Facebook Twitter Karel Hadek na YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2012

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Aromamasáž solno-olejovými preparáty lze označit jako velice zajímavou, přesto celkem málo známou. Konzistencí se jedná o balzám, který je při nižších teplotách celkem tuhý díky vysokému podílu bambuckého másla a rostlinných olejů v receptuře. Dobře se však nanáší na pokožku, při tělesné teplotě měkne a velice dobře se roztírá. Specialitou použitou v preparátech je i jemná mikrokrystalická mořská sůl.

Nutno zmínit i u jednotlivých Oleosolů obsah specifických éterických olejů. Použití je možné jak v masážním salonu, tak i v domácích podmínkách. Při masáži je pak nutné dbát na to, aby část obsažené mastné soli neskončila nežádoucně na podlaze.

Preparáty Oleosol doporučuji aplikovat na vlhkou pokožku, nejlépe po osprchování. Mikrokrystaly soli zde mají při masáži funkci jemného „dráždidla“ pokožky. Aktivují tak její další prokrvení, zlepšují látkovou výměnu včetně toku lymfatických tekutin, a tedy i detoxikace organismu. Masáže s Oleosoly kromě výše popsaných účinků navozují jedinečné celkové uvolnění a zjemnění pokožky. Taktéž regenerační účinky nejsou zanedbatelné. Mikrokrystaly soli pak samozřejmě při masáži těla mírně obrušují i vrchní vrstvy zrohovatělé pokožky. Ač zapřisáhlý nepřítel peelingu, v tomto případě nemám námitky. Po provedené masáži se totiž každý oblékne a pokožka ošetřená Oleosoly je následně dostatečně chráněna před negativními vlivy životního prostředí oblečením. Oleosoly nedoporučuji používat na obličej.

Masáž s nimi je třeba provádět s citem, nikoli agresivně a frekvence použití by neměla být častější než jedenkrát za 10 dní. Také bych nedoporučoval používání Oleosolů v letních měsících, kdy svá těla vystavujeme slunečním paprskům.

Bambucké máslo s rostlinnými oleji a lecitinem zajišťuje, že pokožka během masáže není solí vysoušena, ale naopak použité tukové složky, včetně účinných látek – éterických olejů, jsou pokožkou vstřebávány. Nelze se divit, že tyto masáže slouží nejen ke zlepšení stavu pokožky, ale lze je s úspěchem použít i u mnoha zdravotních problémů (např. psoriáza, akné). Masáž Oleosoly má pochopitelně vliv nejen na povrchu pokožky, ale ovlivňuje i níže uložené tkáně (např. svaly).

Použití je celkem jednoduché. Dle rozsahu masáže naneseme na masírované partie zvolený typ Oleosolu a masírujeme pokožku. Po ukončení masáže můžeme masírovaného nechat ještě nějakou tu dobu relaxovat. Oleosoly odstraníme z pokožky naprosto bezproblémově. Jsou koncipovány jako smývatelné, stačí tedy jejich přebytky včetně soli pod sprchou proudem vody spláchnout. Po ukončení masáže je pokožka sametově hebká.

Kterýkoli z preparátů Oleosol (za nejvhodnější považuji BAL) lze použít i 2x týdně na ošetření a omytí chodidel, kde spolehlivě odstraňuje nadměrně se tvořící zrohovatělou vrstvu a excelentně zjemňuje pokožku. Z tohoto důvodu budou zcela jistě Oleosoly i vítaným pomocníkem při pedikúře.

Oleosoly lze též použít jako mycí preparát na špinavé ruce, které dokonale očistí a nádherně zjemní pokožku rukou.

Nelze opomenout ani další možnost použití Oleosolů a tou je jejich aplikace při návštěvě sauny. Mně osobně se osvědčilo použití po saunování, ale vyskytují se i pokusní králíčci, kteří jej na rozdíl ode mě používají před vstupem do sauny.

 

OLEOSOL BAL

Z éterických olejů jsou nejdůležitějšími olej borovicový a Litsea cubeba. Preparát má velice příjemnou vůni. Má silné protizánětlivé účinky, díky analgetickým vlastnostem zmírňuje některé bolestivé stavy (např. revmatické, artritické, namožení apod.), hlavně pak v oblasti kloubů, krční a bederní páteře.  Stejně tak u bolestí svalových. OLEOSOL BAL lze označit jako vynikající neurotonikum při slabosti či vyčerpanosti. Zlepšuje prokrvení, aktivuje tok lymfatických tekutin. Osvědčil se i u některých podráždění pokožky či alergických reakcí.

