Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 2/2015

Zkušenosti a rady: AKH v Nizozemí a Belgii

Konečně si plním přání a jedu se zúčastnit kurzu Aromaterapie pro začátečníky. Už je na čase, protože otázek mám poslední dobou víc než odpovědí.

Produkty Karla Hadka používám deset let. Do minulého roku jsem však byla trochu pasivním zákazníkem – sice jsem si pravidelně četla v časopisech AKH, které firma vydává, ale za celou dobu jsem vyzkoušela jenom čtyři druhy krémů, tři sprchovací oleje, éterický olej z máty peprné a čaj z eleutheroccocu. Byla jsem na výsost spokojená se svou LECIDERMOU SHEA NEUTRAL a nehodlala jsem na tom nic měnit.

Minulý rok ale nastal zlom. Rozhodla jsem se distribuovat výrobky AKH v Nizozemí a Belgii. Proto bylo nutné je více poznat. Co jsem ale nevěděla, bylo, že se seznamování s produkty AKH podobá přímé úměře. Čím více jsem se o ně zajímala, tím více jsem je chtěla mít, zkoušet, zkoušet a zkoušet.

Začaly přicházet dotazy lidí, kteří se o výrobky zajímali. Občas jsem papouškovala to, co jsem si přečetla v časopise AKH, ale věděla jsem, že jestli se mě někdo bude vyptávat na souvislosti, nebudu mu je moci sdělit. Tak jsem se vydala na kurz do Prahy. Dorazila jsem včas. Sedla jsem si s šálkem kávy ke stolu, otevřela notebook a napnula uši s předsevzetím, že mi nesmí utéct žádná podstatná informace. Čas plynul rychle. Povídání Karla Hadka mě neunavovalo jako některé jiné kurzy, kterých jsem se ve svém životě zúčastnila. Jeho vyprávění bylo proloženo příklady z praxe. Po nějaké době začaly sálem kolovat výrobky – krémy, masážní oleje a tak dále. Nemohla jsem se dočkat, až je ucítím a vyzkouším na vlastní kůži. A tak jsem se mazala jedním krémem, druhým krémem, doplnila jsem to regeneračním olejem na obličej, lipio sérem, tělovým krémem. Zkrátka, celé tři dny jsem jezdila domů pěkně promaštěná já i můj notebook. Jediné, co jsem si s ohledem na své spolusedící odpustila, bylo vyzkoušení krému na atopický ekzém jménem SALTERICA, který voní po uzeném, a MOLUSAN, krém na molusky s vůní česneku. A co mě z výrobků opravdu překvapilo? Parfémy. Věděla jsem, že jsou v nabídce, ale vůbec jsem se u nich dříve nepozastavila. To se změnilo. Tento týden dorazí balíček, ve kterém bude parfém LILIEN pro mou maminku a KLEOPATRA pro mě.

Třetí den nám Michaela Švorcová vyprávěla i o AromaFauně, aromaterapeutických výrobcích pro zvířata. I tyto výrobky kolovaly sálem a vzbuzovaly nemalou pozornost. Musím přiznat, že mně bylo hrozně líto, že moji rodiče nemají psa, abych na něm tyto produkty mohla vyzkoušet. Přemýšlela jsem, kde bych našla „obětního beránka“. Asi se jím nakonec stane náš bílý kocour Neo, který na mě čeká v Amsterdamu. Vzhledem k tomu, že nemá rád vodu, je už teď jasné, že na zkoušení produktů bude mít jiný názor. Jako milovnice zahrady a dcera rodičů, kterým ve skleníku a na zahrádce roste všechno pod rukama, jsem ocenila i povídání o výrobcích pro rostliny z řady AromaFlora. Jelikož je zvídavost motorem mého života, jeden jsem si objednala. A co mi kurz dal? Uvědomuji se jednu věc – to nejpodstatnější – co se v tomto kurzu učí. Není to bezduché navalování informací do hlavy, ale způsob přemýšlení. Ano, to je to, oč běží. Odvážit se vystoupit ze zaběhnutých myšlenkových kolejí a naučit se na život, sebe sama a věci kolem nás dívat z jiného úhlu. Začínám odhalovat souvislosti, které by mě předtím asi nikdy nenapadly. Díky tomu se má mozaika otázek doplnila o další kamínky informací a mně začíná svítat. Je to ještě takové malé svítáníčko, protože si uvědomuji, že téma bylin, rostlin a aromaterapie samotné je velmi široká oblast, se kterou se člověk seznamuje postupně. A tak když dorazím z kurzu domů, nakapu si čerstvě zakoupený CANDIÖL do úst, vezmu misku a vyrážím na pampeliškové listy.

