Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Začnu ještě obdobím těhotenství, a to pokročilého (7. až 9. měsíce) - kdy mě trápily naběhlé lymfatické uzliny a žíly pod kolenem způsobené vahou rostoucího břicha a utlačením toku lymfy od třísel dolů. V důsledku toho jsem se velmi brzy unavila při chůzi a nemohla se ohnout. K večeru jsem měla postižené místo dvojnásobně oteklé... Po poradě s Vámi jsem vysadila léky a nasadila LYMPHA-PACK a zábaly nohou do folie od chodidla až po třísla, které jsem aplikovala každé ráno vleže s nohama nahoře po dobu doporučených 60 minut. Po sundání zábalu a sprše jsem se pro následující den cítila jako laňka. Pro doplnění jsem nohy na noc natírala olejem LECITOL WALO. Významně mi také ulevila a odlehčila každodenní koupel v bazénu, přičemž jsem intimní hygientu zajišťovala s pomocí INTIMISSU levandulového olejíčku. Potíže s lymfatickými uzlinami odezněly až po porodu, kdy se podruhé osvědčil LECITOL WALO, a to na mé obludně oteklé sloní nohy, ke kterým mi v porodnici lékaři řekli, že je to normální, že to odezní samo během šestinedělí. Taková představa pro mě byla děsivá, natlakované nohy bolely, sotva jsem chodila, ale naštěstí po několika aplikacích LECITOL WALO byl otok pryč a už se nevrátil.

A teď zpátky k porodu.

Pro úplnost uvádím, že jsem si pro sebe a především pro své dítě přála přirozený porod bez chemie a lékařských zákroků. Ten začal postupně nastupujícími kontrakcemi, které jsem celý den zdolávala v kliklidu s pomocí mandarinkového a meduňkového éterického olejíčku a na doporučení lékařů i porodních asistentek jsme do porodnice vyrazili až večer v době intenzivních a pravidelných 5minutových kontrakcí. Že jde opravdu o porod a ne o poslíčky, jsem se definitivně utvrdila teplou levandulovou koupelí, po které kontrakce nezmírnily, ale naopak zesílily. V porodnici (Mulačova nemocnice v Plzni) byli otevření vůči aplikaci aromaterapie, masáži apod., takže jsem se v horké sprše natírala ROZMARÝNOVÝM koupelákem a kostrč mi partner natíral CAYATHERMEM a vše spělo ke zdárnému, i když ještě vzdálenému konci - narození potomka. Porodní asistentka mi na mou žádost neprovedla nástřih hráze, díky masážím INTIMISSEM byla krásně elastická a nebylo to nutné. Vytoužený přirozený porod, kdy už byla částečně venku hlavička, nakonec skončil po 8 hodinách na porodním sále a bohužel posledních 5 minutách na operačním sále císařským řezem. Ale nevadí, syn Štěpán byl na světě, krásný a zdravý a já pro něj chtěla jen to nejlepší - co nejdříve a co nejkvalitněji kojit a ušetřit ho jakékoli chemie, kterou sponzoři nemocnice zásobují... Miminko jsme koupali a myli od hlavy až k patě Baby mycím olejem a jeho z důvodu přenošení přestárlou pokožku masírovali Baby masážním olejem. S pomocí obou preparátů se nám chlapeček za pár dnů pěkně vyloupl a má krásnou zdravou pokožku. Prsa jsem po kojení ošetřovala FENYKLOVÝM olejem, který pomohl nejen zachovat zdravé bradavky, ale taky jsme ještě nezažili častou kojeneckou potíž s prdíky. Na břicho a prsa také nadále stejně jako v těhotenství používám MUTTISOFT - nikde ani náznak strie a v porodnici mě sestřičky při vyšetřeních chválily krásně hladkou a jemnou pokožku.

Štěpánkovi je dnes 6 týdnů a jeho aromaterapeutická výbava zahrnuje již zmíněný mycí a masážní olej Baby a NOSNÍ OLEJ BABY pro prevenci rýmy, který snáší bez problémů a ve vaničce při koupání a následné masáži si lebedí a obdařuje nás úsměvy (viz příloha). Mýdlové vysušování, pěny a šampony - „no more tears“ - nepostrádáme! Pro případ obtíží máme v záloze ještě PROATEM na kašel a BABY-DENT, až nastane růst prvních zoubků. V ložnici kapeme na papírový kapesník preventivně VIROSAN a pro klidnější spánek MANDARINKU. Ještě dodávám - ke zdárnému průběhu kojení nechci mást miminko nepřirozenými pachy antiperspirantů a parfémů, tudíž používám deodorant HAPPY-DEO, imunitu nadále posiluji ELEUTHEROCOCCEM a naposledy - jizvu po operaci masíruji a hojím BAMBUCKÝM MÁSLEM.

Výsledkem všeho výše uvedeného je spokojená maminka a především spokojené miminko. Pane Hadku, na Vaši přírodní péči nedám dopustit a život bez ní už si neumím představit.

Dbáme na to, aby naše domácnost byla čistá a „zelená“ a Vaše zelenobílé lahvičky k tomu výrazně přispívají :-) Za vše děkuji a přeji Vám mnoho spokojených zákazníků a uživatelů, kteří používají selský rozum a věří přírodě, která je ve spojení s Vaším umem mocnou čarodějkou!

Zdraví Vás Barbora Němcová, malý Štěpánek,
celá naše rodina a jiná zvířena

PS: Děkuji za veškeré rady, je úžasné, že osobně reagujete na dotazy ohledně Vaší kosmetiky a preparátů, stejně tak konzultuji i s Drahuškou Vaculovou, která pořádá bezvadné kurzy k prohloubení znalostí v aromaterapii za použití preparátů KH.

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.