Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Série Menoton

Série Menoton

Menopauzou označujeme hormonální změny, tedy sní­žení jejich produkce, které se ve věku zhruba od více než 45 let dostaví u každé ženy. Zde se nejedná o okamži­tou, ale v průběhu let postupující záležitost. Věk pro­jevu těchto tělesných změn je ovlivňován genetickou výbavou, zdravotním stavem, životním stylem a dalšími okolnostmi. Standardní medicína k potlačení těchto symptomů nabízí různé uklidňující léky, hormonální nevyjímaje. Rostlinná říše kolem nás však nabízí i alter­nativu. Látky podobné hormonům – fytohormony jsou svými účinky podobné ženským hormonům. Jsou‑li po­užívány ve formě stravy, či kosmetiky napomáhají nejen zmírnit ony nepříjemné průvodní klimakterické jevy, ale i vylepšit hormonální nerovnováhu. Velice známými jsou např. surovina nezbytná na výrobu piva, tedy chmel, či červený jetel. I aromaterapie zde má co nabídnout. Jako velice účinný na zmíněné problémy, doslova jako dámský olej, lze označit olej šalvěje muškátové. Nelze se divit, že právě díky tomuto éterickému oleji (v kompozici s dalšími) vznikla celá řada aromaterapeutických pre­parátů, která v daném období může aktivně pomáhat řešit každodenní problémy, jako jsou nervozita, napětí, nevyrovnanost, podrážděnost, deprese, nespavost, po­cení, návaly horka a mnohé další.
 

Pravidelné, dlouhodobé používání preparátů řady MENOTON vede ke zlepšování stavu zmiňovaných potíží, psy­chiky i pokožky. 

 

Kompletni nabídka na e-shopu ...

 

Produkty této kategorie

MENOTON - Koupelový olej

Hlavně v chladném ročním období je koupel sama o sobě velice příjemnou záležitostí. Koupelový olej MENOTON zde přichází s nabídkou spojit příjemné s užitečným.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: Jojobový, brut­nákový, pupalkový, z vlašských ořechů, mandlový. Lecitin. 

Éterické oleje: Šalvěj muškátová, vetiver, fenykl, levandule. Vitamíny A, E, F. 

Použití: 10 - 20 ml (1 - 2 polévkové lžíce koupelového oleje MENOTON vlijeme do proudu napouštěné vody (takto se voda nejlépe promísí s koupelovým olejem. Další důležité informace ke koupeli naleznete ZDE

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


MENOTON
 -
Sprchovací olej

Sprchování bývá hlavně záležitostí teplého ročního období. Oblibu si sprchování získalo ale i díky časové úspornosti. Bohužel terapeutický účinek není tak výrazný jako u daleko delší koupele. Ten se nechá zvýšit tím, že aplikovaný spr­chovací olej MENOTON nesmyjeme okamžitě, ale po dobu několika minut jej vmasírováváme do pokožky.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: Jojobový, brut­nákový, pupalkový, z vlašských ořechů, mandlový. Lecitin. Éterické oleje: Šalvěj muškátová, vetiver, fenykl, levandule. Vitamíny A, E, F

Použití: Po osprchování – zvlhčení pokožky těla – nane­seme na mokrou pokožku těla celkem cca 30 kapek spr­chovacího oleje MENOTON, který lehce vtíráme do pokožky. Vzniklou emulzi necháme chvíli působit a následně oplách­neme. Během aplikace sprchovacího oleje MENOTON ne­vzniká pěna, ale mlíčná emulze. Další důležité informace o sprchování naleznete ZDE

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml

 


MENOTON
 -
Masážní olej

Aromamasáže jsou nejen velice příjemnou záležitostí, ale vzhledem k době jejich trvání je lze označit i za jednu z nej­účinnějších terapeutických forem. Tělový, neboli masážní olej v sérii Menoton prostě nemohl chybět. Díky obsahovým složkám lze masážní olej označit nejen jako účinnou pomoc při klimakterických problémech, ale i jako vynikající prepa­rát na pěstování pokožky.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: Třezalkový, makadamový, jojobový, brutnákový, pupalkový, z vlaš­ských ořechů, mandlový. Lecitin. Éterické oleje: Šalvěj muškátová, estragon, pelargonie, vetiver, fenykl, levandule. Vitamíny A, E, F. 

Použití: Tělový olej MENOTON je určen ať již k masáži, či jen ošetření, celého těla. Pokud provádíme automasáž, dopo­ručuji dbát na to, aby vždy byla vedena směrem k srdci. Pro­fesionální aromamasáž je samozřejmě daleko účinnější, již i proto že pro masírovaného znamená i relaxaci. Masážní olej MENOTON doporučuji aplikovat na mírně vlhkou po­kožku. Tento preparát obsahuje vysoký podíl na lecitinu a lze jej použít i jako velice mastný koupelový olej. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml