Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Regenerační obličejové krémy

Regenerační obličejové krémy

Bylinné regenerační krémy představovaly novou gene­raci přípravků pro ošetřovaní pokožky obličeje již při svém vzniku v polovině osmdesátých let minulého století, neboť výroba probíhala zásadně bez použití minerálních či syn­tetických olejů (vazelína, parafín apod.). Vysoce hodnotné přírodní rostlinné oleje a vosky, které byly a jsou zákla­dem při produkci všech krémů, garantují několikanásobně zvýšenou schopnost vstřebání do pokožky. Tím se tyto bylinné regenerační krémy stávají excelentními nosiči účinných látek, které tak získávají možnost efektivně pů­sobit i v hlouběji uložených vrstvách tkání. V souladu s nej­modernějšími poznatky odborníků – dermatologů – jsou také v bylinných regeneračních krémech využity vlastnosti lecitinu (phosphatidylcholin). 
 

Současně nabízené krémy se mohou pochlubit dalším po­zitivem. Jsou vyráběny bez chemické konzervace. Funkci jejich ochránců před mikrobiální kontaminací převzala speciální směs synergicky působících éterických olejů.
 

Regenerační krémy s ochranným UV filtrem představují kolekci přípravků pro běžnou, každodenní ochranu pleti před ultrafialovým zářením. Osvědčené bylinné rege­nerační krémy, které nabízí firma Aromaterapie Karel Hadek již delší dobu, jsou obohaceny o ochranné filtry chránící pokožku před nežádoucím ultrafialovým záře­ním a nepříznivými vlivy prostředí. Krémy jsou dodávány ve variantách s hodnotami ochranného faktoru 2 (bez označení) a 6. Ochranný faktor č. 2 je vhodný pro běžné použití a kratší pobyty na slunci. Ochranný faktor č. 6 lze použít při delším pobytu na slunci a při sportovní činnosti či jiných odpočin­kových aktivitách.
 

Regenerační bylinné krémy dodávají pokožce biologicky aktivní složky, zabraňují vysoušení pleti a jejímu předčas­nému stárnutí, napomáhají udržet její pružnost a vláč­nost. I bylinné regenerační krémy bez uvedení ochranného faktoru vykazují díky biologicky aktivním složkám mini­málně ochranný faktor 2.
 

Použití:
Po umytí obličeje naneseme na pokožku po­třebné množství zvoleného bylinného regeneračního krému a jemně vmasírujeme. Po jeho aplikaci se pokožka neleskne.
 

Upozornění:
K ošetření obličeje před aplikací krémů doporučujeme používat zásadně mycí prostředky neob­sahující tenzidy, neboť je všeobecně známo, že tenzidy pokožku odmašťují a vysušují. Z tohoto důvodu nejsou vhodná mýdla, a to ani tekutá. K tomuto účelu můžeme doporučit např. hydrofilní mycí oleje.

 

Kompletni nabídka na e-shopu ...

  

Produkty této kategorie

CITRONOVO-MRKVOVÝ

Krém s osvěžujícím účinkem a příjemnou typicky citronovou vůní. Vhodný pro normální až mastnou pleť.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, jojobový, pupálkový, slunečnicový. Éterické oleje, např. ci­tronový, z mrkvových semen. Emulgátory, lecitin. Glycerin. Včelí vosk. Vitamíny, např. A, E, C. Betakaroten, pantenol. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Optimalizuje fyziologickou rovnováhu pokožky. Podporuje vylučování zplodin látkové výměny. Obnovuje pružnost pokožky a zlepšuje její fyziologické funkce. Je vhodný pro kosmetické ošetření tzv. nečisté pleti s drobnými záněty nebo oděrkami. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


SANTALIA

SANTALIA SPF 6

Velmi jemný regenerační krém s vysokým obsahem mandlo­vého oleje. Nynější receptura byla oproti původní vylepšena přidáním oleje karité a mangového másla. Krém má vysoký obsah vitamínů. Vhodný na ošetřování a pěstování všech druhů pleti, hlavně pak pleti normální a suché. Má protizá­nětlivé účinky a osvědčil se i v případě lehkých ekzémů.

Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro ob­dobí s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná aktivní ochrana před UV zářením. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, karité, z vlašských ořechů, sójový. Vosky. Lecitin. Éterické oleje, např. citronový, santálový, pelargoniový. Emulgátory. Glycerin. Vitamíny, např. A, E, F, C. Betakaroten, pantenol. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Regeneruje pokožku a optimalizuje její funkce. Zjemňuje a zvláčňuje suchou pleť. Působí antisepticky a dez­infekčně. Excelentní jemná, osvěžující santálovo‑růžová vůně. Zklidňuje pokožku. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


LEVANDULOVÝ

LEVANDULOVÝ SPF 6

Speciální bylinné krémy, vhodné k pěstění a ošetřování všech typů pleti, jsou určeny zejména pro citlivou a zánětlivou po­kožku. Levandulový olej tomuto krému propůjčuje jedinečné uklidňující účinky. Éterický olej z mrkvových semen nejen sy­nergicky zvyšuje účinky levandule, ale také podporuje pohyb lymfatických tekutin v obličeji a aktivně napomáhá regene­raci stresované pokožky. Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro období s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná, každodenní aktivní ochrana před UV zářením.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, sezamový, jojobový, z pšeničných klíčků. Lecitin. Včelí vosk. Jemný levandulový olej, olej z mrkvových semen. Emulgá­tory. Vitamíny A, E, F, C. Betakaroten, pantenol, glycerin, ky­selina mléčná. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Levandulové krémy udržují pleť pružnou a vláč­nou. Uklidňují citlivou, podrážděnou a zánětlivou pokožku. Regenerují unavenou, zvlášť namáhanou pleť obličeje. Opti­malizují fyziologické funkce pokožky. Lze je použít při drob­ných popáleninách. 

TIP: Levandulové krémy lze doporučit také při „popraska­ných žilkách“ v obličeji. Jejich uklidňující účinky mohou být využity též po opalování. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


MATEŘÍDOUŠKOVÝ/QUENDEL

Speciální krém vhodný zejména na problematickou pleť s drobnými záněty (akné) nebo oděrkami (například po ho­lení). Mateřídouškový olej je díky obsahu tymolu a karvakrolu mimořádně silným antiseptikem. Má velice příjemnou bylin­nou vůni.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, jojobový, sójový. Vosky. Lecitin. Kaštanový extrakt. Éterické oleje, např. mateřídouškový, cypřišový. Emulgátory. Glyce­rin. Vitamíny, např. A, E, F, C. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Optimalizuje vodní bilanci pokožky. Podporuje vylučování zplodin látkové výměny. Zlepšuje fyziologické funkce pokožky. Vykazuje silné protizánětlivé účinky. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


APISAN

Med je již od nepaměti znám jako potravina, kterou lze použít k oslazení čaje, nebo do pečiva, ale i jako lidová medicína uží­vaná v době nachlazení, častého výskytu rýmy, nebo chřipky. Je znám také jeho čisticí účinek na různá krvácející zranění, například odřeniny. Při sběru surovin včely navštěvují také velké množství léčivých rostlin, jejichž účinné složky se touto cestou dostávají i do medu.

Ani med neunikl pozornosti výrobců kosmetiky. Použití v ko­merční kosmetice je ovšem velice obtížné, neboť rozředěním změníme jeho základní vlastnosti a nejedná se pak již o med, ale spíše o sladkou vodu, byť obsahuje ve zředěné formě vše, co v medu původně bylo. Pokud přidáme med do krému v účinném množství, po odpaření vody budeme jako mu­cholapka. To je důvod, proč se obvykle do přípravků přidává jen tolik medu, aby se neřeklo, že tam není. Ale i tento nízký obsah cukrů je vítanou stravou pro různé kvasinky a plísně, které v kosmetickém přípravku nejen nemají co pohledávat, ale ze zákona zde ani být nesmí. Takový výrobek je pak ne­zbytně nutné mimořádně silně chemicky konzervovat proti mikrobiální kontaminaci. O negativních vlivech konzervač­ních složek na pokožku se není třeba zmiňovat.

