Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Speciální preparáty na mytí rukou

Speciální preparáty na mytí rukou

O tom, že zákazníci si žádají speciální preparáty, svědčí i existence těchto poměrně nových výrobků. Zdůvodnění, proč si ruce zasluhují opravdu mimořádnou péči, jsem uvedl v úvodu kapitoly představující preparáty na ošet­řování rukou. Trvalo dost dlouho, než jsem se rozhodl pro zařazení těchto olejů do nabídky. Důvod je celkem jedno­duchý. Na dotaz, čím si mýt ruce, jsem užíval stereotypní odpověď: „Tím, čím si je myjete, když jste pod sprchou.“ Konec konců mycí oleje na ruce nejsou nic jiného, než blízcí příbuzní právě sprchovacích olejů. Jsou ještě o po­znání mastnější než sprchovací oleje a má to svůj důvod. Právě pokožka rukou, díky častému mytí, bývá nejsušší.

Mycí oleje spolehlivě rozpouští nečistoty, pokožku rukou nevysouší a již v průběhu mytí ji ošetřují a pěstují. Hebká pokožka po omytí je pak důkazem jemnosti těchto mycích specialit.
 

Hlavní obsahové látky:
Rostlinné oleje, např. mandlový, kanolový, z vlašských ořechů, jojobový, z pšeničných klíčků, karité. Lecitin. Emulgátor. Éterické oleje, vitamíny A, E, F.
 

Použití:
Malé množství, tedy půl dávky preparátu apli­kujeme z lahvičky opatřené dávkovačem na mokré ruce. Ruce omyjeme, opláchneme vodou.
 

Standardní balení:
Lahvička s dávkovačem 500 ml
 

Kompletni nabídka na e-shopu ...

 

Produkty této kategorie

CITRIO

Jemný mycí olej pro běžné použití s příjemnou vůní citruso­vých plodů. Obsažené éterické oleje, např. pomerančový, ze­lená mandarinka a atlaský cedr propůjčují tomuto preparátu antiseptické vlastnosti, zlepšují prokrvení rukou a celkově zklidňují pokožku.

 


DESINFI

Specialita s velmi příjemnou bylinnou vůní a velmi silným antimikrobiálním, protiplísňovým a antivirálním účinkem. Existuje nejen velký počet profesí, kde právě tento mycí olej může poskytnout neocenitelné služby, ale lze ho doporu­čit též např. v období různých epidemií.

Mycí olej DESINFI je velmi účinný i při drobných poraněních jako jsou poškra­bání, pořezání a podobně. Jeho jedinečné vlastnosti jsou dány obsahem éterických olejů z mateřídoušky, borovice, čajovníku, atlaského cedru a dalších. Zde je nutno zdůraznit, že antimikrobiální, protiplísňová a antivirální účinnost pre­parátu nekončí ve chvíli, kdy ruce opláchneme vodou. Jak je všeobecně známo, éterické oleje se váží na tuky. Proto část éterických olejů zůstává v olejových složkách preparátu, které pokožka během mytí vstřebala. Tím je zajištěna i do­datečná antimikrobiální ochrana pokožky rukou.

 

 

SENZITIV

Přestože pokožku rukou lze označit jako daleko méně cit­livou, než například pleť obličeje, ani zde se nevyhneme případům, kdy je díky různým vlivům velmi citlivá. Mycí olej Sensitiv je preparát určený právě pro jedince s přecitlivělou pokožkou. Éterické oleje ylang‑ylangový, z růžové palmy a pomerančového listí mají kromě antimikrobiálních i vý­borné zklidňující účinky.

 


TERMORUKAVICE - sada

Stávající situace: V kosmetických salonech bývá nabízena služba, která se nazývá „parafínové zábaly rukou“. Jedná se o nanášení vrstvy nahřátého parafínu na ruce. Efektem je vznik okluzní vrstvy, která brání odpařování vody z po­kožky rukou, čímž dochází k nabobtnání zrohovatělé vrstvy pokožky a jejímu přechodnému vyhlazení. Vysoká teplota parafínového zábalu má pozitivní vliv i na některé zdravotní problémy (revmatizmus). 

Nevýhody: Vysoká pořizovací cena parafínové lázně. Vysoké materiálové a energetické náklady. Nelze mluvit o kosmetic­kém účinku, pouze o krátkodobém efektu.  

Nové řešení: Pokožka rukou je častým kontaktem s agre­sivními čisticími prostředky neustále stresována a poško­zována. Pro její ošetření byly vyvinuty speciální balzámy na ruce, které se nanáší na pokožku rukou a vtírají, či vma­sírují. Za účelem aktivnějšího pronikání účinných látek do pokožky a zabránění jejich odpaření se aplikuje fóliový zábal. Účinnost procedury se znásobuje vložením takto ošetřených rukou do elektricky vyhřívaných rukavic. Tím dochází ke zlepšenému prokrvení rukou, aktivaci látkové výměny horních končetin, regeneraci stresované pokožky. Procedura se velmi pozitivně projevuje u onemocnění rukou tam, kde je naordinována termoterapie, např. kloubní rev­matizmus, zkracování šlach, „mravenčení rukou“ apod. 

Výhody: Nízká pořizovací cena termorukavic a jejich vy­soká „životnost“. Nízké materiálové náklady na kosmetické preparáty a pomocný materiál. Nízké provozní náklady. Excelentní a dlouhodobý účinek popisované technologie ošetření.  

Použití: Ruce ošetřené zvoleným preparátem vložíme do SÁČKU K TERMORUKAVICÍM, nebo zabalíme do FÓLIE PRO ZÁBALY a vložíme do předehřátých termorukavic. Doba aplikace termorukavic je dle individuálních potřeb od 20 do 60 minut.


 

 

Doporučujeme:

 Vysušená, extrémně namáhaná pokožka: 
 SENZITIV DESINFI CITRIO  
       
 Citlivá pokožka: 
 SENZITIV DESINFI CITRIO  
       
 Atopický ekzém: 
 SENZITIV DESINFI CITRIO  
       
 Lámání a štěpení nehtů: 
 SENZITIV DESINFI CITRIO