Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 02/2014

Novinky: Slováci objavujú Austráliu a Aromaterapiu Karel Hadek

Priateľka sa tento týždeň vrátila z Austrálie a plnú dojmov, ešte trochu unavenú z časového posunu, som ju stretla na prechádzke so psom. Prešli sme celý les, ktorý sa rozprestiera nad našim sídliskom a okrem vône a nádhernej zelene našej európskej jari som pri jej rozprávaní pocítila aj závan z opačného konca sveta. Obloha je tam vraj neuveriteľne modrá, vzduch priezračný, more a útesy, pri ktorých sa potápali, čisté a nádherné. Medzi stromami lietajú kŕdle farebných papagájov, na farmách medzi ovcami poskakujú klokany a v obchodoch dostať kúpiť mäso bez hormónov a čerstvú zeleninu bez chémie. Pomyslela som si: tak to je predstava raja.

A potom som šla do blízkeho hypermarketu nakúpiť niečo zdravé na večeru. Neľahké, priam nemožné. Nuž čo, Austrálčania určite riešia svoje - možno iné problémy (suchá, požiare, premnožené kobylky), a my zase svoje: nejedlé potraviny v obchodných reťazcoch, absurdné a znepokojujúce zákony Európskej únie, úpadok kultúry, slušnosti a morálky. Máme čo robiť - aby sme to ustáli a zmenili k lepšiemu. Pretože bedákať a nadávať nám nepomôže (a do Austrálie všetci odísť nemôžeme).

Ak by sme chceli začať práve dnes - myslím meniť niečo k lepšiemu - potrebujeme si najskôr uvedomiť - čo je tu u nás - na Slovensku, v Česku, strednej Európe - dobré a čo stojí za to: Napríklad obrovské zásoby pitnej vody, wow! To už je niečo a svet nám ju závidí. Nádherné lesy a lúky, plné liečivých bylín. Už dnes si môžete nazbierať žihľavu na čaj a púpavu (pampelišku) do šalátu. Láska, priateľstvo, rodina a česť, ktoré treba pestovať a chrániť, bez ohľadu na absurdnosti, ktoré nám vnucujú ideológovia zo západu. Mali by sme vedieť aj to, že média sú dnes menej slobodné ako kedykoľvek predtým - a často aktívne pomáhajú šíriť lži a demagógie. Malá rada: stačí preladiť alebo vypnúť.

Tak, to by sme mali! Ak toto zvládneme, už nebude ťažké nekupovať nekvalitu alebo aj odolať klamlivým reklamám farmaceutického a kozmetického priemyslu a zachovať si zdravý rozum.

Aromaterapie Karel Hadek na Slovensku v tej veľkej ponuke prípravkov - v obchodoch či na internete - predstavuje možno malý ostrovček, ale je krásne zelený a svieži. Ako novej slovenskej distribútorke týchto vysoko kvalitných a diametrálne odlišných prípravkov sa mi stále potvrdzuje, že keď niekto na tento ostrovček vstúpi, už sa mu naspäť veľmi nechce. Oleje, séra, krémy a ich voňavé substancie podľa receptúr Karla Hadka. To je láska na prvý pohľad (vlastne na prvé ovoňanie a použitie!) a asi na celý život.

Nedávny vznik nového internetového obchodu na Slovensku zaujal mnohých nových používateľov. Táto profesionálna aroma-kozmetika sa u nás šíri - ako všetko, čo je dobré - pomaly, ale iste. (Pretože len zlé sa šíri rýchlo - a rovnako rýchlo zaniká.)

Na Slovensku kozmetiku Karla Hadka mnohí zákazníci poznajú už takmer 20 rokov. Veď sa tu aj doteraz predávala. Spomedzi tých nových používateľov, ktorí ju objavujú až teraz, vyberám dve zákazníčky a ich skúsenosti:

Pani Ivana z Nitry mi napísala, že Aromaterapie Karel Hadek je pre jej rodinu objavom tohto roka. Konečne vraj niečo začína pomáhať jej dvom dcérkam pri atopickom ekzéme a manželovi pri dlhodobých mykózach. Ona sama skúša s nadšením prípravky na pestovanie pleti a podľa jej vyjadrenia - konečne našla svoju značku.