 

OLEOSOL JAGR

Jalovcový a grapefruitový olej dávají pojmenování tomuto Oleosolu. I u tohoto preparátu lze konstatovat velice příjemnou vůni. Stejně jako OLEOSOL BAL i tento preparát tiší bolestivé stavy, vykazuje analgetické účinky. Lze jej použít na masáže při revmatických bolestech, kožních vyrážkách a svalových bolestech způsobených nezvyklou zátěží. Díky synergickému účinku použitých éterických olejů lze tento preparát doporučit tam, kde se objevují problémy látkové výměny (některé formy akné, dna apod.), hlavně pak otoky způsobené nadměrným zadržováním vody v těle. Preparát vykazuje dobré detoxikační účinky. Díky obsahovým složkám obou jmenovaných olejů jej lze označit i jako masážní specialitu pro diabetiky.

 

OLEOSOL CELLU

V nabídce preparátů se nachází celá série preparátů Cellu-Therap určených k aktivnímu ošetřování pokožky postižené celulitidou. Přemýšlel jsem, zda zařadit OLEOSOL CELLU do nabídky, vždyť je již k dispozici jak masážní olej, tak i krém. Díky aktivitě účinků, kterou se OLEOSOL CELLU při masáži projeví, jsem se rozhodl pro zařazení. Právě masáž OLEOSOLEM CELLU špatně prokrvenou, chladnou, celulitidou postiženou tkáň nejen excelentně prohřeje, ale i detoxikuje.

Co se týká receptovaných éterických olejů, jsou identické jako u ostatních preparátů série Cellu-Therap. OLEOSOL CELLU mohu vřele doporučit i k masážím chodidel, případně celých dolních končetin, kde přispívá ke zlepšení prokrvení a látkové výměny této tělesné partie.

 

Úvodní slovo Karla Hadka

To, na co se zrovna dvakrát netěším, je zde. Ono chladnější roční období. Léto 2012 patří minulosti. Ve chvíli, kdy píši tyto řádky, se snad lze ještě těšit na hezké dny babího léta.

Novinky: Novinky-změny

S nástupem nového roku bývá zvykem i zavzpomínat na rok odcházející. Pro nás byl rok 2012 úspěšný, plný radosti po starostech z konce roku předešlého.

Novinky: Lecitinové preparáty Gothea

Pokud budeme hledat materiály, ze kterých se spřádají sny o kráse a zdraví, pak jedno z těchto jmen zní lecitin. Nezbytný je v potravinách pro životní funkce každého člověka. A kosmetika? Bez lecitinu by prostě byla prostě jen „nějaké to mazání“.

Novinky: LECITINIA BODY MONTANA

V podzimním vydání časopisu jsme Vám představili novinku jménem LECITINIA BODY BALM. Dnes máte možnost seznámit se s novinkou druhou v této řadě, nesoucí název LECITINIA BODY MONTANA.

Novinky: Masážní balzámy Oleosol

Hned na úvod prozradím, že se jedná o speciality, které prozatím v naší masážní nabídce neměly žádnou alternativu. Jak již sám název napovídá, vychází ze složení Oleosolů, nejdůležitějšími složkami těchto preparátů jsou oleje a sůl.

Novinky: Drahý pane Hadku!

Chtěla bych Vám poděkovat za úžasný dárek, který jste mi poslal, za dvě neobyčejné novinky, které jste nedávno vytvořil OLEOSOL CELLU a OLEOSOL JAGR. Velmi ráda jsem je vyzkoušela.

Novinky: Excelentní JOSHEA

Třezalkový olej má své pevné místo nejen v nabídce firmy, ale je hojně využíván i v recepturách mnohých preparátů.

Novinky: Joshea – hurááá, je zpět!

Proč tolik nadšení? Vrátím se několik let zpět. Naše nejmladší, tehdy ještě malé mimčo, reagovala na očkování hexavakcínou těžkým ekzémem.

Novinky: Vážený pane Hadku,

nejdříve ze všeho bych Vám chtěl poděkovat, že jste byl tak laskav a nabídl mi k vyzkoušení Vaši třezalkovou mast JOSHEA.

