Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Ošetření vlasů a pokožky hlavy

Ošetření vlasů a pokožky hlavy

Je známou skutečností, že aktivní vypírací látky – tenzidy – používané běžně jako hlavní složky šamponů a mycích prostředků jsou absorbovány pokožkou, v níž se po něko­lik dnů drží. Svým působením negativně ovlivňují chemiz­mus pokožky. Dlouhodobé používání přípravků s obsahem tenzidů může být příčinou jak různých kosmetických, tak i zdravotních problémů (lupy, svědivost, plísňové onemoc­nění pokožky, řídnutí až vypadávání vlasů). Jako alternativu šamponů jsem vyvinul speciální bezten­zidové kosmetické preparáty – oleje na mytí vlasů, které zcela nahrazují klasické vlasové šampony.


Hlavní obsahové složky: 
Rostlinné oleje, např. mandlový, z vlašských ořechů, arnikový, sójový, jojobový. Éterické oleje, např. kanangový, citronový, cedrový atd. Emulgá­tory. Vitamíny, např. A, E.


Vlastnosti: 
Zlepšují prokrvení pokožky hlavy, a tím záro­veň reaktivují činnost vlasových kořínků. Zbavují pokožku jejích výměšků. Působí antimikrobiálně.


Použití
:
Před nanesením oleje je důležité vlasy důkladně namočit a opláchnout, aby nejen nabobtnaly, ale zbavily se zbytků tužidel, laků a jiné vlasové kosmetiky. Trochu oleje nakapeme do dlaní a asi 5 minut vtíráme do vlasů a vlasové pokožky. Potom vlasy důkladně opláchneme vlažnou vodou. Stanou se tak měkkými a poddajnými. Vlasy poškozené trvalou a barvením se mohou již po ně­kolikerém umytí znovu zotavit.

 

Kompletni nabídka na e-shopu...

 

Produkty této kategorie

VLASOVÝ MYCÍ OLEJ - Pro normální/ suché vlasy

Preparát vhodný zejména pro normální až suché vlasy. Obsa­huje éterický olej Ylang‑Ylang. Beztenzidový preparát.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 


VLASOVÝ MYCÍ OLEJ
-
Pro normální/ mastné vlasy

Preparát vhodný zejména pro normální až mastné vlasy. Ob­sahuje cedrový éterický olej. Beztenzidový preparát. Dobré protizánětlivé účinky.

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 


SEBOÖL

Některé kosmetické problémy mají velice podobné kožní projevy, ale rozdílná pojmenování. Jedním z takových pro­blémů může být pokožka s nadměrnou produkcí kožních tuků. Velice často se pak stává, že na ní dochází i k zánětli­vým procesům. Na takovouto pokožku pak lze, krom dalších opatření, doporučit k ošetřování i protizánětlivě působící preparáty. Těch je v nabídce aromaterapeutické kosmetiky celá řada (krémy AKNETTE, MATEŘÍDOUŠKOVÝ/QUENDEL, TEA TREE, TANADERM, SALTERICA a další). Ošetřování však začíná již še­trným mytím. Byť zde jde spíše o vhodnost, nikoli účinnost preparátu. Důvod je zcela jednoduchý. Nezbývá než akcep­tovat skutečnost, že mytí pokožky v principu slouží očistě, nikoli trvalým účinkům. Je to dáno i tím, že mycí preparát působí na pokožce pouze po dobu mytí, tedy velice krátkou dobu. Za tu chvíli pak není ani sebelepší preparát schopen zajistit dlouhodobější účinek.

Předností takového mycího preparátu však může být skutečnost, že během mytí působí antimikrobiálně, tedy protizánětlivě, a jeho hlavním příno­sem je, že může zabránit šíření bakterií, které záněty způso­bují. S novinkou SEBOÖL přichází do nabídky preparát, který lze využít jak na mytí pokožky obličeje, tak i na vlasovou část tam, kde se pokožka nejen nadměrně mastí, ale hlavně, je‑li tento jev doprovázen častými záněty. Jedním z problémů, kde je hydrofilní mycí olej SEBOÖL doporučován, je sebor­hoická dermatitida, akné, lze jej aplikovat u jakýchkoli zá­nětů. Nutno zmínit, že na rozdíl od jiných preparátů nevyniká SEBOÖL žádnou krásnou vůní, spíše naopak. Jeho pachová informace je dána použitými účinnými látkami, z nichž jed­nou je éterický olej z březového dehtu. S preparátem SEBOÖL tak přichází do nabídky specialita pro ty, kterým zánětlivé procesy znesnadňují život. 

