Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Sprchovací oleje

Sprchovací oleje

V dnešní uspěchané době není vždy čas na blahodárnou koupel. Proto dáváme stále častěji přednost rychlejšímu osprchování. To platí pak dvojnásobně zejména v teplém ročním období. Pro tento způsob očisty těla najdete v na­bídce firmy preparáty – sprchovací oleje, jejichž kvalitu a účinnost oceníte již po prvním použití. Sprchovací oleje představovaly v oblasti sprchování po svém zavedení na německý trh panem Hadkem na konci osmdesátých let minulého století koncepčně naprosto nové přípravky. Stejně jako koupelové oleje, ani sprchovací oleje neob­sahují žádné tenzidy, vůči jejichž používání v oblasti lidské hygieny mám nejen tvrdé, ale i věcné výhrady. Sprchovací oleje nabízí daleko šetrnější a jemnější péči o pokožku než běžně nabízené pěny na sprchování či sprchové gely (které nejsou ničím jiným než tenzidy zahuštěnými jejich přidáním do gelu). I sprchovací oleje čistí pokožku jemně a důkladně, aniž by přitom poškodily její ochranný film (pH cca 5,5), tzv. hydrolipidový, slabě kyselý ochranný plášť. Lze je označit jako vhodné pro každodenní hygienu. Nabízí fyziologické řešení očisty pokožky, nedocenitelné zejména pro ty, kteří jsou přecitlivělí na mýdla a sprchové gely, jež pokožku vysoušejí a nezřídka i dráždí.

 

Hlavní obsahové složky:
Rostlinné oleje, např. man­dlový, sójový, z vlašských ořechů, jojobový. Specifické éterické oleje. Emulgátor. Lecitin. Rostlinná barviva. Vi­tamíny, např. A, E, F.

 

Použití:
Po krátkém osprchování naneseme na mokrou pokožku několik kapek sprchovacího oleje a lehce jej vetřeme. Sprchovací oleje neobsahují tenzidy, nezbavují tedy pokožku tuků a nevysušují pleť. Vzniklou mléčnou emulzi po krátkém působení osprchujeme. Jedná se o vý­jimečně úsporné preparáty, neboť na jedno sprchování běžně stačí zhruba 30 kapek sprchovacího oleje. Vyšší dávkování není třeba, mycí schopnost sprchovacího oleje by se nezvýšila. Při správném dávkování (přibližně 30 kapek, což je přibližně 1 ml) pro dospělého člověka vydrží jedno 200 ml balení preparátu až na 200 osprcho­vání a odpovídá až 4 litrům pleťového mléka! Vzhledem ke zmiňovanému faktu, že sprchovací oleje neobsa­hují tenzidy, nevzniká během aplikace tohoto preparátu na pokožce pěna, ale mléčná emulze.

 

Kompletni nabídka na e-shopu...

  

Produkty této kategorie

CELLU-THERAP

I tento sprchovací olej příjemně a šetrně čistí pokožku. Prokr­vuje, aktivuje tok lymfatických tekutin, napomáhá odstraňo­vat otoky a vylučovat produkty látkové výměny z těla.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. z vlašských ořechů, mandlový, karité, sójový, jojobový, brutnákový, pupálkový. Lecitin. Emulgátor. Éterické oleje, např. rozmarý­nový, vavřínový, jalovcový, skořicový. Vitamíny A, E, F. 

Použití: Po osprchování – zvlhčení pokožky těla – naneseme na mokrou pokožku několik kapek sprchovacího oleje CELLU-THERAP, který lehce vtíráme do pokožky. Vzniklou emulzi necháme chvíli působit a následně opláchneme. Během ap­likace tohoto preparátu nevzniká pěna, ale mléčná emulze. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


BOROVICOVÝ

Velmi příjemná osvěžující lesní vůně s povzbuzujícími účinky. Podporuje imunitní systém, má pozitivní vliv na dýchací cesty (sekretolytický účinek). Podporuje pohyb lymfatic­kých tekutin a prokrvení pokožky, čímž se významně podílí na detoxikaci organizmu. Lze jej označit jako vhodný i pro přecitlivělou pokožku. Doporučujeme jedincům s proble­matickou pletí. Osvědčil se jako velice uklidňující i u jedinců postižených kožní alergií. Má protizánětlivé, deodorační a tonizující účinky. Preparát vhodný i pro ty, kteří trpí dnou. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


CITRONOVÝ

Svěží vůně, odstraňuje únavu, povzbuzuje tělo i schopnost koncentrace. Navozuje dobrou náladu, čistí pokožku, má regenerační účinky, vhodný pro normální a mastnou pleť. Tonizuje pokožku a svalovou tkáň. Působí antisepticky a deodoračně. Mimořádně vhodný pro sportovce. Doporu­čuji k vyzkoušení těm, kdo trpí na křečové žíly, i zde přináší úlevu.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


FRISCH

Speciální přípravek, který za svůj vznik může děkovat jedné z mých návštěv Sevastopolu.  Nesnesitelně horké letní dny mi vnukly myšlenku namí­chat extrémně osvěžující sprchovací preparát. Obsahuje éterické oleje, které aktivují chladové receptory v pokožce, čímž dochází k celkovému osvěžení organizmu a navození pocitu chladu.

