Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2009

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Kouzelná aromaterapie

Jsem velmi ráda, že jsem poznala účinky Aromaterapie již před 14 lety. V té době jsem měla značný zdravotní problém (už jsem o něm v Aromaterapii psala), a dnes jsem vlastně za něj vděčná, protože jinak bych nepovažovala za nutné dělat pro své zdraví něco jiného, krom návštěvy lékaře. 

Když jsem objevila vynikající účinky Aromaterapie na mé zdraví, včetně zjevného vylepšení stavu pleti, začala jsem se cítit lépe… Bylo to úžasné a troufnu si říci, že z úžasu nevycházím ani nyní po tolika letech! 

Proto, když jsem zvažovala, o čem tento článek napíši, udělala jsem si soupis výrobků, které mají vynikající účinky a jsou velmi prospěšné současně jak pro zdraví, tak i pro krásu… Ke svému úžasu jsem zjistila, že bych se chtěla zmínit o tolika výrobcích, že by to vypadalo jako opisování katalogu aromaterapeutických preparátů.

Tak zkusím z praxe popsat některé problémy a poznatky klientek a klientů a jak jim používání výrobků pomohlo.

Jistě mi dáte za pravdu, že by bylo naivní si myslet, že dlouhodobý problém s pletí se vyřeší jen vnějším používáním nějakých výrobků (jak se nám snaží tvrdit reklamy). Ale vcelku zdárně to jde v kombinaci s vnitřním užíváním, ať již máme na mysli vhodnou stravu, či aromaterapeutické preparáty, jelikož tento problém má zcela jistě prvopočátek někde uvnitř těla. Nejčastěji je příčinou nesprávné fungování např. jater, ledvin, „nepořádek“ ve střevech, rozkolísanost hormonů. Zkrátka nefunguje správně vylučování odpadních látek z těla. Až často slýchávám, že člověk postižený nějakým problémem s pletí si začne stěžovat, že mívá zácpu nebo naopak průjem, že se budí v noci, většinou okolo jedné hodiny, že ho často pálívá žáha, má bolesti páteře, je stále unavený… A také dodá, že málo pije vodu, protože nemá žízeň, na pohyb nemá čas a má sedavé zaměstnání…

Pokud se vše nedá trochu do pořádku, nemůže nikdo čekat větší zlepšení a nakonec se s problémy začne smiřovat - jako s něčím neřešitelným. Za předpokladu, že je člověk ochoten něco změnit, výsledek se vždy dostaví. Často se v duchu pousměji, když uslyším: Vždyť to už tak musí být, že? Jen dodám, nemusí. A opravdu nemusí!

Ani sebelepší popis nenahradí odbornou konzultaci a zvážení všech okolností, které se k danému problému váží a které by laik vůbec nedával do souvislosti se svým problémem. 

Ze svých zkušeností vím, jak velice prospěšné je měsíční užívání CANDIÖLU. Nejen, že ve střevech „uklidí“, ale dozvěděla jsem se od paní, která užívá mnoho léků, že se cítí lépe (užívá i ELEUTHEROCOCC 3x denně 15 kapek). Dokonce se jí přestal tvořit zubní kámen, který chodila odstraňovat co půl roku, nic příjemného to prý není. I paní zubařka se divila, jak je možné, že letitý problém skoro zmizel. Je to proto, že éterické oleje a preparáty s jejich obsahem jsou vlastně takové malé, nenápadné zázraky. Např. levandulový éterický olej zhojí poranění i spáleniny tak rychle, že tomu člověk, který to zažil poprvé, nemůže ani uvěřit.

Velice mě těší, že i muži začínají na tyto výrobky „slyšet“ a mám velkou radost, když vidím, jak se doslova mění před očima, protože pocítí úlevu, velice rychle se vytrácí i únava. V Aromaterapii č. 3/2008 jsem psala o třech výrobcích: ELEUTHEROCOCCU, DÝŇOVÉM OLEJI a éterickém oleji z MÁTY PEPRNÉ. Tato kombinace je velice účinná v začátcích, pak se dle potřeb přidávají i jiné výrobky – je to velice individuální, ale spolehlivé, a hlavně účinné. Lidé většinou chtějí vylepšit pleť obličeje, protože tam je problém nejvíce vidět. To, co však vidět není, ale obtěžuje mnohem víc, jsou bolesti kloubů, páteře, problémy se zácpou či naopak průjmy, stálá únava, podrážděnost, deprese… To se však většinou nepozná na první pohled, a tak se s tím jaksi smiřují. Je pak radost vidět takového člověka, který nakonec více ocení úlevu od bolesti, než zlepšení pleti, které se také téměř vždy dostaví.

