Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2022

Aromaterapie a muži

Muži se často tváří, že aromaterapie je jen pro dámičky a jich se vůůůbec netýká. To platí ale jen do té doby, než zjistíte, že Vám manžel chodí tajně do skříňky na krém. Protože mu náramně vyhovuje na suchou pleť po holení. Přesto, že muži mají velmi citlivé nosy, většinou vezmou aromaterapii na milost, až když jim pomůže vyřešit nějaký jejich osobní dyskomfort nebo zdravotní problém.

KTERÉ AROMATERAPEUTICKÉ OLEJOVÉ PŘÍPRAVKY VEDOU U MUŽŮ V ŽEBŘÍČKU OBLÍBENOSTI?

Číslo jedna jsou přípravky intimní hygieny. Mycí olej HY-INTIM H a balzám INTIMISS, PRESHEA nebo GENISAN jsou povinnou výbavou každého chlapa. Pomohou vyřešit lecjaké svědění a štípání. Hodí se jako prevence „vlčího trápení“ anebo prostě na pořádnou večerní jízdu či na večer jako lubrikant.

Stříbrnou pozici v mužském výběru zaujímají přípravky na nohy. MYKOSAN N a MYKOSAN H zabojují proti plísním na nehtech a pokožce nohou. PEDI DERM G10 je nejlepším parťákem na suché paty. A DEOBOTAS zase přebije odér z pracovní obuvi, aby manželka po příchodu domů neměla hned důvod brblat.

Třetí stupeň vítězů obsazují sprchovací oleje. Borovicový, rozmarýnový, čajovníkový nebo citronový jsou jednoznačnými oblíbenci sportovců i managerů. Muži obecně nejvíce preferují vůně jehličnanů (borovice, jedle, čajovník), pryskyřic (kadidlo), dřevité vůně (santal, amyris) a citrusy. Stálicí jsou i vůně mentolové – máta, kafr, eukalyptus a všemi oblíbené citrusy – bergamot, citron, grapefruit. Aby byl výčet oblíbených produktů kompletní, doplním ještě HY-OLEJ NA HOLENÍ, ve kterém často najdou zalíbení také ženy. Krém na pleť, na který tajně chodí manžel jedné naší kolegyně, je LECIDERMA SHEA SANTAL. Komu by se zdál moc mastný, může ho vyměnit za LECITINII BODY MAN. Pro kluky, které přerod v muže zatím teprve čeká, je určena řada přípravků BOY – pleťové tonikum a pleťový krém. S názorem, že správný muž má vonět tabákem, benzínem a střelným prachem, se ztotožňuje i náš zákazník pan Filip. Podělím se s vámi o jeho vtipnou recenzi na neobvyklou vůní mycího oleje SEBOOLU a zakončím tím své pojednání o mužích a vůních.

Lenka Rigová

 

Dobrý den,

žena mi pořídila váš přípravek na vlasy s dehtem, no, nic lepšího jsem v životě na vlasech neměl!!! Nesmrdí, nevoní, nemusím míchat nic den předem ani žádné suché a mokré promíchávat, jednoduše naředím a naleju hned na vlasy a spláchnu- nic víc. Totiž ono není nic víc ani třeba. Tohle je „šampon“ pro všechny normální chlapy, pro všechny tesaře, mašinfíry, kováře, motorkáře a vůbec pro všechny, kteří nechtějí vonět ani po kopřivách. Dehet je prostě nejlepší přirozená chlapská vůně.

Vůně dehtu mi připadá jako velmi příjemná nečekaná nadstavba, tak jsem vám to chtěl napsat. Když vyjdu ze sprchy, spouští mi vůně Seboölu „primitivní lovecké instinkty“ :-)

Vaše produkty používáme s manželkou spoustu let a jsme spokojeni. Pokud kupuji produkty od vás, nemusím řešit jejich funkci- pro to u vás nakupuji rád. Jsem staromilec, holím se štětkou z jezevce a mýdlem, které jsem vybíral roky. Jediná změna, od té doby, co jsem ženatý je, že nepoužívám anglickou vodu po holení, ale vaše tonikum Atlas... Myslím si, že už u toho takhle zůstanu.

S přáním krásného slunečného dne Filip

 

ZPÁTKY DO TEPLA

Zima klepe na dveře. Dny jsou čím dál kratší, noční a ranní teploty stabilně klesají pod 10 stupňů, a to je signál pro zazimování pokojových rostlin, které byly přes léto venku.

DEZINFEKCNÍ LECITINOVÉ EMULZE

PRO DEZINFEKCI ŠETRNOU K POKOŽCE RUKOU

Úvodní slovo Karla Hadka

Teplé a slunečné léto s časem dovolených již delší dobu patří jen do říše vzpomínek. Minulostí je i podzimní rovnodennost, která se letos konala 23. září. Od tohoto dne denního světla pomalu, ale jistě neustále ubývá, noci se prodlužují. Nebude dlouho trvat a o slovo se přihlásí další roční období – zima.

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022

Pomalu přichází poslední měsíce roku 2022 Přináší s sebou sychravá rána, mráz, led, sníh, melancholii. Mnoho z nás vzpomíná na teplé slunečné dny, rodinná setkání, krásné chvíle naplněné radostí, které melancholickému období předcházely. Přesto se na zimní měsíce těšíme.

