Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2009

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Plísně

Plísně byly tématem loňské jarní Aromky a já se o nich zmíním i v té letošní. Plísně s námi žijí a nelze se jim ubránit, ovlivňují náš život několika způsoby. Plísně jsou v životním prostředí všudypřítomné. Jejich úkolem v přírodě je vše organické, to co již odumřelo, a je tedy nepotřebné, znovu vrátit do přírodního koloběhu – do země. Stejný úkol mají i v trávicím traktu. Plíseň se nikdy nemůže usadit na zcela zdravé tkáni. Živnou půdu připravují plísním v organizmu neživé látky. Penicilín je vlastně také plíseň, a kolik životů pomohl zachránit, ale vše musí být používáno s rozumem.

Onemocnění vyvolaná plísněmi se dělí do několika skupin: vlastní mykózy, mykotoxikozy způsobené metabolickými produkty a toxiny plísní. Plísně napadají jakoukoli tkáň od kůže až po vnitřní orgány. Rozdělují se na plísně vláknité a kvasinky (pověstná kandidoza). Podstatné je, že plísně zpracovávají cukr, z něhož vytvářejí potřebnou energii, a proto přebytek cukru, ať už zaviněný jeho nadměrným příjmem nebo špatným zpracováním při metabolických chorobách, způsobuje často rozšíření plísní. Než se nám podaří plísně zlikvidovat, musíme vyčistit tkáně od nežádoucích látek (zbytky léků, antibiotika, těžké kovy...). Důležité je upravit metabolizmus, aby se ke tkáním nedostávaly přebytky cukru. To znamená omezit požívání cukrů a škrobů.

S plísněmi máme své zkušenosti téměř všichni. Kandidozy převážně u žen, svědění v intimních partiích, špatně rostoucí nehty na nohách, olupující se kůže rukou nebo nohou. Toto vše nám oznamuje, že jsme hostiteli plísní. Pokud budeme používat preparáty ošetřující pokožku, řešíme povrch, ale nikoli příčinu. Cílená detoxikace je důležitá i při těchto potížích. Preparáty MYKOSAN H a MYKOSAN N byly vytvořeny za účelem ošetřování pokožky a nehtů, INTIMISS, FEMISHEA a HY-INTIMA či HY-INTIM H jsou prospěšné pro intimní partie. FEMISHEA může být i krémem na promazávání pokožky nohou, a to velice účinným hlavně u mužů, kteří mají uzavřenou obuv po celý den, a i přes používání dezinfekčního prostředku THYMICON, který udržuje mikroklima v obuvi, se pokožka stále loupe.

Velice vhodným preparátem, kterého si sama velmi cením, je CANDIÖL. Ten dokáže pomoci i detoxikaci těla. Já osobně začnu již v době zvýšeného přísunu cukru a nezřízeného přejídání... Odplísnění tímto preparátem jsem již jednou podstoupila, a to
v létě, nastartovala jsem organizmus a opravdu se cítila lépe. CANDIÖLEM jsem si zakapávala i nehty palců na nohou, a věřte nevěřte, ony mi po několika letech narostly zdravé. Po dobu jednoho týdne jednou denně kapka CANDIÖLU přímo za nehet,
pokračovat používáním MYKOSANU N a jednou až dvakrát týdně CANDIÖL. Zároveň nasadit vnitřní kúru: dvakrát denně jednu kapku CANDIÖLU po dobu 28 dnů. Pokud se vám tvoří přechodné bílé skvrnky na pokožce, může jít také o plíseň, a zde vám také pomůže detoxikace CANDIÖLEM. Nezapomeňte na pitný režim, nejlepší je pramenitá voda, případně balená bez bublinek. Vnitřní detoxikace je složitější záležitost, proto v případě, že se s aromaterapií teprve seznamujete, doporučuji poradu s lékařem. Je možno podstoupit detoxikaci MUDr. Jonáše, kterou vám pomohou provést odborníci k tomu vyškolení, a aromaterapií tento proces doplníte. U plísní záleží i na tom, jaké preparáty používáte k ošetřování pokožky, zda se kosmetika slučuje s kožním filmem či nikoliv. Tak může vzniknout odlišné pH, což pokožku oslabí, a ta je pak zranitelnější, a tím i ná chylnější k napadení patogenními mikroorganizmy z vnějšku. Volme proto jiné mycí prostředky a pěsticí krémy. Z řady Aromaterapie Karel Hadek si jistě vyberete SO, KO, krém (Leciderma je vhodná pro všechny typy pokožky) i mazací preparát na pokožku těla již tolikrát chválený – Lecitol... Držím vám palce nebo pěsti v boji s plísněmi, ale výsledek, byť nestálý (je zde stálá hrozba reinfekce), stojí za to...