Řešení problému nabízí aromaterapie. Ona typická vůně medu je dána obsaženými éterickými oleji, které jsou jed­nou z komponent jak medu, tak i včelího vosku. Ve spolupráci s firmami zabývajícími se výrobou éterických olejů byla vy­pracována speciální technologie jejich vyzískání, a tím od­dělení od cukrů. Na výrobu „medového“ krému APISAN jsme použili tradičně rostlinné oleje.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, jojobový,sezamový, z pšeničných klíčků, pupálkový, brut­nákový. Bambucké máslo, včelí vosk. Lecitin. Éterický olej z medu a včelího vosku. Emulgátory. Vitamíny, např. A, E, F, C. Betakaroten, pantenol. Propolis. Glycerin. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Medový krém APISAN je bylinný regenerační krém s vysoce zjemňujícími účinky na pleť, který podporuje látko­vou výměnu. Lze jej označit za luxusní preparát pro ošetřo­vání všech typů pokožky. 

Upozornění: I přes vynikající snášenlivost přípravku – opa­trně u jedinců s alergií na včelí produkty. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


OLIVOVÝ

OLIVOVÝ SPF 6

Základní složkou Olivových krémů je olivový olej a bambucké máslo. Tyto složky rostlinného původu mají lehce podmani­vou, až exotickou vůni. Samotné preparáty – regenerační oli­vové krémy – mají jemnou konzistenci, jsou lehce roztíratelné a dobře se vstřebávají. Nezanechávají na povrchu pokožky pocit mastnoty.

Pravidelným používáním se pleť zjemňuje a zvláčňuje. Vyšší obsah tuků předurčuje vhodnost tohoto krému hlavně v ne­příznivých klimatických i povětrnostních podmínkách (při chladném větrném počasí a naopak v suchém slunečním kli­matu). Doporučujeme jej používat na velmi citlivou, suchou a zralou pokožku.   Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro ob­dobí s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná aktivní ochrana před UV zářením. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. olivový, man­dlový, jojobový, sezamový, z pšeničných klíčků. Bambucké máslo. Včelí vosk. Emulgátory. Vitamíny, např. A, E, C, F, D. Betakaroten, pantenol. Glycerin. Kyselina mléčná. Destilo­vaná voda. 

Upozornění: V olivových krémech není použito olivové máslo, které nepovažujeme za vhodnou surovinu, neboť se nejedná o přírodní produkt. Jedná se o olivový olej s che­micky pozměněnou (hydrogenovanou) molekulou. (Tím se u olivového oleje dosáhne „zmáselnatění“.) 

Vlastnosti: Má jemnou, příjemnou, až exotickou vůni. Dobře se roztírá a vstřebává. Zvláčňuje, prokrvuje a celkově rege­neruje pokožku. Zklidňuje a harmonizuje pleť. Vysoký obsah tuků i olejů zabraňuje vysoušení pleti vlivem slunečních pa­prsků. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


ROSEANA

ROSEANA SPF 6

Regenerační krémy ROSEANA doporučuji k ošetření všech typů pleti. Již původní vynikající receptura byla nyní ještě vylepšena o bambucké a mangové máslo. Taktéž použitý olej z jader andské růže (Rosa Mosqueta) přispěl ke zvýšení regeneračních účinků. Velmi důležitou složkou krémů ROSEANA je exkluzivní bul­harský růžový olej. Již králové v dávných dobách s oblibou používali prostředky obsahující růžový olej. Jeho unikátních vlastností je však dnes bohužel málo využíváno, neboť patří mezi nejdražší éterické oleje. 

Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro ob­dobí s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná aktivní ochrana před UV zářením. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje a tuky, např. man­dlový, jojobový, z andské růže, z pšeničných klíčků, bam­bucké máslo, mangové máslo. Lecitin. Bulharský růžový éterický olej. Emulgátory. Vitamíny, např. A, E, F, C. Betaka­roten, pantenol. Kyselina mléčná. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Optimalizuje funkce pokožky, udržuje ji vláčnou. Působí preventivně proti tvorbě vrásek, tonizuje. Vhodný pro všechny druhy pleti, hlavně pak pro zralou a citlivou pleť. Mi­mořádného ocenění se krémům ROSEANA dostane při pou­žití na podrážděnou či stresovanou pleť. Má nejen excelentní vůni, ale i uklidňující účinky. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


AKNETTE

AKNETTE SPF 6

Speciální osvědčený krém, který lze i po více než třicetileté přítomnosti na trhu vřele doporučovat k ošetření zánětlivé, zvláště pak aknózní pleti. Receptura byla nyní vylepšena o olej z vlašských ořechů. Zajímavá je i schopnost krému po­tlačovat vnímání bolesti.

Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro ob­dobí s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná aktivní ochrana před UV zářením. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, z vlašských ořechů, sezamový, sójový, meruňkový. Třezal­kový macerát. Včelí vosk. Lecitin. Éterické oleje, např. hře­bíčkový, pelargoniový, čajovníkový. Vitamíny, např. A, E, F, C. Betakaroten, pantenol. Glycerin. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Velice zajímavá, příjemná kořeněná vůně. Speci­alita určená na problematickou pleť se záněty a aknózními projevy. Použitá kompozice éterických olejů prokazatelně brání množení propiónových bakterií, které se usazují v ma­zových žlázách. V případě zvýšené činnosti mazových žláz dochází k přemnožení těchto bakterií. Ty pak vyvolávají ony nepříjemné zánětlivé procesy. Tento preparát nabízí ochranu i před dalšími původci zánětlivých procesů. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


CITROSE

Velice příjemná, osvěžující, lehká růžová vůně daná obsahem geraniolu a citrálu. Nynější receptura byla oproti původnímu preparátu vylepšena mangovým máslem.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, jojobový, sezamový, z vlašských ořechů, z pšeničných klíčků. Bambucké máslo, mangové máslo. Včelí vosk. Lecitin. Éte­rický olej z citronové růže. Emulgátory, vitamíny, např. A, E, F, C. Glycerin. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Vynikající osvěžující a protizánětlivý krém podpo­rující prokrvení. Intenzivní regenerační krém vhodný zejména pro zralou pleť, mastnou až normální. Dobré uklidňující účinky při podrážděné pleti. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


TANADERM

Krém TANADERM využívá vysokých antimikrobiálních účinků éterického oleje z rostlinky, kterou bychom mohli nazvat chryzantémou. Její latinský název je Chrysanthemum vul­gare. Obvyklejší je však název Tanacetum vulgare a správný český název je vratič obecný.

Pokud se podíváme na bioche­mické složení vratičového oleje, nejdůležitější obsahovou složkou je keton tujon, dobře nám známý ze šalvějového oleje. Obsahuje i tymol, který je součástí např. mateřídoušky či tymiánu. Jako další důležité složky lze definovat chama­zulen, kafr, davanon a terpenické složky. Již pohled na uvá­děné složky dává jasně najevo, že daný olej musí vykazovat jak silné antimikrobiální, tak i antivirální a posléze i protiplís­ňové účinky. Chce se říci, takový univerzální všeumělec.

Tato rostlinka se svým éterickým olejem nebude všelékem na každý, každičký zánět, ale lze ji s přehledem označit za vy­nikající přírůstek v rodině protizánětlivých preparátů. Mimo­řádně pozitivně byl TANADERM hodnocen právě u aknózních problémů. K jeho pozitivům dále patří i fakt, že krém má i jemné prokrvující účinky, čímž napomáhá zlepšení látkové výměny v jím ošetřené pokožce.

Nutno zmínit i jeho vůni. I ta byla hodnocena jako příjemná. Označil bych ji jako bylinnou, velmi vzdáleně připomíná vůni šalvěje, mateřídoušky a citronu. 

Hlavní obsažené složky: Rostlinné oleje: mandlový, z vlaš­ských ořechů, slunečnicový, bambucké máslo. Éterické oleje: vratičový, rozmarýnový, šalvějový, hřebíčkový. Voda. Lecitin. Pantenol. Glycerin. Vitamín A, E.  

Standartní balení: 50 ml, 100 ml

 


TEA TREE

TEA TREE SPF 6

Multiaktivní krém s obsahem přírodního éterického oleje z australského čajovníku (Melaleuca alternifolia). Pro své excelentní protizánětlivé a hojivé účinky je vhodný zejména pro problematickou, zánětlivou pleť. Dobře známy jsou i jeho protiplísňové účinky.