Hlavní obsažené složky: Rostlinné oleje: slunečnicový, ar­nikový, jojobový, mandlový. Éterické oleje: cypřišový olej, z březového dehtu, Litsea Cubeba. 

Standartní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml, 500 ml

 


SEBOSAN

Seborhoická dermatitida (taktéž seborhea) patří k problé­mům, které dovedou potrápit. O tom konec konců svědčí i dotazy, o kterých bych mohl říci, že přichází stále častěji. Jedná se o nadměrnou tvorbu kožních tuků spojenou se zánětlivostí, při níž se na postižených místech tvoří šupinky žluté až červené barvy. Občas je průvodním jevem i svědi­vost. Negativně seborheu ovlivňuje i nedostatek biotinu (občas také označovaného jako vitamín B7), vitamínu B6 (pyridoxin) a B2 (riboflavin). Vzhledem ke skutečnosti, že při ošetřování takto postižené pokožky se velice často osvěd­čily protiplísňové preparáty, lze usuzovat, že ruku v ruce se seborheou se mohou na postižených partiích vyskytnout i plísně.

Aromaterapie má ve své nabídce celkem široký po­tenciál éterických olejů, které vykazují jak protiplísňové, tak i protizánětlivé účinky. Novinka SEBOSAN díky použitým účin­ným složkám, např. éterickým olejům čajovníkovému, šal­vějovému, hřebíčkovému či březovému, je schopna účinně působit jak proti možným plísním, tak i protizánětlivě. Díky dalším obsaženým složkám pak působí i proti nadměrné tvorbě kožního mazu. Nelze se divit, že SEBOSAN může najít uplatnění i u dalších problémů jako je lupenka či dokonce i akné. Použití SEBOSANU je celkem jednoduché. Stačí na po­stižené partie aplikovat potřebné množství preparátu. SEBOSAN je vhodný i pro seborheické problémy vlasové pokožky. Zde doporučuji použití hlavně na noc, a ráno pak preparát vypláchnout dostatkem vlažné vody a vlasy co nejrychleji, pokud možno fénem, vysušit. 

Hlavní obsažené složky: Rostlinné oleje: slunečnicový, včelí vosk. Éterické oleje: čajovníkový, z březového dehtu, hřebíč­kový, šalvějový, tymiánový. Pantenol. Voda. Alantoin. 

Standartní balení: 5 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

 


LUPISAN

Lupy jsou průvodním jevem poškození vlasové pokožky. Toto poškození je způsobováno mikroorganizmem (pityrosporum ovale), který se v malém množství vyskytuje v mikroflóře vlasové pokožky každého člověka. Za určitých specifických podmínek se přemnožuje, a způsobuje výskyt lupů spojený se svědivostí a zarudnutím pokožky. Používání šamponů – tedy tenzidů – nejen přímo poškozuje vlasovou pokožku, ale také likviduje vyváženost její mikroflóry. Regenerační balzámová kúra je určena pro odstranění tvorby lupů a jejich nepříjemných průvodních jevů, zejména svědění vlasové pokožky. LUPISAN je aktivně působící preparát, který ocení všichni, kdo tímto, v dnešní populaci velmi rozšířeným, problémem trpí a rádi by se jej zbavili bez použití chemických přípravků.

Obsažené hloubkově působící účinné látky a éterické oleje působí proti zmíněnému mikroorganizmu, pronikají do jeho struktury, a zabraňují tak jeho přemnožení. První výsledky se projevují již po několika dnech pravidelné aplikace pre­parátu. Lupy i doprovodné jevy, jimiž je svědění a zarudnutí, mizí a mikroflóra pokožky se vrací k normálu. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. sójový. Éte­rické oleje, např. manukový, mateřídouškový, cedrový. Emul­gátory, vosky, glycerin. Vitamíny, např. A, E. Betakaroten, pantenol. Destilovaná voda. 