 

Pani Romana z Bratislavy mi na moju malú anketu odpovedala takto:

Aké sú vaše (prvé) skúsenosti s prípravkami Aromaterapie Karel Hadek?

Zatiaľ veľmi dobré. Hoci kozmetiku Karla Hadka používam iba pár týždňov, mám už svoje obľúbené prípravky. V niektorých oblastiach sa ešte teším na objavovanie - či už ohľadom účinkov, konzistencie alebo vône.


Na ktorý problém či spôsob použitia sa vám táto kozmetika doposiaľ najviac osvedčila?

Oceňujem hlavne jej vplyv na suchú, dehydratovanú pokožku tváre aj tela.
 

Privítali by ste lepšiu dostupnosť k týmto prípravkom na Slovensku?

Jednoznačne áno. Uvítala by som, keby bolo možné prípravky spoznať prostredníctvom testera, kde hneď prvý vnem - vôňa - mi vie poslúžiť ako vodítko, či sa s daným prípravkom viem stotožniť.
 

Aké skúsenosti majú vaši priatelia alebo ľudia, ktorým ste Aromaterapiu Karel Hadek odporučila?

Sú spokojní, niektorí mimoriadne. Výhrady sa objavili voči tej‑ktorej prírodnej vôni, čo je subjektívna záležitosť, a buď sa to vyváži skvelým účinkom prípravku alebo sa nájde iný. Myslím, že niektoré prípravky si naopak našli svoju priazeň práve vďaka krásnej prirodzenej vôni. Vtedy si človek uvedomí, že cesta späť, ku komerčnej, umelo parfémovanej kozmetike, už nie je možná.


Lepšia dostupnosť k celej ponuke AKH - a rovnako AromaFauny, ako i možnosť privoňať k nim, kým si vyberieme a kúpime ten „svoj“ prípravok - to je teraz aktuálna úloha distribúcie na Slovensku. Už existujúce možnosti chcem doplniť predajným miestom v navštevovanom nákupnom centre v Bratislave, s ktorým rokujem o prenájme stánku alebo obchodu.

 
Verím a dúfam, že o jeho otvorení sa dozviete už v nasledujúcom vydaní časopisu! 

Monika Mannová, distribútor pre Slovensko
www.aromaterapia.sk

Úvodní slovo Karla Hadka

Čas uhání, jako by se urval od řetězu. Není to dlouho, co byla uzávěrka prvního čísla letošní Aromaterapie. Za pár dní končí duben a s ním je zde uzávěrka dalšího, tedy druhého vydání. K napsání těchto řádků mě svedlo tentokráte počasí.

Novinky: Voňavé je už aj Maďarsko

Milí čitatelia Aromky. Sme radi, že sa môžeme s Vami podeliť o dobrú správu. Distribúcia preparátov AKH sa rozrastá do dalšieho európskeho štátu. Do „aromarodinky“ tak pribúda už aj Maďarsko. Sme veľmi radi, že firma HARMONIC STYLE, s. r. o. získala exkluzívne právo pre distribúciu na maďarskom trhu.

Novinky: Slováci objavujú Austráliu a Aromaterapiu Karel Hadek

Priateľka sa tento týždeň vrátila z Austrálie a plnú dojmov, ešte trochu unavenú z časového posunu, som ju stretla na prechádzke so psom. Prešli sme celý les, ktorý sa rozprestiera nad našim sídliskom a okrem vône a nádhernej zelene našej európskej jari som pri jej rozprávaní pocítila aj závan z opačného konca sveta.

Novinky: Karel Hadek v Egyptě

Skutečnost, že se Karel Hadek zamiloval do královny Kleopatry, je všem již známá. Do Egypta se již téměř odstěhoval. Karel vždy říká: „Nikdy nikomu a ničemu nevěř.“ není nad vlastní zkušenost, a tak mi to nedalo a vypravila jsem se tam také. Nehledala jsem Kleopatru, ale klid, relaxaci a pohodu.