EXTRAKT Z KADIDLA HOJARI

Novinka v doplňcích stravy! V minulém vydání našeho časopisu jste se mohli seznámit s historií a používáním ománského kadidla – pryskyřice, kterou jsme nově zařadili do našeho sortimentu.

MANDLOVÝ OLEJ

Mandloň je keřovitá nebo stromovitá rostlina dosahující výšky od 2 do 9 metrů. Původem je pravděpodobně z jihozápadní Asie. Některé zdroje uvádí původ v Íránu. Již ve starověku se rozšířilo pěstování mandlovníků podél břehů Středozemního moře do severní Afriky a jižní Evropy.

Mandarinkový olej

Mandarinka je známa vysokým obsahem vitamínu C, coby osvědčeného antioxidantu. Obsahuje též rozpustnou vlákninu, která má pozitivní vliv na trávení, a je doporučována ke snižování hodnot cholesterolu. Samotný původ pojmenování mandarinka je poněkud záhadný.

Nachlazení

Ač by se dle pojmenování tohoto zdravotního problému mohlo zdát, že příčinou je chlad či prostydnutí, faktem je, že původcem nemoci jsou zejména viry. Ty za vhodných podmínek, tedy snížené imunitě, stresu způsobeným chladem, mají jedinečnou šanci přivodit onemocnění.

Amarant – zlato Inků

V naší nabídce naleznete přes 40 rostlinných olejů, másel a macerátů. V této záplavě můžeme přehlédnou některé speciální suroviny, která svými účinky vynikají nad ty ostatní.

PROLEŽENINY (dekubity) = noční můra

Když jsem se před lety nachomýtla k parahokeji, nedokázala jsem si představit, co takový vozíčkář může řešit za různé zdravotní problémy. Když jsem poprvé zaslechla slovo dekubity, neměla jsem ponětí, o čem je řeč. Po nějaké době jsem to slýchala čím dál tím víc. Začala jsem se více informovat, v čem tento problém spočívá.

SŮL NAD ZLATO

Září. Září začíná vlastně už v srpnu. Doplnit penály, kufříky, dokoupit boty na tělocvik, zaplatit kroužky, domluvit kdo, koho, s kým a kde bude vyzvedávat. Maximální logistická operace, která do sebe musí zapadat jako puzzle. Po doplnění posledního kousku skládanky jsem z toho celá šedivá. Obrazně, ale i doslova.

Aromaterapie a muži

Muži se často tváří, že aromaterapie je jen pro dámičky a jich se vůůůbec netýká. To platí ale jen do té doby, než zjistíte, že Vám manžel chodí tajně do skříňky na krém. Protože mu náramně vyhovuje na suchou pleť po holení. Přesto, že muži mají velmi citlivé nosy, většinou vezmou aromaterapii na milost, až když jim pomůže vyřešit nějaký jejich osobní dyskomfort nebo zdravotní problém.

Dětství – klíčové období pro vývoj imunitního systému

Možná máte doma malého předškoláčka nebo dítko, které v září poprvé nastoupilo do školky. A je docela možné, že patříte mezi zoufalé maminky, které už si s ním neví rady a přemýšlí, jestli je vše s jeho imunitou v pořádku. Jak je to vlastně s imunitním systémem, jak se budují jeho základy a jak mu můžeme pomoci, aby se dobře vyvíjel?

Tipy na vánoční dárky – dárkové sady voňavých přípravků

Lámete si hlavu nad vánočními dárky a ten pravý nápad ne a ne přijít? Máme pro vás tipy na malé i větší dárečky pro každého člena rodiny v podobě dárkových sad našich voňavých výrobků.

Krásná pleť téměř ZADARMO

Ono se řekne, krásná pleť. Ale všichni víme, že momentálně se každá uspořená koruna počítá. Co dělat, když nechcete rezignovat, ale máte hlouběji do kapsy?

PO ČTYŘICÍTCE….

Také se vám, milé dámy, zdá, že po čtyřicítce je na pleti znát každý den navíc? Jednou se špatně vyspíte, druhý den nestíháte pít, třetí den stresy s dětmi a v pátek máte kruhy pod očima a pleť unavenou jako stařena. Co s tím?

LÉK NA ZNIČENÉ VLASY

Už léta si odbarvuji vlasy, a to se samozřejmě podepsalo na jejich kvalitě. Nicméně v jednom období se mi kvalita o hodně zhoršila, což mi potvrdila i má kadeřnice, a hledaly jsme příčinu, z čeho to může být.

Nepříjemné zvířecí pachy?

Domácí zvířata nám přinášejí spoustu radosti, ale co si budeme povídat – ne vždy to po nich doma úplně příjemně voní.

SADA PRO ZVÍŘECÍ MILÁČKY S PŘÍPRAVKY AROMAFAUNA

Co kromě nějakého toho pamlsku nebo hračky nadělit vašim domácím mazlíčkům pod stromeček něco, čím podpoříte jejich zdraví?

PÉČE O SKLENÍK PŘED ZIMOU

Zima nás zahnala do vyhřátých domovů. Sem tam ale vykoukne sluníčko a každý zahrádkář vymýšlí, co by ještě tak mohl na svém kousku ráje udělat, než udeří ta pravá zima.