Použití: Balzám LUPISAN na noc vmasírujeme v malém množství do pokožky hlavy a necháme jeho účinné složky působit. Ráno důkladně opláchneme teplou vodou a vlasy běžným způsobem upravíme. Zpočátku doporučujeme častější používání (i denně) a te­prve později zvolíme delší intervaly mezi aplikacemi. Doba mezi aplikací preparátu a jeho omytím by měla být nejméně 4 hodiny, aby účinné látky obsažené v LUPISANU měly dosta­tek času proniknout do pokožky a narušit strukturu přemno­ženého mikroorganizmu.

Aplikaci preparátu LUPISAN lze též doporučit zkrácenou for­mou zábalu. Vlasy a hlavu (s výjimkou obličeje) po vmasíro­vání balzámu zabalíme do speciální FÓLIE PRO ZÁBALY. Přibližně po jedné hodině zábal odstraníme a postupujeme stejným způsobem jako u základní kúry. Pro udržování op­timálního stavu vlasové pokožky a vlasů je potřeba aktivní lupisanovou kúru v pravidelných časových intervalech opa­kovat. Počet a periodicita následných aplikací závisí na individuálních vlastnostech a typu vlasů a na původní intenzitě poškození. 

Standardní balení: 5 ml, 100 ml

 


HAARETTE Q

Balzám HAARETTE Q je vysoce účinný speciální rostlinný pří­pravek pro péči o regeneraci vlasů. Jeho vlastnosti ocení pře­devším ti, kteří trpí například nadměrným maštěním vlasů, tvorbou lupů, svědivostí pokožky nebo vypadáváním vlasů. Výborně se osvědčil také jako regenerátor vlasové pokožky poškozené barvením, nebo trvalou. Nutno konstatovat, že problémy s vlasy a pokožkou hlavy nevznikají náhle ze dne na den, ale jsou důsledkem působení dlouhodobých negativ­ních faktorů. Proto ani jejich řešení nelze očekávat přes noc, ale je nutné se obrnit velkou dávkou trpělivosti. Často jde o problémy genetické, které jsou mimo dosah účinnosti kos­metiky. Přestože bylo již mnohými odborníky konstatováno, že balzám HAARETTE Q patří ve světě k tomu nejlepšímu, co se na trhu nachází, nelze od něj očekávat žádnou zázračnou pomoc, která rázem vyřeší všechny potíže.

Vlasový balzám HAARETTE Q normalizuje tvorbu tuku pokožky hlavy, takže nedochází k nadměrnému maštění vlasů. Reak­tivuje činnost vlasových kořínků, což má nezanedbatelný vliv na kvalitu a hustotu vlasů. Zvláště proces zvyšování kvality narůstajících vlasů je individuální. Případné zlepšení je pa­trné relativně brzy. Nejlepších výsledků dosahujeme při pro­blémech způsobených nedostatečnou látkovou výměnou vlasové pokožky. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. ricinový, jo­jobový. Arnikový macerát. Éterické oleje, např. rozmarýnový, jalovcový. Emulgátory. Vitamíny, např. A, E, F. Betakaroten, pantenol, destilovaná voda. 

Použití: Balzám HAARETTE Q vykazuje nejvyšší účinnost jen při pravidelném a intenzivním používání. Nejlépe se osvěd­čila čtvrthodinová masáž vlasové pokožky na noc, zhruba tři­krát týdně. Množství nanášeného balzámu není nutné příliš přehánět, pro jednu aplikaci bohatě stačí zhruba půl čajové lžičky přípravku. Přibližně po osmi hodinách, tedy po běžném spánku, je nutné preparát z vlasů dobře vypláchnout. Pro mytí nelze doporučit běžné šampony, neboť obsahují tenzidy, které škodí pokožce. Tím by se celá kúra znehodnotila (ten, kdo právě vyléčil těžkou chřipku, se také nejde hned vykou­pat do ledové řeky). Přípravek je dobře vymývatelný, a tak většinou stačí vlasy důkladně propláchnout vlažnou vodou.

Pokud není na kompletní balzámovou kúru s preparátem HAARETTE Q dostatek času, můžeme doporučit i takzvanou krátkou verzi, která se též osvědčila. Do vlasové pokožky důkladně vmasírujeme asi půl čajové lžičky balzámu. Vlasy a hlavu (s výjimkou obličeje) pak zabalíme do speciální fólie (v nabídce firmy). Přibližně po jedné hodině zábal odstraníme a postupujeme stejným způsobem jako u základní kúry.