Novinky: Proč EGYPT, LECITOLY a OLEOSOLY?

Velice často je doporučováno nechat si před sluněním udělat peeling. Za normálních okolností s tímto nesouhlasím. Peeling odstraní zrohovatělou vrstvu buněk, která za normálních okolností chrání pokožku před nesčetnými potížemi. Odstraněním zrohovatělé vrstvy odstraníte přirozenou ochranu těla a nové buňky nejsou připravené na okolní vlivy.

Slovo odborníka: Domácí medová mast

Jak všeobecně známo, med je v kosmetice používán od nepaměti. Domnívám se, že v dobách minulých bylo jeho používání daleko rozšířenější než nyní.

Slovo odborníka: Třezalkové opalování

Není to tak dlouho, co si sluníčko vytrvale hrálo na schovávanou. Osobně si nemohu stěžovat, pro sebe jsem to vyřešil po svém. Prostě jsem se vypravil za sluníčkem na jih. Mikuláše jsem „oplakal“ na letišti. Vánoce, Nový rok, Tři králové, jakož i zbytek ledna byly spojeny s tím, co bych označil jako pracovní dovolená.

Slovo odborníka: Ústní hygiena

Jedním z velice častých dotazů je otázka, jak vlastně vznikaly receptury preparátů s logem KH. Bez nadsázky bych mohl říci, že si za vše vlastně mohou sami zákazníci. Když se objeví nějaký ten problém či nepříjemnost, ruku v ruce se objeví i otázka, co s tím. Takto vznikly mimo jiných i preparáty ústní hygieny.

Slovo odborníka: Rovnátka a aroma‑přípravky

Velice často se ptáte, zda lze používat naše přípravky ZUBNÍ OLEJ, DENTAROM, KARIOSAN, HALITOSAN, CANDIOL v době těhotenství či v době, kdy jsou na zubech fixní rovnátka. O těhotenství bylo psáno již několikrát, ale o fixních rovnátkách ještě ne.

Zkušenosti a rady: Kosmetické rozmazlování s Hadkem

Před nějakou dobou jsem uveřejnila v Aromce článek „Pro začínající kosmetičky“. I dnes bych se s vámi chtěla podělit o poznatky z praxe. Stále pracuji jako kosmetička, jednak ve svém salonu na Seči u Chrudimi a jednak v salonu Míši Švorcové v Heřmanově Městci. A stále je pro mne práce s Hadkovými preparáty radostí.

Zkušenosti a rady: Každodenní péče o pleť s Hadkem

Milé ženy, pokud můžete, najděte si kosmetičku, která pracuje s „Hadkem“ a od ní se vám dostane všech potřebných a odborných informací, jak pečovat o svoji pleť nejen návštěvou kosmetického salonu, ale i svým vlastním domácím ošetřením.

Zkušenosti a rady: Praxe s OLEOSOLY

OLEOSOLY jsem vyzkoušela ihned jako novinku v okamžiku, kdy přišly na trh. Při pedikúře se často setkávám s plísní pokožky na chodidlech. OLEOSOLY mě zaujaly i tím, že mají protiplísňové účinky. Působí velice dobře na prokrvení nohou, a to právě díky obsaženým mikrokrystalkům soli. Díky nim lze provézt jemný peeling.

Zkušenosti a rady: Thajská masáž na Seči

Thajskou masáž chodidel dělám velice rada. Je to 60 minutový relax, při kterém masíruji a mačkám různé body na ploskách nohou. Při masáži používám masážní olej sójový nebo LECITOL NEUTRAL SUPER. Pro příjemnou atmosféru Thajské masáže přidávám éterický olej do aroma‑lampy. Vyzkoušela jsem různé vůně, ale nejčastěji používám Ylang‑Ylang.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

ráda bych tímto vyjádřila spokojenost s vaší společností.

