Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů. Pokud se podíváme do historie, třezalka a výroba třezalkového oleje snad vždy patřila do lidového léčitelství. Nelze se divit, že mnozí autoři začínají svá pojednání o třezalkovém oleji slovy: „Již naše babičky…“ Čas utíká, asi i zde by bylo na místě provést drobnější korekturu a psát již naše praprapraprababičky.

Pokud jsem se tomuto tématu věnoval, zjistil jsem i zde jistou nepřesnost. Nechci tvrdit, že by se již dříve nevyráběl třezalkový olej, ale v dobách, kdy ještě elektřina nebyla k dispozici, případně byla luxusem, byla z třezalky vyráběna velice často i třezalková mast. Jako macerační základ pak nesloužilo nic jiného než vepřové sádlo. Zde však bylo zapotřebí daleko více teplo než u olejů, a tak macerace neprobíhala „na teplém, slunném místě“, ale na kuchyňské peci, kde se prakticky od rána do večera topilo.

Třezalková mast mě zaujala natolik, že jsem si zamanul ji vyrábět také. Nejsa majitelem kuchyňské pece, bylo nutné vymyslet nějakou novou technologii, která by sice krásnou, ale prehistorickou pec z kuchyně našich předků nejen nahradila, ale svou dokonalostí pokud možno i předčila. Povedlo se. K vepřovému sádlu sice nemám zásadní výhrady, lze ho označit jako dobrou kosmetickou surovinu, hlavně pak, pokud pochází z vepříka, který si žil „jako prase v žitě“ někde u soukromníka, a nikoli z chudinky „ještěprasete“ z vědeckého průmyslového velkochovu. I zde nám však příroda nabízí vhodné alternativy. Bambucké máslo jako surovina má nejen excelentní účinky na pokožku každého uživatele, ale i velice příznivou cenu. A tak pašíkovské sádlíčko muselo ustoupit do pozadí a udělat „místo na slunci“ bambuckému máslu. Vznikla tak novinka jménem JOSHEA. Tedy novinka pro mnohé. Já jsem již kdysi tento macerát v malém množství vyrobil a pár jedinců mělo možnost tento ještě ne tak úplně dokonalý preparát vyzkoušet. Již tehdy byly ohlasy více než pozitivní. V mezidobí došlo k optimalizaci složení maceračního media, kde dnes slouží jako základ bambucké máslo. Aby se JOSHEA nechala lépe rozdírat po pokožce a nebyla příliš tuhá, je v maceračním základu i podíl oleje z pšeničných klíčků.

Dále se v něm nachází i značný podíl na lecitinu a vitaminu E a A. Asi netřeba zdůrazňovat, že při zmíněné technologii se jedná o bezvodý přípravek. Díky danému složení lze již nyní konstatovat, že se bude jako multifunkční preparát těšit značné oblibě. JOSHEU lze použít u různých kožních problémů, jako jsou například lupénka, ekzémy, včetně atopického. Zde doporučuji postižená místa několikráte denně potřít a jemně vmasírovat tuto třezalkovou specialitu. Podle prozatím skromných poznatků byla u atopického ekzému JOSHEA úspěšnější než různé konopné přípravky. JOSHEA se osvědčila i u různých svalových bolestí, případně bolestí kloubů. Svými obsahovými složkami třezalková mast JOSHEA uklidňuje a působí protibolestivě. Díky obsahu, byť minima třezalkového éterického oleje, tříslovin a flavonidů, JOSHEA potlačuje záněty. Zajímavá vlastnost pro atopický ekzém, revmatismus, ischias, případně další bolesti zad a také i při doléčování spálenin. Zmínit nutno i možnost použití u dny, pásového oparu a hemoroidů, přestože již jsou zde v nabídce i jiné preparáty. Díky své jemnosti při daných účincích bude Joshea jistě velice zajímavým preparátem i u těch nejmenších, kde se různé kožní problémy vyskytují stále častěji.

Preparát JOSHEA lze označit jako neutrální. Dle účelu použití doporučuji i do preparátu JOSHEA přidávat různé éterické oleje a ještě tak zvýšit požadovaný specifický účinek.

K preparátu JOSHEA se vztahuje ještě jedna zajímavost. Vyrábí se výhradně macerací z čerstvé třezalky. Může se tedy stát, že po vyprodání současných zásob bude nezbytně nutné počkat na příští svátek svatého Jana, kdy (čistě statisticky) třezalka kvete, a věnovat se sběru potřebného množství této jedinečné drogy pro příští výrobu.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.