Novinky: TANADERM

Různé záněty pokožky nejsou v populaci žádným ojedinělým jevem. Ať již se jedná o důsledky drobných poranění, či doprovodné jevy spojené s různými problémy, jako jsou např. atopický ekzém, či onemocnění samotné jako akné, je tedy zde „nabídka“ původců zánětů více než široká.

Hadkovské zamyšlení: Thymicon a ráj blbů

Trochu divný titulek článku, že ano. Pokud budete číst i další řádky, pochopíte. Přejde vás humor a nejspíše popadne i vztek. Záchvaty smíchu, vyplývající bohužel ze zoufalství, nevylučuji.

Slovo odborníka: Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Tymián je aromatická bylinka, dříve nazývaná „vlašská mateřídouška“, která byla již odedávna užívána jako koření a lék.

Slovo odborníka: Šalvěj lékařská (Salvia officinalis)

Vytrvalý polokeř, vysoký 20 až 70 cm, silně aromatický. Lodyha přímá, obvykle nevětvená, olistěná, šedoplstnatá. Listy vstřícné, řapíkaté, podlouhlé až eliptické, jemně vroubkované, někdy na bázi se 2 vykrojenými segmenty,

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Mladé Boleslavi

Letos v únoru jsem si dovolila uspořádat v Mladé Boleslavi kurz Aromaterapie I. Vedla mne k tomu nejen zvědavost znát víc, ale i moje koupelna, plnící se stále více bílo-zelenými voňavými věcičkami.

Zkušenosti a rady: Alergie podruhé

Když jsem psala článek Alergie do Aromaterapie 2/2012, vůbec mě nenapadlo, kolik takto ,,postižených“ lidí mi bude psát. Lze z toho usoudit, že tento problém je mezi lidmi velice rozšířen, což vlastně z praxe znám, ale asi jsem si to neuvědomovala.

Zkušenosti a rady: Vážená redakce časopisu „Aromaterapie“!

Děkuji Vám za vydávání tak zajímavého a užitečného časopisu. Po přečtení článků specialistů a nebo reakcí spotřebitele se člověk dozví nejen něco nového o ,,starších“ preparátech, ale také se rodí nové nápady a stimuly pro vlastní experimenty.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadek!

Ráda bych Vám napsala o účincích krému TAMANU-DERM. Po pravidelném použití mi z obličeje a ramen velmi rychle zmizely papilomy.

Zkušenosti a rady: Oleosol v praxi

Děkuji za možnost vyzkoušet preparát Oleosol. Kdo by čekal nějaký masážní balzám, je na omylu. Jedná se o speciální preparát vybočující z běžných „hadkovských“ přípravků.

Zkušenosti a rady: Apisan – medové pohladenie

Hľadáte krém, ktorý pohladí vašu pokožku? Vyberte si mimoriadne príjemný a luxusný krém APISAN.

Poradna

Koutek pro maminky: Pohodové těhotenství s Hadkem

Milý pane Hadku, od naší poslední korespondence už uběhl nějaký čas, v němž se mnohé událo, a tak se zas můžu vrhnout na hodnocení toho, jak se mi osvědčily vaše preparáty. Úvodem předesílám, že mé hodnocení je opět kladné :-)

Koutek pro maminky: A co mi doporučíte do porodnice?

Na základě pozitivních zkušeností s kosmetikou Karel Hadek v těhotenství, kdy se maminkám osvědčilo bambucké máslo, které výborně promastí rostoucí se bříško a tím pádem zabrání nebo alespoň zmírní popraskání namáhané pokožky.

AromaFauna: Kosmetika a zvířata… Stále opakované téma

I zvířata v dnešní době potřebují péči. Zvířata žijící ve volné přírodě se bez kosmetiky obejdou, ale ta, která žijí s lidmi, již ne. Myslím si, že to začalo různými spreji na blechy a následovaly šampony. Díky kosmetice pro domácí zvířata chtěli lidé chránit sebe a svoje děti před různými nežádoucími mikroorganizmy.

AromaFauna: Dobrý večer, Míšo,

o tohle se s Vámi musím podělit... :) Zkoušela jsem dnes poprvé naší krysařici naservírovat Endoparazin - a čekala jsem, že to bude přímo válečná vřava...

AromaFauna: Fauna Happy

Dlouho očekávaný a vámi žádaný produkt nesoucí název Fauna Happy je připraven. Jedná se o směs éterických olejů s uklidňujícím, adaptogením účinkem pro kinetózy a stres způsobený stěhováním.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.