Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

U některých dotazů jsem se musela pousmát, i když vím, že problém alergií vůbec k smíchu není! Mnoho e-mailů mělo skoro stejný, velice strohý obsah dotazu: „Trpím alergií mnoho let. Za jak dlouho mě zbaví alergie vámi popisovaný způsob léčby a jaké je dávkování popisovaných preparátů?“ Ani zmínka o tom, o jakou alergii se jedná, zda jde o alergii potravinovou či pylovou…, ani jak se projevuje, jaké problémy ji provází, zda vyrážka, svědění, otok. Jaká byla léčba, jaké byly výsledky léčby… Asi ne moc dobré, když alergie trvá!

Článkem o alergii jsem chtěla upozornit na to, že se lze alergie zbavit i pomocí aromaterapie a výrobků Karla Hadka, s kterými mám jen ty nejlepší zkušenosti již více jak 20 let!!! Nejdůležitější ale je, že to jde bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších účinků, jen se musí počítat s tím, že je to dlouhá a obtížná cesta, ale jak říká jedno přísloví: „Kdo si počká, ten se dočká.“

Aromaterapie nepomůže těm, kteří nejsou ochotni něco ve svém životě změnit nebo se něčeho vzdát. Vždy je něco za něco. Každý člověk je originál, a tak by se k tomu mělo přistupovat. Ne podle tabulek, protože mnoho stejných tabulkových příznaků má různé příčiny a ty je třeba najít a začít léčit. Ale léčit tak, že to, co se v těle pokazilo, začneme dávat do pořádku. Ne tím, že na daný problém začneme užívat léky. Ty tento problém utlumí a nedovolí tělu nás upozornit na to, že se k němu nechováme tak, jak bychom měli. Musíme si uvědomit, co děláme špatně (kouření, pití alkoholu, každodenní stresy…). Nic nemůžeme pokazit či zhoršit, když si posílíme imunitu, a to bez toho, abychom tělo zbytečně bičovali léky, které to neumí jinak než s mnoha dalšími vedlejšími účinky. Aromaterapie to umí a bez těch vedlejších účinků. Je to již mnohokrát a mnohými zmiňovaný ELEUTHEROCOCC! Co se dávkování týče, 3x denně 15 kapek je dávka, kterou mohou dospělí užívat a určitě během 14 dnů zjistí, že se cítí lépe. Na různých seminářích, besedách, kurzech a z mé praxe se dovídám tolik kladných ohlasů na tento výrobek, že s oblibou říkám: ,,Kdo neužívá ELEUTHEROCOCC, hazarduje se svým zdravím!“ Říkám to se vší vážností, protože vím, v kolika mnohdy neřešitelných situacích ELEUTHEROCOCC pomohl a dovolím si tvrdit, že i zachránil život.

I ostatní výrobky zmiňované v článku Alergie jsou přínosem pro každého, kdo se chce alergie zbavit, nebo zmírnit její projevy. Není to univerzální recept na všechny alergie, ale po měsíčním užívání každý zjistí, že se něco zlepšilo. Určitě to stojí za to vyzkoušet!

Uvedu svůj poznatek, jak jsem si přivodila alergii. Ráda nosím v uších klipsy. Jedny jsem si oblíbila tak, že jsem je nosila denně. Bylo velice teplé počasí a já jsem zjistila, že mi ucho začalo mokvat, svědit a nevypadalo vůbec hezky. I přesto jsem klipsy nosila, aby to nebylo vidět. Měla jsem odjet na dovolenou k moři. Do uší jsem s velkou bolestí dala zlaté náušnice a tu ,,hrůzu“, co na uchu vznikla, jsem potírala Levandulovým éterickým olejem a střídavě mazala INTIMISSEM. Že jsem pravidelně užívala 3x denně ELEUTHEROCOCC, asi nemusím připomínat. Trochu se to zlepšilo. Co jsem však zjistila, bylo, že mě začal bolet na noze 2. a 3. prst. Ale největší bolest byla mezi těmito prsty. Při chtěném roztažení prstů na nohou jsem viděla, že se prsty od sebe vůbec neoddělují a jsou velmi ztuhlé. Masírovala jsem bolestivá místa a trochu se to lepšilo. (Také ucho vypadalo líp.) Podívala jsem se na mapu šlapky a zjistila jsem, že je to oblast očí – stejně jako je oblast očí na uchu, kde jsem měla problém (alergii). Kdybych nevěděla tyto souvislosti, určitě bych šla k lékaři s necitlivostí prstů a asi bych dostala obstřik a léky od bolesti. Mělo by to smysl?

Došlo by k vyléčení, kdybych dál nosila v uších klipsy? Ptám se a zároveň odpovídám, nedošlo. I když se uvádí, že daný výrobek neobsahuje nikl, který, jak již se ví, způsobuje alergické reakce na kůži. Asi teplem a potem se odstranila ochranná vrstva a ,,něco“ začalo alergizovat kůži na uchu a následně na dráze příslušného orgánu – oka a tím vznikla bolest úplně na jiném konci těla, na prstech nohy.

Proto je tak důležité znát odpovědi na mnoho otázek, než se zjistí, proč má člověk alergii. A kde začít, aby došlo k zlepšení, nejlépe k odstranění příčiny a zbavení se alergie.

Velice děkuji, že výrobky Karla Hadka znám a jsem moc ráda, že pomáhají všem. Jen je musí člověk používat a být trpělivý. Odměnou mu však je výsledek, který se někdy dříve, někdy později dostaví. Že se dostaví, je zaručeno! Vědí o tom všichni, kteří tyto výrobky vyzkoušeli a nevzdali to. Přeji to i Vám.

Kolarčíková Vlastimila,
kosmetička-aromaterapeutka, Ostrava, 
Mob.: 603 286 335, E-mail: 
vlastimilakolarcikova@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.