Dost často se setkávám s problémy očních víček – svědivost, po ránu slepená víčka...

Velice zdatným pomocníkem je pleťová voda HŘEBÍČKOVÁ. To je doslova balzám pro úlevu od těchto problémů. 

Všichni víme, že prevence je daleko lepší, než zvládání již vzniklých potíží.


Kdo si zvyknul ošetřovat pleť postupem:

  1. Mycí olej dle typu pleti
  2. Pleťová voda, či tonikum dle typu pleti
  3. Regenerační olej nebo krém dle typu pleti

... to vše ráno a večer, určitě poznal zlepšení a možná i zkrásnění pleti.

 
Každý si určitě najde svůj oblíbený přípravek a za velice krátkou dobu pozná pozitivní změny. Mě velice oslovila novinka, krém Leciderma. Moje pleť by řekla, že je to pro ni takový malý zázrak. Tak bych mohla psát o mnoha dalších preparátech, protože
jsou prostě úžasné! Když nevíte, co je pro Vás nezbytně nutné a jak vlastně začít, nechte si poradit od toho, kdo už má zkušenosti, Aromaterapií se zabývá, a zamiloval si ji!!! Díky vynikajícím kurzům pana Karla Hadka, je nás „nadšenců“ už hodně.

Kolarčíková Vlastimila – kosmetička-aromaterapeutka
E-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Není to tak dlouho, co se blížil konec roku, a já jsem rozjímal nad tím, jak ten čas rychle letí. Na stránkách vánoční Aromaterapie jsem čtenářům popřál to, co bych si přál i pro sebe, tedy aby ten nadcházející rok byl lepší a vydařenější než ten předchozí.

Novinky: Změna k lepšímu

Lepší a jemnější. Již při svém zrodu a příchodu na německý trh na začátku osmdesátých let minulého století byly masážní oleje vyrobené výhradně z rostlinných surovin nad očekávání dobře přijímány. Zasloužily se o to jak svými vlastnostmi, tak i svojí kvalitou a účinky.

Novinky: Kufřík - vzorkovnice

Jak asi voní DOBROMYSL? A nejen DOBROMYSL…! Otázky týkající se vůní éterických olejů, ať již jednotlivých či jejich směsí, jsou zcela jistě jedny z nejčastějších. Vzniká problém, jak na ně odpovědět. Popisovat vůně slovy?

Škola aromaterapie: Jalovcový olej

Pokud bychom vytvářeli skupinu VIP éterických olejů, pak olej z jalovcových bobulí by zde v žádném případě nesměl chybět. Snad jen pro upřesnění dodávám, že „jalovců“ je několik desítek, takže v tomto pojednání se budeme věnovat biotypu, který je označován česky jako jalovec obecný, lat. Juniperus communis a slovensky borievka obyčajná.

Škola aromaterapie: Saturejkový olej

Saturejka horská má svůj původ v horských oblastech středomoří. Jedná se o nenáročnou rostlinu, která má ráda vlhko a teplo, ale snáší velice dobře i chlad.

Škola aromaterapie: Zdravé oleje?

Poslední dobou mají dotazy na téma „zdravosti“ rostlinných olejů sezónu. A nelze se divit. Každý, kdo nějaký olej dodává na trh, nezapomene okamžitě argumentovat posledními vědeckými poznatky, a tak nás ani nemůže překvapit, že ať koupíme, co koupíme, nemáme šanci koupit nic jiného než jen a jen to nejlepší…

Škola aromaterapie: Babyán je zimomřívý!

BADYÁN je natolik zajímavý a příjemně vonící olejíček, že mu zcela jistě věnujeme ještě letos v Aromaterapii vlastní stránku.

Z vašich dopisů: Lecitol miláček či milenec

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zmínila o používání a využívání multifunkčního preparátu Lecitol. Mnohé z vás tento článek oslovil, a proto jsem se rozhodla se s vámi podělit o další zkušenosti s jeho účinky.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat nejen za čas, který jste věnoval odpovědi na můj mail, ale i za Vaši poradnu po telefonu. CANDIÖL jsem si zakoupil u svého maséra, jak jste mi doporučil, a nezbývá než konstatovat, že je to opravdu vynikající preparát.

Z vašich dopisů: Dobrý den, pane Hadku,

s Vaší kosmetikou pracuji teprve rok, a zároveň ji prodávám zákaznicím. Chtěla jsem Vám za Vaši kosmetiku poděkovat, protože každá zákaznice si z Vašeho sortimentu vybere svoje, od krémů po oleje, přípravky na vlasy, dětské výrobky.

Z vašich dopisů: Zdravím Vás, pane!

