Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2022

Tipy na vánoční dárky – dárkové sady voňavých přípravků

Lámete si hlavu nad vánočními dárky a ten pravý nápad ne a ne přijít? Máme pro vás tipy na malé i větší dárečky pro každého člena rodiny v podobě dárkových sad našich voňavých výrobků. V letošním roce jsme vytvořili spoustu výhodných novinek. Všechny je společně s řadou dalších dárkových balíčků objevíte na našem e‑shopu aromakh.cz v kategorii Pro lidi/Ostatní produkty/Dárkové sady.

Inspirujte se!

SADA PRO ZDRAVÝ ÚSMĚV (6636)
Pro koho? Pro kohokoli, komu chcete vykouzlit úsměv na tváři Přípravky pro každodenní ústní hygienu. Zubní oleje jsou jemné pro dásně a sliznici, nenarušují přirozenou slizniční mikroflóru. Použití zubních olejů skvěle doplní CHIOSKÁ MASTICHA, kterou využijete jako „přírodní žvýkačku“.

Olej k péči o ústa KARIOSAN (20 ml)
ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN (20 ml)
MASTICHA CHIOS (20 g)
BAMBUSOVÝ KARTÁČEK

SADA PRO RADOST Z POHYBU (6637)
Pro koho? Pro všechny blízké, kterým chcete ulehčit od bolavých kloubů – pro sportovce i babičku s dědou Pomozte bolavým kloubům ke snadnějšímu pohybu s bylinnými extrakty a masážními přípravky.

HARPAGOFYT – EXTRAKT (30 ml)
KADIDLO – EXTRAKT (30 ml)
Masážní emulze COPAFLEX (30 ml)
Masážní hřejivá emulze COPATHERM (30 ml)
JALOVCOVÝ sprchovací olej (20 ml)

EXTRA EXTRAKTY PRO SPOKOJENÉ TĚLO I DUŠI (6638)
Pro koho? Pro všechny, kteří rádi podpoří obranyschopnost a vitalitu organismu pomocí kvalitních extraktů z bylin a pryskyřic. Byliny a rostlinné pryskyřice dokážou našemu tělu pomoci při zvládání náročných a obtížných situací.

HARPAGOFYT – EXTRAKT (30 ml)
KADIDLO – EXTRAKT (30 ml)
ECHINACEOVÝ EXTRAKT (30 ml)
ELEUTHEROCOCCOVÝ EXTRAKT (30 ml)
Esenciální parfém SLOW DOWN (30 ml)

Pro každého, kdo si zaslouží odpočinout si a pečovat o své unavené nohy, máme nachystán výběr ze 3 sad:

MINI SADA PÉČE O NOHY (6667)

KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY (20 ml)
Změkčující krém PEDI‑DERM G10 (10 ml)
Osvěžující deodorant DEOPROFUSS (20 ml)

SADA SPOKOJENÉ NOHY (6634)

Změkčující krém PEDI‑DERM G10 (50 ml)
MASÁŽNÍ OLEJ NA NOHY (100 ml)
Osvěžující deodorant DEOBOTAS (100 ml)
KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY (20 ml)

SADA LEHKÁ NOŽKA (6635)
Při pocitu těžkých, oteklých a unavených nohou

Masážní olej PREVENTY (100 ml)
Balzám LYMPHA‑PACK W/O (50 ml)
Deodorant DEOPROFUSS (100 ml)
KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY (20 ml)

Pro velké i malé cestovatele vybírejte z těchto sad:

CESTOVATELKA – SADA PRO ŽENY (6633)

Intimní mycí olej HY‑INTIMA (15 ml)
HY‑OLEJ na odlíčení make‑upu (15 ml)
CITRONOVÁ PLEŤOVÁ VODA (15 ml)
Jemný lecitinový krém LECIDERMA SHEA NEUTRAL (15 ml)

DĚTSKÁ CESTOVNÍ SADA (6630)

Lecitinová emulze MELINKA pro péči o jemnou pokožku (15 ml)
Dětský mycí olej MELINKA (15 ml)
Mycí olej na vlásky VLÁSEK (15 ml)
Zubní olej ZOUBEK (15 ml)

VELKÝ CESTOVATEL (6631) – CESTOVNÍ SADA PRO DOSPÍVAJÍCÍ
Přípravky denní hygieny v praktickém balení