Krém s ochranným faktorem 6 je vhodný hlavně pro ob­dobí s vysokou sluneční intenzitou jako dostatečná aktivní ochrana před UV zářením. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. z vlašských ořechů, sójový, jojobový. Nebělený včelí vosk. Lecitin. Čajov­níkový éterický olej. Emulgátory, vitamíny, např. A, E, F, C. Betakaroten, pantenol. Glycerin. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Zvláčňuje pokožku, vynikající regenerační krém s typickou čajovníkovou vůní. Pomáhá při hojení drobných poranění a odřenin či po bodnutí hmyzem. Působí preven­tivně proti kožním infekcím a plísním. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


ALOE VERA

V dnešní době je Aloe Vera v módě. Našlo si cestu do světa kosmetiky, kde má své opodstatnění. Aloe Vera má velice zajímavou, krásnou přezdívku – pouštní lilie.

Vlastnosti: Krém ALOE VERA je tak trochu jiný než ostatní takto zvané preparáty. Většina aloe‑krémů se běžně nabízí jako hydratační krémy. Aloe Vera svým obsahem polysacharidů k tomu přímo svádí, protože polysacharidy jsou hygrosko­pické. V tomto krému se pak jako účinné složky nachází vy­vážený poměr jak olejového macerátu, tak i gelu Aloe Vera, proto krém vykazuje nízký podíl vody a vysoký podíl mace­rátu Aloe, bambuckého másla i rostlinných olejů a vosku. Díky těmto obsahovým složkám má při pokojové teplotě tužší konzistenci. Po nanesení na pokožku a zahřátí se však velice dobře roztírá.

Co se účinků týká, můžeme říci, že pokožku uklidňuje, je tedy vhodný pro normální až velmi citlivou pleť. Díky obsahovým složkám pleť krásně zjemňuje a zvláčňuje, to znamená, že se jeví jako velice zajímavý i pro zralou pleť. Za zmínku pak stojí i konstatovaní několika uživatelů, že krém Aloe Vera má při dlouhodobějším používání schopnost mírně zesvětlovat hyperpigmentaci. Znamená to, že pravidelné a dlouhodobé používání krému celkově zlepšuje stav pleti. Nejen, že při­spívá k regeneraci pokožky, ale navíc ji celkem dobře chrání před nadměrnou ztrátou vody. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje a tuky, např. man­dlový, jojobový, z pšeničných klíčků, bambucké máslo. Le­citin. Bulharský růžový éterický olej, meduňkový olej, olej z růžové palmy. Emulgátory. Vitamíny, např. A, E, F, C., pan­tenol. Kyselina mléčná. 

Použití: Po umytí obličeje naneseme na pokožku potřebné množství regeneračního krému a jemně vmasírujeme. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


TAMANU-DERM

Je tomu už několik let, co jsem dostal vzoreček „zázračného“ olejíčku s exotickým názvem „Tamanu“. Latinský název to­hoto oleje je Calophyllum inophyllum. Olej se vyzískává z jader plodu stromu, který bývá taktéž označován jako indický mahagon. Zvláštností oleje je, že kromě tuku obsahuje i vysoký podíl pryskyřic. Nelze se divit, že v oblastech, kde tento strom roste, je považován za po­svátný a jeho olej se používá při kožních problémech i nemo­cech. Jeho silnou stránkou jsou pak hlavně imunostimulační, protizánětlivé a regenerační vlastnosti.  

Za použití tohoto oleje pak vznikl preparát určený na ošet­řování pokožky postižené atopickým ekzémem, a stal se tak dalším zajímavým preparátem na ošetřování tohoto pro­blému. Lidé, kteří krém TAMANU‑DERMzkoušeli, konstatovali, že má výborné regenerační schopnosti. Pokožka po krátké době používání jakoby omládla.

Preparát TAMANU‑DERM má při pokojové teplotě tuhou kon­zistenci. Po nanesení na pokožku krásně změkne a velice dobře se vtírá. Z tohoto pohledu by bylo možné jej ozna­čit jako meziprodukt, někde mezi krémem a balzámem. TAMANU‑DERM je vhodný je pro normální až extrémně suchou pleť, jakož i velmi citlivou pleť. 

Hlavní obsahové složky: Bambucké máslo, tamanu olej, brutnákový olej, pupálkový olej, lněný olej. Lecitin, lanolin. Vitamin E, A, C, pantenol, betakarotén, meduňkový olej, mrkvový olej. 