Michaela Švorcová,
e-mail: salonaura@seznam.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Není to tak dlouho, co se blížil konec roku, a já jsem rozjímal nad tím, jak ten čas rychle letí. Na stránkách vánoční Aromaterapie jsem čtenářům popřál to, co bych si přál i pro sebe, tedy aby ten nadcházející rok byl lepší a vydařenější než ten předchozí.

Novinky: Změna k lepšímu

Lepší a jemnější. Již při svém zrodu a příchodu na německý trh na začátku osmdesátých let minulého století byly masážní oleje vyrobené výhradně z rostlinných surovin nad očekávání dobře přijímány. Zasloužily se o to jak svými vlastnostmi, tak i svojí kvalitou a účinky.

Novinky: Kufřík - vzorkovnice

Jak asi voní DOBROMYSL? A nejen DOBROMYSL…! Otázky týkající se vůní éterických olejů, ať již jednotlivých či jejich směsí, jsou zcela jistě jedny z nejčastějších. Vzniká problém, jak na ně odpovědět. Popisovat vůně slovy?

Škola aromaterapie: Jalovcový olej

Pokud bychom vytvářeli skupinu VIP éterických olejů, pak olej z jalovcových bobulí by zde v žádném případě nesměl chybět. Snad jen pro upřesnění dodávám, že „jalovců“ je několik desítek, takže v tomto pojednání se budeme věnovat biotypu, který je označován česky jako jalovec obecný, lat. Juniperus communis a slovensky borievka obyčajná.

Škola aromaterapie: Saturejkový olej

Saturejka horská má svůj původ v horských oblastech středomoří. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která má ráda vlhko a teplo, ale snáší velice dobře i chlad.

Škola aromaterapie: Zdravé oleje?

Poslední dobou mají dotazy na téma „zdravosti“ rostlinných olejů sezónu. A nelze se divit. Každý, kdo nějaký olej dodává na trh, nezapomene okamžitě argumentovat posledními vědeckými poznatky, a tak nás ani nemůže překvapit, že ať koupíme, co koupíme, nemáme šanci koupit nic jiného než jen a jen to nejlepší…

Škola aromaterapie: Babyán je zimomřívý!

BADYÁN je natolik zajímavý a příjemně vonící olejíček, že mu zcela jistě věnujeme ještě letos v Aromaterapii vlastní stránku.

Z vašich dopisů: Lecitol miláček či milenec

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zmínila o používání a využívání multifunkčního preparátu Lecitol. Mnohé z vás tento článek oslovil, a proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o další zkušenosti s jeho účinky.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat nejen za čas, který jste věnoval odpovědi na můj mail, ale i za Vaši poradnu po telefonu. CANDIÖL jsem si zakoupil u svého maséra, jak jste mi doporučil, a nezbývá než konstatovat, že je to opravdu vynikající preparát.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

s Vaší kosmetikou pracuji teprve rok, a zároveň ji prodávám zákaznicím. Chtěla jsem Vám za Vaši kosmetiku poděkovat, protože každá zákaznice si z Vašeho sortimentu vybere svoje, od krémů po oleje, přípravky na vlasy, dětské výrobky.

Z vašich dopisů: Zdravím Vás, pane!

V podzimním čísle Aromaterapie píšete o praní v mýdlových ořeších, a tak se chci podělit o zkušenosti pradleny.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku.