První výsledek se dostaví již v poměrně krátké době a zlep­šení struktury vlasů je na první pohled patrné již po čtrnác­tidenní kúře. Vypadávání vlasů ustupuje, vlasy sílí a dochází ke zmírnění jejich maštění. Aby však dosažené výsledky byly trvalé, je třeba vydržet a provádět kúru dlouhodobě. Většinou se podle individuálních vlastností a původního stavu vlasů a vlasové pokožky doporučuje kúra v rozmezí dvou až šesti měsíců. Po ukončení celé kúry rozhodně není na škodu, pokud bu­deme balzám HAARETTE Q užívat i nadále. Optimální interval je jednou týdně. Ti, kdo mají v oblasti regenerační vlasové kosmetiky hlubší znalosti a zkušenosti, dobře vědí, že i zdravé vlasové pokožce je třeba pravidelně a často věnovat správ­nou péči po celý život, aby dávala vyrůst kvalitním vlasům. 

Standardní balení: 5 ml, 100 ml

 


HAARETOL

Jedním z možných důsledků používání tenzidových mycích přípravků na vlasy, tedy šamponů, bývají příliš přesušené, matné vlasy, které se snadno lámou, třepí a „elektrizují“. Zde pak nezbývá než jejich tukový „mikrofilm“ obnovit. V prin­cipu lze použít kterýkoli rostlinný olej, jak se obvykle dočí­táme.

Zde bych pak doporučoval maximální opatrnost a nedů­věřivost. Rostlinné oleje jsou chemicky značně nestabilní, hlavně pak v podmínkách, kdy jsou naneseny na vlasy. Kyslík obsažený ve vzduchu spolu s UV zářením by přivodily jejich doslova bleskové žluknutí, a tím i nepříjemný zápach spolu s nutností ještě častějšího mytí vlasů.
HAARETOL přichází na trh jako (bio)chemicky stabilní prepa­rát. Ani po aplikaci na vlasy nežlukne. Je bohatý na vitamíny A a E a vykazuje ochranný faktor zhruba 4, čímž nabízí vla­sům i ochranu před UV zářením. Lze ho používat na suché i normální vlasy, kterým navrací lesk, zlepšuje jejich elastič­nost, zabraňuje nadměrné lámavosti a třepení. HAARETOL také podstatně usnadňuje rozčesávání vlasů. 

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje: jojobový, karité, z vlašských ořechů. Lecitin. Éterické oleje: grapefruitový, roz­marýnový. Vitamíny A, E. 

Použití: Do umytých vlasů, ještě dříve než oschnou, vetřeme pár kapek preparátu HAARETOL. Budou se mnohem lépe rozčesávat, po uschnutí mají vlasy přirozený lesk, nelámou se a netřepí. 

Standardní balení: 20 ml, 100 ml, 200 ml 

 


VLASOVÉ TONIKUM KOMONICOVÉ

Pro ucelenější a kompletnější péči o vlasy a vlasovou po­kožku byla vyvinuta receptura Komonicového vlasového tonika, které tuto vlasovou sérii vhodně doplňuje. Komoni­cové vlasové tonikum je vyráběno dle speciální receptury. Jeho účinnost je zaručena především obsahem pantenolu, výtažku z komonice, rozmarýnu a jalovce. Toto vlasové to­nikum je určeno především pro snadnější úpravu suchých, ale i vlhkých vlasů a k masáži vlasové pokožky. Jeho účinky oceníte zvláště po ranním probuzení a prvním pohledu do zr­cadla, kdy vlasy neodpovídají vašim představám a je nutné je rychle upravit.

Hlavní obsahové složky: Éterické oleje, např. rozmarýnový, jalovcový. Komonicový extrakt. Líh denaturovaný isopropa­nolem. Pantenol. Destilovaná voda. 

Vlastnosti: Napomáhá regeneraci vlasové pokožky. Jemný fixační účinek umožňuje snadnější úpravu vlasů. Pozitivně ovlivňuje celkový vzhled vlasů. 

Použití: Komonicové vlasové tonikum naneseme rovno­měrně buď na suché nepoddajné vlasy, nebo na vlhké vlasy, jemně vmasírujeme do pokožky hlavy a necháme působit. Pak vlasy upravíme obvyklým způsobem a necháme je volně uschnout. Vlasové tonikum používáme dle potřeby, ale jen při pravidelném používání tohoto přípravku získají vaše vlasy zdravý a přirozený vzhled. Komonicové vlasové toni­kum doporučujeme používat v kombinaci s mycími oleji pro suché či mastné vlasy. 

