Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2009

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat nejen za čas, který jste věnoval odpovědi na můj mail, ale i za Vaši poradnu po telefonu. CANDIÖL jsem si zakoupil u svého maséra, jak jste mi doporučil, a nezbývá než konstatovat, že je to opravdu vynikající preparát. Problémy, kterými jsem dlouhodobě trpěl a na něž antibiotika nezabírala, jsou minulostí. Musím se přiznat, tak trochu jsem i experimentoval. Vámi doporučené dávkování 3x denně 3 kapky jsem nedodržoval, dávkování jsem i díky Vaší informaci zvýšil na 3x denně 6 kapek. Mohu říci, že žádné vedlejší účinky, které jste mi zmiňoval, se neobjevily ani v náznaku. Nevím, zda mám děkovat CANDIÖL, ale celkově se mi zlepšil vzhled pleti a snad i imunita. I přes několikeré prochladnutí jsem výjimečně dobu mrazů přečkal bez onemocnění. Kdybych s Vámi osobně nejednal, asi bych si Candiöl nekoupil, víte ono těch „zázraků“ po světě běhá hodně, a po několika zklamáních začíná být člověk nejen opatrný, ale i nedůvěřivý. Patří Vám můj dík i uznání.

Přeji Vám tak spokojené zákazníky, jako jsem já.

Jan V.


Milý pane Jane,

děkuji Vám za referenci o CANDIÖLU, která mě samozřejmě potěšila. Co dodat k Vašim pozorováním? Ano v mnohém máte pravdu. Já sám se držím zásady, že každý preparát má svoji kvalitu, své účinky, a vždy se může stát, že pomůže, a nebo taky ne. Jako problém doby vidím fakt, že mnohé prospekty vznikají v reklamních agenturách, kde pohádky mají nejen obrovskou oblibu, ale nacházejí i uplatnění. Není tomu dlouho, dostal jsem od jedné klientky dotaz na přípravek a jako přílohu i naskenovaný příbalový leták, v němž stálo doslova: „…je vysoce účinným v boji proti známým i neznámým parazitům...“ Mám pocit, že tak nějak se rodí „zázraky“, které zmiňujete. Ač se možná jedná i o dobrý přípravek, na serióznosti mu ale proklamování „prokazatelně neprokazatelných“ účinků zcela jistě nepřidá.

CANDIÖL kdysi vznikal jako kompozice éterických olejů, s akcentem na účinnost proti plísním.

Ke slovu se dostaly éterické oleje, které sice nepatří ani k nejjemnějším, ani nejchutnějším, ale mají velmi široké, empiricky ověřené fungicidní, tedy parazitní houby a plísně likvidující účinky. 

A nejen to, příroda jim dala do vínku ještě něco navíc. Jako „vedlejší účinek“, a díky Bohu za něj, vykazuje i silné antimikrobiální a antivirální vlastnosti. Ty jsou dány některými specifickými složkami éterických olejů a ve vhodné kombinaci se pak navíc projevuje jejich synergický účinek. Nelze se tedy divit, že krom plísní (hlavně pak téměř všudypřítomné Candidy albicans) působí i na opravdu široké spektrum různých bakterií a virů. Informace od klientů mi potvrzují, že se CANDIÖL osvědčil např. proti virovým onemocněním, jako jsou běžné opary, i proti pásovému oparu. U bakterií bych pak zmínil např. všeobecně známého zlatého stafylokoka. V praxi je pak jeho užití velice široké. A tak se nelze divit ani několika konstatováním, že krom plísní v trávicím traktu se ztratily i záněty dolních močových cest. Nutno podotknout, že všechna tři sdělení byla od pisatelek, tedy žen. Běžně například CANDIÖL pomáhal při bolestech v krku způsobených nastydnutím. Velice dobře se osvědčily jeho antiseptické a antimikrobiální účinky, pokud se použil jako inhalační olejíček v době kapénkových infekcí. Kromě již zmíněného bych další zajímavost CANDIÖL viděl ve vhodné kombinaci fenolů a monoterpenických alkoholů. Ty zde pak podporují vlastní imunostimulaci organizmu. Tyto účinky sice nejsou tak vyhraněné jako u ELEUTHEROCOCCU, ale přesto, díky za každé zlepšení imunity. No a v závěru bych rád zmínil i fakt, že jako velice pozitivní je nutno hodnotit i schopnost CANDIÖL podpořit látkovou výměnu. No ale abych jen a jen nepěl chválu. Díky svému složení je CANDIÖL sice širokospektrálně velice účinný, ale pokud se nanáší na pokožku, je třeba používat velmi nízké koncentrace, aby ji nedráždil. Tím je míněno kolem půl procenta. Při vnitřním použití a vyšší dávce by se mohlo stát, že CANDIÖL použitý nalačno by mohl zcela výjimečně dráždit žaludeční stěnu. Zde je dobrým řešením žívat jej jednoduše po jídle.

