Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Herbář

Nosní oleje

Nosní oleje

Nová, vylepšená receptura s nedráždivým čajovníkovým olejem a vyšším podílem vitamínů.
 

Nosní oleje patří do kategorie těch nejstarších preparátů z dílny pana Hadka. Jejich vývoj si vyžádali sami klienti svými stesky na „problémy s nosem“.
 

„Ucpaný nos, sucho v nose a mnoho dalších problémů jsou v poslední době stálými návštěvníky tohoto orgánu. Problémy přichází nejčastěji na podzim, kdy začíná topné období. Tím ale nelze říci, že po zbytek roku by upadaly v zapomenutí. Spíše naopak, vůbec si nevybírají chvíli, kdy se projeví.
 

Jedním z vyvolávajících faktorů je skutečnost, že dnešní člověk se téměř stále pohybuje v prostředí s příliš suchým vzduchem. Ten při průchodu nosem vysouší jeho sliznici, tím zhoršuje její stav a narušuje její činnost. Používání nos­ního oleje lze označit za kosmetické ošetření nosní sliznice, kdy olejíček vytvoří na sliznici nosu ochranný olejový film, který jejímu vysoušení po určitou dobu brání. Bioaktivní látky těchto preparátů napomáhají sliznici prokrvovat, regenerovat a vytvářet vlastní vlhkost. Díky obsaženým účinným rostlinným látkám dochází k uklidnění sliznic a optimalizaci fyziologických funkcí. Obsažené éterické oleje mají i antimikrobiální účinky a působí preventivně proti nasídlování a rozmnožování patogenních mikroorganizmů, jež způsobují rýmu. Pravidelnou aplikací nos­ního oleje se dosahuje vynikajících jak preventivních, tak i terapeutických výsledků, neboť ošetřovaná a pěstovaná nosní sliznice je mnohem odolnější vůči onemocněním. Za zmínku stojí i skutečnost, že oba preparáty se velmi osvědčily i u pylových alergií a senné rýmy.

 

Kompletni nabídka na e-shopu...

 

Produkty této kategorie

NOSNÍ OLEJ

Nosní olej je vynikající a účinný přírodní preparát při svém speciálním poslání. Obsahuje jemné rostlinné oleje vytvá­řející na sliznici ochranný olejový film, který chrání před vysušováním (například účinkem ústředního topení) i před nepříznivými vlivy životního prostředí (pylové alergie, senná rýma). Účinné rostlinné látky uklidňují, ošetřují sliznici nosu a optimalizují její fyziologické funkce. Éterické oleje obsažené v preparátu působí preventivně proti nasídlování a rozmno­žování nežádoucích mikroorganizmů, které způsobují rýmu.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, sójový, brutnákový. Třezalkový macerát. Éterické oleje, např. citronový, eukalyptový, mátový, majoránkový, čajov­níkový a další. Vitamíny, např. A, E, F. 

Použití: Několikrát denně pomocí aplikátoru vkápneme do nosu 1 – 2 kapky preparátu, proudem aktivně vdechova­ného vzduchu rozprostřeme po sliznici, a necháme působit. Olej lze používat při onemocnění rýmou i jako prevenci proti ní. Stejně tak lze jeho preventivní použití doporučit cca měsíc před počátkem pylových alergií a senné rýmy.

Standardní balení: 10 ml, 20 ml

 


NOSNÍ OLEJ BABY

Když se nachladí dospělý člověk, je většinou pomoc jedno­duchá. Ovšem co dělat, jestliže stejné problémy trápí i malé děcko? Zde je každá rada drahá. Dětský nosík je podstatně citlivější a náchylnější k podráždění, a proto je nutné výběru dětských přípravků věnovat mimořádnou pozornost.

