Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Pentagramové parfémy a směsi

Pentagramové parfémy a směsi

Pentagramové směsi a parfémy rozšíří rodinu našich výrobků. Jde tedy o pět parfémů. Použitá voňavá kom­pozice bude vhodným společníkem pro celý den. Stejně jako u čakrových směsí, i u pentagramových byly použity pouze éterické oleje.

 

PENTAGRAM

Pět elementů může být chápáno jako pět fází nebo přeměn energie jin a jang. Symboly Voda, Dřevo, Oheň, Země a Kov představují spíše přírodní síly a společně formu dynamic­kého celku, než elementy v doslovném smyslu.

  

Kompletni nabídka na e-shopu...

 

Produkty této kategorie

DŘEVO

Energie jang, odpovídá probouzení, období jaro a ráno. Ele­ment Dřevo je spojen s pohybem a evolucí. Podmanivá vůně květů růže, heřmánku s tajemnou vůní pelargonie, spolu s řebříčkem doplněná grepem a bergamotem vytváří vůni jara, a tím elementu Dřevo.

 


OHEŇ
 

Energie jang v nejzářivější formě, vnímání, období léta, pole­dne. Element Oheň je spojován s uvědomováním si vědomí a vlastní identity. Element Oheň představuje vůni kořene zázvoru spolu s podmanivou vůní růže, exotickými pome­rančovými květy, tajemným jasmínem, koriandrem a vůní kůry citrusů.

 


ZEMĚ

Energie klesajícího stadia jin, pozdní léto, začátek podzimu, odpoledne. Element Země naplňuje vědomí konkrétním myšlením a ducha tělesnou formou. Zemitou vůni vystihují kadidlovník s růží a pelargonií, odlehčené citronem a gre­pem. Jasmín dodává vůni tajemna a santal nás přenese blíže orientu.

 


KOV

Energie ve shromažďující a syntetizující fázi jin, přetváření, klid, reflexe, podzim, večer. Element Kov je spojen s nastole­ním řádu, vyhraněností. Jinovou vůni elementu Kov přináší kompozice jalovce, cypřiše, okořeněná tymiánem, řebříč­kem, zjemněná růží podpořenou pomerančem a meditativ­ním kadidlem.

 


VODA

Energie jin, stav tekoucího odpočinku s potenciálem růstu a plození, vůle, období zima, noc. Element Voda je spojo­ván se zdrojem života a vůlí přežít. Vůně elementu Voda je zosobněna podmanivou vůní jasmínu, tajemným dřevitým santalem, květinovou vůní pelargonie. Chybět nesmí lesní vůně jalovce s cypřišem a ani kořeněný zázvor s nádechem orientu.