Vlastnosti: Napomáhá optimalizaci funkce pokožky. Ochra­ňuje pokožku před škodlivými vlivy prostředí. Vykazuje ochranný faktor cca 2 - 3. Velmi aktivně zjemňuje pleť. 

Použití: Pokožku umytou v tomto případě nejlépe ne­utrálním hydrofilním olejem, dočistíme pomocí pleťové vody a vlhkou pleť ošetříme malým množstvím preparátu TAMANU‑DERM. Za chladného až mrazivého počasí nanášíme nikoliv na vlhkou, ale suchou pleť, nebo zhruba půl hodiny před odchodem ven. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


SHEA-MELISSEA

Meduňkové preparáty mají v kosmetice pro některé uživa­tele své nezastupitené místo. Nelze se divit. Jedinečné účinky meduňkových koupelových a sprchovacích olejů, hlavně pak při některých kožních problémech, jako je např. stále více se v populaci šířící atopický ekzém, byly důvodem stálých do­tazů i po dalších meduňkových preparátech. Nejen schop­nost spolehlivě ošetřovat a pěstovat pokožku, ale i velice příjemná vůně meduňky v kombinaci spolu s dalšími osvěd­čenými ingredirencemi, daly vzniknout tomuto jemnému, a zároveň velmi účinnému krému.

Vlastnosti: Regenerační krém SHEA‑MELLISEA vykazuje vy­nikající uklidňující a protizánětlivé účinky. Velmi dobře se roztírá, díky vysokému podílu bambuckého másla pokožku zjemňuje. Pro jeho příjemnou, svěží vůni si tento krém oblíbí i dospívající. 

Hlavní obsahové složky: Bambucké máslo, oleje tamanu, jojobový, mandlový, sezamový ap. Éterické oleje: meduň­kový, z mrkvových semen, levandule. Vitamíny A, E, C, lecitin a další.

Použití: Po umytí naneseme na pokožku potřebné množství krému SHEA‑MELLISEA a jemně vetřeme.

Krém SHEA‑MELLISEA lze díky uklidňujícím a protizánětlivým účinkům doporučit jako velice vhodný kosmetický prostře­dek se tento krém osvědčil i u různých kožních problémů jako je např. atopický ekzém apod. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml 

 


NEROLI

Bylinný regenerační krém NEROLI je dalším vynikajícím prepa­rátem pro ošetření pokožky obličeje. Rostlinné oleje vysoké kvality garantují zvýšenou schopnost pronikání účinných látek do pokožky. Tento vitamínový preparát přispívá k rege­neraci pokožky a její vitalitě. Lze o něm říci, že je vhodný pro každý typ pleti. Díky jeho jemnosti ho ale lze označit i jako specialitu pro citlivou pokožku.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, sójový, jojobový, brutnákový. Včelí vosk. Lecitin. Éterické oleje, např. pomerančový květ, pomerančové listí. Emulgá­tory. Vitamíny, např. A, E, F, C. Betakaroten, pantenol. Glyce­rin. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Má velmi příjemnou, nezaměnitelnou vůni éte­rického oleje z pomerančových květů. Vykazuje uklidňující a osvěžující účinky. Napomáhá regeneraci buněk pokožky. Ochraňuje pokožku před škodlivými vlivy prostředí. Udržuje pleť vláčnou. Navozuje příjemné pocity. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


SENSISHEA

Preparáty s logem Karel Hadek nejsou chemicky konzervo­vány a řada z nich je určena i pro citlivou pleť. SENSISHEA je bezvodý preparát, který je určen právě pro ošetřování citlivé pleti. SENSISHEU lze doporučit i jako specialitu do mrazivého počasí.

Hlavní obsahové složky: Bambucké máslo, jojobový olej, mandlový olej, makadamiový olej, lněný olej, brutnákový olej. Lecitin. Vitamin E, A, betakaroten, levandulový olej, jalovcový olej, santálový olej, růžový olej, slaměnkový olej a další. 

Vlastnosti: Napomáhá optimalizaci funkce pokožky. Ochra­ňuje pokožku před škodlivými vlivy prostředí. Vykazuje ochranný faktor cca 3. Velmi aktivně zjemňuje pleť. 