A závěr… Těším se na sdělení uživatelů o dalších objevech možného využití CANDIÖLU 

Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

Není to tak dlouho, co se blížil konec roku, a já jsem rozjímal nad tím, jak ten čas rychle letí. Na stránkách vánoční Aromaterapie jsem čtenářům popřál to, co bych si přál i pro sebe, tedy aby ten nadcházející rok byl lepší a vydařenější než ten předchozí.

Novinky: Změna k lepšímu

Lepší a jemnější. Již při svém zrodu a příchodu na německý trh na začátku osmdesátých let minulého století byly masážní oleje vyrobené výhradně z rostlinných surovin nad očekávání dobře přijímány. Zasloužily se o to jak svými vlastnostmi, tak i svojí kvalitou a účinky.

Novinky: Kufřík - vzorkovnice

Jak asi voní DOBROMYSL? A nejen DOBROMYSL…! Otázky týkající se vůní éterických olejů, ať již jednotlivých či jejich směsí, jsou zcela jistě jedny z nejčastějších. Vzniká problém, jak na ně odpovědět. Popisovat vůně slovy?

Škola aromaterapie: Jalovcový olej

Pokud bychom vytvářeli skupinu VIP éterických olejů, pak olej z jalovcových bobulí by zde v žádném případě nesměl chybět. Snad jen pro upřesnění dodávám, že „jalovců“ je několik desítek, takže v tomto pojednání se budeme věnovat biotypu, který je označován česky jako jalovec obecný, lat. Juniperus communis a slovensky borievka obyčajná.

Škola aromaterapie: Saturejkový olej

Saturejka horská má svůj původ v horských oblastech středomoří. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která má ráda vlhko a teplo, ale snáší velice dobře i chlad.

Škola aromaterapie: Zdravé oleje?

Poslední dobou mají dotazy na téma „zdravosti“ rostlinných olejů sezónu. A nelze se divit. Každý, kdo nějaký olej dodává na trh, nezapomene okamžitě argumentovat posledními vědeckými poznatky, a tak nás ani nemůže překvapit, že ať koupíme, co koupíme, nemáme šanci koupit nic jiného než jen a jen to nejlepší…

Škola aromaterapie: Babyán je zimomřívý!

BADYÁN je natolik zajímavý a příjemně vonící olejíček, že mu zcela jistě věnujeme ještě letos v Aromaterapii vlastní stránku.

Z vašich dopisů: Lecitol miláček či milenec

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zmínila o používání a využívání multifunkčního preparátu Lecitol. Mnohé z vás tento článek oslovil, a proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o další zkušenosti s jeho účinky.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat nejen za čas, který jste věnoval odpovědi na můj mail, ale i za Vaši poradnu po telefonu. CANDIÖL jsem si zakoupil u svého maséra, jak jste mi doporučil, a nezbývá než konstatovat, že je to opravdu vynikající preparát.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

s Vaší kosmetikou pracuji teprve rok, a zároveň ji prodávám zákaznicím. Chtěla jsem Vám za Vaši kosmetiku poděkovat, protože každá zákaznice si z Vašeho sortimentu vybere svoje, od krémů po oleje, přípravky na vlasy, dětské výrobky.

Z vašich dopisů: Zdravím Vás, pane!

V podzimním čísle Aromaterapie píšete o praní v mýdlových ořeších, a tak se chci podělit o zkušenosti pradleny.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku.