Působí antisepticky a deodoračně. Vzhledem k účinkům použité směsi éterických olejů, hlavně pak máty peprné, daleko přesáhl svůj původní rámec použití. Osvěd­čil se i při bolestech hlavy, různých svědivých problémech pokožky, alergické kopřivce. Po jeho použití se hmyz pro jistotu drží vpovzdálí, a to zejména komáři. Jeho extrémně osvěžující účinky chválí i špičkoví sportovci. 

Upozornění: Jako jediný ze sprchovacích olejů není vhodný pro intimní hygienu – vyvolává zde extrémně silné pocity chladu, doslova mrazení! V obličeji, hlavně kolem očí, pak vyvolává pocit pálení. Tento preparát nedoporučujeme po­užívat v průběhu těhotenství a kojení. Snižuje tvorbu ma­teřského mléka! 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


LEVANDULOVÝ

Obsahové složky levandulového éterického oleje z něj dě­lají kosmetický poklad. Celkově zklidňuje a uvolňuje napětí těla i mysli, odbourává stres, regeneruje. Doporučujeme po namáhavém dni, pro klidný a posilující spánek. Jeho vý­borné regenerační vlastnosti jej činí vhodným pro citlivou a problematickou pokožku postiženou ekzémy, svědivostí a podobnými jevy. Velice jemný, vhodný pro děti i pro velmi citlivé typy pleti. Výborný pro intimní hygienu a také na dob­rou noc.

TIP: Uklidňující vlastnosti levandulového sprchovacího oleje oceníte zejména po opalování. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


ROZMARÝNOVÝ

Má silné povzbuzující účinky. Preparát vhodný zejména pro suchou a povadlou pleť (prokrvující účinky), ale také mast­nou a problematickou (protizánětlivé účinky). Vynikající deodorant. Mimořádně vhodný pro ranní sprchování, jedi­nečný životabudič, dodává energii a dobrou náladu, prokr­vuje, zvyšuje schopnost koncentrace. Pro jeho jedinečné povzbuzující účinky bych jej radil nepoužívat před ulehnu­tím do postele.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


SANTÁLOVÝ

Má velice příjemnou, nezaměnitelnou, orientálně kořeně­nou vůni, zklidňuje tělo i mysl, dodává vnitřní klid. Působí afrodiziakálně (ale jen, jsou‑li dva pod jednou sprchou). Dobré antiseptikum a deodorant. Vhodný pro všechny typy pleti, zejména však pro pleť mastnou a aknózní. Vzhledem k nízké odpařivosti santalového i amyrisového oleje, při po­kojové teplotě, se stává, že tento preparát „nevoní“. Vůně se plně rozvine až při nanášení na teplou pokožku pod sprchou.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


Z CITRONOVÉ RŮŽE

Velice příjemně vonící olej s osvěžujícími účinky, který je zároveň zdrojem dobré nálady. Působí antisepticky a deo­doračně. Vhodný k ošetření pokožky postižené vyrážkami, obzvláště pro normální a mastnou pleť. Díky obsahovým složkám éterického oleje je i tento preparát velice vhodný a účinný proti candidě albicans v oblasti intimní hygieny. Lze jej bez nadsázky označit jako druhou HY–INTIMU. Díky své jemnosti jej lze doporučit i pro děti.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


ČAJOVNÍKOVÝ

Stal se velmi populárním díky antimikrobiálním, protiplís­ňovým a deodoračním účinkům obsaženého čajovníkového oleje. V populaci neustále přibývá různých zánětů či plísňo­vých onemocnění pokožky, a je tedy logické, že i čajovní­kový sprchovací olej má své místo v každodenním použití.