Zkušenosti a rady: Genitální bradavice – Condylomata accuminata. Neohrozí i Vás?

Milé dámy a pánové, dost často se na mne obracejí mí klienti, ženy i muži, s různými problémy. Šíře jejich dotazů je bezbřehá. Troufám si napsat, že mají ke mně i velkou důvěru, která je pro mou práci nezbytná, a tak, i s problémy choulostivějšího charakteru. Poslední dobou jsem zaznamenala nárůst dotazů na genitální bradavice a co s nimi.

Zkušenosti a rady: Dobrý večer pane Hadku,

moc Vás zdravím z Brna. Toto je můj první děkovný mail, tak snad se mi podaří vše vyjádřit srozumitelně. Pokusím se být stručná, je mi jasné, jak moc jste vytížený.

Zkušenosti a rady: Holčičí tajemství

Ráno mě ve 4:00 hodiny pípáním probouzí budík. Zjišťuji, že vnitřní sluníčko a úsměv na tváři mě příjemně hřejí. Roztáčí se jízda všedně‑nevšedního dne. Jako na řetízkovém kolotoči plním mnoho ranních povinností. Děti šup do školky. Maminka hop do práce. Frčím na horské dráze. Pracovní úkoly vyřizuji v tempu – nemožné ihned, zázraky na počkání.

Zkušenosti a rady: LIPIO KARLOFF

Jako každý muž pravidelně se holící, jsem vždy používal pěny a krémy na holení. Po holení klasicky následuje voda po holení či hydratační krém. Přibližně před 5 měsíci jsem obdržel přípravek firmy Karel Hadek k péči o pokožku po holení. Jednalo se o LIPIO KARLOFF.

Zkušenosti a rady: LEVANDULE

Když se mne přátelé ptají, jaký přípravek pana Hadka mám nejraději, většinou se musím na delší dobu zamyslet. Je to velmi těžká otázka. Mých „miláčků aromáčků“ je samozřejmě několik. Krom oblíbeného ORANGE‑SANITOLU (který používám na úklid domácnosti – od oken po podlahu, praní prádla, čištění kamen atd.) a CANDIÖLU na plísně, je to jednoznačně čistý levandulový olej.

Zkušenosti a rady: Svědivá hlava

Také znáte ten nepříjemný pocit, kdy vás svědí celá hlava? A co pálení pokožky hlavy? Dlouhodobý výskyt lupů? Co si vzít na sebe, aby nebyly vidět?

Zkušenosti a rady: KVASINKY

Jako mladá jsem trpěla velmi často kvasinkovými výtoky. Zkoušela jsem různé alternativy, např. vaginální gely s obsahem čajovníku, boraxové globule, vaginální sprchy atd. Fungovaly na chvilku a po krátké době se objevily potíže znova.

Koutek pro maminky: Spokojené miminko

Letos v březnu jsem se stala babičkou, je to krásná role v životě. Moc jsem se na vnoučka těšila. Již během těhotenství jsem svého syna a jeho přítelkyni, budoucí maminku, připravovala, že i naše miminko bude ošetřováno v bylinkách.

Koutek pro maminky: Vši

Velice časté téma dotazů mnoha maminek. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že jej znovu zařadíme do časopisu Aromaterapie.

Poradna

AromaFlora: Plant Protector

Byla jsem zvědavá, co to zase u „hádků“ vymysleli. Vzhledem k tomu, že jsem vášnivou milovnicí zahrádkářství a miluji i pokojové květiny, rozhodla jsem se jejich nechemickou novinku vyzkoušet.

AromaFlora: Poradna

AromaFauna: FAUNA SPOT

Nikdy jsem netvrdila, že naše přípravky fungují na 100 %. Netvrdila jsem ani, že jsou vhodné pro každého a nebudu to tvrdit ani u přípravku FAUNA SPOT. O účinnosti tohoto přípravku i ostatních však nepochybuji. A nepochybují o něm ani mnozí další, ať již obchodníci, či chovatelé.

AromaFauna: Poradna