Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2021

Proč miluji Altheu?

Když jsem v jednom z minulých čísel psala o své lásce k jalovci, trochu jsem opomněla zmínit krém ALTHEA. A to by rozhodně byla velká škoda.

Jak roky přibývají, začíná se to projevovat i v obličeji. První, čeho jsem si začala všímat, byly rozšířené žilky v obličeji (zejména v oblasti nosu) nebo také tzv. venektázie. Vznikají v důsledku snížené kvality elastických vláken v žilní stěně, která ztrácí svoji pružnost. Tento estetický problém má nejčastěji genetický původ, zvláště ve spojení s nadměrným sluněním.

A tak jsem chtě nechtě byla nucena z mojí milované LECIDERMY SHEA NEUTRAL přesedlat na ALTHEU. A nikdy toho nebudu litovat!

Přiznám se, že jsem od ní žádný velký zázrak nečekala, a proto jsem byla již po prvním použití mile překvapena.

 

Moje zkušenost:

Velmi rychle se vstřebává.

Nezanechává mastný pocit.

Udrží vlhkost v pleti po celý den.

Časem se začaly žilky stahovat a pleť přestala mít červený nádech.

Díky obsahu jalovcového oleje zmizí otoky jak mávnutím kouzelné hůlky, než ráno dorazím do práce.

Kvalitní vybrané rostlinné oleje zajistí, že mám tváře jak dětskou prdelku. (O to jde, že, dámy. J ) Chtěla jsem říci hebké…

V případě zánětu si s ním éterické oleje z levandule, heřmánku a citronu raz dva poradí.

Výsledkem je hedvábná pleť, které se budete chtít dotýkat po celý den.

Stačí vetřít 2× denně malé množství krému do očištěné pleti ošetřené JALOVCOVOU nebo LEVANDULOVOU PLEŤOVOU VODOU.

Krém ALTHEA nabízíme i ve variantě s ochranným slunečním faktorem 6 pro jarní a letní období. Těm, kteří dávají přednost olejům, udělá radost regenerační obličejový olej také s ochranným faktorem, ale i bez něj.

ALTHEA je moje nová láska, která není jen pro staré*.

*pozn. redakce – alt = něm. STARÝ

 

 

Lenka Rigová

Ohlédnutí za končícím rokem

V každém roce dochází ke změnám. Přichází něco nového, končí to, co bylo nové kdysi. Přichází změny nutné i ty dlouho plánované.

Informace k objednávkám

I v letošním roce bychom vám chtěli udělat radost a poděkovat za vaši přízeň. Prvním dárkem je VÁNOČNÍ SLEVA 15 % na výrobky z našeho e-shopu www.aromakh.cz. Sleva platí od 5.11. do 5.12.2021.

Novinky COPACOOL a COPATHERM Pro sportem namáhané i věkem poznamenané klouby a svaly

V loňském roce se v našem sortimentu nově objevila KOPAIVA, éterický olej typický vysokým obsahem β-karyofylenu. Tato silice s pryskyřičným aromatem působí silně protizánětlivě, regeneračně a dokáže pomoci při tlumení bolesti.

Voňavý ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Překvapením letošního roku je VOŇAVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ, kterým Vám chceme zpříjemnit předvánoční čas. V dřevěné krabičce z masivního dřeva se ukrývá 24 malých lahviček éterických olejů nebo jejich směsí různých vůní.

Vánoční aromaterapie

Sešel se rok s rokem a Vánoce již opět stojí přede dveřmi. Vánoce v sobě skrývají mnohá kouzla a půvaby. Jsou to nejkrásnější svátky roku, svátky klidu, pohody, svátky v kruhu rodinném. Vánoce povětšinou trávíme v kruhu svých blízkých.

Vetiverový olej

Rostlina, z níž se pojednávaný olej vyzískává, pochází z tropických oblastí. Původem je z Indie, byť v dnešní době je pěstována i v dalších tropických oblastech světa, jako je Čína, Indonésie, Brazílie, Haiti, Paraguay a třeba i na ostrovech Cejlon a Réunion.

Plísně v zažívacím traktu

Nepříjemnými potížemi převážně u jedinců středního a vyššího věku je svědivost v oblasti konečníku. Nicméně, v žádném případě nelze toto svědění označit za bezdůvodné. Takto postižení jedinci mívají krom zmíněné svědivosti ještě mnohé další specifické průvodní problémy.

Voňavá cesta smrkového éterického oleje z Tyrolska

Příjemná jehličnanová vůně smrku ztepilého potěší snad každý nos. S nástupem chladnějšího ročního období při nákupu padne volba na tento éterický olej určitě častěji než za horkého července. Jehličnany v nás evokují blížící se vánoční naladění.

Jak pomocí aromaterapie pečovat o posed cyklistů?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku.

Proč miluji Altheu?

Když jsem v jednom z minulých čísel psala o své lásce k jalovci, trochu jsem opomněla zmínit krém ALTHEA. A to by rozhodně byla velká škoda. Jak roky přibývají, začíná se to projevovat i v obličeji.

Vůně vyvolávající vzpomínky aneb čichová paměť

Zavřete oči a nadechněte se. Co cítíte? Není vám ta vůně poněkud povědomá? Určitě se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, které vás svou vůní teleportovalo o několik desítek let do minulosti nebo tisíce kilometrů daleko.

Co by byly Vánoce bez pohádek

Co by byly pohádky bez Popelky? Co by byla Popelka bez svého ztraceného střevíčku…? Jenže na to musíte mít dámy (i pánové) hedvábnou nožku a hladkou patu, aby střevíček padl jako ulitý.

Přípravky pro děti

Pěkný den, ráda bych se s vámi podělila o svou dobrou zkušenost. V červnu se mi narodila dcera, u které jsem se rozhodla používat Vaši kosmetiku, protože už roky ji sama také používám.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce máme za dveřmi a je čas přemýšlet o dárcích pod stromeček. Výběrem voňavého dárku ať už v podobě éterických olejů nebo speciálního výrobku uděláte radost svým blízkým.