Intimní mycí olej HY‑INTIM H (15 ml)
ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN (15 ml)
PLEŤOVÉ TONIKUM BOY (15 ml)
Jemný lecitinový krém LECIDERMA BOY (15 ml)

VELKÁ CESTOVATELKA (6632) – CESTOVNÍ SADA PRO DOSPÍVAJÍCÍ
Přípravky denní hygieny v praktickém balení

Intimní mycí olej HY‑INTIMA (15 ml)
ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN (15 ml)
PLEŤOVÉ TONIKUM GIRL (15 ml)
Jemný lecitinový krém LECIDERMA GIRL (15 ml)

Dárky pro nejmenší a jejich milující rodiče:

SADA PRO ŠŤASTNÉ DÍTĚ (6629)

Dětský mycí olej MELINKA (100 ml)
Mycí olej na vlásky VLÁSEK (100 ml)
Dětský intimní mycí olej EMI (100 ml)
SOS roll‑on ŠTIPÍK pro okamžitou pomoc při poštípání obtížným hmyzem nebo drobném poranění kůže (10 ml)

LEVANDULOVO‑MANDLOVÁ DĚTSKÁ SADA PRO DENNÍ PÉČI (6628)

Levandulový dětský krém BABY L (50 ml)
DĚTSKÝ masážní olej (100 ml)
MANDLOVÝ dětský umývací olej (100 ml)
Mycí olej na vlásky VLÁSEK (5 ml)

DĚTSKÁ HEŘMÁNKOVÁ SADA PRO DENNÍ PÉČI (6627)

Heřmánkový dětský krém BABY K (50 ml)
HEŘMÁNKOVÝ dětský koupelový olej (100 ml)
MANDLOVÝ dětský umývací olej (100 ml)
Mycí olej na vlásky VLÁSEK (5 ml)

VOŇAVÁ POZNÁVACÍ SADA PRO MALÉ I VELKÉ (4316)
Kouzelná dřevěná krabička plná vůní Chcete se dozvědět více o síle rostlin a jejich působení na lidské tělo i mysl? Přibližte svět aromaterapie i dětem a objevujte s nimi účinky éterických olejů získávaných z přírodních surovin. Voňavá poznávací sada vám pomůže z trochu netradičního úhlu nahlížet na byliny a rostliny, které nás obklopují v běžném životě…

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

 

ZPÁTKY DO TEPLA

Zima klepe na dveře. Dny jsou čím dál kratší, noční a ranní teploty stabilně klesají pod 10 stupňů, a to je signál pro zazimování pokojových rostlin, které byly přes léto venku.

DEZINFEKCNÍ LECITINOVÉ EMULZE

PRO DEZINFEKCI ŠETRNOU K POKOŽCE RUKOU

Úvodní slovo Karla Hadka

Teplé a slunečné léto s časem dovolených již delší dobu patří jen do říše vzpomínek. Minulostí je i podzimní rovnodennost, která se letos konala 23. září. Od tohoto dne denního světla pomalu, ale jistě neustále ubývá, noci se prodlužují. Nebude dlouho trvat a o slovo se přihlásí další roční období – zima.

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022 Přináší s sebou sychravá rána, mráz, led, sníh, melancholii. Mnoho z nás vzpomíná na teplé slunečné dny, rodinná setkání, krásné chvíle naplněné radostí, které melancholickému období předcházely. Přesto se na zimní měsíce těšíme.

EXTRAKT Z KADIDLA HOJARI

Novinka v doplňcích stravy! V minulém vydání našeho časopisu jste se mohli seznámit s historií a používáním ománského kadidla – pryskyřice, kterou jsme nově zařadili do našeho sortimentu.

MANDLOVÝ OLEJ

Mandloň je keřovitá nebo stromovitá rostlina dosahující výšky od 2 do 9 metrů. Původem je pravděpodobně z jihozápadní Asie. Některé zdroje uvádí původ v Íránu. Již ve starověku se rozšířilo pěstování mandlovníků podél břehů Středozemního moře do severní Afriky a jižní Evropy.

Mandarinkový olej

Mandarinka je známa vysokým obsahem vitamínu C, coby osvědčeného antioxidantu. Obsahuje též rozpustnou vlákninu, která má pozitivní vliv na trávení, a je doporučována ke snižování hodnot cholesterolu. Samotný původ pojmenování mandarinka je poněkud záhadný.