Použití: Pokožku umytou v tomto případě nejlépe neutrál­ním hydrofilním olejem dočistíme pomocí vhodné pleťové vody (levandulová, jalovcová, růžová…) a vlhkou pleť ošet­říme malým množstvím preparátu SENSISHEA. Za chladného až mrazivého počasí nanášíme nikoliv na vlhkou, ale suchou pleť, nebo zhruba půl hodiny před odchodem ven. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 


ATOPINAL

Jak již sám název napovídá, preparát byl vyvinut pro účely ošetřování suché, případně i podrážděné pokožky atopiků. Právě použití rostlinných triglyceridů v kombinaci s lecitinem zajišťuje vynikající schopnost pronikat do pokožky. V nepo­slední řadě je to i otázka účinných látek, které musí vykazo­vat protizánětlivé účinky, ale současně musí být nedráždivé, aby přecitlivělou pokožku atopika naopak uklidňovaly. A tak přichází k nasazení bambucké máslo, které pokožku zjem­ňuje a uklidňuje.

Mezi další důležité složky se řadí včelí vosk, jojobový vosk, třezalkový olej a mnohé další speciality. Sa­mozřejmostí je i multivitaminový komplex. Velice zajímavá je i účinná směs éterických olejů, která se právě u atopického ekzému osvědčila v různých individuálních preparátech. Nelze se divit, že právě éterické oleje jsou podstatnou sou­částí účinnosti krému ATOPINAL, ale propůjčují mu i velice pří­jemnou vůni. Rád bych zde zmínil alespoň meduňku, kadidlo, santál či benzoe. 

Hlavní složky: Rostlinné oleje: bambucké máslo, olivový olej, jojobový olej, třezalkový olej. Éterické oleje: meduňkový, tymiánový, šalvějový, benzoe, kadidlovníkový. Lecitin. Voda. Glycerin. Vitamín A, E, beta karoten. 

Standardní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml

 

 

Doporučujeme:

 Pro všechny typy pleti:
 LEVANDULOVÝ LEVANDULOVÝ SPF 6 SANTALIA SANTALIA SPF 6
 CITRONOVO-MRKVOVÝ APISAN NEROLI  
       
 Suchá, zralá pleť: 
 SANTALIA SANTALIA SPF 6 APISAN  OLIVOVÝ
 OLIVOVÝ SPF 6 ROSEANA ROSEANA SPF 6  
 GELEE ROYALE ELEUTHEROCOCC ELEUTHEROCOCC SPF 6 SHEA BUTTER
 MONTANA      
       
 Akné, problematická, mastná pleť: 
 AKNETTE AKNETTE SPF 6 CITROSE TEA TREE
 TEA TREE SPF 6 MATEŘÍDOUŠKOVÝ/QUENDEL CITRONOVO-MRKVOVÝ  
 ALTHEA ALTHEA SPF 6 MONTANA  
       
 Citlivá a zánětlivá pleť: 
 LEVANDULOVÝ LEVANDULOVÝ SPF 6 MATEŘÍDOUŠKOVÝ/QUENDEL SANTALIA
 SANTALIA SPF 6      
 MONTANA DERMISOFT NATURALIA SHEA BUTTER
 BABY K BABY L GELEE ROYALE  
       
 Lehké ekzémy a lupénka, alergie:
 SANTALIA SANTALIA SPF 6 LEVANDULOVÝ TEA TREE
 APISAN      
 SALTIA SALTIA BN ATOP-DERM  
       
 Popraskané a rozšířené žilky: 
 ALTHEA ALTHEA SPF 6    
       
 Rozšířené póry:
 CITRONOVO-MRKVOVÝ      
       
 Po opalování a na spáleniny:
 LEVANDULOVÝ LEVANDULOVÝ SPF 6 TEA TREE  TEA TREE SPF 6
 ARADEA      
       
 Poškození při popáleninách, při radioterapii:
 ARADEA      
       
 Tvorba vrásek:
 ELEUTHEROCOCC ELEUTHEROCOCC SPF 6    
       
 Kožní infekce, plísně, bodnutí hmyzem:
 SALTIA SALTIA BN    
       
 Suchá pokožka loktů:
 MONTANA      
       
 Atopický ekzém, podrážděná, svědící pokožka:
 ATOP-DERM      
       
 Pro individuální preparáty:
 NATURALIA DERMISOFT SHEA BUTTER