Standardní balení: 200 ml 

TIP: Doporučujeme spolu s KOMONICOVÝM VLASOVÝM TONIKEM pořídit i lahvičku o objemu 115 ml s rozprašovačem. Objednací čísla jsou h9110 (láhev hnědá plast) + h9114 (rozprašovač).

 


APILINE

APILINE velice příjemně voní, obsahuje éterické oleje, které však samotným veškám přímo pekelně zapáchají. Není se čemu divit, že vlasy ošetřené preparátem APILINE, kde jsou obsaženy éterické oleje, které jsou pro člověka naprosto ne­závadné, jsou pro vši informací, že je v jejich vlastním zájmu se takto ošetřeným vlasům vyhýbat. Přestože různí „všivo­ logové“ tvrdí, že prevence prakticky neexistuje, dovoluji si tvrdit, že zase až 100% pravda to není. Jediným handicapem preparátu APILINE je skutečnost, že obsažené éterické oleje se relativně rychle odpaří. Ono „rychle“ je však velice relativní, a platí ve srovnání s „tvrdou chemií“.

Obsažený lecitin pak prospívá i vlasům samotným. Doporučení, jak preparát APILINE používat, je zcela prosté. Ve chvíli, kdy se k Vám dostane informace, že ve školce, škole apod. se vyskytly vši, je dobré malé množství preparátu APILINE před odchodem z domu vetřít do vlasů. Pak je reálná naděje, že se děcko vrátí zpět bez nezvaných hostů. 

Hlavní složky: Rostlinné oleje: sojový, kanolový, jojobový. Éterické oleje: tymiánový, čajovníkový, saturejkový, mateří­douškový, hřebíčkový. Glycerin. Voda. Lecitin. 

Standardní balení: 115 ml, 215 ml

 


PROAPINOL
 
(Olej na vši)

Éterické oleje: levandulový, eukalyptový, tymiánový a další.

Spolehlivě likviduje vši i jejich zárodečná stadia. Pro člověka, včetně dětí, je naprosto netoxický. Lze ho tedy používat nejen pro školáky, ale i pro děti předškolního věku. Preparát lze použít i v těhotenství či v době kojení. Jeho výhodou je, že vši zlikviduje naprosto spolehlivě během několika hodin.

Použití: Preparát vyrobíte doma s pomocí medu. V potřeb­ném množství (dle délky vlasů) ho získáte přidáním buď 15 ml do 250 ml medu, nebo 30 ml (celé lahvičky) do 500 ml medu a řádně vmícháme nejlépe ručním mixérem. Po vetření do vlasů pak zabalíte vlasy na 5 až 10 hodin do fólie. Nakonec vlasy umyjete a vyčešete hustým hřebenem. Výhody takto vyrobeného preparátu jsou zřejmé. Kromě toho, že je cenově příznivý, spolehlivě likviduje vši i jejich zárodečná stadia.

Původní receptura PROAPINOLU byla později na základě poznatků ještě trochu vylepšena, ale to nemá vliv na sku­tečnost, že na takový preparát u vší nemůže vzniknout re­zistence. Netřeba ani žádných dalších šamponů, aktivátorů bez ohledu na to, co kdo v této oblasti ještě vymyslel. 

Standardní balení: 30 ml, 100 ml

 

 

Doporučujeme:

 Mastné vlasy:
 HAARETTE Q VLASOVÝ MYCÍ OLEJ - N/M     
       
 Suché vlasy: 
 VLASOVÝ MYCÍ OLEJ - N/S      
       
 Poškozené vlasy: 
 HAARETTE Q VLASOVÝ MYCÍ OLEJ - N/M VLASOVÝ MYCÍ OLEJ - N/S VLAS. TONIKUM KOMONICOVÉ
       
 Poškození, svědivist a zarudnutí vlasové pokožky:
 HAARETTE Q LUPISAN    
       
 Regenerace a vypadávání vlasů: 
 HAARETTE Q VLAS. TONIKUM KOMONICOVÉ    
       
 Lupy: 
 LUPISAN  HAARETTE Q    
       
 Jemná fixace vlasů: 
 VLAS. TONIKUM KOMONICOVÉ