Srdečně zdraví Milena Nováková, distributorka v Nizozemí a Belgii
NL@karelhadek.eu

Novinky: Třetí vlašský olej

Kdysi jsem slyšel krásné přísloví, že dobrých zpráv není nikdy dost. Ač optimista, musím konstatovat, že i ony mizerné zprávy se řídí naprosto stejným příslovím.

Novinky: Molunol

Jedním ze stále častějších dotazů, které přichází do poradny, je virové onemocnění pokožky, zvané molusky. Onemocnění se projevuje tvorbou kožních pupínků, které mají ve svém středu proláklinu. Jedná se o nakažlivé přenosné onemocnění pokožky.

Novinky: Litsea‑Cubeba olej

Již sám název napovídá, že se jedná o exotický olej. Litsea Cubeba pochází z tropických oblastí jižní a jihovýchodní Asie. Nejdůležitějšími dodavateli jsou Čína a Vietnam. Občas je olej Litsea Cubeba nabízen i pod názvem May Chang.

Novinky: Jak objednávat?

Nejjednodušší a nejlepší variantou podání objednávky je prostřednictvím e‑shopu. Je tím sníženo riziko chyb z vaší i naší strany při zadávání požadavků.

Novinky: Milí čtenáři

Jistě jste si stačili povšimnout jistých změn, které probíhají na našich e‑shopových stránkách. Že nevíte, které to jsou? Nevadí, pojďme si je společně projít.

Slovo odborníka: Slunce je lék!

Stejně jako každým rokem i letos s postupem jara bude přibývat slunečných dnů.

Slovo odborníka: O nich a hlavně bez nich… Lesní školky, školy v přírodě

Na většině přihlouplých volebních plakátech nominovaní politici slibují nejen modré z nebe, ale kdyby to bylo třeba, nebyl by pro ně problém zajistit návrat mistra Jana Husa z Kostnice v plné životní síle.

Zkušenosti a rady: Aby dovolená „nebolela“!

Na dovolenou se těšíme, a přesto se na ní můžeme dočkat nejednoho nemilého překvapení. Proto je nutné kromě vhodného a účelného oblečení pamatovat i na různé problémy, které nás mohou na dovolené potkat, zvláště když jedeme k moři za sluníčkem. Aby nás nic nepřekvapilo a nezaskočilo, je dobré mít na paměti několik rizik, které nás mohou potkat, a proto je nutné na ně pamatovat a náležitě se připravit, abychom si dovolenou užili a také se nádherně, ale bezpečně opálili. A jak na to?

Zkušenosti a rady: Meridiánové masáže a aromaterapie - ELEMENTY OHEŇ A ZEMĚ

Po elementu DŘEVO následuje v pentagramu dle čínské medicíny element OHEŇ. Vztahuje se k období začínajícího léta. OHEŇ vzniká z DŘEVA, jehož třením je OHEŇ zažehnut a DŘEVEM je vyživován. OHEŇ po sobě zanechává popel, z něhož vzniká ZEMĚ. Symbolizuje pozdní léto a začínající podzim.

Zkušenosti a rady: Kurzy s aromaterapií v Brně

Vzdělání je nedílnou součástí každého z nás. Začínáme už jako úplně malí v mateřské školce. Poté nás čeká 9 let povinné školní docházky. Máme 9 let na to, abychom si uvědomili, co nás baví, čím (a kým) bychom chtěli být. Musíme se rozhodnout, jakou cestou se náš život bude ubírat. Řekla bych, že je to jedno z nejtěžších rozhodnutí. Většina z nás má v 15 letech úplně jiné zájmy než řešit, kým se stát za pár let. Proto poslechneme rodiče (kteří nás přeci znají nejlíp a mají už pár let jasno, co by se k nám hodilo nejvíce), prarodiče či názory okolí.

Zkušenosti a rady: Jak voní svěží vítr v plachtách našeho života?

