Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“. První preparát s již významným množstvím lecitinu, který přišel do nabídky, byla lecitinová maska. A do dnešních dnů neztratila nic na své pověsti a je hodnocena jako vynikající. S odstupem času se podařilo vyrobit lecitinová Lipio Séra a následně lecitinové krémy série Leciderma. Preparáty si svou jedinečností získaly mnohé příznivce a lze na ně slyšet jen a jen chválu. Pochopitelně vývoj zastavit nelze, a tak „hrátky“ s lecitinem v laboratoři pokračují nadále. Na trhu se objevují nové druhy lecitinu, je tedy nutné stále zkoušet něco nového, něco lepšího a snad i účinnějšího. Rád bych napsal, povedlo se. Ale jak známo, sebechvála zrovna dvakrát nevoní. A tak nechám na posouzení budoucích uživatelů, zda dva nové lecitinové preparáty vyrobené z „proklatě“ drahých surovin toto konstatování vyřknou.

Z mého pohledu jsou pro takováto konstatování všechny předpoklady. Jistá exkluzivita těchto preparátů je pak dána i jejich skleněným obalem opatřeným dávkovačem. Použití preparátu je tímto pohodlnější než běžné odebírání z dóz.

Zvolený preparát GOTHEA ROY nebo GOTHEA AMO nanášíme na omytou pokožku a jemně vmasírujeme. Ve většině případů již není třeba nanášet další krém. Tato potřeba může vznikat jen u nejsušších typů pokožky.

 

Fluid GOTHEA ROY

Účinné látky použité v tomto preparátu mu dávají zvláštní vlastnost. Pokožku netřeba rozlišovat na mastnou, normální či suchou. Preparát je schopen optimalizovat funkce pokožky. Z toho vyplývá i optimalizace produkce tukových žláz. Mimořádně zajímavé jsou i jeho regenerační schopnosti. Moji „pokusní králíčci“ (Aby nedošlo k nepochopení, ochráncům zvířat garantuji, že výhradně dvounozí a dokonce i mluvící.), kteří byli zvyklí používat některé z Lipio Sér, novinky Gothea ohodnotili jako účinnější. Ani se tomu nedivím. Jednu z účinných složek, mateří kašičku, lze označit za špičkovou již v běžných kosmetických preparátech. Ve spojení s lecitinem a dalšími receptovanými složkami lze právem očekávat i aktivaci účinků. GOTHEA ROY nabízí ve své receptuře jako nejúčinnější složku lecitin, z rostlinných olejů např. olej z jader růže, pšeničných klíčků, olivový olej. Chybět nesmí ani olej brutnáku či jojobový vosk. Bohatým zdrojem biologicky velice účinného pantenolu pak je mateří kašička. Samozřejmostí jsou i vitaminy E a A. Směs éterických olejů nejen synergicky podporuje účinek použitých složek, současně velice příjemně voní a chrání preparát jak před předčasnou oxidací, tak i před mikrobiální kontaminací. Není třeba zdůrazňovat, že již Kleopatra si dělala kosmetiku bez chemické konzervace, a tak i tyto preparáty se bez ní již tradičně obejdou.

 

Fluid GOTHEA AMO

Po představení preparátu GOTHEA ROY mi bude zatěžko psát i o novince GOTHEA AMO, aniž bych se opakoval. Až na malé výjimky platí, že to, co bylo napsáno o předešlém preparátu, má svoji poplatnost i zde. Ve složení preparátu však lze hledat jisté odlišnosti.

Zásadní rozdíl pak můžeme najít v účinných látkách. I u preparátu GOTHEA AMO byla použita jedna z těch, které lze označit za tradiční. Jedná se o bylinku s latinským jménem Arnica montana. Asi by bylo nošením dříví do lesa uvádět i její český název. Preparát GOTHEA AMO díky arnice a dalším účinným látkám kromě jedinečných regeneračních účinků se prezentuje i protizánětlivými, zklidňujícími schopnostmi. GOTHEA AMO je účinná i na drobné otoky kolem očí, přestože zde jsou již k dispozici jiné účinné preparáty. Lecitinová emulze preparátu GOTHEA AMO aktivně proniká pokožkou a posiluje stěny poškozených vlásečnic. Tato vlastnost GOTHEA AMO předurčuje i pro aplikaci u zarudlé pokožky či pokožky postižené rozšířenými cévkami. Pro mě samotného bylo překvapením konstatování, že GOTHEA AMO se osvědčila u některých forem ekzémů. Zde vidím jistou souvislost s protizánětlivými účinky preparátu. V principu je ale GOTHEA AMO určena ke každodennímu pěstovávání a regeneraci pokožky. Shora popsané účinky bych definoval jen jako mimořádný bonus tohoto preparátu.

 

Pro který FLUID GOTHEA se rozhodnout? 

Rozdíl mezi nimi je ve složení základních surovin i éterických olejů. Fluid GOTHEA ROY obsahuje mateří kašičku a Fluid GOTHEA AMO arniku.

 

A jaká že vůně je provází?

Fluid GOTHEA ROY dotváří lehce hořká kompozice ze santalu, pomerančového květupomerančového listí. Vůně růže podbarvená vůní mateřídoušky, citrónuhřebíčku je zcela novou, neobvyklou kompozicí éterických olejů, jež je charakteristickou pro Fluid GOTHEA AMO.

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.