Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Úplný zacátek byl, že mi kamarádka věnovala na zkoušku malé množství krému BALNARU TH na moje trošku ekzémem nemocné ruce. Priznám se, vune mne moc neoslovila,ale mým rukám se ulevilo a opravdu zajásaly. Postupně jsem objevovala a objednávala i další výrobky, a to nejen sobě, ale i svým blízkým. A jedna vločka stačí k lavině, proto jsem požádala Míšu Švorcovou o termín. Moje představa, že tak do tří měsíců se uvidíme, byla planá. Deset měsíců trvalo, než se nápad stal skutečností, protože dřívější termín nebyl pro pana Hadka možný.

A tak už vím, proč sprchové oleje umyjí a nevysuší jako klasické mýdlo. Při použití obličejového oleje musím mít vlhkou pleť a při používání Lipia séra opravdu stačí jen pár kapek na oční okolí. Moje rána už dvacet let začínají loknutím a převalováním stolního oleje v ústech, ale i vyplachovací olej má teď u mne také své místo. I když musím přiznat, že zapomenu-li objednat zmíněný vyplachovací olej, nakapu pár kapek ANTINIKOTINU do normálního oleje a vydržím do další objednávky. Zubní olej BABY-DENT je šetrnější pro dětské bříško než dětské zubní pasty, které prckové rádi i polykají. Naučila jsem se také správně používa MYCÍ VLASOVÝ OLEJ na řádně namočené vlasy a spolu s VLASOVÝM TONIKEM KOMONICOVÝM je hlavička jak makovička. A kdyby ne, dvě kapky HAARETOLU účes doladí.

KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY je bezva po prochladnutí nejen v zimním počasí. Už naše babičky říkávaly, že „nohy v teple jsou základ“. A k tomu VIROSAN, který kapu do aromalampy doma i ve své kanceláři, a příchozí se rádi vracejí „čmuchnouti si“ nebo je vyprovodím kapkou na papírový kapesníček, ať mají s sebou cosi nehmatatelného, ale příjemně přítomného.

Po návštěvě bazénu někdy používám CANDISAN, buď kapku na tampon či na intimku a také HY-INTIMA a FEMISHEA už mají u mne své místečko. Dále CANDIÖL a INTIMISS využívám na drobná „podebraná“ poranění, podle toho, co je blíž po ruce.

Mám radost i z mé dcery, která našla cestu k výrobkům, a vlastně také prostřednictvím Míši, která jí ukázala, co je vhodné pro její mladou pleť. A tak zná nejen krášlicí pleťovou vodu a obličejový olej, ale i léčivý ATOP-DERM, ATEMOL a CANDIÖL, ten už doporučuje i dál.

Zapomenout nemohu ani na ORANGE-SANITOL, kterým krásně umyji nádobí i  okna, a tím pádem se provoní kuchyň i celý byt. Ale jednou jsem zbrkle nalila neředěný pomerančový čistič do právě vyndaného šuplíčku z ledničky, že umyji roztokem celou lednici. A teď už vím, že nejdřív vodu a pak ORANGE-SANITOL!! Nelesklý šuplík mi to stále připomíná. Ale co, chybami se člověk učí a  jen málokdo o něm v lednici ví ;-).

Na závěr bych ráda všem, kteří vyrábějí a zásobují nás léčivými a voňavými výrobky, poděkovala a popřála hodně zdraví, elánu a sil nejen do nového roku 2013, ale i dále a dále.

A ještě na úplný závěr bych ráda pozvala zájemce na kurz Aromaterapie II do Mladé Boleslavi, jehož termín najdete určitě v tomto časopisu.

Těším se s Vámi na shledání a na další poznávání dosud neznámých zákoutí aromaterapie.

Milena Králová, Kralova.Milena@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.