Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2022

Krásná pleť téměř ZADARMO

Ono se řekne, krásná pleť. Ale všichni víme, že momentálně se každá uspořená koruna počítá. Co dělat, když nechcete rezignovat, ale máte hlouběji do kapsy?

Nabízím vám pár nízkonákladových tipů:

1. SPÁNEK

Všimli jste si někdy, jak vypadá vaše pleť, když se kvalitně a dlouze vyspíte? Má svěží narůžovělou barvu, póry jsou méně viditelné, je více vypnutá a vy vypadáte na první pohled ODPOČATĚ. Skoro jako po liftingu. Spánek má na regeneraci pleti jednoznačně blahodárný vliv. Regenerace, to je oč tu běží. Spánek vám však žádný sebedražší krém nezajistí. V dnešní době má se spánkem spousta lidí problém. Co s tím, když spánek nepřichází? Někdy je třeba návštěva odborníka, jindy postačí změna psychohygienických návyků. Pomocnou ruku může nabídnout i aromaterapie. Voňavá večerní LEVANDULOVÁ, HEŘMÁNKOVÁ nebo MEDUŇKOVÁ koupel uvolní svaly, odplaví stres a usínání bude zase o trochu jednodušší. Když ještě zahalíte ložnici do voňavého odéru VŮNĚ SPÁNKU či směsi SWEET DREAMS, věřím že sladké sny na sebe nenechají čekat.

2. VODA

Dalším tajemství krásné pleti je i voda. Opakované rčení, že „bez vody není život“, bych doplnila o „ani krásná pleť“. Můžete používat jakékoli „hydratační“ krémy, ale hydratace by měla přicházet primárně zevnitř. Takže láhev vody všude s sebou a pít a pít. Když už mluvíme o lahvích, mám ráda, když jsou lehké a HLAVNĚ netoxické. Takže žádné levné lahve z pochybných obchodů. Nepříjemná chemická vůně, která je z nich i po deseti umytí cítit, jsou pravděpodobně chemická změkčovadla plastů a to určitě pít nechcete. Mojí volbou jsou zdravotně nezávadné lahve nizozemské značky TACX. Splňují všechny hygienické normy pro potravinářství, jsou bez BPA a ftalátů, výborně těsní, netečou a díky ergonomickému tvaru jsou pohodlné do ruky. Díky jejich zdravotní nezávadnosti se je nebojím dát ani svým dětem. A co si budeme povídat, i cena je příznivá. Když ji děti ztratí, což se tedy u nás stává celkem pravidelně, peněženku to zase tolik nezabolí. Takže sportovní láhev s logem Aromaterapie Karel Hadek nebo Aromaterapie Fauna je prostě „must have láhev“. A díky potisku každému hned dojde, do jakého týmu patříte.

3. VITAMÍN C

Posledním jednoduchým tipem ke krásné pleti je VITAMÍN C.

VĚDĚLI JSTE, ŽE:

- Dodává pokožce jas, elasticitu, zjemňuje ji a vyhlazuje
- Působí jako silný antioxidant, chrání pokožku před volnými radikály a jejím poškozením
- Je nezbytný pro tvorbu kolagenu, který je zodpovědný za zdravý stav kůže, kloubů, chrupavek, vlasů i nehtů.
Denní spotřeba vitamínu C je relativně malá, ale nároky na jeho potřebu se zvyšují v období virových onemocnění, v těhotenství, u kuřáků atd. Proto se může stát, že zvýšený požadavek na příjem VITAMÍNU C nezvládneme pokrýt jen stravou a je nutné jej doplnit formou potravinového doplňku. VITAMÍN C je vitamínem rozpustným ve vodě. Tudíž vlastně zabijete dvě mouchy jednou ranou. VODU + VITAMIN C můžete popíjet po celý den a vaše pleť si bude tetelit blahem. V nabídce VITAMINU C naleznete přímo i variantu v BALENÍ SE SPORTOVNÍ LAHVÍ.

A mým osobním tajným tipem ke kráse je ÚSMĚV. Každá tvář je hned mnohem přitažlivější, když jí krášlí úsměv od ucha k uchu. A ten je úplně ZADARMO.

Lenka Rigová

ZPÁTKY DO TEPLA

Zima klepe na dveře. Dny jsou čím dál kratší, noční a ranní teploty stabilně klesají pod 10 stupňů, a to je signál pro zazimování pokojových rostlin, které byly přes léto venku.

DEZINFEKCNÍ LECITINOVÉ EMULZE

PRO DEZINFEKCI ŠETRNOU K POKOŽCE RUKOU

Úvodní slovo Karla Hadka

Teplé a slunečné léto s časem dovolených již delší dobu patří jen do říše vzpomínek. Minulostí je i podzimní rovnodennost, která se letos konala 23. září. Od tohoto dne denního světla pomalu, ale jistě neustále ubývá, noci se prodlužují. Nebude dlouho trvat a o slovo se přihlásí další roční období – zima.

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022 Přináší s sebou sychravá rána, mráz, led, sníh, melancholii. Mnoho z nás vzpomíná na teplé slunečné dny, rodinná setkání, krásné chvíle naplněné radostí, které melancholickému období předcházely. Přesto se na zimní měsíce těšíme.

