Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Karel Hadek radí

Kožní plísně. Téma:

Otázka

Vážený pane Hadku,

již je to více než půl roku, kdy jsem se na Vás obrátil s problémem plísní nehtů na nohou. Ze všeho nejdříve Vám chci stejně tak poděkovat, jako i vyslovit vděčnost za Vaše rady, neboť díky Vaší poradně a doporučeným preparátům mám nyní nehty na nohou zdravé. Snad jen ještě dovětek. Byl jsem opravdu překvapen, že na můj „nedělní“ dotaz jsem dostal okamžitou „nedělní“ odpověď. Tomu říkám nadstandardní služba zákazníkovi.

A nyní k mému dotazu. Můj bratr má podobné problémy jako já, ale plíseň se mu drží nejen za nehty, ale i v prostorách mezi prsty obou nohou. Po mnou doporučeném použití Mykosanu N, který mi pomohl, ho ale kůže silně pálila. Asi to nebylo nejlepší doporučení. Máte prosím v nabídce vhodnější výrobek?

Předem Vám děkuji za odpověď.

S úctou

Jirka K.

Odpověď

Milý pane Jirko,

děkuji Vám za Váš mail i potěšující sdělení ohledně vyřešení Vašich problémů. Co se odpovědí na dotazy v poradně týká, snažím se reagovat co nejdříve, nejlépe obratem. S trochou nadsázky bych řekl, že dotazu je úplně jedno, kdy na něj odpovím, zatímco dotazující samozřejmě rychlou odpověď uvítá. Bohužel, ne vždy jsem schopen odpovědět obratem. Někdy jsem na cestách, např. kurzy Aromaterapie, pak musí „poradna čekat“, než se vrátím. Též pokud jsem v Egyptě, občas se stane, že nejde internet, nebo, což se stává častěji, je internet tak slabý a pomalý, že se neotevře mail. A nyní k Vašemu nynějšímu dotazu. Mykosan N, který Vám posloužil, je specialita výhradně a jenom na nehtové plísně. Jedná se o značně koncentrované éterické oleje ve směsi, jejichž úkolem je proniknout i do ošetřovaného postiženého nehtu. Proto stejně jako jste ho používal Vy, Váš bratr ho může používat na nehtové plísně. Vůbec se nedivím, že po aplikaci na pokožku došlo k podráždění a pálení. Na kožní plísně je určen preparát Mykosan H, ve kterém jsou použity stejné oleje jako v Mykosanu N. Jsou ale v daleko nižší koncentraci, aby nedocházelo k dráždění ošetřované pokožky, a navíc v olejovém základu, aby éterické oleje pokožku nevysoušely. Vašemu bratrovi bych doporučil pravidelné koupele nohou v KO na nohy, který jste používal i Vy (1804). Navíc bych doporučoval 2 až 3 x týdně ošetřit nohy po koupeli preparátem Oleosol­‑Pedi (2812), který obsahuje mikrokrystaly soli a napomáhá odstranit jak zrohovatělou, tak i plísní kontaminovanou pokožku nohou, což urychluje proces zbavení se plísní, neboť plísně ukládají svá zárodečná stadia v pokožce. I Váš bratr by měl používat preparát Thymicon (1807) na likvidaci plísní na ponožkách i v botách. Další informace jak o použití, tak i účincích všech jmenovaných preparátů najde Váš bratr na našem webu v eshopu přímo u každého preparátu.

Budu rád, pokud Vám i Vašemu bratrovi poradna i tentokráte dobře poslouží.

Karel Hadek