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď, FEMISHEU jsem si již objednala. Zároveň bych Vám chtěla především za svou pětiletou dceru poděkovat za preparát MOLUSAN.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaše odpovědi na moje otázky. Nevím, kolik firem se ve světě zabývá výrobou kosmetiky a poskytuje k ní poradenské služby jako Vy.

Z vašich dopisů: Milý pane Hadku,

už je to více než rok, co jsem se rozhodla Vám napsat do Vaší poradny. Důvod byl jednoduchý. Počátek prvního těhotenství, a já dostávala dobré rady zleva i zprava, od známých i odborníků. Občas jsem byla bezradná, neboť ony informace byly ne zřídka i protichůdné.

Co je co: V němém údivu…

Tak jsem se zase po několika dnech vrátil z cest a pustil se do vyřizování došlé hromady mailů. Nějaká ta reklama, tu jsem hned vymazal, a potom několik mailů se stejným obsahem. Nejen pošli to dál, jinak umřeš, ale také několik zajímavých dotazů, co tomu říkám. A abych nezapomněl, i pár odkazů na internet. Zde je onen mail, který mi v uplynulých dnech přišel 14x.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Aromaterapie v Námestove

Námestovo je malé malebné městečko s bohatou historií ležící na břehu Oravské přehrady, obklopené horami Oravskou Magurou a Podbeskydskou vrchovinou. V centru města v obchodním centru Klinec se nachází nedávno otevřené medicínskokosmetické centrum Corrective, kde vás s kosmetikou Aromaterapie Karel Hadek seznámí kosmetičky Veronika a Mirka.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jarní únava

Věčné téma… po před- a povánočním úklidu bytu nás čeká neméně důležitý úklid, a to úklid a očista naší tělesné schránky, která nasbírala z podzimních a zimních nečasů mnoho nečistot.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Kouzelná aromaterapie

Jsem velmi ráda, že jsem poznala účinky Aromaterapie již před 14 lety. V té době jsem měla značný zdravotní problém (už jsem o něm v Aromaterapii psala), a dnes jsem vlastně za něj vděčná, protože jinak bych nepovažovala za nutné dělat pro své zdraví něco jiného, krom návštěvy lékaře.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Plísně

Plísně byly tématem loňské jarní Aromky a já se o nich zmíním i v té letošní. Plísně s námi žijí a nelze se jim ubránit, ovlivňují náš život několika způsoby.

Poradna

Pražská PiP, tedy poradna i prodej

Jedním z často se opakujících dotazů, které se schází ze všech koutů republiky, je otázka, kde se preparáty KH dají pořídit. Odpovídat na ně, že v e-shopu, by sice bylo správné, ale u malých zakázek hraje poštovné vždy značnou roli.

Náš tip: Voňavá Public TV

O tom, že velký zájem o aromaterapii není jen módní záležitostí, asi netřeba nikoho dlouho přesvědčovat. Ani se mi nechce věřit, že již příští rok to bude 20 let, co jsem s aromaterapií přišel do tehdejšího Československa a v Ústí nad Labem se uskutečnil první kurz Aromaterapie.

Náš tip: Cenové rešerše 2009

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zabýval nemilým vývojem cen na trhu s éterickými oleji. Nejsa jasnovidec, tehdy jsem ještě netušil, v jaké síle se projeví fenomén ekonomické krize.

Aktuální téma: Omluva

Rád bych se zde omluvil těm zákazníkům, kterým v tom předvánočním shonu vznikly nějaké problémy.

Aktuální téma: Žádní virové nejsou

Jedním sice zřídkavým, ale o to nepříjemnějším upozorněním, které od klientů dostávám, jsou texty tohoto typu: „Dobrý den, ráda bych udělala na Vašich stránkách objednávku, ale Vaše stránky mi hlásí vir – Trojský kůň – a je problematické je otevřít. Můžete prosím ověřit, zda není někde problém?“

Soutěž: Jarní soutěž

Odpovědi na otázky vánoční soutěže se scházely od vydání Aromaterapie 4/2008 až do uzávěrky soutěže, tedy 7. prosince. Poslední odpověď přišla ještě krátce před půlnocí. Nezbývá než konstatovat, že Ježíšek měl o dostatek pomocníků postaráno.