MÁTA PEPRNÁ – Mentha piperita

Zkušenosti a rady: „Královská Aromaterapie – cesta k propojení“

- přirozené propojování tělesné, duševní i duchovní roviny s použitím kvalitních éterických olejů.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku,

chtěl bych Vám tímto moc a moc poděkovat za kurz aromaterapie, který jsem absolvoval již minulý rok. Původně jsem chtěl napsat toto poděkování již cca týden po kurzu, ale trošku shon a trošku ostýchavost mi v tom zabránily. Nicméně v tuto chvíli jsem velice rád za obé, protože za ten rok se toho v mé masérské praxi odehrálo více než dost a většina právě i díky olejům a ÉO. Přiznám se, že především povzbuzen Vámi a Vaším přístupem, který jsem si dovolil nazvat „zdravý selský rozum“, jsem Vám trošku fušoval do řemesla.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

na začátku ledna jsem řešila problém. Dcera si, nejspíš ze školky, přinesla roupy. Musím moc poděkovat paní Švorcové za velmi milý a ochotný přístup a za rychlost v zařízení objednávky. Poradila nám hlavně ENDOPARAZIN, který jsem preventivně nasadila i synovi a sobě.

Zkušenosti a rady: "…SHEA" – základ kosmetické taštičky

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti s preparáty Aromaterapie Karel Hadek.

Zkušenosti a rady: Sluníčko má i odvrácenou tvář

Většina z nás se nemohla dočkat prvních slunečných dnů, kdy sluníčko má skoro zázračný vliv na naši náladu a dny jsou delší a delší. Jenže sluníčko nás bohužel umí i potrápit, a to především naše nejmenší. Stačí pár minut a pobyt na slunci se může proměnit v nepříjemný zážitek, ne‑li až ve zdravotní risk.

Zkušenosti a rady: Péče o aknózní pleť

Akné dokáže potrápit nejen dospívající adolescenty, ale i dospělé lidi. Projevuje se vřídky zvanými furunkly, které vznikají zánětem vývodů mazových žláz. Příčinou bývá zejména hormonální aktivita v období dospívání, kdy mazové žlázy neúměrně pracují a produkují nadměrné množství mazu, také stres a nevhodná strava.

Zkušenosti a rady: AKH v Nizozemí a Belgii

Konečně si plním přání a jedu se zúčastnit kurzu Aromaterapie pro začátečníky. Už je na čase, protože otázek mám poslední dobou víc než odpovědí.

Zkušenosti a rady: Úspešný 1. Kurz Aromaterapie Karel Hadek v Bratislave

alebo: „Konečne nám to niekto poriadne vysvetlil!“

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

Vaši kosmetiku už používám dlouho (i když čas je relativní), vlastně od svého prvního těhotenství.

Úvodní slovo Karla Hadka

Není tomu tak dlouho, co jsem se těšil na počátek cesty sluníčka zpět na severní polokouli. Když tento moment nadešel, hned se objevilo další očekávání. Tím byla jarní rovnodennost. I tato chvíle již zapadla v závějích jarního přídělu sněhu. A tak zde máme jaro, které nám s každým přibývajícím dnem prodlužuje příděl životodárného světla.

Poradna

Koutek pro maminky: Děti a léto

Kůže je největší orgán lidského těla a v průběhu dětství se teprve vyvíjí. Ochranná vrstva je tedy slabší, nedokonalá, dětská pokožka je tak citlivější než kůže dospělého člověka.

AromaFlora: Jarní ošetřování zahrad - květen, červen

Ze škůdců hlavně sledujte první výskyty mšic, třásněnek, svilušek, housenek motýlů. Pozor na šíření houbových chorob na bramborách, rajčatech, okurkách, cibuli, jádrovinách, révě vinné a dalších citlivých plodinách.

AromaFauna: PAPENDO

Dlouho očekávaný přípravek Papendo je v prodeji. Trochu unáhleně jsem vás v listopadu informovala o novince pro naše malé, a to i přímo nejmenší, miláčky. Záměr byl jej prodávat již v prosinci či lednu, ale schválení Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv jsme obdrželi až v dubnu.

AromaFauna: Léky i éterické oleje jsou "chemické látky"

Měli bychom však rozlišit formu jejich vzniku, původu. Veliká škoda je, že farmaceutický průmysl nemusí k lékům přidávat bezpečnostní list nebo bezpečnostní symboly tak, jako je tomu v případě éterických olejů.

AromaFauna: "Aroma šampion" ARTICO DANETTA GODDESS

Chtěla bych pozdravit příznivce a uživatele veterinární kosmetiky AromaFauna. A také moc poděkovat lidičkám, kteří Artíka sledují a fandí jeho úspěchům na výstavách.

AromaFauna: Poradna