V podzimním čísle Aromaterapie píšete o praní v mýdlových ořeších, a tak se chci podělit o zkušenosti pradleny.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku.

Moc Vám děkuji za rychlou odpověď, FEMISHEU jsem si již objednala. Zároveň bych Vám chtěla především za svou pětiletou dceru poděkovat za preparát MOLUSAN.

Z vašich dopisů: Vážený pane Hadku,

chtěl bych Vám poděkovat za Vaše odpovědi na moje otázky. Nevím, kolik firem se ve světě zabývá výrobou kosmetiky a poskytuje k ní poradenské služby jako Vy.

Z vašich dopisů: Milý pane Hadku,

už je to více než rok, co jsem se rozhodla Vám napsat do Vaší poradny. Důvod byl jednoduchý. Počátek prvního těhotenství, a já dostávala dobré rady zleva i zprava, od známých i odborníků. Občas jsem byla bezradná, neboť ony informace byly ne zřídka i protichůdné.

Co je co: V němém údivu…

Tak jsem se zase po několika dnech vrátil z cest a pustil se do vyřizování došlé hromady mailů. Nějaká ta reklama, tu jsem hned vymazal, a potom několik mailů se stejným obsahem. Nejen pošli to dál, jinak umřeš, ale také několik zajímavých dotazů, co tomu říkám. A abych nezapomněl, i pár odkazů na internet. Zde je onen mail, který mi v uplynulých dnech přišel 14x.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Aromaterapie v Námestove

Námestovo je malé malebné městečko s bohatou historií ležící na břehu Oravské přehrady, obklopené horami Oravskou Magurou a Podbeskydskou vrchovinou. V centru města v obchodním centru Klinec se nachází nedávno otevřené medicínskokosmetické centrum Corrective, kde vás s kosmetikou Aromaterapie Karel Hadek seznámí kosmetičky Veronika a Mirka.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Jarní únava

Věčné téma… po před- a povánočním úklidu bytu nás čeká neméně důležitý úklid, a to úklid a očista naší tělesné schránky, která nasbírala z podzimních a zimních nečasů mnoho nečistot.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Kouzelná aromaterapie

Jsem velmi ráda, že jsem poznala účinky Aromaterapie již před 14 lety. V té době jsem měla značný zdravotní problém (už jsem o něm v Aromaterapii psala), a dnes jsem vlastně za něj vděčná, protože jinak bych nepovažovala za nutné dělat pro své zdraví něco jiného, krom návštěvy lékaře.

Zajímavosti, zkušenosti a rady uživatelů: Plísně

Plísně byly tématem loňské jarní Aromky a já se o nich zmíním i v té letošní. Plísně s námi žijí a nelze se jim ubránit, ovlivňují náš život několika způsoby.

Poradna

Pražská PiP, tedy poradna i prodej

Jedním z často se opakujících dotazů, které se schází ze všech koutů republiky, je otázka, kde se preparáty KH dají pořídit. Odpovídat na ně, že v e-shopu, by sice bylo správné, ale u malých zakázek hraje poštovné vždy značnou roli.

Náš tip: Voňavá Public TV

O tom, že velký zájem o aromaterapii není jen módní záležitostí, asi netřeba nikoho dlouho přesvědčovat. Ani se mi nechce věřit, že již příští rok to bude 20 let, co jsem s aromaterapií přišel do tehdejšího Československa a v Ústí nad Labem se uskutečnil první kurz Aromaterapie.

Náš tip: Cenové rešerše 2009

V minulém vydání časopisu Aromaterapie jsem se zabýval nemilým vývojem cen na trhu s éterickými oleji. Nejsa jasnovidec, tehdy jsem ještě netušil, v jaké síle se projeví fenomén ekonomické krize.

Aktuální téma: Omluva

Rád bych se zde omluvil těm zákazníkům, kterým v tom předvánočním shonu vznikly nějaké problémy.

Aktuální téma: Žádní virové nejsou

Jedním sice zřídkavým, ale o to nepříjemnějším upozorněním, které od klientů dostávám, jsou texty tohoto typu: „Dobrý den, ráda bych udělala na Vašich stránkách objednávku, ale Vaše stránky mi hlásí vir – Trojský kůň – a je problematické je otevřít. Můžete prosím ověřit, zda není někde problém?“

Soutěž: Jarní soutěž

Odpovědi na otázky vánoční soutěže se scházely od vydání Aromaterapie 4/2008 až do uzávěrky soutěže, tedy 7. prosince. Poslední odpověď přišla ještě krátce před půlnocí. Nezbývá než konstatovat, že Ježíšek měl o dostatek pomocníků postaráno.