Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem. Suchá kůže, vyrážka, svědění, proplakané noci, do krvava rozškrábané tváře, v ranách zlatý stafylokok, zadeček pod plínkami - jedna velká krvavá rána,… Bezradnost doktorů, malá pokusným králíkem, já zkoušela všemožné babské recepty. Koupele v ovesných vločkách a dubové kůře ekzém mírnily, ale vysušená a přecitlivělá kůže potřebovala promazat, uklidnit a vyhojit – vždyť hrozily jizvy na tvářích. Na kurzu aromaterapie si pan Hadek vždy udělá čas na dotazy – tak jsem si o přestávce dodala odvahu a šla na konzultaci. Výsledkem byl na zakázku vyrobený první kelímek JOSHEI, bambuckého másla s třezalkou. Po koupeli pravidelný rituál vtírání a hlazení. Bambucké máslo se krásně „vcucne“, promastí a změkčí bolavou kůži, takže nepraská.

Třezalka – to je poklad. Hojí jizvy, uklidňuje a tiší svědění. Konečně jsme se alespoň část nocí vyspali… Při dlouhodobém používání zmizelo zarudnutí, kůže zvláčněla, povolilo napětí i v psychice, jizvy se v klidu hojily. Zapátrala jsem v chytrých knihách, co že ta třezalka vlastně umí.

A bylináře to jen potvrdily. Tak se JOSHEA stala univerzální součástí domácnosti. Na popáleniny a puchýře od vaření, žehlení i sluníčka (spálená záda jsem nejdřív natřela jogurtem, pak JOSHEOU), tenisové lokty a revmatické koleno, popraskané paty po letní bosé sezoně, nakopnuté palce, v zimě mrazem vysušené tváře, dokonce i bolest hlavy ustoupila po hlazení trapézů a zadní strany krku Josheou (bodejť, když třezalka uklidňuje psychiku…).

Mastička s úžasným léčivým účinkem se velmi, velmi osvědčila. A to jsem netušila, co mě ještě čeká. Po operaci páteře mi na rehabilitaci doporučili a předvedli péči o jizvu (když špatně sroste, „táhne“, rozšklebí se a srůsty velmi bolí – což v citlivé oblasti páteře není příjemné…). Čím mazat a masírovat? Sáhla jsem opět po osvědčeném kelímku. A ejhle, jizva se hojí exkluzivně, poškozené nervy jsou klidné, léků na bolest netřeba. Ochrnutá noha rychle rehabilituje. Po zásahu do páteře obvykle nervy delší dobu zlobí, jsou přecitlivělé, dostávají se do křečí a trvá, než se vše stabilizuje. Díky masážím Josheou a domácí mastičkou z konopí jsem nemusela brát žádné léky na bolest, rehabilitace a rekonvalescence proběhly velmi rychle.

Zkrátka, panu Hadkovi se zase něco ohromně povedlo. Jenže tu byl háček – výrobní proces JOSHEI. Náročný na čas i náklady. Kouzelná mastička se dala vyrobit v malém v laboratoři, ale ve velkém by to stálo majlant. Já ji v případě potřeby dostala „soukromě“, ale co ostatní? To by nebyl pan Hadek, aby si neporadil. Nějakou dobu JOSHEA odpočívala.

Letos v babím létě mě však mile překvapil: „JOSHEA se vrací, hurááá…!“ Už mám doma nový vzorek. Nejde o krém každodenní (i když proti gustu…), je to úžasný lék s krásnou růžovofialkovou barvou (a to je ten kumšt – barva i patřičné látky pochází z třezalky a ne z umělých barviv, jak tomu bývá jinde), plný sluníčka a vůně z letních luk. Dnes ho používám i na léčivé masáže zad, vždyť třezalka pomáhá při namožení svalů, bolestech beder a zánětech nervů…

Co závěrem? Děkuji – přírodě za suroviny, panu Hadkovi za umění je použít a Vám všem za ochotu vracet se zpět ke svým kořenům.  Ať JOSHEA pomáhá a máte z ní radost.

Mirka, kousek od Brna

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.