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď, FEMISHEU jsem si již objednala. Zároveň bych Vám chtěla především za svou pětiletou dceru poděkovat za preparát MOLUSAN.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaše odpovědi na moje otázky. Nevím, kolik firem se ve světě zabývá výrobou kosmetiky a poskytuje k ní poradenské služby jako Vy.

Z vašich dopisů: Milý pane Hadku,

už je to více než rok, co jsem se rozhodla Vám napsat do Vaší poradny. Důvod byl jednoduchý. Počátek prvního těhotenství, a já dostávala dobré rady zleva i zprava, od známých i odborníků. Občas jsem byla bezradná, neboť ony informace byly ne zřídka i protichůdné.

Co je co: V němém údivu…

Tak jsem se zase po několika dnech vrátil z cest a pustil se do vyřizování došlé hromady mailů. Nějaká ta reklama, tu jsem hned vymazal, a potom několik mailů se stejným obsahem. Nejen pošli to dál, jinak umřeš, ale také několik zajímavých dotazů, co tomu říkám. A abych nezapomněl, i pár odkazů na internet. Zde je onen mail, který mi v uplynulých dnech přišel 14x.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Aromaterapie v Námestove

Námestovo je malé malebné městečko s bohatou historií ležící na břehu Oravské přehrady, obklopené horami Oravskou Magurou a Podbeskydskou vrchovinou. V centru města v obchodním centru Klinec se nachází nedávno otevřené medicínskokosmetické centrum Corrective, kde vás s kosmetikou Aromaterapie Karel Hadek seznámí kosmetičky Veronika a Mirka.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jarní únava

Věčné téma… po před- a povánočním úklidu bytu nás čeká neméně důležitý úklid, a to úklid a očista naší tělesné schránky, která nasbírala z podzimních a zimních nečasů mnoho nečistot.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Kouzelná aromaterapie

Jsem velmi ráda, že jsem poznala účinky Aromaterapie již před 14 lety. V té době jsem měla značný zdravotní problém (už jsem o něm v Aromaterapii psala), a dnes jsem vlastně za něj vděčná, protože jinak bych nepovažovala za nutné dělat pro své zdraví něco jiného, krom návštěvy lékaře.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Plísně

Plísně byly tématem loňské jarní Aromky a já se o nich zmíním i v té letošní. Plísně s námi žijí a nelze se jim ubránit, ovlivňují náš život několika způsoby.

Poradna

Pražská PiP, tedy poradna i prodej

Jedním z často se opakujících dotazů, které se schází ze všech koutů republiky, je otázka, kde se preparáty KH dají pořídit. Odpovídat na ně, že v e-shopu, by sice bylo správné, ale u malých zakázek hraje poštovné vždy značnou roli.

Náš tip: Voňavá Public TV

O tom, že velký zájem o aromaterapii není jen módní záležitostí, asi netřeba nikoho dlouho přesvědčovat. Ani se mi nechce věřit, že již příští rok to bude 20 let, co jsem s aromaterapií přišel do tehdejšího Československa a v Ústí nad Labem se uskutečnil první kurz Aromaterapie.

Náš tip: Cenové rešerše 2009

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zabýval nemilým vývojem cen na trhu s éterickými oleji. Nejsa jasnovidec, tehdy jsem ještě netušil, v jaké síle se projeví fenomén ekonomické krize.

Aktuální téma: Omluva

Rád bych se zde omluvil těm zákazníkům, kterým v tom předvánočním shonu vznikly nějaké problémy.

Aktuální téma: Žádní virové nejsou

Jedním sice zřídkavým, ale o to nepříjemnějším upozorněním, které od klientů dostávám, jsou texty tohoto typu: „Dobrý den, ráda bych udělala na Vašich stránkách objednávku, ale Vaše stránky mi hlásí vir – Trojský kůň – a je problematické je otevřít. Můžete prosím ověřit, zda není někde problém?“

Soutěž: Jarní soutěž

Odpovědi na otázky vánoční soutěže se scházely od vydání Aromaterapie 4/2008 až do uzávěrky soutěže, tedy 7. prosince. Poslední odpověď přišla ještě krátce před půlnocí. Nezbývá než konstatovat, že Ježíšek měl o dostatek pomocníků postaráno.