NOSNÍ OLEJ BABY je vynikající preparát bez jakýchkoli syntetic­kých látek či minerálních olejů, které by mohly u dětí vyvo­lat potíže. Základ přípravku tvoří vysoce kvalitní mandlový rostlinný olej a třezalkový macerát. Další obsaženou účinnou látkou jsou éterické oleje heřmánkový a levandulový, jejichž vynikající vlastnosti jistě netřeba široce popisovat. Nosní olej Baby tedy neobsahuje žádný mentol, jenž je sice velice účinný, ale může vyvolat při kontaktu s poškozenou sliznicí krátkodobě nepříjemné pocity. Použití heřmánku a levan­dule dodalo preparátu příjemnou vůni, kterou každé děcko rádo přijme.

Preparát nosní olej Baby vytváří na nosní sliznici jemný ole­jový film, který ji chrání před vysycháním i před škodlivými vlivy životního prostředí. Použité éterické oleje působí anti­mikrobiálně a zabraňují tak nasídlování a rozmnožování cho­roboplodných zárodků v nosní dutině. Olej lze tedy používat nejen k odstranění následků nachlazení, ale pravidelně i jako výbornou prevenci proti němu.

Ústavu pediatrie, porodnictví a gynekologie Ukrajiny byl nosní olej Baby na základě dohody s panem Hadkem testo­ván u velkého počtu novorozenců s velkým perinatálním ri­zikem vývoje infekce. Dosažené výsledky svědčí jednoznačně o příznivém vlivu tohoto oleje na nosní sliznici – potvrdily zvýšení obranyschopnosti a obnovení přirozené mikroflóry nosní sliznice. Více najdete ZDE

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. mandlový, só­jový, jojobový. Třezalkový macerát. Éterické oleje, např. heř­mánkový modrý, levandulový. Vitamíny, např. A, E, F. 

Použití: U větších dětí doporučujeme aplikovat několikrát denně do každé nosní dírky jednu kapku preparátu za po­moci kapátka. Menším dětem, u kterých je tento způsob praktikovatelný jen obtížně, postačí několikrát denně vatič­kou vetřít preparát do nosní dírky a jejího okolí. Excelentně zde poslouží kosmetická vatová tyčinka. 

Standardní balení: 10 ml, 20 ml, 50 ml

 


DONOSOL

Nosní olej DONOSOL je aromaterapeutický preparát před­určený svými antimikrobiálními a protizánětlivými účinky k použití při problémech s nosními dutinami. Preparát vyka­zuje nejen antimikrobiální, protiplísňové ale i sekretolytické účinky. Účinné rostlinné látky obsažené v preparátu uklid­ňují, ošetřují sliznici dutin, rozpouští produkty zánětlivých procesů a napomáhají k jejich vyloučení. Éterické oleje ob­sažené v preparátu působí preventivně proti rozmnožování a usazování nežádoucích mikroorganizmů, které problémy způsobují.

Hlavní obsahové složky: Rostlinné oleje, např. z vlašských ořechů, z jader andské růže, kanolový, slunečnicový. Lecitin. Éterické oleje, např. čajovníkový, slaměnkový, eukalyptový, borovicový, z máty peprné, heřmánkový, růžový, dobromys­lový atd. Vitamíny: A, E, F. 

Vlastnosti: Preparát lze označit v tomto smyslu jako výpla­chový, s výbornými protizánětlivými účinky.

Při jeho aplikaci dochází k pozvolnému zatékání do nosních dutin, kde prokazuje své jak protizánětlivé, tak i sekretoly­tické účinky. Hlavně zpočátku používání preparátu DONOSOL je nutno počítat s tím, že vždy po ukončení aplikace, poté, co vstaneme z polohy vleže, dochází k extrémně silnému od­chodu produktů zánětlivých procesů z dutin, pokud se jedná o akutní fázi.

Použití: Při poloze vleže, s co nejvíce zakloněnou hlavou, aplikujeme do každé dírky obsah minimálně 1 pipety (ka­pátka) oleje. Při zakloněné hlavě nevytéká z nosu, ale zatéká do dutin. V poloze vleže je nutné pobýt minimálně 15 minut. Delší doba není na závadu. Preparát je potřeba užívat pravi­delně, nejméně 2x denně po dobu minimálně 14 dnů. 

Standardní balení: 50 ml