aromce článek „Pro začínající kosmetičky“. I dnes bych se s vámi chtěla podělit o poznatky z praxe. Stále pracuji jako kosmetička, jednak ve svém salonu na Seči u Chrudimi a jednak v salonu Míši Švorcové v Heřmanově Městci. A stále je pro mne práce s Hadkovými preparáty radostí.

Zkušenosti a rady: Každodenní péče o pleť s Hadkem

Milé ženy, pokud můžete, najděte si kosmetičku, která pracuje s „Hadkem“ a od ní se vám dostane všech potřebných a odborných informací, jak pečovat o svoji pleť nejen návštěvou kosmetického salonu, ale i svým vlastním domácím ošetřením.

Zkušenosti a rady: Praxe s OLEOSOLY

OLEOSOLY jsem vyzkoušela ihned jako novinku v okamžiku, kdy přišly na trh. Při pedikúře se často setkávám s plísní pokožky na chodidlech. OLEOSOLY mě zaujaly i tím, že mají protiplísňové účinky. Působí velice dobře na prokrvení nohou, a to právě díky obsaženým mikrokrystalkům soli. Díky nim lze provézt jemný peeling.

Zkušenosti a rady: Thajská masáž na Seči

Thajskou masáž chodidel dělám velice rada. Je to 60 minutový relax, při kterém masíruji a mačkám různé body na ploskách nohou. Při masáži používám masážní olej sójový nebo LECITOL NEUTRAL SUPER. Pro příjemnou atmosféru Thajské masáže přidávám éterický olej do aroma‑lampy. Vyzkoušela jsem různé vůně, ale nejčastěji používám Ylang‑Ylang.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

ráda bych tímto vyjádřila spokojenost s vaší společností.

Zkušenosti a rady: Genitální bradavice – Condylomata accuminata. Neohrozí i Vás?

Milé dámy a pánové, dost často se na mne obracejí mí klienti, ženy i muži, s různými problémy. Šíře jejich dotazů je bezbřehá. Troufám si napsat, že mají ke mně i velkou důvěru, která je pro mou práci nezbytná, a tak, i s problémy choulostivějšího charakteru. Poslední dobou jsem zaznamenala nárůst dotazů na genitální bradavice a co s nimi.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer pane Hadku,

moc Vás zdravím z Brna. Toto je můj první děkovný mail, tak snad se mi podaří vše vyjádřit srozumitelně. Pokusím se být stručná, je mi jasné, jak moc jste vytížený.

Zkušenosti a rady: Holčičí tajemství

Ráno mě ve 4:00 hodiny pípáním probouzí budík. Zjišťuji, že vnitřní sluníčko a úsměv na tváři mě příjemně hřejí. Roztáčí se jízda všedně‑nevšedního dne. Jako na řetízkovém kolotoči plním mnoho ranních povinností. Děti šup do školky. Maminka hop do práce. Frčím na horské dráze. Pracovní úkoly vyřizuji v tempu – nemožné ihned, zázraky na počkání.

Zkušenosti a rady: LIPIO KARLOFF

Jako každý muž pravidelně se holící, jsem vždy používal pěny a krémy na holení. Po holení klasicky následuje voda po holení či hydratační krém. Přibližně před 5 měsíci jsem obdržel přípravek firmy Karel Hadek k péči o pokožku po holení. Jednalo se o LIPIO KARLOFF.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE

Když se mne přátelé ptají, jaký přípravek pana Hadka mám nejraději, většinou se musím na delší dobu zamyslet. Je to velmi těžká otázka. Mých „miláčků aromáčků“ je samozřejmě několik. Krom oblíbeného ORANGE‑SANITOLU (který používám na úklid domácnosti – od oken po podlahu, praní prádla, čištění kamen atd.) a CANDIÖLU na plísně, je to jednoznačně čistý levandulový olej.

Zkušenosti a rady: Svědivá hlava

Také znáte ten nepříjemný pocit, kdy vás svědí celá hlava? A co pálení pokožky hlavy? Dlouhodobý výskyt lupů? Co si vzít na sebe, aby nebyly vidět?

Zkušenosti a rady: KVASINKY

Jako mladá jsem trpěla velmi často kvasinkovými výtoky. Zkoušela jsem různé alternativy, např. vaginální gely s obsahem čajovníku, boraxové globule, vaginální sprchy atd. Fungovaly na chvilku a po krátké době se objevily potíže znova.

Koutek pro maminky: Spokojené miminko

Letos v březnu jsem se stala babičkou, je to krásná role v životě. Moc jsem se na vnoučka těšila. Již během těhotenství jsem svého syna a jeho přítelkyni, budoucí maminku, připravovala, že i naše miminko bude ošetřováno v bylinkách.

Koutek pro maminky: Vši

Velice časté téma dotazů mnoha maminek. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že jej znovu zařadíme do časopisu Aromaterapie.

Poradna

AromaFlora: Plant Protector

Byla jsem zvědavá, co to zase u „hádků“ vymysleli. Vzhledem k tomu, že jsem vášnivou milovnicí zahrádkářství a miluji i pokojové květiny, rozhodla jsem se jejich nechemickou novinku vyzkoušet.

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: FAUNA SPOT

Nikdy jsem netvrdila, že naše přípravky fungují na 100 %. Netvrdila jsem ani, že jsou vhodné pro každého a nebudu to tvrdit ani u přípravku FAUNA SPOT. O účinnosti tohoto přípravku i ostatních však nepochybuji. A nepochybují o něm ani mnozí další, ať již obchodníci, či chovatelé.

AromaFauna: Poradna