EXTRAKT Z KADIDLA HOJARI

Novinka v doplňcích stravy! V minulém vydání našeho časopisu jste se mohli seznámit s historií a používáním ománského kadidla – pryskyřice, kterou jsme nově zařadili do našeho sortimentu.

MANDLOVÝ OLEJ

Mandloň je keřovitá nebo stromovitá rostlina dosahující výšky od 2 do 9 metrů. Původem je pravděpodobně z jihozápadní Asie. Některé zdroje uvádí původ v Íránu. Již ve starověku se rozšířilo pěstování mandlovníků podél břehů Středozemního moře do severní Afriky a jižní Evropy.

Mandarinkový olej

Mandarinka je známa vysokým obsahem vitamínu C, coby osvědčeného antioxidantu. Obsahuje též rozpustnou vlákninu, která má pozitivní vliv na trávení, a je doporučována ke snižování hodnot cholesterolu. Samotný původ pojmenování mandarinka je poněkud záhadný.

Nachlazení

Ač by se dle pojmenování tohoto zdravotního problému mohlo zdát, že příčinou je chlad či prostydnutí, faktem je, že původcem nemoci jsou zejména viry. Ty za vhodných podmínek, tedy snížené imunitě, stresu způsobeným chladem, mají jedinečnou šanci přivodit onemocnění.

Amarant – zlato Inků

V naší nabídce naleznete přes 40 rostlinných olejů, másel a macerátů. V této záplavě můžeme přehlédnou některé speciální suroviny, která svými účinky vynikají nad ty ostatní.

PROLEŽENINY (dekubity) = noční můra

Když jsem se před lety nachomýtla k parahokeji, nedokázala jsem si představit, co takový vozíčkář může řešit za různé zdravotní problémy. Když jsem poprvé zaslechla slovo dekubity, neměla jsem ponětí, o čem je řeč. Po nějaké době jsem to slýchala čím dál tím víc. Začala jsem se více informovat, v čem tento problém spočívá.

SŮL NAD ZLATO

Září. Září začíná vlastně už v srpnu. Doplnit penály, kufříky, dokoupit boty na tělocvik, zaplatit kroužky, domluvit kdo, koho, s kým a kde bude vyzvedávat. Maximální logistická operace, která do sebe musí zapadat jako puzzle. Po doplnění posledního kousku skládanky jsem z toho celá šedivá. Obrazně, ale i doslova.

Aromaterapie a muži

Muži se často tváří, že aromaterapie je jen pro dámičky a jich se vůůůbec netýká. To platí ale jen do té doby, než zjistíte, že Vám manžel chodí tajně do skříňky na krém. Protože mu náramně vyhovuje na suchou pleť po holení. Přesto, že muži mají velmi citlivé nosy, většinou vezmou aromaterapii na milost, až když jim pomůže vyřešit nějaký jejich osobní dyskomfort nebo zdravotní problém.

Dětství – klíčové období pro vývoj imunitního systému

Možná máte doma malého předškoláčka nebo dítko, které v září poprvé nastoupilo do školky. A je docela možné, že patříte mezi zoufalé maminky, které už si s ním neví rady a přemýšlí, jestli je vše s jeho imunitou v pořádku. Jak je to vlastně s imunitním systémem, jak se budují jeho základy a jak mu můžeme pomoci, aby se dobře vyvíjel?

Tipy na vánoční dárky – dárkové sady voňavých přípravků

Lámete si hlavu nad vánočními dárky a ten pravý nápad ne a ne přijít? Máme pro vás tipy na malé i větší dárečky pro každého člena rodiny v podobě dárkových sad našich voňavých výrobků.

Krásná pleť téměř ZADARMO

Ono se řekne, krásná pleť. Ale všichni víme, že momentálně se každá uspořená koruna počítá. Co dělat, když nechcete rezignovat, ale máte hlouběji do kapsy?

PO ČTYŘICÍTCE….

Také se vám, milé dámy, zdá, že po čtyřicítce je na pleti znát každý den navíc? Jednou se špatně vyspíte, druhý den nestíháte pít, třetí den stresy s dětmi a v pátek máte kruhy pod očima a pleť unavenou jako stařena. Co s tím?

LÉK NA ZNIČENÉ VLASY

Už léta si odbarvuji vlasy, a to se samozřejmě podepsalo na jejich kvalitě. Nicméně v jednom období se mi kvalita o hodně zhoršila, což mi potvrdila i má kadeřnice, a hledaly jsme příčinu, z čeho to může být.

Nepříjemné zvířecí pachy?

Domácí zvířata nám přinášejí spoustu radosti, ale co si budeme povídat – ne vždy to po nich doma úplně příjemně voní.

SADA PRO ZVÍŘECÍ MILÁČKY S PŘÍPRAVKY AROMAFAUNA

Co kromě nějakého toho pamlsku nebo hračky nadělit vašim domácím mazlíčkům pod stromeček něco, čím podpoříte jejich zdraví?

PÉČE O SKLENÍK PŘED ZIMOU

Zima nás zahnala do vyhřátých domovů. Sem tam ale vykoukne sluníčko a každý zahrádkář vymýšlí, co by ještě tak mohl na svém kousku ráje udělat, než udeří ta pravá zima.