Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2021

Jak pomocí aromaterapie pečovat o posed cyklistů?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku. Výroba sedel je technologicky náročný a hlavně dlouhotrvající proces. Co ale dělat, když chceme zkvalitnit náš posed už dnes? U nás se držíme zásady, že výběr správného sedla jde ruku v ruce s péčí o sedací partie, a proto jsme se v mezidobí rozhodli vyvinout produkt, který na českém trhu doposud chyběl. Naší vizí byl funkční produkt z ryze přírodních ingrediencí, ochranný krém, který je v cyklistické komunitě znám jako tzv. chamois krém (pozn. slovo chamois pochází z francouzštiny a vyslovuje se šamoá).

První typy chamois krémů se používaly již ve 40. letech 20. století. Tehdy byly vložky v cyklistických kraťasech vyráběny z jelenice či jemné buvolí usně. Ty byly potřeba po častém používání a praní změkčovat a pomocí krému omezit tření pokožky. Samotné slovo chamois lze do češtiny přeložit jako buvolí useň nebo horský kamzík. Dodnes se však mezinárodně používá jako označení pro vložky cyklistických kraťasů, které se již vyrábí převážně ze syntetických materiálů.

Náš chamois krém je nejlepší aplikovat 5 až 20 minut před jízdou přímo na kůži v oblasti sedacích partií a třísel. Aplikovat lze také přímo na vložku cyklistických kalhot, kde dochází ke tření pokožky s oblečením a cyklistickým sedlem. Krém pomáhá k hydrataci pokožky, snížení tření a k prevenci bakteriálních a mykotických infekcí na kůži.

Vývoj a testování zabralo několik náročných měsíců. Už na samotném začátku jsme si uvědomili, že klíčem k úspěchu je najít někoho, kdo perfektně rozumí péči o tělo a má kladný vztah k cyklistice. Málokdy se v osobním či pracovním životě stane, že potkáte partnera, který perfektně naplní všechny náročné požadavky bez jediné výhrady. Nám se to povedlo. Díky trpělivosti a vstřícnosti našich partnerů ze společnosti 1. Aromaterapeutická KH a.s., která má ve svých řadách několik zapálených cyklistů a cyklistek, se zrodil produkt Smiling Butt Cream. Více o produktu a o vývoji sedel na míru se můžete dočíst na webových stránkách www.posedla.cz.

 

 

Jiří Dužár a Martin Řípa
zakladatelé společnosti Posedla

 

Ohlédnutí za končícím rokem

V každém roce dochází ke změnám. Přichází něco nového, končí to, co bylo nové kdysi. Přichází změny nutné i ty dlouho plánované.

Informace k objednávkám

I v letošním roce bychom vám chtěli udělat radost a poděkovat za vaši přízeň. Prvním dárkem je VÁNOČNÍ SLEVA 15 % na výrobky z našeho e-shopu www.aromakh.cz. Sleva platí od 5.11. do 5.12.2021.

Novinky COPACOOL a COPATHERM Pro sportem namáhané i věkem poznamenané klouby a svaly

V loňském roce se v našem sortimentu nově objevila KOPAIVA, éterický olej typický vysokým obsahem β-karyofylenu. Tato silice s pryskyřičným aromatem působí silně protizánětlivě, regeneračně a dokáže pomoci při tlumení bolesti.

Voňavý ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Překvapením letošního roku je VOŇAVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ, kterým Vám chceme zpříjemnit předvánoční čas. V dřevěné krabičce z masivního dřeva se ukrývá 24 malých lahviček éterických olejů nebo jejich směsí různých vůní.

Vánoční aromaterapie

Sešel se rok s rokem a Vánoce již opět stojí přede dveřmi. Vánoce v sobě skrývají mnohá kouzla a půvaby. Jsou to nejkrásnější svátky roku, svátky klidu, pohody, svátky v kruhu rodinném. Vánoce povětšinou trávíme v kruhu svých blízkých.

Vetiverový olej

Rostlina, z níž se pojednávaný olej vyzískává, pochází z tropických oblastí. Původem je z Indie, byť v dnešní době je pěstována i v dalších tropických oblastech světa, jako je Čína, Indonésie, Brazílie, Haiti, Paraguay a třeba i na ostrovech Cejlon a Réunion.

Plísně v zažívacím traktu

Nepříjemnými potížemi převážně u jedinců středního a vyššího věku je svědivost v oblasti konečníku. Nicméně, v žádném případě nelze toto svědění označit za bezdůvodné. Takto postižení jedinci mívají krom zmíněné svědivosti ještě mnohé další specifické průvodní problémy.

Voňavá cesta smrkového éterického oleje z Tyrolska

Příjemná jehličnanová vůně smrku ztepilého potěší snad každý nos. S nástupem chladnějšího ročního období při nákupu padne volba na tento éterický olej určitě častěji než za horkého července. Jehličnany v nás evokují blížící se vánoční naladění.

Jak pomocí aromaterapie pečovat o posed cyklistů?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku.

Proč miluji Altheu?

Když jsem v jednom z minulých čísel psala o své lásce k jalovci, trochu jsem opomněla zmínit krém ALTHEA. A to by rozhodně byla velká škoda. Jak roky přibývají, začíná se to projevovat i v obličeji.

Vůně vyvolávající vzpomínky aneb čichová paměť

Zavřete oči a nadechněte se. Co cítíte? Není vám ta vůně poněkud povědomá? Určitě se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, které vás svou vůní teleportovalo o několik desítek let do minulosti nebo tisíce kilometrů daleko.

Co by byly Vánoce bez pohádek

Co by byly pohádky bez Popelky? Co by byla Popelka bez svého ztraceného střevíčku…? Jenže na to musíte mít dámy (i pánové) hedvábnou nožku a hladkou patu, aby střevíček padl jako ulitý.

Přípravky pro děti

Pěkný den, ráda bych se s vámi podělila o svou dobrou zkušenost. V červnu se mi narodila dcera, u které jsem se rozhodla používat Vaši kosmetiku, protože už roky ji sama také používám.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce máme za dveřmi a je čas přemýšlet o dárcích pod stromeček. Výběrem voňavého dárku ať už v podobě éterických olejů nebo speciálního výrobku uděláte radost svým blízkým.