Velmi se osvědčil při osídlení pokožky zlatým stafylokokem. Kromě běžného sprchování je samozřejmě také vhodný pro účely intimní hygieny. Má výborné regenerační vlastnosti. Vhodný i pro citlivou a problematickou pleť s dlouhodobými záněty, např. akné, pro ošetření pokožky s plísňovými pro­blémy. Zde bych rád upozornil, že i přes nízký obsah cineolu v čajovníkovém oleji není vyloučeno, že se u vnímavých je­dinců může ojediněle projevit jistá nesnášenlivost. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


NEUTRÁLNÍ

Tento základní sprchovací olej neobsahuje žádné éterické oleje. Je vhodný pro ty, kdo chtějí experimentovat a míchat si vlastní, individuální receptury. Podle druhu použitého oleje či jejich směsi se přidává 0,5–3 % éterických olejů. Vhodný také pro ty, kdo mají zájem o sprchovací olej bez éterických olejů, nebo mají přecitlivělou pokožku, či obavy z alergických reakcí.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


SADA SPRCHOVACÍCH OLEJŮ

Pro ulehčení výběru jak v oblasti vůně, snášenlivosti, tak i aromaterapeutických účinků nabízíme sadu testerů spr­chovacích olejů, která se osvědčila i jako vynikající dárek. Obsahuje testery všech sprchovacích olejů, což umožňuje vybrat a vyzkoušet si ty nejvhodnější. Jednotlivá balení o obsahu 20 ml vystačí až na 20 osprchování.

Standardní balení: 14x 20 ml

 


ŠALVĚJOVÝ

Pomáhá při tělesné i duševní únavě, posiluje obranyschop­nost organizmu. Optimalizuje funkci potních žláz, zabraňuje nadměrnému pocení. Omezuje množení mikroorganizmů, čímž brání mikrobiálnímu rozkladu výměšků potních žláz. Excelentní přírodní deodorant.

Zmírňuje zánětlivé procesy na pokožce, podílí se na odstra­ňování otoků. Má sedativní účinky, zbavuje strachu, úzkostí a depresí. Vhodný také při nepravidelné a bolestivé men­struaci. Vhodný mycí přípravek při herpesových onemocněních v oblasti genitálií či výskytu zlatého stafylokoka na pokožce. 

Upozornění: Šalvějové preparáty nelze používat v průběhu těhotenství a kojení. Snižují, až zastavují tvorbu mateřského mléka! 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


GRAPEFRUITOVÝ

Velice příjemná vůně grapefruitu má osvěžující a zároveň uklidňující účinky. Sprchování tímto olejem podporuje tok lymfatických tekutin s následným urychleným vylučováním produktů látkové výměny.

Použití tohoto preparátu přinese pocit očisty těla i duše, odplaví nežádoucí stres a navodí příjemnou náladu. Vyka­zuje velmi dobré antidepresivní účinky a lze jej označit jako prima kamaráda při „dušičkovém“ počasí. Díky své jemnosti je vhodný také pro děti a jedince s citlivou pokožkou. Pro své poměrně silné osvěžující účinky je oblíben u sportovců. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


MEDUŇKOVÝ

Kromě meduňkového oleje obsahuje dále olej z mrkvových semen, kadidlovníkový, cedrový a další. Má protizánětlivé, uklidňující a regenerační vlastnosti. Napomáhá zbavit se stresu po celodenním shonu, nervové vyčerpanosti, lehkých depresivních nálad, pocitů úzkosti a navozuje též klidný spá­nek u dospělých i dětí. Vzhledem k použitým éterickým ole­jům jej lze doporučit jako osvědčený preparát při kožních problémech, hlavně pak atopickém ekzému.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


JALOVCOVÝ

Celková únava běžného dne se všemi svými důsledky, včetně otoků nohou, namoženého svalstva či zhoršeného pohybu lymfatických tekutin v těle, je důvodem, proč se mnozí klienti dožadovali jalovcového oleje nejen koupelo­vého, ale i ve formě sprchovacího oleje. Povzbuzující účinky a podpora látkové výměny, a tím i účinná podpora detoxi­kace organizmu, jsou unikátní schopnosti tohoto oblíbe­ného, příjemně vonícího oleje.

Stejně jako koupelový olej je i sprchovací jedinečným pomocníkem při očistě organizmu v době rekonvalescence po prodělaných infekčních cho­robách. Vhodný při celulitidě a „metličkách“ na nohou. Lze jej označit jako specialitu pro ty, kteří se potýkají s kožními problémy při diabetu. Vzhledem ke schopnosti jalovcového oleje povzbuzovat činnost slinivky břišní lze tento preparát považovat i za specialitu pro diabetiky. Při výrobě je použí­ván výhradně olej z jalovcových bobulí, nikoli z jalovcového dřeva. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


MANDLOVÝ
 (Dětský umývací olej)

Je koncipován obdobně jako sprchovací olej a je vhodný i k tomuto účelu. Byl vyvinut pro omývání citlivé dětské pokožky. Stejně tak jej mohou používat dospělí, zvláště s citlivou a zánětlivou pokožkou. Má velmi jemnou heřmánkovou vůni a díky svému složení a jemnosti nabízí i možnost použití na obličej a pro účely in­timní hygieny. Má uklidňující, protizánětlivé a antiseptické účinky. Napomáhá zklidnit podráždění.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, kanolový, jojobový, z vlašských ořechů, karité. Lecitin. Éterické oleje, např. heřmánkový, z růžové palmy, levan­dulový, z pomerančového listí, Litsea Cubeba. Emulgátor. Vitamíny A, E, F. 

