Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 4/2021

Vánoční aromaterapie

Sešel se rok s rokem a Vánoce již opět stojí přede dveřmi. Vánoce v sobě skrývají mnohá kouzla a půvaby. Jsou to nejkrásnější svátky roku, svátky klidu, pohody, svátky v kruhu rodinném. Vánoce povětšinou trávíme v kruhu svých blízkých. Vánoční náladu ovšem nevytváří jen rozzářený stromeček, voňavé cukroví, tradiční sváteční jídlo a spousta dárků. S vánočními svátky jsou úzce spjaty pro tyto dny i typické vůně. Vůně však nejsou jen pouhý příjemný vjem, mají schopnost působit na naše čichové senzory a aktivovat tělo i mysl.

Vánoční atmosféru může dokonale podpořit a doplnit i aromaterapie se svými éterickými oleji, ať již ve specifických kompozicích vánočních směsí nebo aromaterapeutických přípravcích s jejich obsahem. Na vůně organismus každého jedince reaguje vždy velice intenzivně, na tom je založena podstata blahodárných účinků aromaterapie. Na vytvoření příjemné vánoční atmosféry našich domovů excelentně poslouží bohatá nabídka našich vánočních směsí. Jejich využití je velice široké. Mohou posloužit jak v aromalampě, zvlhčovačích vzduchu, ale i nakapány na keramiku k tomu určenou, kousku bavlny či buničiny. Provoní své okolí a stanou se nedílnou součástí kouzla Vánoc.

V naší nabídce naleznete i další přípravky, jejichž široké použití je specifické právě v chladném ročním období. Na mysli mám koupelové oleje. Napomáhají překonávat důsledky nepřízně počasí, typické pro toto roční období. Při prochladnutí nám voňavá koupel daruje nejen své teplo, ale i zlepší náladu. Magickou a příjemně teplou vůní Vás potěší i sprchovací olej HVĚZDA. Podpoří relaxaci po předvánočním shonu, tak i pohodový průběh svátečních dnů. Vánoční období je též specifické nejkratšími dny, tedy nedostatkem denního světla, o slunečním svitu nemluvě. To je důvod, proč se  u mnoha jedinců objevuje splín, tedy zhoršení nálady. I zde nabízí aromaterapie svoji pomoc.

O éterických olejích lze říci, že přináší slunko do duše i těla. Jakmile se dostane pachová informace éterických olejů do mozku, stimulují uvolňování neurotransmiterů, jako je noradrenalin a serotonin, tím aktivují produkci vlastních „hormonů štěstí“ v těle – endorfinů. Tento pozitivní účinek nám poskytnou jak inhalace éterických olejů, tak koupele, případně i masáže.

 

Vánoční směsi éterických olejů:

VÁNOČNÍ VŮNĚ

VÁNOČNÍ VEČER

JEŽÍŠEK

VÁNOČNÍ POHÁDKA

ROMATICKÉ VÁNOCE

VÁNOČNÍ KOLEDA

VÁNOČNÍ SEN

VOŇAVÉ VÁNOCE

VÁNOČNÍ DÁREK

VÁNOČNÍ NÁLADA

 

 

Karel Hadek

Ohlédnutí za končícím rokem

V každém roce dochází ke změnám. Přichází něco nového, končí to, co bylo nové kdysi. Přichází změny nutné i ty dlouho plánované.

Informace k objednávkám

I v letošním roce bychom vám chtěli udělat radost a poděkovat za vaši přízeň. Prvním dárkem je VÁNOČNÍ SLEVA 15 % na výrobky z našeho e-shopu www.aromakh.cz. Sleva platí od 5.11. do 5.12.2021.

Novinky COPACOOL a COPATHERM Pro sportem namáhané i věkem poznamenané klouby a svaly

V loňském roce se v našem sortimentu nově objevila KOPAIVA, éterický olej typický vysokým obsahem β-karyofylenu. Tato silice s pryskyřičným aromatem působí silně protizánětlivě, regeneračně a dokáže pomoci při tlumení bolesti.

Voňavý ADVENTNÍ KALENDÁŘ

Překvapením letošního roku je VOŇAVÝ ADVENTNÍ KALENDÁŘ, kterým Vám chceme zpříjemnit předvánoční čas. V dřevěné krabičce z masivního dřeva se ukrývá 24 malých lahviček éterických olejů nebo jejich směsí různých vůní.

Vánoční aromaterapie

Sešel se rok s rokem a Vánoce již opět stojí přede dveřmi. Vánoce v sobě skrývají mnohá kouzla a půvaby. Jsou to nejkrásnější svátky roku, svátky klidu, pohody, svátky v kruhu rodinném. Vánoce povětšinou trávíme v kruhu svých blízkých.

Vetiverový olej

Rostlina, z níž se pojednávaný olej vyzískává, pochází z tropických oblastí. Původem je z Indie, byť v dnešní době je pěstována i v dalších tropických oblastech světa, jako je Čína, Indonésie, Brazílie, Haiti, Paraguay a třeba i na ostrovech Cejlon a Réunion.

Plísně v zažívacím traktu

Nepříjemnými potížemi převážně u jedinců středního a vyššího věku je svědivost v oblasti konečníku. Nicméně, v žádném případě nelze toto svědění označit za bezdůvodné. Takto postižení jedinci mívají krom zmíněné svědivosti ještě mnohé další specifické průvodní problémy.

Voňavá cesta smrkového éterického oleje z Tyrolska

Příjemná jehličnanová vůně smrku ztepilého potěší snad každý nos. S nástupem chladnějšího ročního období při nákupu padne volba na tento éterický olej určitě častěji než za horkého července. Jehličnany v nás evokují blížící se vánoční naladění.

Jak pomocí aromaterapie pečovat o posed cyklistů?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku.

Proč miluji Altheu?

Když jsem v jednom z minulých čísel psala o své lásce k jalovci, trochu jsem opomněla zmínit krém ALTHEA. A to by rozhodně byla velká škoda. Jak roky přibývají, začíná se to projevovat i v obličeji.

Vůně vyvolávající vzpomínky aneb čichová paměť

Zavřete oči a nadechněte se. Co cítíte? Není vám ta vůně poněkud povědomá? Určitě se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, které vás svou vůní teleportovalo o několik desítek let do minulosti nebo tisíce kilometrů daleko.

Co by byly Vánoce bez pohádek

Co by byly pohádky bez Popelky? Co by byla Popelka bez svého ztraceného střevíčku…? Jenže na to musíte mít dámy (i pánové) hedvábnou nožku a hladkou patu, aby střevíček padl jako ulitý.

Přípravky pro děti

Pěkný den, ráda bych se s vámi podělila o svou dobrou zkušenost. V červnu se mi narodila dcera, u které jsem se rozhodla používat Vaši kosmetiku, protože už roky ji sama také používám.

Tipy na vánoční dárky

Vánoce máme za dveřmi a je čas přemýšlet o dárcích pod stromeček. Výběrem voňavého dárku ať už v podobě éterických olejů nebo speciálního výrobku uděláte radost svým blízkým.