Nachlazení

Ač by se dle pojmenování tohoto zdravotního problému mohlo zdát, že příčinou je chlad či prostydnutí, faktem je, že původcem nemoci jsou zejména viry. Ty za vhodných podmínek, tedy snížené imunitě, stresu způsobeným chladem, mají jedinečnou šanci přivodit onemocnění.

Amarant – zlato Inků

V naší nabídce naleznete přes 40 rostlinných olejů, másel a macerátů. V této záplavě můžeme přehlédnou některé speciální suroviny, která svými účinky vynikají nad ty ostatní.

PROLEŽENINY (dekubity) = noční můra

Když jsem se před lety nachomýtla k parahokeji, nedokázala jsem si představit, co takový vozíčkář může řešit za různé zdravotní problémy. Když jsem poprvé zaslechla slovo dekubity, neměla jsem ponětí, o čem je řeč. Po nějaké době jsem to slýchala čím dál tím víc. Začala jsem se více informovat, v čem tento problém spočívá.

SŮL NAD ZLATO

Září. Září začíná vlastně už v srpnu. Doplnit penály, kufříky, dokoupit boty na tělocvik, zaplatit kroužky, domluvit kdo, koho, s kým a kde bude vyzvedávat. Maximální logistická operace, která do sebe musí zapadat jako puzzle. Po doplnění posledního kousku skládanky jsem z toho celá šedivá. Obrazně, ale i doslova.

Aromaterapie a muži

Muži se často tváří, že aromaterapie je jen pro dámičky a jich se vůůůbec netýká. To platí ale jen do té doby, než zjistíte, že Vám manžel chodí tajně do skříňky na krém. Protože mu náramně vyhovuje na suchou pleť po holení. Přesto, že muži mají velmi citlivé nosy, většinou vezmou aromaterapii na milost, až když jim pomůže vyřešit nějaký jejich osobní dyskomfort nebo zdravotní problém.

Dětství – klíčové období pro vývoj imunitního systému

Možná máte doma malého předškoláčka nebo dítko, které v září poprvé nastoupilo do školky. A je docela možné, že patříte mezi zoufalé maminky, které už si s ním neví rady a přemýšlí, jestli je vše s jeho imunitou v pořádku. Jak je to vlastně s imunitním systémem, jak se budují jeho základy a jak mu můžeme pomoci, aby se dobře vyvíjel?

Tipy na vánoční dárky – dárkové sady voňavých přípravků

Lámete si hlavu nad vánočními dárky a ten pravý nápad ne a ne přijít? Máme pro vás tipy na malé i větší dárečky pro každého člena rodiny v podobě dárkových sad našich voňavých výrobků.

Krásná pleť téměř ZADARMO

Ono se řekne, krásná pleť. Ale všichni víme, že momentálně se každá uspořená koruna počítá. Co dělat, když nechcete rezignovat, ale máte hlouběji do kapsy?

PO ČTYŘICÍTCE….

Také se vám, milé dámy, zdá, že po čtyřicítce je na pleti znát každý den navíc? Jednou se špatně vyspíte, druhý den nestíháte pít, třetí den stresy s dětmi a v pátek máte kruhy pod očima a pleť unavenou jako stařena. Co s tím?

LÉK NA ZNIČENÉ VLASY

Už léta si odbarvuji vlasy, a to se samozřejmě podepsalo na jejich kvalitě. Nicméně v jednom období se mi kvalita o hodně zhoršila, což mi potvrdila i má kadeřnice, a hledaly jsme příčinu, z čeho to může být.

Nepříjemné zvířecí pachy?

Domácí zvířata nám přinášejí spoustu radosti, ale co si budeme povídat – ne vždy to po nich doma úplně příjemně voní.

SADA PRO ZVÍŘECÍ MILÁČKY S PŘÍPRAVKY AROMAFAUNA

Co kromě nějakého toho pamlsku nebo hračky nadělit vašim domácím mazlíčkům pod stromeček něco, čím podpoříte jejich zdraví?

PÉČE O SKLENÍK PŘED ZIMOU

Zima nás zahnala do vyhřátých domovů. Sem tam ale vykoukne sluníčko a každý zahrádkář vymýšlí, co by ještě tak mohl na svém kousku ráje udělat, než udeří ta pravá zima.