Poznámka: Neobsahuje žádný chemicky vyzískaný heř­mánkový extrakt, který by mohl dráždit pokožku. V prepa­rátech firmy Aromaterapie Karel Hadek je součástí receptur vysoce kvalitní, egyptský, heřmánkový éterický olej (Oleum Chamomillae) vyznačující se jedinečnými uklidňujícími účinky jak u přecitlivělé pokožky, tak u alergiků! 

Použití: Díky složení a jemnosti jej lze použít nejen na běžné sprchování, ale i v oblasti intimní hygieny. Nově vyvinutá kompozice éterických olejů je velice jemná jak vůči pokožce, tak sliznici. Splňuje všechny podmínky přirozené péče o sliznici. Příjemná vůně. Vynikající mycí a deodorační účinky. Nedráždí citlivou sliznici pohlavních orgánů. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 


MENOTON

Sprchování bývá hlavně záležitostí teplého ročního období. Oblibu si sprchování získalo ale i díky časové úspornosti. Bohužel terapeutický účinek není tak výrazný jako u daleko delší koupele. Ten se nechá zvýšit tím, že aplikovaný spr­chovací olej Menoton nesmyjeme okamžitě, ale po dobu několika minut jej vmasírováváme do pokožky.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: Jojobový, brut­nákový, pupalkový, z vlašských ořechů, mandlový. Lecitin. Éterické oleje: Šalvěj muškátová, vetiver, fenykl, levandule. Vitamíny A, E, F.

Použití: Po osprchování – zvlhčení pokožky těla – nane­seme na mokrou pokožku těla celkem cca 30 kapek spr­chovacího oleje MENOTON, který lehce vtíráme do pokožky. Vzniklou emulzi necháme chvíli působit a následně oplách­neme. Během aplikace sprchovacího oleje MENOTON ne­vzniká pěna, ale mlíčná emulze. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 

 

Rozhodnutí, zda koupel či sprcha, velmi závisí na roč­ním období. Sprchování je samozřejmě daleko rychlejší způsob očisty těla než koupel. Nese s sebou ale i jednu nevýhodu. Čím kratší dobu preparát na pokožku působí, tedy čím více pospícháme, a tím rychleji se osprchujeme, o to menší je i aromaterapeutický účinek. Ten můžeme naopak podstatně zvýšit tím, že vzniklou emulzi neopla­chujeme okamžitě, ale po dobu tří až pěti minut ji vma­sírováváme do pokožky.

  

 

Doporučujeme:

 Akné:
 ČAJOVNÍKOVÝ SANTÁLOVÝ    
       
 Bolestivá manstruace:
 SANTÁLOVÝ      
       
 Obranyschopnost organizmu
 ŠALVĚJOVÝ      
       
 Nadměrné pocení:
 ŠALVĚJOVÝ FRISCH    
       
 Ekzémy a lupénka: 
 LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ    
       
 Plísňová onemocnění: 
 ČAJOVNÍKOVÝ      
       
 Přecitlivělá pokožka: 
 LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ NEUTRÁLNÍ  
       
 Celulitida: 
 BOROVICOVÝ CELLU-THERAP ROZMARÝNOVÝ  
       
 Otoky nohou: 
 CELLU-THERAP ROZMARÝNOVÝ    
       
 Detoxikace organizmu: 
 BOROVICOVÝ CELLU-THERAP ROZMARÝNOVÝ  
       
 Tělesná a duševní únava:
 ŠALVĚJOVÝ GRAPEFRUITOVÝ CELLU-THERAP BOROVICOVÝ
 MEDUŇKOVÝ ROZMARÝNOVÝ CITRONOVÝ Z CITRONOVÉ RŮŽE
       
 Nachlazení: 
 BOROVICOVÝ ROZMARÝNOVÝ ŠALVĚJOVÝ  
       
  Svalové napětí: 
 BOROVICOVÝ LEVANDULOVÝ    
       
 Nespavost:
 LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ    
       
 Stres a nervozita:
 GRAPEFRUITOVÝ LEVANDULOVÝ    
       
 Strach, úzkost, deprese:
 ŠALVĚJOVÝ SANTÁLOVÝ    
       
 Afrodiziakální: 
 SANTÁLOVÝ      
       
 Pro děti:
 LEVANDULOVÝ MEDUŇKOVÝ NEUTRÁLNÍ MANDLOVÝ